PALUBA
March 28, 2024, 12:41:23 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6]   Go Down
  Print  
Author Topic: Službena ocena  (Read 43132 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #75 on: January 16, 2013, 11:34:56 pm »


 Ja sam bio i ostao, majstor- zanatlija. Samo mi se radna uniforma menjala, i, donekle opis posla. Ni mene nije naročito pogađalo to sve. Znao sam, i onda, i sada, gde mi je mesto i dokle mogu da dobacim Cool
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #76 on: January 16, 2013, 11:46:36 pm »

када човек схвати да се свет не врти око њега све је лакше.
Logged
crki
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #77 on: January 17, 2013, 08:56:08 am »

  Ranije ocena nije bila tajna.Mogli smo da vidimo svačiju ocenu po elementima,sada ne.Uglavnom zna se ko koju ocenu ima.Moj osećaj oštećenosti nije subjektivan,ali nemogu da obrazložim javno.Uglavnom kolega je disciplinski kažnjen i imamo istu ocenu iako bi on morao da ima ocenu zadovoljava.
   Ni ranije nisam bio zadovoljan elementima ocene,ali bila je ističe se i nisam hteo da talasam.

Ovde je nastupila autocenzura     Sad  Sad  Sad

   Mislim da je ovo dovoljno jer je ovo javni forum i čita se,nebih da natovarim neku bedu sebi na vrat.Uglavnom pritisak mi je 300,ubija me nervoza,ali polako.Uglavnom sam optimista,u kondiciji sam, zdrav,porodica je zdrava, na okupu smo.Para nikada dosta.
« Last Edit: January 17, 2013, 09:09:07 am by crki » Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #78 on: January 17, 2013, 09:20:50 am »

отићи ћу мало ван теме:најбитиније у свему томе јесте то да сачуваш здравље за добробит своје породице.
Logged
crki
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #79 on: January 26, 2013, 04:42:04 pm »

Pitanje:ako je neko disciplinski kažnjen zbog teže povrede radne obaveze 6x30% od plate da li on u tom kvartalu ima ocenu 1? I može li na kraju godine da ima ocenu 3? Ili prosečnu ocenu 3,66?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #80 on: January 26, 2013, 05:53:03 pm »

Ma sve može... Grin
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #81 on: January 26, 2013, 05:55:30 pm »

Pitanje:ako je neko disciplinski kažnjen zbog teže povrede radne obaveze 6x30% od plate da li on u tom kvartalu ima ocenu 1? I može li na kraju godine da ima ocenu 3? Ili prosečnu ocenu 3,66?

Na tvoja pitanja neznam odgovor, ali na pitanje da li moze, MOZE. Kod nas sve moze...

Usput, VLADE021 ti je lepo u predhodnom postu odgovorio.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #82 on: January 26, 2013, 06:16:10 pm »

Može imati. On je kažnjen za nešto što se već dogodilo a to se nije dogodilo u tom kvartalu ili polugodištu. Vojnostegovni sud donio je rješenje o novčanoj kazni kao stegovnu mjeru. Ta kazna ne može utjecati na službenu ocjenu o radu. Službenu ocjenu donosi prvoocjenjivač a taj nije sudac vojnostegovnog ( disciplinskog ) suda.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #83 on: January 26, 2013, 09:51:32 pm »

Мислим да је за оцењивање, осим овога што је рекао Бродарски, битно да ли је тај прекршај третиран (оквалификован у пресуди) као дисциплински преступ (тежи облик недицисиплине) или као дисцоплинска грешка (блажи облик). Ако је грешка у питању онда би по мом суду могао да добије неку осредњу оцену. Ако је осуђен за преступ по мом суду не би смео да има оцену више од 2 (лично бих му дао слабу оцену, али ипак зависи од околности), ако се све то збило у периоду за који се оцењује.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #84 on: January 27, 2013, 10:52:25 am »

