PALUBA
August 22, 2019, 04:19:01 am *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jedan broj, u protivnom registracija neće biti uspešna

Home   Help Search Calendar Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7   Go Down
  Print  
Author Topic: Pitanja i odgovori u vezi foruma  (Read 54588 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*

« Reply #15 on: January 03, 2015, 01:12:41 pm »

Možda sam ovo trebao napisati na topiku o informatici,da ne tražim dalje evo ovdje.

Negdje oko novogodišnjih praznika događalo mi se,da kad posle pisanja,pređem na "preview",zbog kontrole pre slanja,ista ne radi.Izgled teksta se ne pojavljuje i posle više "kliktanja"(možda nisam bio dovoljno glasan u kljiktanju).  laugh

Nekoliko postova sam i odustao,jer nisam bio siguran šta će otići.Međutim,kad sam postovao tekst i fotke su se pojavile u onom obliku kako sam ih poslao.Pošto je taj dio kontrolisan programom  sa servera vjerujem da je tu greška.
Znam da ja pravim mnogo grešaka u pisanju i sa kontrolom na "preview" jer sam "pravi"maher u pisanju.Sjećam se nekog majstora koji nam je postavljao keram.pločice u agregat sali.Za njega je išla priča,da on jednostavno prospe lijepak,malo ga poravna i onda sa vrata baca pločice po cijeloj sali,te kad ih pobaca sve,uzme letvicu i njome kucne neku ako eventualno strši.Tako i ja,pišem slažući slova i kad sve napišem eventualno "kucnem" gdje koji zanak interpunkcije ili razmak,te veliko slovo.Dakle,meni ne možete puno pomoći,no provjerite da li taj problem sa "preview" imaju i drugi.
Nenad
Moderator
potporučnik
*

« Reply #16 on: January 03, 2015, 01:25:30 pm »

Kod mene je sve u redu.

* 2015-01-03_132221.jpg (111.14 KB. 876x612 - viewed 139 times.)

Medjutim kada sam hteo da upostujem sliku izbacilo mi je ovo (iako se jasno vidi da je slika koju sam hteo da upostujem jpg.

* 2015-01-03_132425.jpg (23.21 KB. 700x125 - viewed 118 times.)

Kada sam bez pregleda posta poslao taj isti post sve je bilo na mestu i kako treba.

Karlo
potporučnik
*

« Reply #17 on: January 03, 2015, 01:39:23 pm »

Jeste @Nenade,i kod mene se prvo javio problem u vezi fotki ali kasnije nemam "preview" i ako nisu fotke u pitanju nego sami tekst.

Poz.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*

« Reply #18 on: January 03, 2015, 10:00:54 pm »

Зато без "погледај" већ одмах "пошаљи" Cheesy. Па ако не ваља, нек исправља ко уме Wink.
Karlo
potporučnik
*

« Reply #19 on: January 03, 2015, 10:40:25 pm »

@dzumba,da Vi to mene na zlo ne navrćete. 

Jes da sam ja to i do sada radio ali "skriveno".Nastojim na forumu da se prikažem što podobnijim,dižem dva prsta i javljam se za diskusije.Možda me nadležni zapaze pa mi posle daju "naročito se ističe" a ne bi bilo loše dobiti i koji čin više.Eto i ja pod stare dane "ganjam karijeru".

poz.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*

« Reply #20 on: January 03, 2015, 11:09:15 pm »

Шалим се.

Него, ја лично више скоро да и не користим "погледај" (preview). Најчешће само прочитам то што сам написао у самом "раму" за слање. Галвни разлог да евентуално користим команду "погледај" јесу слике и видео клипови. Код слика команда не ради јер се слике једноствано не виде, па је команда бескорисна. Код видео клипова ради и само тада је и користим. Ако нешто не ваља постоји опција "измени" која ради неко време након постављања поста па се можеш вратити (најбоље одмах) и изменити ако нешто не ваља.
Karlo
potporučnik
*

« Reply #21 on: January 03, 2015, 11:44:40 pm »

Tako sam Vas ja i shvatio kao šalu.Zato sam i napisao da sam ja i prijavio problem da bih prikupio koji "pojen" za čin (ovaj puta oko 5),pošto i ja rijetko koristim tu opciju.

