PALUBA
March 28, 2024, 11:16:38 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9   Go Down
  Print  
Author Topic: Kako postati profesionalni vojnik  (Read 73445 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boba-No1
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 91



« Reply #15 on: November 24, 2008, 09:11:26 pm »

Hvala Rade, sad je mnogo jasnije!
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 829



« Reply #16 on: November 24, 2008, 09:12:11 pm »

(СА ИЗУЗЕТКОМ ВОЗАЧА 20% ПАУШАЛ НА ПЛАТУ)

Može li mi neko ovo pojasniti?

Pa ja stvarno ne znam kako je do sada bilo u vojsci ali u svakoj civilnoj firmi, pa i kod mene, vozač ima tih 20% paušala zato što duži (kamion) i vozi ga! Naravno ovo važi samo za vozače kamiona ne i za putnička vozila. Eto to je dodatak zato što od grupe ljudi ti dužiš i voziš određeno vozilo.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #17 on: November 24, 2008, 09:14:11 pm »

Duže ljudi i tenak pa ne dobijaju 20%... Smiley Koliko se sećam, ranije vozači nisu imali dodatak 20%.
Logged
ubootfahrer
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 52



« Reply #18 on: November 24, 2008, 09:56:04 pm »

(СА ИЗУЗЕТКОМ ВОЗАЧА 20% ПАУШАЛ НА ПЛАТУ)

Može li mi neko ovo pojasniti?

Ako obavljaš dužnost vozača na redovnoj liniji u vojnom saobraćaju (zbog prirode posla svaki mjesec ostvaruješ neke prekovremene sate) uz saglasnost načelnika generalšba može ti se priznati mjesečno uvećenje plate zbog prekovremenog rada u paušalnom iznosu do 20% plate.

« Last Edit: November 24, 2008, 09:58:25 pm by ubootfahrer » Logged
Dux
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17



« Reply #19 on: October 08, 2009, 11:43:02 pm »

Pozdrav ljudi i sa moje strane.Konkurisao sam pre neki dan za profesionalnog vonjika,imam zakazano 29 kod psihologa,a nakon toga palim na lekarske preglede.Jel moze neki info oko psihologa,posto znam gomilu nekih ljudi sto su popadali tu,a savrseno su normalni Smiley I za lekarski,da li je problem ako imam pokvaren zub Cheesy Inace hteo sam da budem protivpozarac ili neki manipulant,ali mi oni ponudise samo da budem ono sto sam bio u vojsci,posluzilac na samohodnoj haubici 122 mm.Blah to mi se nesto ne svidja bas,al ajd sad Smiley
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #20 on: October 09, 2009, 06:05:46 am »

Ako je samo zub, to ne bi trebalo da bude problem... ne ideš za astronauta majku mu.... Wink

Što se tiče psihologa, radićeš testove slične testovima  na regrutaciji (testovi ličnosti i slično), obrćeš kockice, nastavljaš nizove, opisuješ sebe kroz zaokruživanje osobine koja od svih ponudjenih najviše opisuje tebe itd.
Logged
Dux
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17



« Reply #21 on: December 27, 2009, 05:45:53 pm »

E,da se javim samo.Posle dosta cekanja,bio sam na VMC-u Karaburma u petak i prosao sam sve lekarske preglede,dobio pecat da sam sposoban.Sad samo jos cekam da me rasporede,tj da odem na obuku mesec dana i posle toga pocnem da radim.Ne znam sta ce mi dati,jel ima neko zanimanje u vojsci koje nije tesko  Grin Grin Grin Grin
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #22 on: December 27, 2009, 06:02:01 pm »

Super.

Jel si ostao na haubici 122 mm ili si prešao u neki drugi rod?
Po meni je mnogo zanimljiviji posao na haubici nego PP ili manipulant.

