PALUBA
March 29, 2024, 07:07:12 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 32   Go Down
  Print  
Author Topic: OROSt-i i Obalska služba osmatranja i javljanja (OSOJ) u JRM  (Read 242304 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #90 on: April 28, 2013, 10:33:35 am »

Hm, a zato ja ne mogu naći slikicu ovog Tegetofa na GE.

Quote
Fort Tegetthoff (bivši Fort Brioni) velika je kružna utvrda koja se smjestila u središtu otoka Veli Brijun. Razgledavanje utvrde nije dopušteno, ona je zatvorena za javnost.


poz.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #91 on: April 28, 2013, 10:41:27 am »

Iskopalo se ipak nešto.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
poz.



* tegetthoff.jpg (135.49 KB, 1024x767 - viewed 846 times.)

* orost brion.JPG (135.63 KB, 800x566 - viewed 342 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #92 on: April 28, 2013, 10:57:05 am »

Iskopalo se ipak nešto.
poz.

Ma bravo majstore... Moram ti priznati da si najjači surfer na Palubi. Svaka ti dala.. Wink

Da to je to. Tu sam ja započeo moju profesionalnu karijeru 1966 god. Nisam se dugo zadržao,
svega 4 mjeseca. Merodavni su procjenili da sam ja takvo nešto valjda prevazišao, pa me poslaše
na specijalizaciju u Divulje. Nikad se više nisam tamo vrnuo.... Grin


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Vidi se kad se bolje pogleda upravo antena DECCa radara.


* orost brioni.JPG (66.7 KB, 500x354 - viewed 433 times.)
« Last Edit: April 28, 2013, 11:09:44 am by ORIĆAREB » Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #93 on: April 28, 2013, 11:54:43 am »

Evo da se i ja ukljucim u ovu temu i da malo detaljnije prokomentarisem prikazanu fotografiju:

Konkretno radi se o foru Tegetthoff (koga smo svi mi koji smo radili i bili na o.Brioni zvali jednostavnije "Teget"), najvisem uzvisenju na o.Brioni, 55 mnv. Objekti koji se vide na fotografiji su sledeci (govorim iz perioda 1979-1983.g.):

1. Zidani objekat sa crvenim krovom, van ovog kruznog dela fora je zgrada u kome je bila smestena ceta veze i OSOJ/139.gbrmp. Naime, tadasnja 139.gbrmp imala je u svom sastavu jedinicu naziva ceta veze i OSOJ  (sastava vod veze i vod OSOJ). Nakon preformacije 139.gbrmp u 130.brmp, i preseljenja komande brigade i pristapskih jedinica na otok Katarina, vod OSOJ prelazi u sastav 5.cOSOJ/5.VPS (o ovoj jedinici je vec bilo ranije reci).

2. Severno od gore pomenute zgrade, za oko 30-tak metara nalazio se montazni objekat u kome je bila smestena baterija PVO. Neznam od kada je prikazana fotografija, ali vidim da na toj poziciji tog objekta nema, i da je ostala samo betonska osnova zaklonjena krosnjama drveca.Inace objekat je bio zidan od siporeksa i u onom periodu kad sam ja bio na Tegetu nije izgledao bas sjajno. Verovatno je kasnije porusen-uklonjen.

3.Kad se udje kroz kapiju u kruzni proctor for a, odmah levo nalazio se prizemni kameni zidani manji objekat (vidi se beo krov sa spicem na juznoj strani), koji se nalazi u sastavu fora Teget,a gde je bio smesten radio primo-predajni centar iz sastava voda veze. Funkcionisao je 24 casa dnevno, odrzavana je radio veza sa brodovima koji su bili u obezbedjenju o.Brioni, k-dom 5.VPS u Puli i ondasnjim SSNO u Beogradu.

4.Prostor ispred radio primo-predajnog centra je koriscen kao parking za motorna vozila voda veze.

5.Na vrhu fora, (u centru fora, vidi se mali crveni krov) nalazio se mali zidani objekat (kucica) u kome je bila smestena radarska i osmatracka stanica voda OSOJ. Centar VOJ i telefonska centrala su se nalazili u prostorijama fora sprat nize. Bila su dva radara britanske proizvodnje tipa DECCA (ne secam se modela) kojima se radarski osmatrala akvatorija Briona. Pored radarskog, odatle se vrsilo i vizuelno osmatranje akvatorije. To su vrsili mornari signalisti opremljeni sredstvima za osmatranje. Tu se nalazio i operativni dezurni 139.gbrmp.

