PALUBA
April 26, 2024, 05:20:15 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Go Down
  Print  
Author Topic: Brošura "Mornarički Školski Centar "Maršal Tito" - Split"  (Read 132842 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #135 on: December 10, 2013, 05:11:43 pm »

 Smiley

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Rukomet, na terenima u okviru centra. Ovde su baš lijepo prikazani... laugh
U pozadini se vidi deo Kaštelanskog mora (zaliva) i prelijepa šuma Marjan.


* 47 Rukomet.jpg (163.97 KB, 1000x654 - viewed 126 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #136 on: December 12, 2013, 04:04:10 pm »

Završetak školovanja i proizvođenje u čin oficira i mlađih oficira
najznačajniji je trenutak u životu pitomca i početak je novog života
u pozivu za koji su se osposobili.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Admiral Flote i Savezni Sekretar Branko Mamula vrši svečanu smotru pitomaca.


* 48 Svecana smotra.jpg (139.28 KB, 1000x545 - viewed 198 times.)
« Last Edit: December 12, 2013, 07:01:18 pm by leut, Reason: pitopomaca ;) » Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #137 on: December 12, 2013, 07:00:43 pm »

Sportska dvorana, polivalentnog tipa, teretana, sala za stolni tenis, mislim da je bila i sala borilackih vjestina, naalzili su se u sklopu Poljudskog kompleksa.
Veliki bazen je bio takodje u vlasnistvu  JRM.

Hvala na odgovoru Istria. Nadam se da ne remetim puno temu, ali što je sve od sportskih objekata bilo u Lori, ne računajući ove u sklopu Poljudskog kompleksa?
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #138 on: December 12, 2013, 07:11:28 pm »

Sportska dvorana, polivalentnog tipa, teretana, sala za stolni tenis, mislim da je bila i sala borilackih vjestina, naalzili su se u sklopu Poljudskog kompleksa.
Veliki bazen je bio takodje u vlasnistvu  JRM.

Hvala na odgovoru Istria. Nadam se da ne remetim puno temu, ali što je sve od sportskih objekata bilo u Lori, ne računajući ove u sklopu Poljudskog kompleksa?

Koliko se ja sjećam, a često sam zalazio u taj kompleks, u sklopu centra bili su svi vanjski tereni, za košarku, odbojku, rukomet.
Na samom kraju kompleksa gledajući prema Divuljama, bilo je veliko nogometno igralište sa atletskom stazom oko njega.
Također u kompleksu su postojale i kompletne "Vojničke prepreke", kao i "Mornaričke prepreke". Znači sve.... Wink
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #139 on: December 12, 2013, 09:21:52 pm »

malo off jeli postoji uopće još nogometni klub "Krilnik" ? ,oni su tamo u Lori igrali utakmice,trenirali itd.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #140 on: December 12, 2013, 09:44:56 pm »

malo off jeli postoji uopće još nogometni klub "Krilnik" ? ,oni su tamo u Lori igrali utakmice,trenirali itd.


Ja nikad čuo za takvo što. Uostalom, malo se zna o tome, ali u JRM nije bio dozvoljen tzv. veliki nogomet.
Svi ostali sportovi su popularisani sem navedenog.

Taj tvoj "Krilnik" je vjerovatno iz perioda HRM... Cool
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #141 on: December 12, 2013, 09:55:49 pm »

Ma da devedesetih je to osnovano ,prijatelj jedan mi je igrao tamo i tako,vidiš to za veliki nogomet nisam znao da je bilo zabranjeno Smiley
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #142 on: December 13, 2013, 10:04:48 am »


 Smiley

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Običaj je bio, da nakon svake ceremonije pitomci prodefiluju
strojevim korakom ispred posjetilaca.


* 49 Svecani defile.jpg (151.65 KB, 1000x629 - viewed 180 times.)
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 179


« Reply #143 on: December 14, 2013, 10:41:31 am »


 Smiley

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Običaj je bio, da nakon svake ceremonije pitomci prodefiluju
strojevim korakom ispred posjetilaca.

35. kl MVA - Vrtlar Vinko kk, na celu podesalona
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #144 on: December 14, 2013, 11:12:20 am »

35. kl MVA - Vrtlar Vinko kk, na celu podesalona

Vrtlar Vinko je dugo godina bio na Raketnim Čamcima.
Ostao mi je u ugodnom sjećanju.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #145 on: December 14, 2013, 06:10:46 pm »


 Smiley

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U ovom Školskom centru školovali su se i Mlađi oficiri. Na slici kod unapređenja
diplome uručuje Admiral "stariji" Jokić.


* 50 Unapredjenje mladjih oficira.jpg (159.33 KB, 1000x620 - viewed 257 times.)
Logged
buva
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 164


« Reply #146 on: December 14, 2013, 08:02:46 pm »


 Smiley

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U ovom Školskom centru školovali su se i Mlađi oficiri. Na slici kod unapređenja
diplome uručuje Admiral "stariji" Jokić.

