PALUBA
March 28, 2024, 12:13:14 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 51   Go Down
  Print  
Author Topic: Odnosi na relaciji Srbija - NATO  (Read 210321 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #210 on: June 11, 2015, 10:15:56 pm »

Република Српска између Русије и НАТО-а

Политичке партије у РС сложне у оцени да евентуално чланство у било ком војном савезу мора бити истоветно за Србе с обе стране реке Дрине.

Бањалука – Кад се у политичким круговима у Републици Српској помене реч НАТО сви најрадије прелазе на следећу тему. Шта год да политички представници одговоре, некој од за њих најважнијих циљних група одговор се неће свидети. Или ће запарати уши властитим грађанима, код којих НАТО није претерано популаран, или чачнути најснажнију војну алијансу у историји света. Стога се сви мудро заклањају иза хладовине речи референдум, коју је у политички живот увео Милорад Додик, председник РС, или иза војне неутралности чије детаље, опет, нерадо разрађују и образлажу.

А одговор на питање – шта је најбољи избор за Републику Српску и историјски турбулентну БиХ – ретки су спремни дати. Одговори се своде на – одлучиће народ или куд Србија туд и Српска. Интелектуална заједница, која би такође кроз практичну дебату требало да дискутује о тренутно можда најкрупнијем стратешком и националном питању – што чланство у војном савезу јесте – такође је ћутљива а њени чланови, изузев ретких, радије носе фластер на устима. Оно што, међутим, трепери у ваздуху као могући неизречени став у РС могло би се описати као мишљење да цивилизацијски и географски, ипак, припадамо свету у ком су чланице НАТО-а и да би за нашу властиту крхку безбедност и перспективу то био најбољи пут, али како то гласно изрећи а не увредити Москву са којом је можда ништа мање важно бити у добрим односима.

Додик је недавно отишао корак даље рекавши да се не противи уласку РС у НАТО, већ да се само залаже да народ изађе на референдум, као у другим земљама, и изјасни се. „НАТО има прилике да нас убеди да је то добар савез за Србе. Нека НАТО отвори неколико фабрика наменске индустрије, запосли Србе и они ће, можда, променити мишљење”, рекао је Додик.

Став Младена Иванића, лидера ПДП-а, који је тренутно председавајући Председништва БиХ, јесте да РС, то јест БиХ, може ући у НАТО само онда ако и кад у тај савез уђе Србија. „Јаснији став од тог не може. Свака друга опција подразумевала би поделу српског народа. Не требају нам референдуми. Ту тему заправо не треба ни отварати, јер за чланство БиХ у НАТО-у нема услова све док Србија није у том савезу”, став је Иванића.

На питање шта је за грађане РС најбољи избор, Огњен Тадић, потпредседник СДС-а, за наш лист каже да се тој као и свакој другој теми мора приступати озбиљно, а не политикантски.

„Наша политика јесте политика националне и војне неутралности која уважава наше окружење, а то пре свега значи да уважава статус Србије као и стање унутар саме БиХ. Никад то питање нисмо посматрали изван контекста опште националне политике целог нашег народа”, рекао је Тадић.

Лидер ДНС-а Марко Павић, четврте партије по снази у РС (иза СНСД-а, СДС-а и ПДП-а), каже да је примарно да српски корпус буде унутар једног блока.

„Улазак БиХ у НАТО мора бити везан за Србију. Нисмо рекли ни не – ни да. Дрина не може бити граница НАТО-а, без обзира на то с које стране. Тај став прихватају све партије у РС, при њему треба и остати. Зато не говоримо – хоћемо или нећемо, напросто чекамо да Србија заузме ставове, које ћемо поштовати и заступати као властите”, каже Павић. На питање шта је за српски народ бољи избор, Павић каже да се тим нису бавили изван контекста јединства са Србијом, али да је увек добро бити неутралан.

„Јесмо ли ми довољно велики да то будемо, друго је питање”, закључује он.

