PALUBA
April 20, 2024, 05:45:33 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17   Go Down
  Print  
Author Topic: Potapanje PČ-176 Mukos 1991.  (Read 140535 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
pp5d6 posejdon
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 603


« Reply #180 on: August 31, 2011, 08:50:04 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Cenjeni "PP....", ako nema kakvih prepreka, kolika bi po tvome bila ukupna težina ove naprave, naravno bez postolja, ona što se
spusta u more, samo toliko.
30 kg.
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #181 on: August 31, 2011, 08:51:02 pm »

Torpedni napad na VPBr [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_0002.jpg (228.19 KB, 781x591 - viewed 433 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #182 on: August 31, 2011, 08:54:11 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Cenjeni "PP....", ako nema kakvih prepreka, kolika bi po tvome bila ukupna težina ove naprave, naravno bez postolja, ona što se
spusta u more, samo toliko.
30 kg.
Blagodarim, "..posejdone".
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #183 on: August 31, 2011, 08:56:45 pm »

Torpedni napad na VPBr [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Ovo je već stara poznata karta sa Foruma. Ali dobro. Nego ovo bi trebalo na drugom mjestu.
Tema je potapanje Mukosa, a ovo nije to. Nemojmo komplicirati. Ostavimo to za drugi put.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #184 on: August 31, 2011, 08:59:14 pm »

 Ja opet tvrdim da je ona mapa o rasporedu brodova relativno tačna. Nisam mogao više da je povećam tako da nisam uspeo da odgonetnem sastav TG. SPLIT, Nešto je tu meni puno brodova nacrtano. Dakle, 31 nije bio ni blizu " Mukosu" kada se to desilo, U više navrata je otvarana vatra na brodove u prolasku Splitskim vratima, Čak je jedan DJČ pretrpeo neka lakša oštećenja( PBB. Bandović je komandovao).Na otvaranje vatre od strane brodova iz sastava TG-a su odmah reagovali " Mirovnjaci". Kako dokazati naknadno da je po brodu dejstvovano kada su granate pale u vodu. Brodski hitci su nalaženi po obali gde su bili položaji.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #185 on: August 31, 2011, 09:10:35 pm »

HRM-u je bio potreban povod za početak deblokade akvatorija,trebalo je nešto inscenirati da JRM prva otvori vatru.Ili još bolje kako je napisao KBB S.Bernadić u svom tekstu(svi dosadašnji attachmenti iz novina su njegov rukopis).
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Da ovo je velika, velika istina. Nikada ni jedan metak ni jedana čaura nebi se ispraznila da se nije provocirala JRM.
Bernadić je u pravu. Napravljen je scenarij po svaku cijenu....
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #186 on: August 31, 2011, 09:11:46 pm »

Ne Orićareb,ova karta kao i ona prethodna,i svi tekstovi koje sam ubacivao na post su skenirani iz ovog časopisa,a ne sa foruma na internetu. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_0005 (834 x 1131).jpg (277.08 KB, 834x1131 - viewed 377 times.)
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #187 on: August 31, 2011, 09:12:20 pm »

Tema: "PČ-176 Mukos"
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #188 on: August 31, 2011, 09:13:42 pm »

HRM-u je bio potreban povod za početak deblokade akvatorija,trebalo je nešto inscenirati da JRM prva otvori vatru.Ili još bolje kako je napisao KBB S.Bernadić u svom tekstu(svi dosadašnji attachmenti iz novina su njegov rukopis).
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Da ovo je velika, velika istina. Nikada ni jedan metak ni jedana čaura nebi se ispraznila da se nije provocirala JRM.
Bernadić je u pravu. Napravljen je scenarij po svaku cijenu....
Pa gdje sam ja to i u koje vrijeme živio? Biće da sam totalni idiot!!!!
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #189 on: August 31, 2011, 09:30:04 pm »

