PALUBA
April 25, 2024, 02:26:01 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3]   Go Down
  Print  
Author Topic: Srbija - država sa najsiromašnijom vojnom kasom u Evropi  (Read 9266 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #30 on: December 08, 2013, 01:07:01 pm »

 Ne znam ja šta je to tačno plan uputa, ali pretpostavljam. Samo sam hteo reći da je broj zainteresovanih veći od tog plana.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #31 on: December 08, 2013, 01:08:55 pm »

Po drugi put ti moram reći da nisam izlapeo...

Rekao si ovo:

Колико сам чуо, број особа, заинтересованих за добровољно служење војног рока стално је већи од могућности пријема и могућности смештаја, исхране и обуке таквих лица у ВС.


Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #32 on: December 08, 2013, 01:35:30 pm »

Ide zima, porašće poverenje naroda u vojsku. Dok je god nesposobnih službi po državi (putari, civilna zaštita i sl) - vojsci ne može da opadne ugled.

Problem je u tome što narod ima pamćenje kao zlatna ribica, tako da će na proleće, nakon prolaska bujica, ponovo da krene da pljuje onu istu vojsku koja joj je do pre par dana pomagala.

Pretpostavljam da će tada pustiti i teške mašine da prodju putevima koje su "oni asfaltirali" itd, itd, itd.

Rade, slazem se nacelno sa tobom, ali po mom skromnom vidjenju vojska ne treba da bude komunalno preduzece na drzavnom nivou! Nisu to njeni zadaci i poslovi... a mozda bi neki voleli da joj to i budu!

Moj imenjak u postu 25 lepo je rekao da sto se tice VS nama nikad nista ne valja!  Sta ces? Cudna smo "sorta", pa to ti je...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 007


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #33 on: December 08, 2013, 01:38:05 pm »

Ima jedna stvar koja treba da bude što pre rešena, a to je pristupanje VS NATO paktu.
Ne treba gajiti lažne iluzije, VS će pre ili kasnije biti u sastavu NATO pakta.
I to je daleko bolje sada preseći i uću u NATO dok još Srbija može da ostvari neke svoje nacionalne interese, nego tamo 2023 kada ih više i ne bude bilo.
Nego to je čisto politikanstvo kod vodećih političara Srbije. Neće dobro proći na izborima ako u njegovom mandatu VS ili tačnije Srbija uđe u NATO pakt.

I da se razumemo. Vojska Srbije nikako samo po sebi ne može biti nikako odgovorna zbog svog trenutnog pada poverenja i ugleda u društvu. Za to mogu i jesu odgovorni političari koji vode Srbiju.

Par prikaza koji izazivaju od pozitivnih do krajnje negativnih reakcija u narodu prema VS
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* PS u uniformi VS.jpg (134.05 KB, 500x280 - viewed 64 times.)

* PS u uniformi VS1.jpg (182.54 KB, 500x280 - viewed 81 times.)

* VS sa politicarima i USA assholes.jpg (122.95 KB, 640x377 - viewed 78 times.)
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #34 on: December 08, 2013, 01:38:58 pm »

Ide zima, porašće poverenje naroda u vojsku. Dok je god nesposobnih službi po državi (putari, civilna zaštita i sl) - vojsci ne može da opadne ugled.

Problem je u tome što narod ima pamćenje kao zlatna ribica, tako da će na proleće, nakon prolaska bujica, ponovo da krene da pljuje onu istu vojsku koja joj je do pre par dana pomagala.

Pretpostavljam da će tada pustiti i teške mašine da prodju putevima koje su "oni asfaltirali" itd, itd, itd.

Rade, slazem se nacelno sa tobom, ali po mom skromnom vidjenju vojska ne treba da bude komunalno preduzece na drzavnom nivou! Nisu to njeni zadaci i poslovi... a mozda bi neki voleli da joj to i budu!

Moj imenjak u postu 25 lepo je rekao da sto se tice VS nama nikad nista ne valja!  Sta ces? Cudna smo "sorta", pa to ti je...

Naravno da ne treba. Čak i psotoji zakon po kome se vojska angažuje kada lokalna samouprava iscrpe sva raspoloživa sredstva.

Tu dolazi zajeb... lokalna samouprava je sva raspoloživa sredstva angažovala za dovodjenje pevaljki na trgove tokom novogodišnjih i sličnih praznika, što vojsku vrtoglavom brzinom dovodi na prvu poziciju za angažovanje.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #35 on: December 08, 2013, 01:43:56 pm »

Po drugi put ti moram reći da nisam izlapeo...

Rekao si ovo:

Колико сам чуо, број особа, заинтересованих за добровољно служење војног рока стално је већи од могућности пријема и могућности смештаја, исхране и обуке таквих лица у ВС.