За Здравка Крсмановића, лидера и посланика НСП-а у Скупштини РС, најбољи избор био би да „РС заједно са Србијом и Црном Гором што пре – то боље – постане део НАТО-а”. Један од истрајних противника чланства у НАТО-у јесте Бранимир Куљанин, професор на Филозофском факултету у Бањалуци, који сматра да РС, али и Србија и Црна Гора, ни под каквим условима и ни по коју цену не треба да постану чланице НАТО-а.

„Своју будућност треба да тражимо у заједници са Русијом, у Евроазијском савезу и ОДКБ-у. НАТО је досад направио толико злочина за последње 24 године, од када не постоји Варшавски савез, да је и сама помисао о чланству у њему погубна”, мисли Куљанин. Тврди да је после нестанка Варшавског савеза Запад обновио колонијалну политику у којој читав свет посматра као предмет освајачке похлепе, на коју полаже наводно право на основу такозваних западних вредности – либералне демократије, слободног тржишта и глобалног отвореног друштва.

„Глобализација користи начела либерализма за гушење слабијих привреда и друштава, демократију за безумни сепаратизам, „слободно тржиште” за уништење достигнућа социјалне државе, а „отворено друштво” за рушење националних држава и атомизацију друштава”, наводи Куљанин.

Александар Врањеш, професор на ФПН-у у Бањалуци, нада се да ће и Србија и Српска овај избор оставити грађанима на референдуму. „Срби с обе стране Дрине имају веома лоше искуство са НАТО-ом. Зато о сарадњи или несарадњи са овим или, на крају крајева, било којим војним савезом могу да одлуче само грађани, никако њихови политички представници. Што се тиче светских околности, али и ратне прошлости на подручју бивше Југославије, било би најбоље ако би Србија остала војно неутрална, а БиХ у потпуности демилитаризована. Довољно нам је ратова, треба се свим политичким средствима трудити да останемо по страни било ког будућег ратног сукоба”, истиче Врањеш.

Младен Кременовић

http://www.politika.rs/rubrike/region/Republika-Srpska-izmedju-Rusije-i-NATO-a.sr.html
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #211 on: June 12, 2015, 06:34:11 am »

Moje mišljenje se delimično poklapa sa onim što misli Branimir Kuljanin, profesor na Filozofskom fakultetu u Banjaluci.

"НАТО је досад направио толико злочина за последње 24 године, од када не постоји Варшавски савез, да је и сама помисао о чланству у њему погубна”
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #212 on: July 07, 2015, 07:57:52 pm »

Одржан брифинг за представнике медија о сарадњи Србије и НАТО

Министарство спољних послова и Министарство одбране Републике Србије организовали су брифинг за представнике медија у Дому Војске Србије, ради представљања досадашњих активности у домену сарадње Републике Србије и НАТО у оквиру Партнерства за мир, а посебно у контексту имплементације Индивидуалног акционог плана партнерства (IPAP) између Србије и НАТО.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

На брифингу су, из Министарства спољних послова, учествовали в.д. помоћника министра спољних послова за безбедносну политику амбасадор Бранимир Филиповић и начелник Одељења за НАТО и Партнерство за мир Дијана Иванчић, а из Министарства одбране, начелник Управе за стратегијско планирање Сектора за политику одбране бригадни генерал Слободан Јоксимовић и мајор Срђан Главоњић из Управе за планирање и развој Генералштаба Војске Србије.

Представници медија упознати су са политичким, војним, економским, научним и другим видовима сарадње Србије са НАТО, а који су обухваћени IPAP-om. У разговору су посебно размотрене користи које Србија може да оствари у спровођењу механизама ПзМ, као и Споразума СОФА ПзМ.


* DUS_1623.JPG (124.6 KB, 1024x681 - viewed 82 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #213 on: November 20, 2015, 04:34:02 pm »

Vir: Defender hr
http://www.defender.hr/

Stoltenberg: NATO ukida ograničenje letova u zračnom prostoru Srbije

Datum objave:
20.11.2015

BEOGRAD, 20. studenog 2015. (Hina) - Glavni tajnik NATO Jens Stoltenberg izjavio je u petak u Beogradu da NATO ukida ograničenja u zračnom prostoru Srbije koja su bila na snazi od 1999. godine, čime se ukidaju zabrane letova u zoni od 25 kilometara uz granicu s Kosovom.