U ono vreme, i ako je for imao dosta godina, u gradjevinskom smislu je bio izuzetno ocuvan i odrzavan.


« Last Edit: April 28, 2013, 11:59:59 am by vitez koja » Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #94 on: April 28, 2013, 11:58:07 am »

Na fotografiji je objekat na vrhu fora Teget na Brionima, gde se nalazila radarska i osmatracka stanica samo sada prikazana u krupnijem planu. U ono vreme kada sam ja bio tamo, nije bilo ove nadogradnje iznad. Bila je prizemna, povrsine nekih 10-kvadratnih metara. Kao sto se na fotografiji vidi,a i onda su na Tegetu bili brojni antenski sistemi za sredstva komunikacije.
Inace, pozicija je odlicna, vizuelna vidljivost akvatorije Briona je 360 stepeni.



* OROSt Brioni iz skorijeg vremena.jpg (77.99 KB, 720x540 - viewed 192 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #95 on: April 28, 2013, 12:04:52 pm »

..

Ma bravo momci. Moram priznati da sam oduševljen prilozima. Nisam ni u snu očekivao
ovoliko informacija.

Svaka čast.... marinero
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #96 on: April 28, 2013, 01:23:23 pm »

Vidi se kad se bolje pogleda upravo antena DECCa radara.

Ćiro, mislim da je ipak u pitanju radar GEM 2050 SX (nabavljeno 9 komada 1994.) s obzirom da su u pitanju novije slike iz perioda HRM.

Inače, kad sam spomenuo HRM da se dotaknem i novije terminologije.

OSMiO - Obalna služba motrenja i obavješćivanja
POM - Postaja obalnog motrenja

Dakle, vrijedi:

OSMiO = OSOJ
POM = OROSt

Evo i jedne slike sa Brijuna gdje se vidi posada POM Brijuni iz sastava 2. satnije OSMiO Bojne OSMiO HRM.
Posada je postrojena ispred duguljastog objekta s crvenim krovom koji se vidi na gornjim slikama.
Slika je sa internet stranica Vojnog ordinarijata u Republici Hrvatskoj.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* brijuni p1010158__large.jpg (167.48 KB, 535x400 - viewed 360 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #97 on: April 28, 2013, 01:58:39 pm »

Vidi se kad se bolje pogleda upravo antena DECCa radara.
Ćiro, mislim da je ipak u pitanju radar GEM 2050 SX (nabavljeno 9 komada 1994.) s obzirom da su u pitanju novije slike iz perioda HRM.

Da, da, očito si u pravu. A pogotovu poslije "kojinog..." priloga gde se bolje vidi nadograđena zgradica
gde je radarska instalacija. Znači ilustracija OROST-a Brijuni je novijeg datuma iz doba HRM.

Ali to puno ne mjenja na stvari, to je to... Wink

.....Mali off..... "na hrvatskoj obali nalaze se radari GEM SC-2050XS talijanskog proizvođača koji funkcioniraju sasvim dobro i pokrivaju hrvatski deo mora s radarskih čvorišta na Dugom Otoku, Savudriji, Brijunima, Lošinju, Žirju, Visu, Lastovu, Mljetu i Molunatu. Pored talijanskih radara, na Dugom Otoku, Visu, Lastovu i Mljetu instalirani su još i problematični američki Enhanced Peregrini".  

Međutim, GEM-ovi su brodski, navigacijski radari koji nemaju mogućnost otkrivanja malih i brzih krijumčarskih brodova, kao što
ne mogu nadzirati ni vanjske granice hrvatskog mora. Lošu situaciju dodatno otežavaju Peregrini, koji su “tehničko nedonošče”,
plaćeni više od 250 milijuna dolara, a zbog niza problema u funkcioniranju sigurnosni su problem.

Toliko o trenutnim hrvatskim OROST-ima.... Roll Eyes
« Last Edit: April 28, 2013, 02:22:26 pm by ORIĆAREB » Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #98 on: April 28, 2013, 02:36:08 pm »


 Lošu situaciju dodatno otežavaju Peregrini, koji su “tehničko nedonošče”, plaćeni više od 250 milijuna dolara, a zbog niza problema u funkcioniranju sigurnosni su problem.


