PALUBA
March 19, 2024, 09:40:48 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51   Go Down
  Print  
Author Topic: Odnosi na relaciji Srbija - NATO  (Read 209614 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #645 on: February 27, 2019, 08:15:25 pm »

Meni nije jasno zašto Srbija ne odgovori nekim kontramerama?
Ili su takse kontramera prema Srbiji za nešto što mi ne znamo.

Po prostoj logici: Srbija može da blokira bukvalno sav transport prema Kosovu - i eto odgovora na takse.

Međutim, sumnjam da je u pitanju nešto drugo, što naši mediji ne spominju.
 
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 442


« Reply #646 on: February 27, 2019, 09:48:19 pm »



Наравно, али то је већ политика...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #647 on: February 28, 2019, 06:19:06 pm »

Политичка одлука руководства Србије да се не одговара контра мерама на овај потез Приштине.

Српска страна овде трпи економску штету у којој профитирају шверцери на обе стране. Шверц се наравно одвија повећаним обимом. Није то само онај класични "ситни" шверц преко стаза и богаза административне линије већ препакивање робе са етикетом трећих страна (као да је произведено у Македонији, Црној Гори, па чак колико год чудно звучало и Албаније). како пишу медији на тај начин брашно иде навелико као и још неки производи. Е, сад с обзиром да водећи албански политичари на КиМ махом баштине криминално-шверцерску прошлост вероватно лобијима који стоје иза њих тако нешто највише и одговара.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #648 on: February 28, 2019, 06:41:59 pm »

Zaključak: takse nisu zbog pritiska na Srbiju, nego da se Haradinaj i kompanija još više obogate!

I Sr rukovodstvo sve to zna, a ne zna da smisli neku efikasnu kontrameru.
Baš smo ovce! 
Treba na .ebati do daljnjeg, dok se ne opametimo, i ne počnemo da cenimo sami sebe!
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 442


« Reply #649 on: February 28, 2019, 07:20:56 pm »


Постоје многе мере меке силе, политичког и економског притиска на Косовску парадржаву. Те би мере предузела свака нормална држава, сваки народ са имало самопоштовања. Многи из власти би и желели да нешто предузму, али се не предузима ништа. Уцењени смо ко зна чиме, не само Косовом. ССУЕУ -Србија срља у ЕУ и од тога нема намеру да одустане, а примљена неће бити. НАТО будно мотри, а КФОР има довољно моралне снаге, политичке и војне залеђине у окружењу да ефикасно спречи сваки покрет било којих снага упућених ради заштите голог живота и имовине тамошњег јадног народа.

Последња могућност за какву-такву поделу је по речима шефа ДБ на Косову 1998. Мига Самарџића била тада. Разменио сам са тим човеком десетак реченица. Било ми је довољно да све схватим, као и то да је мој покојни отац у свему што ми је као клинцу саопштио био потпуно у праву.Тада сам се смејао и мислио да су те приче о распаду земље по републичким границама пусте тлапње болесног човека после три мождана удара. Од оца сам наследио и склоност ка обавештајном раду, макар аматерском.  Са агресијом НАТО 1999. могућност какве-такве, иоле повољне поделена Косову је отпала. ТА МОГУЋНОСТ ВИШЕ НЕ ПОСТОЈИ. Покуша ли било шта, Србија ће бити само агресор. Ништа друго. А помоћи ниоткуда. Мислите ли да би било ко за Србију гинуо, ако сама Србија не зна ни где је, ни шта хоће, ни како то да уради.
« Last Edit: February 28, 2019, 10:21:58 pm by dzumba » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #650 on: February 28, 2019, 07:46:56 pm »

Кумборе оде то у теорије завере. Било би добро да сам обришеш први пасусу у твом посту (оно "урлање") јер ти је то више политиканство него политичко мишљење.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 442


« Reply #651 on: February 28, 2019, 09:15:52 pm »


Али шта могу кад искрено тако мислим. Стојим иза сваке написане речи. Србија не сме да учини ништа! То није теорија завере, то је политичка реалност. Волео бих кад би ме будућност демантовала, али за то не видим реалних основа. Никаквих.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #652 on: February 28, 2019, 10:21:20 pm »

Па ти можеш тако да причаш јер не водиш државу и не одговараш ни зашта. То је као у шаху: ако он помери топа ја ћу краљицу, а после отварам линију да... Кад немаш одговор ти вучеш потезе да "убијеш време" или да испровоцираш противника да се "зезне".

Друго, нема места за урлање, посебно не на мене или било кога другог па ћу ти ја то обрисати кад ти нећеш сам.

Генерално Србија нема много маневарског простора и што год би нешто агресивније урадила обило би јој о главу. У овој ситуацији и односу снага у свету. Многи мисле да се сада све решава за вјеки вјеков. Кумбор боље од мене зна да скоро нема државе у Европи којој уназад 100 година нису мењане границе. Погледај те границе Србије од Немањића до данас. Државни простор се повећавао и смањивао, мењао државни простор а све у складу са моћи државе и ситуације у окружењу. Тако ће бити и од данас па за наредних 1000 година. Ако би се данас нешто потписало врло је извесно да за 100-200 година то неће важити. У међународној политици још увек важи закон силе. И важиће још задуго. Зато ја ценим да треба играти смирено и полако и противника натерати да игра несмотрено и брзоплето. 
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 442


« Reply #653 on: February 28, 2019, 11:34:46 pm »

Џумба, кад сам прочитао твоју критику, вратио сам се на свој пост и хтео део да обришем или преформулишем, али истекло је већ било време за "modify post". Немам намеру никога да вређам, понајмање Тебе. На жалост, Србија је стварно уцењена земља, ко зна све чиме, јер у ово чудно време, а "време је вука у капије" нико нам ништа не говори шта стварно ради, нарочито не они који би то морали да чине. Свашта се прича, а ја верујем само својој глави и сам изводим закључке на основу доступних информација, сопственог искуства, историјског памћења и литературе.