"Od danas će (NATO-ova misija na Kosovu) KFOR u potpunosti ukinuti zonu zabrane letenja. To znači da ograničenja koja su važila za dijelove srpskog zračnog prostora više ne postoje... To znači punu integraciju Srbije u zračni prostor Europe", rekao je Stoltenberg nakon današnjeg sastanka sa srbijanskim premijerom Aleksandrom Vučićem na zajedničkoj tiskovnoj konferenciji.

"Vjerujem da ćemo poslije 16 godina biti u situaciji postaviti radare i imati pod našom kontrolom cjelokupni zračni prostor", prokomentirao je tu odluku Vučić, naglasivši kako je to postignuto "isključivo dijalogom".

Vučić je istaknuo kako veoma važno "spuštanje tenzija" u nižim razinama zračnog prostora nad Kosovom, jer je cilj Beograda da srbijanski zrakoplovi mogu slijetati u Prištinu.

Stoltenberg je istaknuo da NATO poštuje vojnu neutralnost Srbije, a "potpuno relaksiranje zone sigurnosti i ukidanje ograničenja koja su bila uvedena 1999." ocijenio je kao "konkretan izraz odnosa NATO i Srbije" i rezultat "posvećenosti Srbije normalizaciji odnosa s Prištinom".

On je naglasio da podržava dijalog između Beograda i Prištine ocijenivši da je dijalog "veoma važan za sve" i predstavlja "jedini put naprijed".

"Trebate gledate u budućnost, a ne u prošlost", poručio je Stoltenberg.

Glavni tajnik NATO izjavio je sućut obiteljima svih stradalih tijekom kampanje NATO-ova bombardiranja Srbije 1999. godine, ustvrdivši kako "ta intervencija nije bila usmjerena protiv srpskog naroda, već se radilo o zaustavljanju neprihvatljivih radnji Miloševićeva režima".

"Intervencija NATO okončala je više godina ratova na Balkanu. Tijekom intervencije smo poduzeli sve da spriječimo gubitak nevinih života, i svaki izgubljeni život civila bio je tragedija zbog čega duboko žalimo", rekao je Stoltenberg te izjavio sućut obiteljima "na obje strane sukoba i svima koji su izgubili bliske osobe.

Glavni tajnik NATO najavio je da KFOR nastaviti svoju mirovnu misiju na Kosovu.

Također je objasnio da nakon prošlotjednih terorističkih napada u Parizu nije aktiviran Član 5 NATO sporazuma, po kojem se napad na jednu članicu ove vojne alijanse tretira kao napad na sve članice, istaknuvši da je riječ o borbi protiv terorizma, a ne sukobu Zapada i muslimana.

"Ovo nije borba zapada i muslimanskog svijeta...I muslimani u prvoj liniji borbe protiv terorizma vrlo često su i prve žrtve", rekao je Stoltenberg, sugerirajući da i muslimane treba poduprijeti u borbi protiv terorista, te da sve zemlje članice NATO pridonose i igraju svoju ulogu u borbi protiv IS-a.

Srbijanski premijer ocijenio je posjet glavnog tajnika NATO kao "važan i koristan" za Srbiju.

Naglasivši da je Srbija suverena i vojno neutralna zemlja, te da će se držati svoje parlamentarne deklaracije i odluke o vojnoj neutralnosti, Vučić je rekao da će Beograd nastaviti unaprijeđivati dobru suradnju s NATO, premda se "NATO i Srbija ni danas ne moraju suglasiti o određenim pitanjima iz prošlosti".

"Nemamo nikakvih neprijateljstava i Srbija ne želi od prijatelja praviti neprijatelja. Iako ne mislim da je Srbija bila kriva za ono što se događalo 1999. godine na bilo koji način, čak ni njeno vodstvo, ali to su naše različite procjene događaja iz prošlosti", objasnio je svoja stajališta Vučić.