 Ajde oriĆ pričaj. Nemoj reć neznam  Smiley znam da znaš.
Gdje je problem i kako se to rješava ?

Hvala poz.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #99 on: April 28, 2013, 03:10:02 pm »


 Lošu situaciju dodatno otežavaju Peregrini, koji su “tehničko nedonošče”, plaćeni više od 250 milijuna dolara, a zbog niza problema u funkcioniranju sigurnosni su problem.
Ajde oriĆ pričaj. Nemoj reć neznam  Smiley znam da znaš.
Gdje je problem i kako se to rješava ?
Hvala poz.
Evo još za tebe, pa idem da na krnjažu... Grin

Problem je vjerovatno, kao i inače, sa savremenim radarima koji se obrađuju softverski. Svi savremeni radari koji
se uklapaju i šalju podatke komunikacionim centrima moraju sirovu radarsku sliku obrađivati tj. vršiti extrakciju
(izvlačenje.. Tongue) korisni objekata i razdvajati ih od smetnji tzv. klastera.
E tu i jeste kvaka. Svako morsko područje ima svoje specifičnosti i onda softverski algoritmi koji važe za Meksički ili
Australijski akvatorij, malo toga će napraviti na Jadranu. To treba modificirati, a za to treba i vremena i para.
Ako se problem nije definisao kod kupnje i kao takav kao pojavni nije ugovorom ostavio kao obavezu prodavaču,
naknadna pamet puno košta i teško je ostvarljiva... Roll Eyes

Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #100 on: April 28, 2013, 06:37:41 pm »


Ajde oriĆ pričaj. Nemoj reć neznam  Smiley znam da znaš.
Gdje je problem i kako se to rješava ?

Hvala poz.

Evo još i ovo o Hrvatskom nadzoru Jadrana pa nećemo više, jer smo otišli u debeli Offf... Tongue

Američki radari „Peregrine II“ kupljeni su 1999. Tehničko su nedonošče jer im tehnički razvoj nije doveden do kraja. I kada su „funkcionirali“, pokazivali su programske nedostatke poput: gubljenja signala letjelice koja s kopna prelijeće preko mora i obratno, nesposobnost praćenja brzog broda u režimu plovidbe 'cik-cak' linijom, a kada ga antene ponovno uhvate, radar ne prepoznaje je li
riječ o signalu novog plovila ili pak prije izgubljenog, potom je bio problem gubljenje identifikacije broda u morskom području jakog juga,  brodove koji plove jedan do drugog radar bi  registirao kao jedna signal, odnosno jedan objekt u pokretu.

Ovo je tipična problematika nesavršenosti Extraktora.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Hrvatska strana Jadrana trenutačno je premrežena vojnim radarima „Peregrine-Falcon II“ čije su postaje na Dugom otoku, Visu, Lastovu i Mljetu, potom civilnim „GEM Elettronica SC-2050XS“ na Dugom otoku, Savudriji, Brijunima, Lošinju, Žirju, Visu, Lastovu, Mljetu i Molunatu, te radarima „FPS-117“ na Učki i Pelješcu, koji služe nadzoru civilnog zračnog prostora, a za nadzor mora, zapravo, nisu primjereni. Zajednička karakteristika ovih radara je da su im snopovi okrenuti prema otvorenom moru.

Dalekometni radari „Peregrine“ za nadzor otvorenog mora, iz HRM-ovog sustava "More", prema potvrđenim navodima medija, jedva da funkcioniraju. Alarmantnu situaciju potvrdio je, pisali su o tome i mediji, prošlogodišnji dopis vojnog atašea Veleposlanstva Italije u Zagrebu, kapetana bojnog broda Roberta Dominija, koji je državnog tajnika MORH-a Matu Rabotega izvijestio o nemogućnosti
da se radari „Peregrine“ dovedu u funkcionalno stanje. Sručnjaci talijanskog „Selex-a“, tvrtke koja je prije nekoliko godina kupila
prvobitnog proizvođača ovih radara američki „Metric System Corporation“ (prije „Selex-a“, u vlasništvu američkog „DRS Technologies“), obišli su radarsku postaju na Visu i zaključili kako je popravak tehnički nemoguć te financijski neisplativ. Da stvar bude teža, „Metric System“ je ugašen, a nakon isporuke Hrvatskoj prekinuta je i proizvodnja radara. U praktičnom smislu to znači da nema rezervnih dijelova s kojima bi se možda mogla izvršiti nadogradnja.

