PALUBA
April 19, 2024, 06:15:27 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Go Down
  Print  
Author Topic: Kako postati profesionalni vojnik  (Read 73909 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dux
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17



« Reply #75 on: May 22, 2010, 02:28:05 pm »

U utorak i sredu polazem sertifikaciju.Do sada se skoro i nije desavalo da kandidat za prof vonnika nije prosao sertifikaciju.Rezultat toga,je kako pricaju,da su se ti ljudi vracali nedovoljno obuceni u jedinice zato sto im se gledalo kroz prste.Sada kazu tako nece biti pa je najvljena i neka kontrola iz generalstaba.Javljam se u petak,pa ako sam prosao,vicem turu pica svima  Grin
Logged
Dizastr2
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 86



« Reply #76 on: May 22, 2010, 03:48:35 pm »

Desavalo se da neki kandidati ne prodju sertifikaciju, znam vise slucajeva. Samo napred i posteno. Ako tako bude nemas problema! Wink
Pozdrav
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #77 on: May 26, 2010, 04:56:17 pm »

Možda je ovde najbolje mesto za ovu vest.......bez komentara!!
______________________________________

Хомосексуалци могу у професионалну војску

БЕОГРАД –  Геј лезбејски инфо центар саопштио је данас да припадници и припаднице геј и лезбејске популације могу конкурисати за професионалне војнике у Војсци Србије.

Та невладина организација наводи да "жели да информише геј-лезбејску популацију у Србији да, за разлику од Америке и многих других држава, могу бити припадници Војске Србије и професионални војници".

У склопу наставка процеса професионализације оружаних снага, Министарство одбране и Војска Србије расписали су конкурс за пријем професионалних војника, који ће трајати до 31. маја, подсећа се у саопштењу.

"Сви геј мушкарци и лезбејке који то желе и испуњавају услове конкурса могу се пријавити, јер Војска Србије не дискриминише кандидате на основу сексуалне оријентације", навео је тај центар.

Геј лезбејски инфо центар је позвао Министарство одбране и Војску Србије да најстрожије санкционише било какво малтретирање и шиканирање припадника оружаних снага на основу сексуалне оријентације.

"Апелујемо да принципе борбе против дискриминације доказују и у пракси, не само у теорији, и учине све да се у Војсци Србије све мањинске групе осећају добродошле", наведено је у саопштењу.

Tанјуг
[објављено: 25/05/2010]
http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Homoseksualci-mogu-u-profesionalnu-vojsku.sr.html
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #78 on: May 26, 2010, 06:09:09 pm »

Ovo samo zbog Ustava mora biti istaknuto ali u praski se nikada neće dogoditi.
Naravno da će svaki pripadnik homoseksualac ili pripadnica lezbejka biti diskriminisani (da li ja lično to odobravam/podržavam, to nije bitno) i to je jasno kao dan.
Lično po mom mišljenju sasvim nepotrebna stavka.
Nadam se da ovakve stvari (gluposti) neće pisati u samim konkursima.

Kako su krenuli, sutra kada neko prilikom komandovanja podvikne tretiraće se kao mobing.
Pa vojsci ne trebaju balerine nego valjda vojnici.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #79 on: May 26, 2010, 06:09:25 pm »

Колико је мени познато, раније у ЈНА, су сви такви оглашавани неспособним за војску. То се сматрало болешћу. Када би се сазнало за њих водило се рачуна да их нико не дира и људи су их углавном сажаљевани и слати на лечење. Касније ВЈ, већина таквих је сама одлазила из војске иако то званично није био прекршај или нешто недозвољено.Такође се не сећам  неког случаја малтретирања неког зато што је хомосексуалац.

Друго, мислим да ту ништа није за "понос" (као што је "парада поноса"),  али исто тако немам ништа против тих људи док се уобичајено понашају и односе према послу. За мене су они "грешка природе".Они нису криви за то, али то не значи да се тиме треба јавно хвалисати и тврдити да је то нешто природно и нормално, јер то биолошки није тако. Људе треба пустити да живе ако не угрожавају друге. Али исто тако не видим потребу да се тако нешто истиче као нешто најнормалније.  