Po njegovim riječima, s glavnim tajnikom NATO bilo je riječi i o aktualnoj migrantskoj krizi te o tehničkoj pomoći NATO, koji će snositi znatan dio troškova treninga časnika Vojske Srbije.

"Uspjeli smo dobiti plaćenih 70-80 posto tih treninga i uvjeren sam da će to biti višestruko korisno za nas", rekao je Vučić.

Stoltenberg će se do kraja dana, kad završava posjet Srbiji, sastati sa šefom diplomacije Ivicom Dačićem i ministrom obrane Bratislavom Gašićem te će održati predavanje na Fakultetu političkih znanosti beogradskog sveučilišta.


* article-gallery-big-1448029539_934.jpg (40.04 KB, 800x480 - viewed 70 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #214 on: November 20, 2015, 04:44:46 pm »

Ето дочекасмо и то после 16 година . Хвала вам што сте нам дозволили да летимо над нашим небом и што се најзад потпуно интегрисасмо у Европу барем ваздушно.

Quote
"Trebate gledate u budućnost, a ne u prošlost", poručio je Stoltenberg.

Јер како рече Бећковић , у Европу ући нећемо ако се будемо ичега сећали...
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #215 on: November 20, 2015, 04:54:09 pm »

Nece biti da je bas tako. Jos u decembru 2001.godine tih 25 km je suzeno na 10 km
 http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2001&mm=12&dd=27&nav_category=1&nav_id=55239

DOPUNA:
U medjuvremenu pronalazim podatak da nije tada smanjena na 10 vec na 5 kilometara od administrativne granice sa KiM. Nisam siguran koji je od tih podataka tacan ali je sigurno da danas nije  ukinuta zabrana letova u zoni od 25 km vec u dosta manjoj zoni.
« Last Edit: November 20, 2015, 05:18:52 pm by KUZMA® » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #216 on: November 20, 2015, 10:25:04 pm »

Као што сам већ рекао ово је мало додворавање НАТО-а Србији у контексту претходне посете Вучића Русији и руског обећања о неком оружју (мада је то обећање на дугачком штапу јер ми пара за куповину баш нешто и немамо). Искрено, мало дају. Како сам прочитао тек предстоје преговори око радарског положаја на Копаонику. Зашто би уопште преговарали ако НАТО заиста Србију сматра  пријатељем? Или се овде обострано мало лажемо на дипломатски начин.

Столтенберг јесте поменуо цивилне жртве али се извинуо није. Жаљење није извињење. Ево шта је рекао:

"Naša intervencija 1999. nije bila protiv sprskog naroda, već se radilo o zaustavljanju neprihvatljivih radnji Miloševićevog režima. Intervencija NATO okončala je više godine ratova na Balkanu. Tokom intervencije smo preduzeli sve da sprećimo gubitak nevinih života, i svaki izgubljeni život civila bio je tragedija, za čim duboko žalimo", podvukao je Stoltenberg."

(извор: http://www.b92.net)

А подршке грађана Србије НАТО неће бити док то не ураде како треба и док се они који су одговорни за намерно убијање цивила (гађање путничког воза у Грделици, бацање касетних бомби на пијацу и болницу у Нишу, уништавање цивилног аутобуса Ниш-експреса са путницима, бомбардовање РТС-а и сл.) не изведу на суд и осуде за злочине. Како год било више од 80% грађана експлицитно не жели у НАТО и не воли га.
Logged
Rile
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 35



« Reply #217 on: November 20, 2015, 10:47:45 pm »

Ето дочекасмо и то после 16 година . Хвала вам што сте нам дозволили да летимо над нашим небом и што се најзад потпуно интегрисасмо у Европу барем ваздушно.


Quote
"Trebate gledate u budućnost, a ne u prošlost", poručio je Stoltenberg.


Јер како рече Бећковић , у Европу ући нећемо ако се будемо ичега сећали...



