PALUBA
April 23, 2024, 07:26:23 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Prva strana Mašinskog dnevnika  (Read 20354 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #15 on: April 10, 2011, 10:40:56 pm »

Eh, nostalgija je nezgodna bolest Ćiro, često udara ispod pojasa. Noćas ću ploviti, sigurno.
E moj Boro, ja sam odavno podvukao crvenu crtu i red je sa mojih skoro 65 godina. Zadnji put sam zaplovio sa RČ kad su ih isporučivali
Egipćanima pa su me pozvali da im tamo nešto riješim. A možeš misliti kako mi je ponekad kad od moje terase u H.Novom pogledam ulaz
u Boku i otvoreno more Jadransko, prazno bez brodova i podmornica.......ja..... :'(
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 975


« Reply #16 on: April 16, 2011, 04:47:12 pm »

Znam kako ti je Ćiro. Zato imamo Palubu. Cheesy
Logged
kukador
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 809



« Reply #17 on: February 26, 2013, 09:26:41 am »

ne znam, gde da stavim, pa ču ovde, da i malo osviježim temu:
bio sam pre neki dan sa malim na info danima srednjih škola
mali završava osnovnu školu pa gledamo, kud bi i kako u srednju...
nekako imamo u vidu, da če kreniti mojim stopama u srednju mašinsku školu, zato smo i posijetili tu školu u Kopru.
To je "kopnena" mašinska srednja škola. Utisak OK.
Da  utisak bude cijelovit, smo drugi dan posijetili srednju pomorsku školu u Portorožu. Program za brodskog mašinca.
Samo dva kandidata. Samo dva. Bio je to drugi dan info dana srednjih škola, pa je verovatno bilo dan prije nekoliko đaka više, ali sve u svemu.......
Pomorska škola je osnivana 1947 u Kopru. Bila je jedna od prvih srednjih škola u slo i po planovima bi treba se preseliti u Trst, ali kako je taj ostao iza granice, sagrađena je nova škola na današnjoj lokaciji 1963 g. Poznajem čoveka, koji je došao na tada novu školu preko selekcije 250 prijavljenih. Upisali su ih 20. Bio je mašinac na parnjači Zelengori od SPP. Danas je u penziji i vozi 24m Azimut kao skiper.
Ja sam pre 30 godina otpao zbog problema s očima i prešao na "kopneno" mašinstvo. Moram priznati, da mi je bilo malo teško u srcu, dok sam s malim bio na mojoj "nesudenoj" školi. Skoro svi moji drugari sa osnovne su završili pomorsku, a ja sam morao ća....

Za kraj su nas provozali brodicom, koju je škola dobila od luške kapitanije....
Brodomašinci, gde ste?

PS:na fotografiji levo uz more je turističko naselje Bernardin na mestu negdašnjeg brodogradilišta bernardin. Hotele su sagradili amerikanci , koristili par godina i prepustili nama. Desno na fotografiji uz more su skladišta soli. Te su sagradili još za vreme AU. između je šumica, iznad koje se nalazi škola.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]




* val.JPG (102.29 KB, 640x480 - viewed 220 times.)
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 23 queries.