PALUBA
March 29, 2024, 03:07:43 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Rusija naručila 40 helikoptera Mi-8AMTSh  (Read 776 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« on: August 06, 2013, 01:23:06 pm »

Vir: Defender
http://www.defender.hr/

Rusija naručila 40 helikoptera Mi-8AMTSh

Datum objave:
06.08.2013

Rusija je naručila 40 dodatnih helikoptera Mil Mi-8 'Hip' od proizvođača Russian Helicopters, priopćilo je rusko ministarstvo obrane. Kupnja, vrijedna USD383 milijuna, odnosi se na 40 Mi-8AMTSh 'Terminator' naoružanih višenamjenskih helikoptera za potrebe ruskih oružanih snaga. Ugovor su potpisali ruski zamjenik ministra obrane Jurij Borisov i Dmitrij Petrov, generalni direktor Russian Helicopters, tijekom posjeta Borisova tvrtki Ulan-Ude Aviation Plant.

Mi-8AMTSh je nadograđena, oklopljena i naoružana verzija helikoptera Mi-8. To je inačica naoružanog i moderniziranog helikoptera Mi-8MTV kojeg proizvodi tvornica Kazan Helicopter Plant sa mogućnostima; dodatnih spremnika za gorivo, može biti opremljen sa nosnom kupolom sa elektroptičkom platformom, ispodkrilnim nosačima za rakete 9M343/9M39, potom raketama zrak-zemlja 9M114/9M114M Shturm-V 'Spiral', 23 mm topom, i B8V20A nosačima raketama opremljenih sa S-8 80 mm nevođenim raketama. Uz Mi-8MTV, Mi-8AMTSh ima poboljšane motore, lopatice rotore i avioniku, što omogućuje bolje performanse u 'hot-i-high' uvjetima.

Mi-8AMTSh se prodaje u inozemstvu kao Mi-171Sh, a prodan je u Hrvatsku, Češku, Ekvador i Peru. Rusija je dobila svoje prve Mi-8AMTSh helikoptere u prosincu 2010.godine kada je isporučeno 10 helikoptera. Naknadne isporuke su se dogodile u ožujku i lipnju 2011.godine, čime jer flota narasla na 30 helikoptera, dok je preostalih 30 helikoptera bilo planirano za isporuku u 2012.godini, premda je status te isporuke trenutno nejasan.

Prema tvrdnjama Borisova, najnoviji ugovor sa Russian Helicopters, donosi obim sadašnjih ugovora sa Ulan-Ude Aviation Plant na "gotovo RUB54 milijardi", količinu koja osigurava stabilnost tvrtke, te "omogućuva tvrtki da gleda u budućnost", dodao je Borisov


* article-gallery-big-1375782797_635.jpg (48.89 KB, 800x533 - viewed 50 times.)
« Last Edit: August 06, 2013, 02:32:53 pm by Рашо » Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.019 seconds with 23 queries.