Sve oko okolopa je bar meni zanimljivo. Smiley


Logged
Dizastr2
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 86



« Reply #23 on: December 27, 2009, 11:57:37 pm »

E ovako...
Vojsku odsluzio od decembra 2008. do juna 2009. Za profesionalnog vojnika konkurisao 21. maja 2009. Cekao sve do 9. septembra 2009. na sistematski pregled i naravno prosao sam ga. Na kursu sam bio od 18. oktobra do 13. novembra 2009. Cekao do pre 2 dana kada sam napokon potpisao ugovor i pocinjem da radim od 4.1.2010.
Ko nema vezu ovako ce proci, tj. ovoliko ce cekati. Nosice uzas uniformu i opremu u globalu na kursu, nece znati koja ga jedinica salje i gde ce sta morati da preda nego ce morati sve sam u poslednjem trenutku da saznaje i da se cima kao blesav za sve. Na kraju ce zavrsiti u pesadiji u nekom skroz levom gradu u jedinici i na duznost za koju nije ni konkurisao...itd.
Ukratko, ako neko nema vezu nebi mu ni preporucio da pokusava, jedino ako je 100% siguran da zeli bas to da radi. Ovo je dobronameran i drugarski savet svima.

To je sto se tice konkurisanja, obuke i cekanja. E sad da li se sve isplatilo?! Cekajte jos barem mesec dana i javicu vam!
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #24 on: December 28, 2009, 06:44:25 pm »

S obzirom koliko je danas tesko naci posao bez veze budi srecan sto si uopste primljen, pa makar i na ovaj nacin.
Logged
Dux
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17



« Reply #25 on: December 28, 2009, 07:24:37 pm »

Super.

Jel si ostao na haubici 122 mm ili si prešao u neki drugi rod?
Po meni je mnogo zanimljiviji posao na haubici nego PP ili manipulant.

Sve oko okolopa je bar meni zanimljivo. Smiley




Pa ne znam jel sam ostao na haubici,ili ce da mi promene to Wink Videcemo Smiley A sto se tice ovog dole,ja znam da cu raditi u svom gradu,ne zato sto imam vezu nego jednostavno zato sto su oni trazili konkretno za Jarcujak i Ribnicu u Kraljevu profesionalne vojnike.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #26 on: December 28, 2009, 08:12:37 pm »

Znam i ja neke ljude koji su se javili na "konkretno" trazenu duznost u "konkretnom" mestu pa od toga nisu nista dobili, sve iz razloga sto je neko popunio njihovo mesto pa su morali da ga stave pojma nemam ni ja gde vec i za sta vec...
@Dux drzim ti palceve i iskreno se nadam da te nece zadesiti nikakva nepravda.
Pozdrav i sve najbolje
Logged
Dux
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17



« Reply #27 on: January 04, 2010, 01:16:30 pm »

Hvala druze Wink

Jel moze neko da mi pojasni kada isteknu 3 god mog ugovora,jel ja opet produzavam na 3 god ugovor ili imam sanse za stalno ? Pitam to zbog nekog eventualnog kredita u banci,jel ne vereujem da ce mi dati kredu ako sam pod ugovorom,a nisam za stalno Cheesy Valjda,nem pojma Cheesy
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #28 on: January 04, 2010, 04:33:38 pm »

Svaki ugovor produzavas na 3 godine i tako mozes do 50-e godine. Po novom posao za stalno i pravo na penziju stices tek kao stariji vodnik.
Logged
Dux
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17



« Reply #29 on: March 09, 2010, 08:45:02 pm »

Au bre ljudi.Mnogo sam se razocarao.Cekao sam prvo nekoliko meseci da me pozovu na preglede.Bio sam na svim pregledima i testovima krajem decembra na Karaburmi,evo prodje 3 meseca skoro ne zovu me.A sve sam testove prosao i udaren mi je pecat da sam sposoban.Pre neki dan na TV-u slusam nacelnika generalstaba koji kaze da primaju 4 hiljade ljudi,a prijavilo se 12 hiljada.Pocinjem da brinem da sada rade veze i vezice.Da li postoji mogucnost da me ne zovu iako sam prosao sve testove? Najgore sto u maju punim 30god,ako me do tada ne budu zvali,posle mogu da kazu da nemam uslov da radim jel sam stariji od 30god.Uf bre prso sam vise...
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.