PALUBA
April 18, 2024, 01:09:58 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Go Down
  Print  
Author Topic: Kako postati profesionalni vojnik  (Read 73879 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #45 on: March 13, 2010, 07:24:08 pm »

Gro problema vojnika po ugovoru, iliti profesionalnih vojnika odnosi se na temu "Šta posle 40-e godine", tj. šta kada dodje u godine kada više ne može da obnovi ugovor. Po mom ličnom mišljenju, tu bi trebala država da odreaguje - u smislu prednosti isluženih profesionalnih vojnika u agencijama za obezbedjenje, čuvara u Kazneno-popravnim zatvorima i ostalim "zgodnim" mestima.

To je samo pitanje dobre volje ljudi koji odlučuju...
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #46 on: March 13, 2010, 07:30:14 pm »

Bas tako...
Elem...najlakse bi bilo da im se da penzija (tako bi i trebalo ako se vec tezi profesionalnoj vojsci)
Povecali su na 50 godina, ali se to trenutno sprovodi samo u jedinicama koje se spremaju za neku mirovnu operaciju i nigde drugde. U prevudu samo tamo gde to "mora"...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 985


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #47 on: March 13, 2010, 07:31:57 pm »

Zašto Rade da rade po zatvorima. Gotovi svi vojnici mogu da rade do penzije bez ikakvih problema.
Nravno u zavisnosti, neke jedinice kao recimo vojne policije imaju veće benificije na radni staž te pre ostvaruju uslove za penziju.

Tu je problem u drugoj stvari, konkretno u penzijama.
Mogu da se kladim da bi preko 90% vojnika prihvatila neku srednju civilnu penziju, ali da rade do nje.

Da ne poavljamo, Džumba je izneo suštinu problema i odakle oni dolaze.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #48 on: March 13, 2010, 07:34:56 pm »

Samo sto ispade da su vecina profesionalnih vojnika kukavice i kad zagusti vataju maglu...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #49 on: March 13, 2010, 07:37:31 pm »

Džumba lepo reče da je sinonim za vojnika mladost, tj. da svoj maksimum vojnik daje kao mlad (sem tehničkih VES-ti da tako kažem gde je iznad svega potrebno iskustvo). Ne ide da trči pedesetogodišnjak po bojištu ako već ima mladjih koji bi došli na njegovo mesto - a on na neko lakše radno mesto, koje ne mora da bude u vojsci.
Kada bi profesionalnim vojnicima i dali penziju, bila bi mala, teško da bi moglo da se pristojno živi sa njom... zato je potrebna pomoć države u njihovoj socijalizaciji i zapošljavanju.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #50 on: March 13, 2010, 07:38:34 pm »

Samo sto ispade da su vecina profesionalnih vojnika kukavice i kad zagusti vataju maglu...

Nije ih bilo? Znam dosta njih kojima je ponudjeno da idu na kurs za vodnika i da ih aktiviraju... rezultat? Nisu hteli. Razlog: Kao aktivne starešine mogu da idu i u premeštaje.

Dosta njih je otišlo u vojsku jer nije imao drugog uhlebljenja...
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #51 on: March 13, 2010, 07:42:16 pm »

Mala je i plata pa ljudi rade. Potrebna je nekakva sigurnost, pa makar to bila i kakva takva penzije, "kad nema kise dobar je i grad". Raditi neki posao (koji je daleko od lakog) a nemati sa njim nikakvu buducnost ne ide. Naravno da vecina profesionalnih vojnika gleda taj posao kao nesto sto ce da im sluzi dok se ne snadju za nesto bolje. Ko ne razmislja tako nije normalan.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #52 on: March 13, 2010, 07:44:36 pm »

Quote
Nije ih bilo? Znam dosta njih kojima je ponudjeno da idu na kurs za vodnika i da ih aktiviraju... rezultat? Nisu hteli. Razlog: Kao aktivne starešine mogu da idu i u premeštaje.

E takve treba loviti i skloniti ih iz vojske. Znam i ja dosta njih koji bi to vrlo rado radili da mogu, sve zarad sigurne buducnosti. U svakom zitu ima kukolja, kao i u svakom drugom poslu.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #53 on: March 13, 2010, 07:45:12 pm »

Pošto ne bih da ispadnem kojim slučajem nenormalan, neću više da diskutujem po ovoj temi....
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #54 on: March 13, 2010, 07:46:19 pm »

Takodje...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #55 on: March 13, 2010, 07:47:06 pm »

Takodje...

Bojiš se da na kraju ne ispadne: "Drugovi ja se ne slažem sa svojom diskusijom"?
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #56 on: March 13, 2010, 07:49:13 pm »

Bojim?!?! Nikad!. Ako se bude pojavio neki profesionalni vojnik ovde da razjasni...cenim ga da bi vrlo lako razumeo sve ovo...Od mene toliko.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 985


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #57 on: March 13, 2010, 07:58:52 pm »

Ma dobro Nenade svako ima svoja iskustva i ona se očigledno i drastično razlikuju od jedinice do jedinice. Ja isto pišem iz lično mojih iskustava, i tvdim da su vojnici po ugovoru bili jezgro borbene grupe.
Ilustracije radi, 252. oklopna brigada je poznata po (više nego zasluženom) nadimku "Nevidljiva brigada" zato što su se "stvorili preko noći" na Kosmetu u borbama sa terosristima UČK.
Samo što to nije bila celokupna brigada nego jedna borbena grupa koja bi odgovarala formaciji bataljona. Celokupna brigada je otišla dosta kasnije.
To su kasnije novinari prekrstili u brigada jel je tako "zvučnije" za čitaoce. I uopšte ceo teret svega na Kosmetu u ime 252. okolopne je podnela upravo ta borbena grupa.
Preko 98 posto ove borbene grupe su činili vojnici po ugovoru.
Logged
Dux
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17



« Reply #58 on: April 16, 2010, 02:26:34 pm »

E pa najzad su me zvali.Od 19 aprila do 28 maja nalazim se u Pozarevcu na obuci za prof, vojnika Smiley Ako dobijem sertifikat o uspesno zavrsenoj obuci (valjda nece da traze ne znam sta ),kako mi je danas receno najkasnije mesec dana nakon toga pocinjem da radim u kasarni Jarcujak u Kraljevu.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #59 on: April 16, 2010, 02:37:05 pm »

Za koji si se VES prijavio Dux?
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 22 queries.