PALUBA
March 28, 2024, 01:56:44 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Razarač klase Zumwalt  (Read 106795 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #105 on: November 24, 2016, 01:02:35 am »

"Иако је коштао више од 4 милијарде долара, технолошки напредни "УСС Зумвалт" успео је да дође само до Панамског канала на свом првом путу у своју матичну луку Сан Дијего", у помало поспрдном чланку РТ, руски медиј близак Владимиру Путину, описује невоље новог америчког разарача који се за кратко време два пута покварио.

УСС Зумвалт (Фото: УС Морнарица)

У понедељак је навече, пише руски портал, посада у Панамском каналу открила да вода продире у неке делове брода. С обзиром на то да је реч о једном од најмодернијих и најскупљих бродова америчке морнарице, не треба се чудити што је овај квар изазвао поспрдне реакције.

Тако РТ пише да је, успркос чињеници да је реч о чуду америчке морнарице, он у понедељак навече зависио од тегљача. Наводи се и да би проблем тек за десетак дана могао бити отклоњен. САД је признао квар, али нису давали детаљније информације о чему се ради.

Реч је о другом квару у само два месеца. Крајем септембра, само две недеље након што је први пут испловио, уочени су проблеми у испусту уља, а дошло је и до цурења.

Извор: Vesti-online.com
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #106 on: February 09, 2017, 03:10:14 pm »



1. Ефектна фотка необичног брода.

2. Каблови напајања погонских ЕМ.

О судбини програма одлучиће Трамп у скорије време.


* 160421-N-YE579-002.jpg (873.6 KB, 1606x2508 - viewed 158 times.)

* IMG_4481.jpg (680.06 KB, 2608x1744 - viewed 160 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #107 on: February 09, 2017, 07:27:49 pm »

Odakle iskopa ovu sliku iz unutrašnjosti broda, sa kablažom? Detalj, nejasan i ne zna se tačno šta je na slici. Može se samo pretpostaviti.  Embarrassed
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #108 on: February 09, 2017, 07:40:40 pm »

Da pripomognem

Heavy electrical cables connect to one of the Zumwalt's advanced induction motors, which generates about 39 megawatts of electricity. At center, the end of a propeller shaft connects directly to the motor. (Photo: Christopher P. Cavas/Staff)

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

* zum.JPG (24.07 KB - downloaded 70 times.)

* zum2.jpg (80.12 KB, 800x536 - viewed 143 times.)

* Zum3.jpg (67.15 KB, 536x800 - viewed 126 times.)
« Last Edit: February 09, 2017, 07:42:46 pm by Trifko » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #109 on: February 11, 2017, 03:02:49 pm »

Odakle iskopa ovu sliku iz unutrašnjosti broda, sa kablažom? Detalj, nejasan i ne zna se tačno šta je na slici. Može se samo pretpostaviti.  Embarrassed

То је са нета. Слику каблова прати текст да су то каблови напајања. Четири ГТ RR/GE МТ-30 повезане су са генераторима који дају струју за поривне ЕМ. Иза каблова се назире тело ЕМ. Брод је нов, много шта је "classified", пренео сам слике које су објављене. Мене на том броду буни одсуство конструктивне заштите. Вероватно има нешто кевлара, мада с обзиром на димензије депласман изгледа повелик - око 15.000т "light". Рекло би се да је ипак пар стотина тона отишло на разну заштиту. Удар непријатељског пројектила у бок брода, где се налазе ракетни лансери на приличном делу дужине, по мени, лако може изазвати паљење ракетног горива или експлозију ракете,а  онда- ћао Zumwalt! Цео блок надграђа је од напредне стаклопластике-композита. До данас није изнађен начин да стаклопластика не гори, мада може имати смањену запаљивост. Сем тога, толико надграђе мора бити осетљиво на ветар, до те мере да може заносити брод са курса.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #110 on: February 13, 2017, 11:04:29 am »