Још само да Ђура опрости што нас је тукао и нигде наше среће
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #218 on: November 20, 2015, 11:19:44 pm »

Па Ђура нам је управо скоро све опростио. Него, ј..га, ми се нешто као дрвимо Cool...
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #219 on: November 23, 2015, 08:11:45 am »

Pod sumnjom da je prekršio član 309. Krivičnog zakona Srbije, koji se odnosi na nasilnu promenu ustavnog poretka, večeras je u Novom Sadu, kako javljaju beogradski i novosadski portali, uhapšen profesor Andrej Fajgelj.

Fajgelj na kraju obraćanja kaže da se ovo nepodnošljivo stanje u Srbiji može rešiti samo na jedan način i navodi da je taj način opisan u udžbenicima istorije za osnovnu školu.



Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #220 on: December 14, 2015, 12:43:07 pm »

Kojom logikom su onda poslali poziv Crnoj Gori ako Kirbi ovako kaže za Srbiju.A ovoj Milićki bih oduzeo državljanstvo po kratkom postupku....

Quote
"Srbija nije još spremna da se pridruzi NATO", smatra Kirbi navodeći da je razllog tome što srpska ekonomija nije dovoljno jaka da bi sebi mogla da priušti to članstvo.

Kako je objasnio, Srbija mora prvo da ojača svoje institucije i privredu kako joj članstvo u NATO ne bi predstavljao preveliki teret.
.........................

NATO nedelja: Srbija napredovala u razvoju odnosa sa NATO

BEOGRAD - Srbija je značajno napredovala u razvoju odnosa sa NATO-om, ali još nije spremna da se pridruži Alijansi, ocenjeno je danas na otvaranju Treće beogradske NATO nedelje.

Čestitajući Srbiji na otvaranju prvih pregovaračkih poglavlja sa Evropskom unijom, ambasador SAD u Beogradu Majkl Kirbi rekao je da Srbija ne mora da se pridruži NATO ukoliko želi da postane članica EU podsetivši da unutar EU postoje zemlje, poput Austrije, Švedske i Finske, koje to, takođe, nisu.

"Postoji jedna zajednička ideja koju EU zastupa, a to je da sve zemlje članice EU imaju jake veze sa zemljama preko okeana. Srbija ne mora da se pridruzi NATO, ali treba da razmisli ko su njeni partneri i ideali", poručio je Kirbi.

On je ocenio da je nivo saradnje između Srbije i NATO u poslednjih nekoliko godina značajno napredovao.

"Srbija je napravila dramatičan napredak u poslednje tri godine", ocenio je Kirbi istakavši da je tome značajno doprinela i "normalizacija odnosa sa Kosovom, potpisivanje Briseloskog sporazuma 2013. i usvajanje Individualnog akcionog plana partnerstva (IPAP) Srbije i NATO".

Međutim, kako je istakao, brojne ankete pokazale su da javno mnjenje u Srbiji ne podržava članstvo u Alijansi.

"Srbija nije još spremna da se pridruzi NATO", smatra Kirbi navodeći da je razllog tome što srpska ekonomija nije dovoljno jaka da bi sebi mogla da priušti to članstvo.

Kako je objasnio, Srbija mora prvo da ojača svoje institucije i privredu kako joj članstvo u NATO ne bi predstavljao preveliki teret.

Ambasador je dodao da će SAD kada, kako je naglasio, Srbija bude spremna i članstvo u NATO joj bude ponuđeno, "sa velikim interesovanjem" učestvovati u razgovorima o njenom pridruživanju Alijansi.

Direktorka Centra za evroatlanske studije Jelena Milić je, takođe, čestitala Srbiji na otvaranju prvih pegovaračkih poglavlja sa EU ocenivši da je 2015. godine bila dobra godina za našu zemlju.

"Srbija je na dobrom putu. Pokazala se vrlo odgovorno prema izbegličkoj krizi i pokazala je razumevanje da sarađuje sa partnerima i da ne zatvara granice", poručila je Milić istakavši i da je veoma značajno što je ove godine Srbija usaglasila IPAP sa NATO-om i nastavila normalizaciju odnosa sa Prištinom.

