PALUBA
March 28, 2024, 02:39:25 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Zastava film  (Read 8061 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kolekcionar 08
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 313



« on: June 02, 2013, 10:07:38 pm »

Na sajtu Zastava Film-a sam nasao Trailers nekih nastavnih filmova i spisak tih filmova, zanima me da li neko ima neki od ovih filmova ili zna gdje se mogu naci ? http://www.zastavafilm.mod.gov.rs/katalog.html?kategorija=UP&zanr=NF
« Last Edit: May 05, 2022, 12:22:48 pm by Kubovac » Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #1 on: June 03, 2013, 11:26:17 am »

To što je okačeno su isečci zbog ilustracije.

Sve iz njihovog kataloga se može naručiti i kupiti kod njih direktno ali u punoj minutaži.
Logged
Kolekcionar 08
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 313



« Reply #2 on: June 03, 2013, 04:32:54 pm »

Znam to, ali sam mislio da neko posjeduje ove snimke pa da mi posalje da ne kupujem, javio mi se jedan covjek koji kaze da ima 360 ovih filmova, ali nemoze da ih prebaci u neki digitalni format da mi posalje preko interneta ( filmovi su na 16mm traci). Pozdrav.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #3 on: June 04, 2013, 08:17:45 am »

Kolko znam, postoje dva-tri filma koji su postavljeni na net, kao na primer nastavni film o Ka-25 i deo, koji su vec postavljeni na nasem forumu ovde.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #4 on: June 04, 2013, 09:06:13 am »

Digitalizovanje filmskog materijala radi Kinoteka za debele pare po satu a i neke privatne firme za nesto manje para.
Oni spretniji koji imaju projektor sa izlazom signala to rade u kućnoj radinosti sa kompjuterom.

Možda i cena kod Zastava filma i nije toliko velika.
Treba zbog primera pitati koliko košta neki od naslova.
Logged
Kolekcionar 08
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 313



« Reply #5 on: June 04, 2013, 07:54:02 pm »

Trpe znam za te filmove. Poz.
Logged
Eskimko
desetar
*
Offline Offline

Posts: 100



« Reply #6 on: June 04, 2013, 08:31:08 pm »

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/99jidouD1UE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 455



« Reply #7 on: May 05, 2022, 12:24:04 pm »

Две награде за „Застава филм“ на фестивалу документарног филма „Златна буклија“

Војнофилмски центар „Застава филм“ Управе за односе са јавношћу Министарства одбране добитник је две престижне награде на 17. Међународном фестивалу документарног филма „Златна буклија" у Великој Плани.

У конкуренцији 300 филмова из неколико земаља региона, „Застава филм“ је први Гран При у категорији историјско документарног филма добио за филм „Ратне бригаде Војске Југославије-243. механизована бригада" чији је сценариста генерал у пензији Драган Колунџија, а редитељ Драгољуб Елчић. Други Гран При припао је филму „Војничке љубави заувек" редитеља Жељка Мирковића, који је освојио симпатије жирија допадљивом и дирљивом причом о војничким љубавима, које су евоцирали актери филма „Војничке љубави“ сниманог пре 20 година.

Признања су уручена директору ВФЦ „Застава филм“ пуковнику Горану Иконићу, који је у име ауторског тима захвалио на наградама, посебно нагласивши значај тема награђених филмских остварења за будуће генерације младих који ће изабрати војнички позив.

Овогодишњи фестивал у Великој Плани обележио је и наступ Уметничког ансамбла Министарства одбране „Станислав Бинички“.

Izvor: https://www.mod.gov.rs/cir/18744/dve-nagrade-za-zastava-film-na-festivalu-dokumentarnog-filma-zlatna-buklija-18744
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 455



« Reply #8 on: July 19, 2022, 04:01:41 pm »

Документарни филм „Застава филма“ награђен на фестивалу у Италији

Документарни филм „Војничке љубави заувек“, рађен у продукцији Војнофилмског центра „Застава филм“ Управе за односе са јавношћу Министарства одбране и „Оптимистик филм“, освојио је награду за најбољу режију на недавно завршеном филмском фестивалу у Напуљу у Италији.

Продуцент филма и директор Војнофилмског центра „Застава филм“ пуковник Горан Иконић истакао је да је поносан на успехе који је овај филм постигао на бројним фестивалима, како у земљи тако и у иностранству.
 
- Награде у Србији, Турској, Енглеској и сада у Италији показују да је филм "Војничке љубави заувек" универзална прича, блиска и препознатљива и другим народима, а не само нашем. Радује нас и то што се у Европи није изгубио осећај емпатије према војницима и војничком животу који су кроз историју били симбол части, морала и снаге многих народа и држава међу којима је, и српски народ, и његова војска - рекао је пуковник Иконић.

Документарно остварење „Војничке љубави заувек“ ванвременска је прича о трагању за љубављу и смислом живота младих војника пре 20 година и данас.
 
- Након завршених основних студија филмске и тв режије, после основне обуке војни рок сам наставио у "Застава филму". Убрзо смо продуцирали документарни филм “Војничке љубави” и то је била прича о мојим пријатељима са којима сам служио први део војног рока. Реч је о младићима различитих судбина, из различитих крајева тадашње Југославије, непосредно након бомбардовања 1999. Двадесет и више година касније, одлучио сам да потражим те момке са којима сам својевремено делио војнички хлеб и са којима смо направили филм “Војничке љубави”, и да направимо причу о њима, после толико времена -  рекао је редитељ филма Жељко Мирковић.
 
Филм „Војничке љубави заувек“ је претходно освојио Гран При на 17. Међународном фестивалу документарног филма „Златна буклија" у Великој Плани, награду за најбољи документарни филм на фестивалу у Турској, као и награду за најбољу режију на филмском фестивалу у Лондону.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Извор


* plakat_srpski_1658227707.jpg (2656.65 KB, 2953x4134 - viewed 0 times.)
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 23 queries.