Ovo što je postavio Trifko mnogo je jasnije. I dalje ostaje zagonetka, da li je brod konačno primljen u operativnu službu, ili nije? Da se ja pitam, kao što ne, zadržao bih ga ceo radni vek za ispitivanja i opite. Toliko je toga novog na njemu. Kad jednom oproba "9Bf Gale", voleo bih pročitati izveštaje kako se proveo. Ako izroni kad ga poklopi "rogue wave".
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #111 on: May 12, 2017, 01:43:14 pm »

Nešto pročitah u novinama, da je Zumwalt ponovo ''riknuo'', tj. prilikom prolaska kroz Panamski kanal jednostavno je stao 

Ima li neko opširnije informacije o tome?  marinero
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #112 on: May 12, 2017, 07:25:21 pm »

To je bilo još u novembru prošle godine.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #113 on: May 12, 2017, 07:32:09 pm »

Pa, jesu li ga popravili?  Huh?   
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #114 on: May 12, 2017, 07:36:03 pm »

Ko zna...možda i jesu. Grin
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #115 on: May 13, 2017, 12:29:25 am »


Popravili su ga, kako da nisu. Ipak je blamaža da mnogomilijardni epohalni brod ostane nasred kanala bez pogona. Ostajem na stanovištu da bez sumnje prvoklasni američki brodograditelji nisu čitali o iskustvima francuskih škverana sa "tumblehome" oblikom trupa (to mu je ovaj obratni nagib bokova prema unutra). Nisu uzeli u obzir ni jasne analize wave piercing pramca koje govore o nedovoljnoj plovnosti pramčanog dela i zalivanju palube sve do nadgrađa. To za brod koji ispred nadgrađa ima dve topovske kule. To može za putnički katamaran, ali ne za ratni brod na kome te dve kule predsatvljaju osnovno artiljerijsko naoružanje. Kule su pune električnih instalacija, a slana voda i instalacije ne idu zajedno, to znamo svi. Uprkos ogromnom trudu, hermetičnost kula nije obezbeđena.  "Hasan seckati!" A ja dodajem... fiijuu, "Hasan mokar. Kratak spoj. Hasana udariti struja, Hasan otići u Dženet".
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #116 on: June 23, 2017, 08:39:22 pm »

Kako izgleda iznutra....

Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #117 on: September 01, 2017, 06:13:49 pm »

Opet nešto prepravljaju..

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* C64BIoysqHM.jpg (55.57 KB, 600x800 - viewed 89 times.)
Logged
Andrejevic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 187



« Reply #118 on: October 09, 2017, 07:26:28 pm »

Извињавам се ако неког понављам,али чисто да се укључим.

Прочитаао сам да поред вох "Зумвалта" треба у тој класи треба да буде укупно 3 оваква разарача,мада ми ово ен личи на разарач више ми личи на тешку крстарицу,али добро.
Други треба да буде завршен у току 2018. године,а трећи у току 2021. године јер је у ондосу на рпва два брода неколико година касније почела изградња.

Иначе морам да кажем моје мишљење.По мени ово је један од најружнијих ратних бродова икада ! Као да је то нека свемирска станица пала у море па сад плута,такав утисак имам.

Да вас питам нешто.
Да га поредимо са класом "Јамато".
За потапање "Јамата" и његовог братског брода било је потребно огроман број торпеда,ако се не варам чак 14-16-18 мислим да се бројке ту врте,не замерите ако грешим.
Шта мислите,да ли је ова класа "Зумвалт" отпорна као класа "Јамато" или је за потапање овог брода потребно мање од 10 торпеда ? Huh?
Не мислите сада да ја већ сањарим да га Руси или ко зна већ потопе,него ме занима оклоп и отпорнаст тог брода.
Брод је по изгледу ем ружан ем врло чудан,па овако не могу да проценим да ли је добар или лош брод ни по питању оклопа,брзине,маневрисања нити по питању наоружања.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #119 on: October 09, 2017, 09:09:25 pm »

Jedno torpedo Mk.48 i u najboljem slučaju će par godina biti na remontu.

Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.