Neupotrebljivost "Peregrina" bezuspješno se pokušava  nadomjestiti GEM-ovim radarima kupljenim prije 16 godina. Da bi bilo jasnije, GEM-ovi su mali brodski, navigacijski radari koji nisu projektirani za otkrivanja malih i brzih brodova (mogući teroristi). Oni ne mogu nadzirati ni vanjske granice hrvatskog mora, a nisu u mogućnosti detektirati ni manje letjelice. Povrh svega toga, ciljeve ne mogu
hvatati ni u uvjetima kiše ili većih valova. Većina ovih radara postavljena je na neadekvatnim, previsokim lokacijama, iznad 150 metara visine što onemogućuje njihovu bolju primjenu. Ponavljamo, riječ je o brodskim radarima.



* HRM radarska cvorista.jpg (64.63 KB, 793x576 - viewed 344 times.)
« Last Edit: April 28, 2013, 06:44:30 pm by ORIĆAREB » Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #101 on: April 28, 2013, 06:50:22 pm »


Evo još i ovo o Hrvatskom nadzoru Jadrana pa nećemo više, jer smo otišli u debeli Offf... Tongue


 Wink

Sredinom prosinca počinje pokusni rad sustava nadzora mora

VTS Croatia

orić zahvaljujem na trudu i odgovorima, razradit ćemo mi te pelegrine malo, samo sad nemam vremena.

kraj off-a, poz.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #102 on: April 28, 2013, 09:16:30 pm »

Za lagani povratak na temu, vjerovatno bivši OROS-t a sad nešto ...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
poz.


* orost1.jpg (97.09 KB, 1113x687 - viewed 264 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #103 on: April 28, 2013, 10:05:43 pm »

Za lagani povratak na temu, vjerovatno bivši OROS-t a sad nešto ...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
poz.

Očito neko od sadašnjih radarskih čvorišta HRM. Mogao bi biti bilo koje jer su svi tipizirani.
Objekti su u principu neki blagi oblik imitacije komandnog mosta broda. Sva radarska
mjesta su nadogradnja radarskih čvorišta iz doba JRM. To je i normalno jer je na istima
bila već gotova infrastruktura potrebna za normalno funkcionisanje.

Nažalost ovakva čvorišta u ratnim uslovima nebi egzistirala ni puni par sati. Bila bi zbrisana
po kratkom postupku proturadarskim raketama.
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #104 on: April 29, 2013, 07:39:09 am »

Da dopunim ono sto sam juce rekao o OROSt Brioni.

U okviru voda OSOJ koji je opsluzivao OROSt Brioni, bila je i KPS (kontrolno-propusna stanica) Kristo. Nalazila se na obali-rtu na ulazu u Pulsku luku, naspram Muzila i lukobrana. Opsluzivali su je mornari signalisti. Zadatak im je bio osmatranje i evidencija svih plovila kojia su ulazila i izlazila iz luke. Podatke (koliko se secam) su dostavljali stanici na Brionima i centru OSOJ k-de 5.VPS. Stanica je vila opremljena sredstvima za osmatranje i komunikaciju, a i poluautonomna u funkcionisanju... Do nje se dolazilo preko s.Stinjan. Do centra sela, pa putem ka moru, stim da je na pola puta sa desne strane bio for.

Kada je doslo do preformacije gardijske brigade sa Briona, i preseljenja k-de sa pristapskim jedinicama sa o.Brioni na o.Katarinu u Puli, vod OSOJ je usao u sastav 5.cOSOJ. Mislim da je krajem 80-godina KPS Kristo ukinuta, ali objekat - manja kuca je ostao.

Sliku kuce-objekta sam pozajmio sa www.mycity-military.com, pa se nadam da mi moj drug Tegetthoff nece zameriti na tome.


* KPS Kristo-1.jpg (25.91 KB, 722x449 - viewed 197 times.)

* 160087_442259767_34qr3tg.jpg (314.34 KB, 900x1200 - viewed 196 times.)

* 160087_442259767_263j7fk.jpg (304.2 KB, 900x1200 - viewed 173 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 32   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 24 queries.