Извини Раде, нисам претпоставио да моја формулација некога може погодити.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #36 on: December 08, 2013, 01:48:26 pm »

Zbog takvih komentara, kako VS prima na služenje vojnog roka 500 regruta godišnje zbog toga što veći broj od toga ne bi mogla da smesti, nahrani, obuče i obuči - vojsci i pada ugled.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #37 on: December 08, 2013, 02:47:32 pm »

А моја намера била је сасвим другачија, управо супротна, тј. људи желе и хоће да добровољно служе војни рок. Нагласак је на интересовању, а не на чињеници да не могу да служе због овог или оног разлога. Ипак, да не бих био погрешно схваћен, повући ћу се мало из ове дискусије.
« Last Edit: December 08, 2013, 03:13:56 pm by kumbor » Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #38 on: December 08, 2013, 10:26:20 pm »


 Dobrovoljno sluzenje vojnog roka: Sada vojnici dobijaju platu za to. 150e, nije malo,bolje nego da sede kuci,a i mogu se zaposliti kao PRV ako im se "svidi"posao. Ja sam 2002. dobijao cca 120 din, bilo za 3 pakle jeftinijih pljuga. Dovoljan motiv. O da, i ja sam se dobrovoljno prijavio.

Ugled vojske u narodu: Jos uvek je tu, mozda neznatno opao,ali na visokom nivou. Jedini problem je sto ja mislim da se to postize "kozmetickim" metodama, vise nego operativnim, no dobro, neko ima i o tome da misli.

Moral PRV: Moram priznati da nije visok. Na stranu ono sto Dzumba kaze da treba odvojiti zito od kukolja (a u pravu je), nekorektno postupanje prema PRV, stalne pretnje i ucene "neproduzenjem ugovora", pa produzavanjem ugovora na 6 meseci, pa neretko i neljudsko ponasanje pretpostavljenih struktura, dovode do toga da moral progresivno opada sa duzinom rada u VS, a i sudbina potrosenog PRV je svima jasna, i to nije mali cinilac. Na tom polju ne treba mnogo. Popraviti malo finansijski i organizaciono bi umnogome pomoglo. Npr, policija dobija onu socijalu 10 000din svaki mesec, preti se strajkom ako im ukinu a mi...cutimo...

Opet delim Dzumbino misljenje. Trebalo bi smanjiti sastav MORS, mada tako da se to najmanje oseti u samoj VS. od 30-35k zaposlenih samo 14k rade kao vojnici (ako ne gresim). Mozda bi se institucije poput VMA, i sl. mogle iskljuciti iz tog budzeta.

Sta bi ja voleo sa tim parama: Nove cizme, novu uniformu, za pocetak da izgledam ko vojnik,a za dalje cemo lako  angel
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 007


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #39 on: December 09, 2013, 02:23:23 pm »

Sta bi ja voleo sa tim parama: Nove cizme, novu uniformu, za pocetak da izgledam ko vojnik,a za dalje cemo lako  angel
Ne znam da li toga sada ima u VS (ne verujem), ali daj ti meni onu staru i na oko jakooo ružnu, pa i nezgrapnu, takozvanu kinesku radnu tenkovsku uniformu, zapravo to je radni kombinezon, koji je jako dobro drži optimalnu telesnu temperaturu na spoljnim temperaturama od -10 i niže (na -27 smo radili na Pešteru) i samo mi treba isparavan tenk M-84, ma čudo ima da napravim, sve da mi daju i neobučenu posadu, a sa profesionalcima sa kojima sam radio (a ima ih još kao AVL u VS), to je već neka vrsta idile, još za sve dobiješ i pare. Smiley

Pri tome ne mislim na ovaj kombinezon, ovo je bilo normalna pojava i sa postavom u zimskim uslovima takođe dosta dobra radna uniforma
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Nema na netu izgleda tog "kineskog" kombinezona. Ako neko ima nekim slučajem fotografiju bio bih mu zahvalan da je postavi, stariji znaju o čemu pišem.

Izvor ove fotografije je forum MCM, od korisnika voja64, tema "Vojna moda devedesetih: u sta smo se sve oblacili!".


* Tenkovsko.jpg (93.29 KB, 960x631 - viewed 82 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #40 on: December 09, 2013, 08:39:05 pm »

ВМА не треба искључити а буџета. То је један од најкориснијих војних установа, без обзира што су се и они дали у "бизнис". Треба искључити неке друге "војне установе" типа "Дедиње", као и мноштво чиновника по "дуплим" управама у министарству.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #41 on: December 10, 2013, 03:05:49 pm »

ВМА не треба искључити а буџета. То је један од најкориснијих војних установа, без обзира што су се и они дали у "бизнис". Треба искључити неке друге "војне установе" типа "Дедиње", као и мноштво чиновника по "дуплим" управама у министарству.
Вма сам чисто као пример навео, углавном, простор за тако нешто постоји.
Logged
Pages:  1 2 [3]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 24 queries.