Маневарски простор, кажеш, па још мали... нема Србија ни то мало маневарског простора који помињеш. Потребна је смирена глава, мудрост, идеја на стрњишту, где идеје слабо успевају. Нема ништа ни од једног набројаног. И песници заћутали, филозофи су добри за јутарњу ракију... дуплу, на празан стомак. Не зна ни НАТО шта би с нама. Они раде по инерцији система, где уђу, неће да изађу. Чудно јесте, још чудније ће бити! "Не иде ти Кулин Капетане, нити иде, нити ће ти доћи..."

Него, да нам се кућа не раскући, да смо здрави и да су нам деца здрава, некако ћемо и ову похару издурати.
« Last Edit: March 01, 2019, 12:00:04 am by kumbor » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #654 on: March 01, 2019, 09:36:30 am »

Nemci 1945 izgubiše Prusiju, ali zar neko zaista misli da su je izgubili zanavek? Wink
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #655 on: March 01, 2019, 02:39:10 pm »

Zavisi od Prusa - koliko dece će praviti u budućnosti!
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #656 on: May 16, 2019, 06:21:44 am »

Мојсиловић са Фогом у Напуљу о ситуацији на КиМ
среда, 15.05.2019.

НАПУЉ - Начелник Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић разговарао је са командантом Команде здружених снага НАТО адмиралом Џемсом Фогом у седишту те команде у Напуљу и том приликом истакао да Кфор представља једину легитимну оружану формацију на Косову и Метохији која треба да буде гарант мира и безбедности за српско становништво у покрајини.

На радном састанку је било речи о актуелној безбедносној ситуацији на простору Косова и Метохије, активностима Војске Србије у оквиру Партнерства за мир и сарадњи са Командом здружених снага из Напуља, у чијој одговорности су и међународне снаге на Косову и Метохији, преноси Танјуг.

Генерал Мојсиловић је истакао да Кфор представља једину легитимну оружану формацију на КиМ која треба да буде гарант мира и безбедности за српско становништво на простору АП КиМ као и заштите нашег националног, културно-историјског и верског наслеђа.

Током боравка у Напуљу, начелник Генералаштаба је посетио Информационо чвориште НАТО-а за стратегијски правац југ, а домаћини су му презентовали и најважније информације о актуелним операцијама у одговорности Команде здружених снага из Напуља у региону Балкана, Ираку и на јужном крилу НАТО-а, саопштило је Министарство одбране.

Izvor: www.politika.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #657 on: May 30, 2019, 12:49:03 pm »


Vučić sa Atlanskim savetom: Srbija opredeljena za regionalnu stabilnost i razvoj


Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je sa delegacijom Atlantskog saveta iz Vašingtona.

Vučić im je ukazao na političko-bezbednosnu situaciju na Zapadnom Balkanu i istakao čvrsto opredeljenje Srbije da svojim radom doprinosi regionalnoj stabilnosti i razvoju.

Predsednik Vučić je u razgovoru sa predstavnicima Altantskog saveta, koji u Beogradu borave u okviru studijske posete regionu, zahvalio SAD na dosadašnjoj podršci ekonomskim reformama i evrointegracijama Srbije, kao i na pokušajima da doprinesu rešenju problema u dijalogu sa Prištinom.

On je istakao da uvođenje taksi na srpsku robu, kao i poslednje akcije prištinskih policijskih jedinica na severu Kosova, predstavljaju najgrublje kršenje odredbi CEFTA, kao i Briselskog sporazuma i da takvi potezi vode destabilizaciji celog regiona, saopšteno je iz Predsedništva.

Vučić je rekao i da je Srbija usredsređena na jačanje političkih i ekonomskih odnosa sa SAD i izrazio nadu da će unapređenje bilateralnih odnosa biti nastavljeno i kroz uspešnu saradnju u oblasti ekonomije, kao i da će američke kompanije, s obzirom na dobre ekonomske pokazatelje srpske privrede, pokazati još veće interesovanje za ulaganje u Srbiji.

Delegacija Atlantskog saveta iz Vašingtona, koju čine predstavnici i republikanaca i demokrata, zahvalila je predsedniku Vučiću na naporima koje ulaže u očuvanje i unapređenje regionalne stabilnosti.

Potpredsednik Atlanskog saveta Dejmon Vilson rekao je da je važno da Srbija gradi i ima koristi od odnosa sa Amerikom i drugim zemaljama u Evropi.

Šef delegacije Atlantskog saveta Dejmon Vilson podržao je evropski put Srbije i naglasio da su oni ovde u misiji da pomognu i budu dobar partner regionu Zapadnog Balkana.

izvor
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #658 on: June 02, 2019, 06:34:18 pm »

Ал су срочили саопштење... Huh?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 442


« Reply #659 on: June 02, 2019, 08:21:46 pm »


Саопштење без главе, руку, ногу и ките. Празна звоњава без значења и обавеза.
Logged
Pages:  1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.