Ja opet tvrdim da je ona mapa o rasporedu brodova relativno tačna. Nisam mogao više da je povećam tako da nisam uspeo da odgonetnem sastav TG. SPLIT, Nešto je tu meni puno brodova nacrtano. Dakle, 31 nije bio ni blizu " Mukosu" kada se to desilo, U više navrata je otvarana vatra na brodove u prolasku Splitskim vratima, Čak je jedan DJČ pretrpeo neka lakša oštećenja( PBB. Bandović je komandovao).Na otvaranje vatre od strane brodova iz sastava TG-a su odmah reagovali " Mirovnjaci". Kako dokazati naknadno da je po brodu dejstvovano kada su granate pale u vodu. Brodski hitci su nalaženi po obali gde su bili položaji.
TG Split može jedino biti TG Kaštela.Pogledaj
http://www.ikorcula.net/domovinski-rat/tekstovi/seretinek/3-bitka_protiv_brodova_jrm.html
« Last Edit: August 31, 2011, 09:39:21 pm by ORIĆAREB » Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #190 on: August 31, 2011, 09:41:05 pm »

HRM-u je bio potreban povod za početak deblokade akvatorija,trebalo je nešto inscenirati da JRM prva otvori vatru.Ili još bolje kako je napisao KBB S.Bernadić u svom tekstu(svi dosadašnji attachmenti iz novina su njegov rukopis).
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Da ovo je velika, velika istina. Nikada ni jedan metak ni jedana čaura nebi se ispraznila da se nije provocirala JRM.
Bernadić je u pravu. Napravljen je scenarij po svaku cijenu....
Orićareb,stari ljudi kod nas u Dalmaciji kažu :Nikad ne reci nikad
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #191 on: August 31, 2011, 09:50:00 pm »

HRM-u je bio potreban povod za početak deblokade akvatorija,trebalo je nešto inscenirati da JRM prva otvori vatru.Ili još bolje kako je napisao KBB S.Bernadić u svom tekstu(svi dosadašnji attachmenti iz novina su njegov rukopis).
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Da ovo je velika, velika istina. Nikada ni jedan metak ni jedana čaura nebi se ispraznila da se nije provocirala JRM.
Bernadić je u pravu. Napravljen je scenarij po svaku cijenu....
Orićareb,stari ljudi kod nas u Dalmaciji kažu :Nikad ne reci nikad
Ja te ne razumijem, ali nije ni bitno, samo još jednom ponavljam, BERNADIĆ je u pravu.
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #192 on: August 31, 2011, 10:04:47 pm »


Ja te ne razumijem, ali nije ni bitno, samo još jednom ponavljam, BERNADIĆ je u pravu.
Htio sam ti samo reći da nikada se nezna što donosi dan a što noć,što čovjek može napraviti u nekom trenutku,što se tiče teksta ,gosp.Bernadića, da sam mislio da griješi nebih ga stavio na post,jer i mene zanima istina.
« Last Edit: August 31, 2011, 10:11:22 pm by ORIĆAREB, Reason: Ubacivanje u quote » Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #193 on: August 31, 2011, 10:05:27 pm »

Sa ovim se potpuno slazem!!

Sto se tog torpeda o kome danima pisete tice...
Zar ne mislite, da je zaista tako nesto postojalo i da je odradilo posao, neko ne bi nastavio dalji razvoj i danas to prodavao??
 
Nemam pojma o moru i brodovima (cak ne volim ni slanu vodu  Grin ) ali mi je sve ovo zanimljivo. Moje misljenje je da je taj patrolac slucajno pogodjen, bile je po principu pucaj sa svime sto imas, kako znas i umes, mozda nesto i pogodimo (da ne koristim adekvatan izraz ovde na forumu).

Pozdrav drusto, zelim vam laku noc i molim vas bez ljutnje zbog ovog posta.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #194 on: September 01, 2011, 09:08:01 am »

Apelujem i molim učesnike kod daljnih prilaganja postova da se isključivo drže zadate teme, a to je
"Potapanje PČ-176 "Mukos" 1991.". Nema potrebe da se na mala vrata podturaju i otvaraju nova pitanja.
Kad ovo pitanje riješimo lako možemo i o ostalima. Ko se ne bude pridržavao zacrtanog reda moraće se primjeniti
određene mjere od strane vođstva palube.

Držite se tehniškog i taktičkog pristupa bez uplitanja politike, ideologije i bilo čega sličnog.
Molim da ostavite emocije za neke druge prigode.... Angry
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.