Када је Војска у питању, битно је како се ко односи према послу. Све док своје сексуална опредељења држе у оквиру своја четири зида и не јуре никог по кругу то може да прође. То важи и за хетеросексуалне. Ако мушки и женски војници "јуре" онде друге по кругу ту нема професионализма. То важи и за било који други посао.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 951


« Reply #80 on: May 26, 2010, 06:24:51 pm »

Negde 1998. godine, dok sam bio PKPo u 110. OAbr na Skočiđevojci kod Budve, imao sam slučaj vojnika homoseksualca koji je fizički-seksualno nasrtao na drugog vojnika. Ni po kom članu Pravilnika o vojnoj disciplini nisam to mogao sankcionisati, pa sam se izvikao na njega i rekao mu da ću ga prebiti ma koliko me to koštalo ako se nešto slično ponovi.

Srećom, nije se ponovilo, a i ovaj agresivni se brzo skidao po osnovu odsluženja vojnog roka, tako da problem nije postao veći, ali mogao je da eskalira. To je jedan od dva puta za 26 godina aktivne službe da sam doslovno urlao na vojnika i pretio mu - šta ćeš, ja razumem da nisu ti ljudi krivi za svoje stanje, ali nisam ni ja kriv što to ne podnosim, i to je valda prirodno (drugi slučaj se odnosio na mornara iz susedne jedinice koji je ukrao naoružanje iz moje jedinice prve noći kad smo došli u Boku decembra 1991).

I danas pamtim imena i likove obojice vojnika iz ove priče.

Toplo se nadam da se, kao prvo, ljudi sa takvim sklonostima neće javljati na konkurse za vojnu službu, a ako se i jave, da neće proći preglede.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #81 on: May 27, 2010, 05:33:58 pm »

Такође се не сећам  неког случаја малтретирања неког зато што је хомосексуалац.  


Ovde nije niko ni pominjao maltretiranje već diskriminaciju.

Nadam se ovo što Bora piše da će tako i biti. Da ih neće biti uopše, jel ako ih bude diskriminacije će biti to je sasvim jasno i vrabcima na grani, a sve to šteti borbenoj gotovosti.

I ima Boro član, član straog PS-a. To je član 78 koji kaže otprilike ovako. Da svim raspoloživim sredstvima moraš (znači nije tvoja volja, već je moranje) da odbraniš čast uniforme i čast vojske kojoj služiš. Tako da si mogao da ga pritvoriš jel takvo ponašanje je kaljalo (i dan danas ga kalja) čast uniforme koji si nosio i vojske kojoj si služio.

A nasrtaje homoseksualca (pokušaj silovanja ili silovanje) bi bilo sjajno rešiti hemijskom kastracijom.
I to je nebitno koje je seksualne orijentacije. I homoseksualce i heteroseksualce (takođe i pedofile, nekrofile i ostale bolesnike), pokušaš ili siluješ, na hemijsku kastraciju i problem je rešen na duže staze.
Logged
Dux
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17



« Reply #82 on: May 28, 2010, 08:14:33 pm »

E ja nisam peder,ali sam polozio sertifikaciju i uskoro posle mnogo cekanja krecem da radim 
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 951


« Reply #83 on: May 28, 2010, 08:25:31 pm »

Čestitam Dux! 

Želim ti uspešan rad i da budeš zadovoljan onim što radiš.
Logged
Dux
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17



« Reply #84 on: May 28, 2010, 08:29:30 pm »

Fala fala   Cool
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #85 on: May 28, 2010, 09:01:17 pm »

Пуно успеха и не очекуј превише. Нема идеалног.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #86 on: May 28, 2010, 09:03:33 pm »

Neka je sa srećom .... Wink
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #87 on: May 28, 2010, 09:04:49 pm »

Podrezuj nokte i minjaj čarape. Gljivice su zafrkane, teško ih se rješavaš. Izaberi udobnu čizmu i ne stavljaj teže predmete u bočne natšivene džepove hlača.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #88 on: May 28, 2010, 09:06:41 pm »


Želim ti sreću i mir na poslu. Smiley
Logged
Dizastr2
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 86



« Reply #89 on: May 29, 2010, 12:06:35 am »

Bravo @Dux!
Dobrodosao u klub Wink
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.