PALUBA
April 19, 2024, 09:31:46 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Go Down
  Print  
Author Topic: Centar za obuku Kopnene vojske - aktivnosti  (Read 80403 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
crki
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #60 on: November 16, 2010, 03:52:22 pm »

Srećan dan jedinice! Samo nisam očekivao od vojske da zatvori kapiju za građane Sad došao sam u 10:20 i šetao do 11:00 kad su mi na prijavnici rekli da nije za civile.Doduše i kada je bilo otvoreno za civile malo je ljudi dolazilo.A ovakva dešavanja su idealna za približavanje vojske građanima.Pisaću ministru....
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #61 on: November 16, 2010, 03:54:02 pm »

Crki, ovo je bio Dan jedinice. Kapije su otvorene za zakletvu i za "Otvoreni dan". Termin "Otvorenog dana" treba pametno planirati, baš zbog posete...
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #62 on: November 16, 2010, 04:15:16 pm »

Cestitam dan jedinice Rade! Vidim ima tu i nekih u nekim fensi mornarskim uniformama...lepo lepo Wink
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #63 on: November 16, 2010, 04:26:26 pm »

Cestitam dan jedinice Radetu i svim ostalim pripadnicima jedinice.
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #64 on: November 16, 2010, 06:15:58 pm »

Čestitam za dan jedinice.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #65 on: November 16, 2010, 07:17:16 pm »

Cestitke za dan jedinice.
Logged
crki
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #66 on: November 16, 2010, 08:30:59 pm »

Rade a kako ćeš da približiš vojsku građanima?Prošli put kada sam bio na ‚‚danu" otkinuo sam se od hladnoće.A dan jedinice-roda-vida-.... je po meni idealna prilika kada možeš da pokažeš i približiš potencijalnom vojniku vojsku ,a naročito sada kada se profesionalizuje.Treba koristiti svaku priliku da se reklamira i da vojska ima veći izbor  kandidata.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #67 on: November 16, 2010, 08:37:36 pm »

Срећан празник. Морнарица по традицији добро гази стројеви корак. Пешадија табана за њом.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #68 on: November 16, 2010, 09:00:57 pm »

Čestitam dan jedinice! Wink Mnogo uspeha i sreće u daljem radu! Smiley
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #69 on: November 16, 2010, 09:08:30 pm »

Čestitke za dan jedinice.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #70 on: November 16, 2010, 09:29:29 pm »

Mislim da sam bio u ovoj kasarni negdje 1991 godine, na jesen. Radio nešto na tenkovima M84. Davno bilo.

Sretno svima koji slave. Dan jedinice, Đurđic...
Logged
Dizastr2
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 86



« Reply #71 on: November 17, 2010, 09:00:05 pm »

Sa malim zakasnjenjem cestitam svima dan Kopnene vojske i napacenim pesadincima dan pesadije  Smiley
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #72 on: November 18, 2010, 12:54:25 am »

Srecan dan jedinice Rade pomorci su dali svoj doprinos 
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 279



« Reply #73 on: November 18, 2010, 10:40:12 am »

Srecan dan jedinice.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 922



« Reply #74 on: December 19, 2010, 10:38:07 am »

Poslednja klasa Vojske Srbije položila zakletvu


Uz krupne pahulje snega, još krupnije roditeljske suze radosnice, vojnici decembarske klase vojnika, poslednje koja služi vojni rok, juče su u Trećem centru za obuku Vojske Srbije u Jakovu kraj Beograda jedan za drugim prilazili svom nadređenom i potpisivali zakletvu koju su svečano položili nekoliko minuta ranije.

Od juče u vojsku pod punim naoružanjem ići će samo onaj ko hoće, čime je konačno završena profesionalizacija Vojske Srbije.

 - Nalevo, nadesno - odzvanjale su juče komande na Jakovu, a regruti, svesni da na neki način ulaze u istoriju i da ih snima veliki broj kamera i novinskih ekipa, trudili su se da sve ide sinhronizovano. Oni koji nisu uspevali da se koordinišu sa ostatkom grupe, sebi mrmljali u zube su mrmljali i koncentrisali se za sledeću komandu.

Kao mantru su izgovorili zakletvu, a onda im se obratio načelnik Generalštaba Vojske Srbije, general-potpukovnik Miloje Miletić koji je čestitao pripadnicima decembarske klase na položenoj zakletvi.

- Prisustvujemo svečanom činu polaganju vojničke zakletve poslednje generacije vojnika na redovnom odsluženju vojnog roka po čemu će ovaj dan biti upamćen u novijoj istorije srpske vojske. Ipak, nadamo se da ovo neće biti poslednji put da čujemo polaganje zakletve jer će i posle 1. decembra u Vojsku Srbije moći da se prijavi onaj ko hoće - rekao je Miletić.

Bleh orkestar je svirao himnu “Bože pravde” i “Marš na Drinu”, a pored decembarske klase zakletvu je položilo i nekoliko destina profesionalaca u Vojsci Srbije.

Posle “zvaničnog” muzičkog dela, pristupilo se potpisvanju zakletve, a sa razglasa su se ređali hitovi Cece i Džeja. Međutim, malo ko od vojnika je primećivao bilo šta i odmah su po potpisivanju zakletve su trčali u zagrljaj rođacima i prijateljima.

- Osećam se savršeno kao pripadnik poslednje klase vojnika. Nisam ni razmišljao o civilnom služenju vojnog roka, zanimao me samo ovaj sa puškom. To sam radio zbog oca koji je dugo u vojsci - kazao je Skrčevski Dejan (19) sa Novog Beograda.

Juče nije bilo pečenih prasića i pršuta, kao što je to nekad bivalo na vojničkim zakletvama.

- Planiram da se u vojsci zaposlim kao profesionalni vojnik, a svi su i služili vojsku, i otac i braća, tako da alternativa nije postojala - rekao nam je Milenko Ostojić (23) iz Šapca.
 
- Ipak nadamo se da se sa ovim neće prestati sa polaganjem zakletvi, jer će biti dobrodošli svi oni koji budu želeli da služe vojsku. Ovim je završen proces profesionalizacije vojske - zaključio je Miletić.
 
Odziv skoro stoprocentan
Pripadnici decembarske klase danas su položili vojničku zakletvu u još četiri centra za obuku vojske Srbije, u Somboru, Valjevu, Leskovcu i Zaječaru, koja će od 1. januara naredne godine i zvanično biti profesionalna, čime će biti ukinut dosadašnji način pozivanja regruta u vojsku. Odziv regruta decembarske klase na služenje vojnog roka sa oružjem bio je odličan i, prema podacima nadležnih, iznosio je 98 odsto od planiranog broja.

Izvor: Blic.rs
« Last Edit: October 24, 2013, 12:44:29 pm by Dreadnought » Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.