XXX klasa - 20.07.1983. (Koraca, Radeljić, Đurđevac)
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #147 on: December 14, 2013, 10:12:09 pm »


Neznam koliko vam remetim koncepciju pa se izvinjavam.Nigdje na topicu ne nađoh da je vojska omugućavala da oni sa trogodišnjim školovanjem mogu da završe četvrtu godinu.Koliko ih je završilo tako?Sam sam završio četvrtu godinu,baš u ovom centru, ali ne dabih napredovao ili dobio bolje mesto u nekoj ustanovi u vojsci nego zato što se u civilstvu(građanstvu)pretežno tražila četvorogodišnja škola i za posao i za dalje školovanje.
No možda ovo sve i nije tako pošto volim da muljam pa neobraćajte pažnju na to.

Pozdrav!
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #148 on: December 15, 2013, 09:54:11 am »


Neznam koliko vam remetim koncepciju pa se izvinjavam.Nigdje na topicu ne nađoh da je vojska omugućavala da oni sa trogodišnjim školovanjem mogu da završe četvrtu godinu.Koliko ih je završilo tako?Sam sam završio četvrtu godinu,baš u ovom centru, ali ne dabih napredovao ili dobio bolje mesto u nekoj ustanovi u vojsci nego zato što se u civilstvu(građanstvu)pretežno tražila četvorogodišnja škola i za posao i za dalje školovanje.
No možda ovo sve i nije tako pošto volim da muljam pa neobraćajte pažnju na to.

Pozdrav!

Ja neznam za pojavu da su se Mlađi oficiri s trogodišnjim školovanjem doškolovavali kao neku četvrtu godinu. Jednostavno za
tim nije bilo potrebe jer su ljudi normalno napredovali i radili.
Jedino znam da su se u nekom periodu nekolicina Mlađih oficira po skraćenom programu obrazovala za ofcire i po završetku
unapređivani u čin potporučnika.
Možda neko zna i nešto drugo....
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #149 on: December 16, 2013, 09:37:45 pm »

Analizirajte Vaše prve dve rečenice obraćajući pažnju naročito na rječi pojavu i kao neku četvrtu godinu,pa će Vam biti razumljiviji moj komentar.

Školovanje smatram jednim od oblika obrazovanja i selekcije kadrova.Naveo sam zašto sam završio četvrtu godinu u vojsci,ali ne mislim da je vojska uvela četvorogodišnje školovanje zbog mojih razloga nego zbog toga što je to bio vjerovatno bolji oblik u selektiranju kadrova,pa ako hoćete i zato što je vojno školstvo najvjerovatnije zaostajalo za ostalim,pa i vjerovatno kompatibilnost ,nastavni kadar itd.Dakle to nije bila pojava nego, poboljšanje.Ukolko ste pak mislili samo na doškolovanje i tu Vam mogu navesti niz primjera:Upis na akademiju je trebalo da imaju prednost oni sa četvorogodišnjim školovanjem(normalno sa što boljim prosjekom ocena),pošto su i ovi sa trogodišnjim školovanjem (vidite iz mog primjera),imali mogućnost da završi četvrtu godinu.Predpostavimo da je netko trebao iči na obuku u inostranstvo po meni je trebao imati prednost onaj sa četvorogodišnjom školom i to ne samo što je on imao strani jezik u toku školovanja nego i zato što je on ipak više obrazovan.I na kraju šale radi Vi niste pitomac ove škole a pišete kao da ste u njoj proveli godine što mene navodi da ste vjerovatno bili načelnik.  Grin
Inače mogao bih navoditi još toga no mislim da je dosta a meni je ipak dobro poslužilo(doškolovanje).
Samu diplomu neznam da li je potrebno da postavim ovdje ili u lična dokumenta.Učilo se 10 predmeta(pet opštih i pet stručnih).Svi predmeti su se polagali a završni ispit se sastojao od dva opšta i jednim stručnim pred tročlanom komisijom.Jedan od članovami je bio Trboš ali ne glavni ispitivač.Njega i ovog trećeg sam zaboravio zato što ih nisam poznavao iz ranijeg školovanja.
Nedugo posle ovoga skinuo sam se iz vojske na svoj možda i peti zahtjev a iz datuma se vidi da je to bilo recimo više od godinu dana po obavezi.Čak su me plašili da (po zakonu)me mogu zadržati i četiri godine dok se ne iškoluje novi čovjek.Na sreću iskopali su negdje nekog zastavnika koji me je zamjenio.Inače ja o vojsci nisam ni onda mislio loše nego sam jednostavno zaključio da to nije za mene.Otac mi se suprotstavljao u tome i čak je urgirao preko nekog daljnjeg rodjaka sa stričeve strane kojeg možda i znate, bio je da li na raketnim ili torpednim i zet I.Purišića i radio u generalštabu.Pošto ja nevolim da navodim imena jer nemam njegovu saglasnost prezime im je bilo slično samo se jedno slovo razlikovalo.On je trebao da mi pomogne da se prekomandujem ali je to potrajalo pa sam izgubio živce i ipak se skinuo.Inače pri odlasku Ivo mi je uručio sat sa posvetom i zahvalio se.Mislim da sam malo otišao u off pa završavam.

Pozdrav!
 
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 22 queries.