O Službenoj ocjeni se ne razmišlja kad ti je pred nosom. Tad je stvar gotova. Najmanje je bitno
dali je 3,22 ili 3,74. O tome se treba razmišljati za vrijeme proteklog perioda o kom se ocijenjivalo.
U stvari netreba se uopšte o njoj razmišljati. Ona sama treba da je produkt opisa pretpostavljenog
o dotičnom.
Ako je neko u kolektivu kolegijalan, radišan, dobar kolega, primjeran u velikoj mjeri ostalima,
izgrađenog vojničkog lika, izgrađene kulture unutar kolektiva, ako je "motor" unutar istog,
neće biti bojazni za Službenu ocjenu.
Znam sijaset slučajeva nezadovoljni svojom ocjenom. Čak sam i bio i u komisijama za naknadno razmatranje
napisanih ocjena. Uglavnom sam dobro poznavao i lično te ličnosti nezadovoljne svojom ocjenom.
Nikad, ama baš nikad niko nije bio u pravu u vezi samog sebe. Ljudi su skroz neobjektivni prema sami sebi.
Koliko god izgledalo da je ocjena neobjektivna, a napisana od strane pretpostavljenog, ako bi se držalo stvarnog
stanja, svak bi sebi lično napisao sto puta neobjektivniju.

Naravno ukoliko bi se kojim slučaju pojavila i skroz iskrivljena slika stvarnog stanja unutar Službene ocjene, treba
intervenisati i predviđeno je takvo što. U tom slučaju nešto neštima i sa pretpostavljenim, a to je komplikovana
i teška procedura....
 
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #85 on: January 27, 2013, 11:03:01 am »


  Da me ne proglasite demagogom!? Svaki posao treba raditi maksimalno dobro i kvalitetno. Tek će tada doći do izražaja ko je kakav. To da li će pretpostavljeni primetiti i ceniti takav trud je na njima i nihovoj savesti. Tek ako iz sebe daš maksimum možeš i očekivati neke " nagrade" odnosno u ovom slučaju veću službenu ocenu. Po mome se ne uči za ocenu i ne radi za službenu ocenu.
 E, sad! Što sam ovo napisao? Da me ubijete ako znam Ali, mislim da ne može da škodi. A kad ne škodi, može da nekom koristi???
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #86 on: January 27, 2013, 11:48:51 am »

Slazem se sa @kilezr-om
Logged
crki
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #87 on: January 27, 2013, 12:21:51 pm »

  Prošle godine,aprila,bio je interni konkurs za jedno radno mesto,nije bio istaknut.Zvao me je kolega iz drugog grada i pita da li sam se prijavio.Odem na posao pitam i niko nezna za konkurs.Ja lepo skupio dokumenta i pretposlednjeg dana pošaljem.Pri prijavi saznam da sam treći.Nisam išao dalje sa raspitivanjem,ali sve se zna.Tajna je samo kada jedan zna.
  Usput obavestim kolege za koje znam da su zainteresovani.
Zadnji dan konkursa osvanuo je na oglasnoj tabli papirić.Uglavnom,ta dva gospodina nisu prošla na konkursu a ja jesam.Sad nastupa ono glavno,za to radno mesto bitna je ocena,najmanje 4.
  Radim 18 godina,ocena je uvek bila ističe se,prosek varira ali je 4.
Pitam ocenjivača zbog čega je 3,odgovor-nisam ja ocenio,ti znaš ko ocenjuje.Dva puta sam pitao.Uglavnom odem kod ,,ti znaš ko ocenjuje" i dobijem odgovor da je on kontrolor a ne ocenjivač.Dobro onda pitam zbog čega je 3,kaže moraš da se potrudiš i popraviš rad.ja kažem slažem se,ali kako ću da popravim rad ako neznam u čemu je greška ?
   Bila je demagogija tipa bolji rad,ovo-ono ali ništa konkretno.Postavio sam mu neka pitanja na koja nije mogao da mi odgovori već samo da mi pokaže vrata.
   A iz njegovih odgovora vidi se da je u pitanju taj konkurs na koji ne može direktno da utiče ko će ići,ali može ocenama.
Ovo je kraća i blaža verzija,ostalo nije za javnost.
  Uglavnom odlučio sam ići do kraja makar mi to bilo zadnje u životu jer sam ovom ocenom svrstan u loše radnike a da nemam greške ni usmene opomene.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #88 on: January 27, 2013, 03:55:19 pm »


 Crki, pročitaj još jednom onaj moj post gde pričam o"rezervnim položajima". Ja sam tako " išao do kraja" - službe u Vojsci. Razmisli polako i natenane da ti se ne obije o glavu. Porodica na prvom mestu.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.