PALUBA
March 28, 2024, 11:09:17 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Go Down
  Print  
Author Topic: Potapanje PČ-176 Mukos 1991.  (Read 138416 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #45 on: August 26, 2011, 11:00:28 am »

Volio bih kada bi neko objasnio na koji način operater prati putanju ovog mini torpeda.
Kako sam ja čuo priče,kažem čuo priče,da je poručnik korvete "zajašio" torpedo i skinuo osigurač te usmjerio prema pramcu broda.Cilj je bio pramac radi manjeg oštečenja broda i da se poslje može osposobiti za plovidbu.
Kanaderu, zamolio si ranije da se ne iritiramo i bez suvišni komentara. I ja sam zamolio. A onda ti odjenom šta je mislio tvoj poučnik.
Ma to uopšte nije bitno šta je on mislio. Bitno je šta je urađeno. I pustimo to. Nemojmo šta je ko mislio. Od toga nema vajde. Slučaj
je bio i desio se kako se desio i držimo se toga.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #46 on: August 26, 2011, 11:03:08 am »

Pretpostavljam da antena svo vreme viri iz vode te se tako i vrši korekcija putanje.

I meni je to palo na pamet ali mi izgleda previše neozbiljno. Mislim, brodu pod borbenom uzbunom se približava nešto što viri iz vode (a to što viri iz vode mora biti i dobro vidljivo da bi operater sa obale mogao da ga uoči) i da niko ništa ne primjeti.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #47 on: August 26, 2011, 11:04:25 am »

Antena je tanka i kratka. Patrolac je vozio šotelom, koliko se sećam. Nije bio teška meta, ali ipak ne verujem da je gadjano pravolinijski - moralo je biti korekcija putanje.
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #48 on: August 26, 2011, 11:10:49 am »

Da je "Mukos" pogođen topovskom granatom od 76 mm ,kao trajekt "Vladimir Nazor",na isto mjesto gdje je udario i mini-torpedo oštečenje bi bilo kao i na trajektu. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Pogodak granate na trajektu Vladimir Nazor (683 x 1059).jpg (217.07 KB, 683x1059 - viewed 327 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #49 on: August 26, 2011, 11:13:44 am »

Pretpostavljam da antena svo vreme viri iz vode te se tako i vrši korekcija putanje.
Po ovome natpisu upotrebljena je neka naprava napunjena sa 10 kila eksploziva sa mogućnošću plovidbe pod vodom i vođena radio putem. U redu, to bi se i moglo sa tehničkog gledišta. Pošto je radio štap antena, naprava bi mogla biti pod vodom do dubine svega oko pola metra. I to je moguće. Kaže se domet do 500-600 metara, ok.

Sad bi prvo trebalo tačno utvrditi poziciju broda u odnosu na mjesto, odakle se uputila i upravljalo sa napravom. Također i poziciju odakle je krenula naprava. Komfiguraciju terena gde su se nalazili manipulatori napravom, a da ih nebi otkrio brod. I na kraju kakvi su bili meteo uslovi, stanje mora i vidljivost. Dali su tu ispunjeni bili svi uslovi za takvu operaciju.  Kad bi to sve bilo povoljno za navedenu tvrdnju, mogli bi tek onda na to da li je ta naprava kao takva uopšte mogla sa tehničkog stanovišta uraditi ono šta je već urađeno....
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #50 on: August 26, 2011, 11:32:17 am »

Pitanje za Radeta.

Pošto ti je dobro poznat brod tipa Mukos i njegove maretivne mogućnosti, do koje dubine mora u takvim uslovima bi smio komadant
dovesti Mukosa. Pretpostavljam da se ovde radi o uvali koja nije posebno uređena. Trebali bi pogledati pravu kartu. Angry
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #51 on: August 26, 2011, 11:42:26 am »

Volio bih kada bi neko objasnio na koji način operater prati putanju ovog mini torpeda.
Kako sam ja čuo priče,kažem čuo priče,da je poručnik korvete "zajašio" torpedo i skinuo osigurač te usmjerio prema pramcu broda.Cilj je bio pramac radi manjeg oštečenja broda i da se poslje može osposobiti za plovidbu.
Kanaderu, zamolio si ranije da se ne iritiramo i bez suvišni komentara. I ja sam zamolio. A onda ti odjenom šta je mislio tvoj poučnik.
Ma to uopšte nije bitno šta je on mislio. Bitno je šta je urađeno. I pustimo to. Nemojmo šta je ko mislio. Od toga nema vajde. Slučaj
je bio i desio se kako se desio i držimo se toga.
Orićareb,ovaj post sam stavio iz jednostavnog razloga da se zna kako je izvršen napada,a ne da nekoga vrijeđam i ponižavam.Večina ste na ovom forumu školovani vojni mornarički časnici i dočasnici ,želio sam doznati dali je izvedivo "zajašiti" to mini torpedo i ručno usmjeriti prema brodu.Čitao sam na nekim drugim forumima da je došlo do greške u daljinskom upravljanju i da je zato "zajašio" na torpedo.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #52 on: August 26, 2011, 11:47:16 am »

Orićareb,ovaj post sam stavio iz jednostavnog razloga da se zna kako je izvršen napada,a ne da nekoga vrijeđam i ponižavam.Večina ste na ovom forumu školovani vojni mornarički časnici i dočasnici ,želio sam doznati dali je izvedivo "zajašiti" to mini torpedo i ručno usmjeriti prema brodu.Čitao sam na nekim drugim forumima da je došlo do greške u daljinskom upravljanju i da je zato "zajašio" na torpedo.
Ja te uopšte ne razumijem, časna riječ. Kako Zajašio. Pa da ga je zajašio i pogino bi sa njim.
A i po slici to je neka spravica od 10 kila ili sam ja mutav.... Huh?
« Last Edit: August 26, 2011, 11:53:00 am by ORIĆAREB » Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #53 on: August 26, 2011, 11:49:38 am »

Teoretski, mogao je da "zajaši" torpedo i krene u pravolinijsko gadjanje, tako što bi predvideo koliko mu treba vremena do cilja, uzeo preticanje itd. Teoretski, da. U praksi, za takvo nešto treba puno sreće jer ti nije poznato koliko će dugo patrolac voziti šotelom, da li će preći na pogon glavnim motorima itd. Moguće je da je tu malo radila i "reklama", ko će ga znati...

Što se tiče dubine, odluka je komandanta i njegovog preuzimanja rizika i procene situacije dokle će ići. Gaz broda je ograničavajući faktor. Sa druge strane, treba uzeti u obzir i situaciju i procenu "plavog" (gde je i čime raspolaže).

Karta Brača
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Splitska vrata
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Mogu se očitati dubine sa karata, mislim da je rezolucija zadovoljavajuća.


* 018_Brac (Large).jpg (352.17 KB, 1619x1080 - viewed 378 times.)

* 016a_SplitskaVrata (Large).jpg (132.68 KB, 813x1080 - viewed 336 times.)
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #54 on: August 26, 2011, 11:52:39 am »

Ja te uopšte ne razumijem, časna riječ. Kako Zajašio. Pa da ga je zajašio i pogino bi sa njim.
A i po slici to je neka spravica od 10 kila ili sam ja mutav.... Huh?
To znači da ga je jedno vrime držao na pravcu prema brodu i onda se naravno odmakao od njega jer bi i on poginuo.
« Last Edit: August 26, 2011, 11:57:50 am by ORIĆAREB » Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #55 on: August 26, 2011, 11:57:46 am »

Samo jedno, posvije tehničko razmišljanje sa područja RC (radio control) prometala. Ako je to torpedo bilo kučne izrade i onaj, koji ga je napravio, nije imao dostup "profesionalnim djelovima" nego je upotrebio što se moglo tada kupiti u trgovinama (skupit doma i od prijatelja), najlakše mu je bilo izraditi navođenje od RC sklopova. Antena ima možda 5-10 cm, što znači, da ju je namotao na štapič, da mu se ne vuče po vodi i gubi snagu. Opiturano je u boju, koju se na moru teško primečuje, ako ne znaš šta trebaš tražiti. Onaj, koji je držao komande (ili pomoćnik), sakriven u žbunju, mogao je torpedo pratiti od prvog momenta i zbog toga ga nije izgubio iz vida, medžutim ekipa na brodu, okupljena drugim, "večim" stvarima, ne očekujuči takvu malu beštju, teško ju je mogla primetit, aki ne i nemoguče. Zašto je pogodio, gdje je pogodio? Jer nije imao vrijemena korigirati previše, pa je na kraju lupio tame, gdje je mogao.

Sa dobrim prijemnikom i stanicom za navođenje, mogao je taj torpedo voditi i više od kilometra.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #56 on: August 26, 2011, 12:06:04 pm »

Uzmimo još jednu činjenicu u obzir.

Datum je 14 novembar 17.30 sati. Znate li vi ljudi koja je vidljivost po idealnom vremenu u to doba na nivou mora.
Nula, nula. Mrak. Provjerite pa će te vidjeti...to su zimski uslovi. Kako se može nešto kao obična motka vidjeti na
500 metara. Probajte..... Cool
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #57 on: August 26, 2011, 12:14:22 pm »

Uzmimo još jednu činjenicu u obzir.

Datum je 14 novembar 17.30 sati. Znate li vi ljudi koja je vidljivost po idealnom vremenu u to doba na nivou mora.
Nula, nula. Mrak. Provjerite pa će te vidjeti...to su zimski uslovi. Kako se može nešto kao obična motka vidjeti na
500 metara. Probajte..... Cool

Pa to i ja hoću da kažem. Ako su vizuelno pratili torpedo tj. antenu, onda je to bila "nemoguća misija". A kažu ljudi da je tog dana i bura tukla k'o luda. Što dodatno sve komplikuje.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #58 on: August 26, 2011, 12:24:50 pm »

Skica navodnog mjesta oštećenja Mukosa od strane koja je napadala.
Ali treba Tačna pozicija....
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Zna li iko tačnu pozicuju Mukosa u momentu pogotka. I poziciju Diverzanata.
Ovde je to bilo narode......

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Navodno mjesto ostecenja.jpg (56.77 KB, 530x552 - viewed 336 times.)

* Oko mdulje...2.jpg (236.09 KB, 929x613 - viewed 321 times.)
« Last Edit: August 26, 2011, 01:03:57 pm by ORIĆAREB » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #59 on: August 26, 2011, 05:05:50 pm »

Evo još jedne ugrubo napravljene skice na kojoj sam pokušao prikazati područje oko Brača, uključujući čak i otočić Mrdulju u
kojoj je Mukos mogao biti oštećen na osnovu podataka o navodnoj upotrebljenoj spravi, ukoliko se našao unutar njega.
Područje je ograničeno crvenom linijom. Ukoliko se kretao van linije bio je bezbedan.
Prema tome treba nam tačna pozicija Mukosa u momentu pogotka.


* Podrucje moguceg pogotkaa.jpg (83.6 KB, 556x775 - viewed 183 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.