Povodom nedavne odluke članica NATO da pozovu Crnu Goru da se pridruzi Alijansi, ona je rekla da je to važna i hrabra odluka koja će, kako je istakla, doprineti stabilizaciji i demokratizaciji Zapadnog Balkana.

Međutim, kako je istakla, trenutna situacija u srpskom društvu i državi ne poklapa se sa ciljevima koje je vlada postavila, te je atmosfera u društvu, kako je naglasila, zbunjujuća i kratkoročno i dugoročno neodrživa.

"Svi akteri moraju se izjasniti o tome kojim pravcem žele da Srbija ide u reforme, šta je drustveno prihvatljivo, a šta ne", rekla je ona.

Državni vrh, smatra Milić, mora jasnije da odredi ko pokušava da destabilizuje Srbiju što nije, kako je podvukla, zapadna zajednica istakavši da ne treba da propustimo strpljenje I podršku koju dobijamo od SAD.

Programski koordinator NATO Odeljenja za javnu diplomatiju Barbora Maronkova ocenila je da je poseta generalnog sekretaar NATO Jansa Stoltenberga "protekla odlično" i da se očekuje bliža saradnja NATO-a sa Srbijom u okviru IPAP-a.
Ona je istakla da se rad NATO trenutno zasniva na tri ključna stuba: zajedničkoj odbrani, kooperativnoj bezbednosti I upravljanju krizama.

NATO, kako je navela, obezbeđuje stabilnost za svoje saveznike i on mora da nastavi da se prilagođava i sarađuje sa međunarodnim organizacijama kako bi pomogao u sveobuhvatnom rešavanju aktuelnih problema u svetu.

rtv.rs/
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #221 on: December 14, 2015, 08:17:02 pm »

A zašto bi Milićki oduzeli državljastvo? Ovde svako ima pravo na stav i da se bori za svoje stavove. Zašto se ne bi čuo i stav za NATO? Samo tako ljudi mogu da se opredele. 

Inače, NATO plaća Centar za evroatlatske studije (gde je Milićka direktorka), ali je rezultat vrlo loš. Problem (za ove u NATO) je što ljudi ovde ne vole onu priču "Carevo novo odelo" već jasno kažu da je Car go, a oni ne umeju da ispričaju ni jednu drugu priču. Eto, upravo izjava gospodina Kirbija je dokaz za to. Lupio je i ostao živ. I posle se čude lošim rezultatima podrške za NATO.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #222 on: December 14, 2015, 09:10:55 pm »



У Уставу Руске Федерације постоји члан где се јасно каже да "ниједан држављанин РФ никада и ни под каквим условима не може бити лишен држављанства". Ово ваљда под утицајем праксе бољшевичког времена, где је многим људима напречац одлуком власти одузимано држављанство РСФСР/СССР. У Уставу Србије сличне одредбе нема, а да ли у Закону о држављанству Србије постоји нека слична забрана одузимања држављанства, да вам искрено кажем, не знам.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #223 on: December 14, 2015, 09:45:40 pm »

Држављанство не може бити одузето, а депортација више није могућа.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #224 on: December 15, 2015, 09:08:12 am »

Vidite, kada je išla priča o tome kako kazniti ljude koji se pridruže stranim vojnim ili paravojnim formacijama,govorilo se o zatvorskoj kazni ili oduzimanju državljanstva kao što je slučaj u Austriji.Nisam čitao zakon koji je naknadno donesen, i koliko znam naše građane koji su se borili na strani Donbasa u Ukrajini kažnjavaju uslovno na 3 godine. Ne znam kako će kažnjavati ove koji se bore na strani radikalnog islama.Za mene lično gospođa Milić čini neprijateljski čin i želeo bih da joj se oduzme državljanstvo ako je to moguće i to je moje demokratsko pravo  laugh
« Last Edit: December 15, 2015, 09:16:55 am by longtrip » Logged
Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 51   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.038 seconds with 24 queries.