Što se tiče naknadnog pregleda,posle slanja,ja imam problem jer ne smem da pogledam odmah(pošto znam da imam puno grešaka i gluposti) a nikako nemogu da "uhvatim" koliko to traje,pa se često događa da to vrijeme istekne prije nego što ja skupim hrabrosti.  laugh

Poz.
« Last Edit: January 03, 2015, 11:58:42 pm by Karlo » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*

Bratstvo, Jedinstvo, Jednakost

« Reply #22 on: January 07, 2015, 11:18:27 am »

Možda sam ovo trebao napisati na topiku o informatici,da ne tražim dalje evo ovdje.

Negdje oko novogodišnjih praznika događalo mi se,da kad posle pisanja,pređem na "preview",zbog kontrole pre slanja,ista ne radi.Izgled teksta se ne pojavljuje i posle više "kliktanja"(možda nisam bio dovoljno glasan u kljiktanju).  laugh
Bilo je problema zbog jednog paketa koji smo instalirali za Novu godinu, sada je sve Ok pošto je taj paket ("sneg") uklonjen.
mwolf
mladji vodnik
*

« Reply #23 on: June 26, 2015, 10:47:30 am »

Poštovani administratori, moderatori ...
Molim vas da preispitate "sticky" teme u PALUBA > Vesti > Vesti iz zemlje i okruženja > Srbija
jer cela prva strana i deo druge strane je sa "lepljivim" temama, pa korisnik mora da klikne na sledeću da bi video šta je to novo napisano u nekoj temi koja nije lepjljiva.
u suštini moj neki ideal je bio 3-5 sticky teme je više nego dovoljno i od tog broja 1-2 koje su po defaultu sticky a ostale to izgube posle nekog vremena.
uzmite to u obzir Smiley
pozdrav
Kuzma®
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #24 on: June 26, 2015, 11:25:36 am »

Zbog preuredjenja tog dela foruma i spajanja vesti jos neko vreme ce biti takvo stanje u tom delu foruma. Uskoro ce se sve vratiti na normalu a sam forum vesti iz Srbije ce biti daleko pregledniji. Vesti ce biti grupisane po organizacionim jedinicama i ustanovama MO i VS pa ce tako sve vesti o npr. 4.brigadi KoV biti u istoimenoj temi a vesti o VA u temi posvecenoj aktivnostima VA.

Hvala na razumevanju i ime Urednistva i u svoje ime se izvinjavam sto nisam obavestio i ostale clanove kako bi znali o cemu se radi.
mwolf
mladji vodnik
*

« Reply #25 on: June 26, 2015, 02:08:36 pm »

hvala na informaciji, i srećan rad, znam kako je to ...
i pravite redovan backup Smiley
nemojte da Vas mrzi Smiley
jer ona čudna misao "daj još samo ovo da uradim pa ću backup" zna da bude jako pogubna ...
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #26 on: June 26, 2015, 03:22:59 pm »

i pravite redovan backup Smiley
nemojte da Vas mrzi Smiley
Svaki dan, ali baš svaki.
Svakako hvala ti na sugestiji.
Kuzma®
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #27 on: June 26, 2015, 03:34:58 pm »

Evo jedan deo tema nije vise sticky.
dark-bullet
vodnik I klase
*

« Reply #28 on: July 16, 2015, 07:26:45 pm »

Izgleda da se forum u međuvremenu srušio i da se jedan deo upisanih priloga izgubio.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #29 on: July 16, 2015, 07:33:15 pm »

Jeste, danas smo imali probleme sa serverom tako da je ceo danasnji dan postovanja nazalost izgubljen.

Bice i obevestenje u vezi ove nemile situacije.
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7   Go Up
  Print  

Jump to: