PALUBA
March 29, 2024, 02:57:21 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 17   Go Down
  Print  
Author Topic: Potapanje PČ-176 Mukos 1991.  (Read 138576 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #15 on: December 18, 2008, 10:55:49 pm »

Не знам шта да ти кажем о томе снимку, осим да сам га својим очима гледао како сам и навео у првом посту.Тако сам у ствари и дошао на тему њговог потапања на АБГ.Сад се више не сјећам да ли сам ја ту тему био покренуо а чини ми се да јесам.

   Постављао сам исто питање и на неким другим форумима.Са хрватске стране нико ме није удостоји ни једне једине ријечи, потпуни мук...зашто немам појма.Да ли због тога што би можда снимак детаљним прегледом показао још нешто , тј да је брод ипак потопљен директним топовским хицем а не торпедом из "кућне радиности" како су тврдили са хрватске стране или нешто друго ко ће га знати.

          Понављам да је снимак приказан у некој емисији о хрватском поморском наоружању кроз историју на ХТВ, и да је на њему приказана борба ПЧ-176 "Мукос" са бојовницима на обали.Лијепо се видјело дејство Мукосовог крменог топа а недуго послије екплозија која је обавила брод.Мени се лично чинило да га је погодио неки тежи калибар са обале , али... Huh?

         Несхватљиво би ми било да је неко уништио снимак послије емисије, али ко зна.

Сигурно да нијесам ја једини који је гледао тај снимак, али зашто нико неће да потврди постојање тог снимка за мене је енигма.

       
« Last Edit: December 18, 2008, 10:58:02 pm by Sailor » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #16 on: August 23, 2011, 10:43:25 pm »

Evo:…..

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Objekt / brod na slici prepoznaješ. Netrebam ti crtati. Neko vrijeme nakon ovog događaja dovučen je u remontni zavod Velimir Škorpik na popravak oštećenja. Nakon izvlačenja napravljeno je detaljno snimanje i slikanje stanja oštećenja.

Nabavi nam te snimke i priloži da vidimo ta oštećenja........Kraj......


* PC176.jpg (50.45 KB, 800x525 - viewed 489 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #17 on: August 23, 2011, 10:47:19 pm »

Malo morgen. To spada u Vojna tajna-Vrlo tajno.
 Da si mi to rekao barem prije 2 godine dobio bi bez problema.Danas nema šanse. Ende.
Da prostiš, kad si ti radio nisi brod mogao slikati ni priko žice u Mandalini, a kamoli u remontu. Bilo je tamo gomila nekih tića zvani kosovci.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #18 on: August 23, 2011, 10:51:22 pm »

Malo morgen. To spada u Vojna tajna-Vrlo tajno.
 Da si mi to rekao barem prije 2 godine dobio bi bez problema.Danas nema šanse. Ende.
Može, može "brodarski". Ti si u Šibeniku nisam ja. Ti si povjesničar za brodive nisam ja.
Za pravog istoričara nema tajni. Samo napred. Istinu na sunce.....Laku noć "brodarski".  pilot
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #19 on: August 23, 2011, 10:56:21 pm »

Ćiro o tom brodu znam sve. Iznutra i izvana. Vidio sam ga.
Brod plovi i to je najbitnije. Točno, živim u Šibeniku i poštujem zakone RH. Ne hrani me SFRJ već HZZMO.
Ende. marinero
« Last Edit: August 24, 2011, 07:35:20 am by ORIĆAREB » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #20 on: August 23, 2011, 11:00:39 pm »

Ćiro o tom brodu znam sve. Iznutra i izvana. Vidio sam ga.
Brod plovi i to je najbitnije. Točno, živim u Šibeniku i poštujem zakone RH. Ne hrani me SFRJ već HZZMO.
Ende. marinero
Ok, ok, poštujem tvoj stav. Čovjek treba da vodi računa o onom od čega živi.
Da zaključimo poslije svega, Znači znaš istinu, ali je nesmiješ reći.  Jeli tako.
« Last Edit: August 24, 2011, 07:34:21 am by ORIĆAREB » Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #21 on: August 23, 2011, 11:08:58 pm »

Ćiro o tom brodu znam sve. Iznutra i izvana. Vidio sam ga.
Brod plovi i to je najbitnije. Točno, živim u Šibeniku i poštujem zakone RH. Ne hrani me SFRJ već HZZMO.
Ende. marinero
Ok, ok, poštujem tvoj stav. Čovjek treba da vodi računa o onom od čega živi.
Da zaključimo poslije svega, Znači znaš istinu, ali je nesmiješ reći.  Jeli tako.
Ćiro znaš i ti puno toga od 1990. na ovamo. Nisi dosad ništa rekao kako se JRM ponašala u to vrijeme. Sva naša rasprava tekla bi protiv pravilnika. Počevši od borbenog rasporeda navedenog broda do zadaće koju je obavljao. Stoga neka o tom govore oni koji su izravno bili uključeni u taj događaj. S obe strane. B marinero :dosadaarem u novinama ima dosta teksta o tom događaju.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #22 on: August 23, 2011, 11:19:15 pm »


Ćiro znaš i ti puno toga od 1990. na ovamo. Nisi dosad ništa rekao kako se JRM ponašala u to vrijeme. Sva naša rasprava tekla bi protiv pravilnika. Počevši od borbenog rasporeda navedenog broda do zadaće koju je obavljao. Stoga neka o tom govore oni koji su izravno bili uključeni u taj događaj. S obe strane. B marinero :dosadaarem u novinama ima dosta teksta o tom događaju.
"brodarski" ne muljaj me. Ja sam te zamolio snimak oštećenja objekta. I ništa me više ne zanima.
I ne želim nikakvu dalju raspravu po bilo kom pitanju. Može - nemože. Mogu - ali neću. Smijem - nesmijem.
Gotovo i bog te veselio.....Batali rasprave. pilot
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #23 on: August 23, 2011, 11:25:39 pm »


Ćiro znaš i ti puno toga od 1990. na ovamo. Nisi dosad ništa rekao kako se JRM ponašala u to vrijeme. Sva naša rasprava tekla bi protiv pravilnika. Počevši od borbenog rasporeda navedenog broda do zadaće koju je obavljao. Stoga neka o tom govore oni koji su izravno bili uključeni u taj događaj. S obe strane. B marinero :dosadaarem u novinama ima dosta teksta o tom događaju.
"brodarski" ne muljaj me. Ja sam te zamolio snimak oštećenja objekta. I ništa me više ne zanima.
I ne želim nikakvu dalju raspravu po bilo kom pitanju. Može - nemože. Mogu - ali neću. Smijem - nesmijem.
Gotovo i bog te veselio.....Batali rasprave. pilot
Pa to sam ti upravo kazao.  Grin 
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #24 on: August 23, 2011, 11:32:18 pm »

Ok, ok. Idemo spavati. Kad se sjetiš i budeš od volje priloži te snimke.
Može i ovde u ovaj moj "Kantun".  Laka ti noć "brodarski" i pozdravi  mi
Krešimiriv grad... Wink

Usput, Bilo je ovo korisno veče, izuzetno korisno...
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #25 on: August 24, 2011, 10:22:37 am »

Jeli to taj?
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Picture 377.jpg (94.35 KB, 420x403 - viewed 484 times.)
« Last Edit: August 24, 2011, 11:29:06 am by ORIĆAREB » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #26 on: August 24, 2011, 11:16:27 am »

Jeli to taj?
Da to je taj, koji je nekad bio onaj.
Taj je sada tvoj. OK.
Nekad onaj je bio moj, OK.
Meni treba snimak rupe moga ne tvoga, Kužiš Njofra. Grin
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #27 on: August 24, 2011, 03:08:31 pm »

Ako se smijem uključiti, pokušavamo utvditi čime je pogođen - u medijima se tvrdi da je pogođen nekakvim daljinski upravljanim malim torpedom (ili kako već ga nazvat), a s druge strane postoje komentari da je pogođen artiljerijom ili PO raketom, a nikako nekakvim torpedom.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #28 on: August 24, 2011, 04:34:15 pm »

Mukos je potopljen ili djelovanjem diverzanata ili sa tim malim žicom vođenim torpedom.
Nikakvo radio vođenje nije u pitanju ,davno je bilo više se ne sjećam detalja ali kad sretnem nekog
ko je bio u OBB pitat ću pa ću napisat .
Je ovi Ćiro dosadan ka čimavica.

poz.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #29 on: August 24, 2011, 04:44:23 pm »

 Uf! Stvarno ste dosadni! Bila je jaka bura, samo bi ludak ronio u takvom moru. Brod je ušao u uvalu da se skloni od nevremana i dobio topovsku granatu u levi bok. Toliko o tome i da stavimo ad akta tu temu jednom zauvek, ako može!?
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.