PALUBA
April 24, 2024, 02:20:21 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 20   Go Down
  Print  
Author Topic: Poznate licnosti tokom vojne sluzbe  (Read 172088 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 486


« Reply #60 on: January 12, 2014, 05:17:18 pm »

Kada sam kod nacista evo jos nekih fotografija kasnijih nacistickih vodja ali u i svetskom ratu

Rudolf Hes se dobrovoljno prijavio u vojsku po izbijanju I svetskog rata u avgustu 1914, sluzio je u 1.bavarskom pesadijskom puku. Dva puta je ranjavan, stigao je do cina porucnika a 1918 postaje vojni pilot.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Hajnrih Himler je sa 17 godina postao vojni obveznik. Otac mu je sredio da bude upucen na obuku za oficira pa je bio rasporedjen u 11.bavarski pesadijski puk u januaru 1918.  Zavrsio je osnovnu kadetsku obuku obuku i obuku za mitraljesca medjutim rat je u medjuvremenu zavrsen pa nije bio rasporedjen na front. Kasnije je tvrdio kako je komandovao ljudima u borbi iako nikada na frontu nije bio.
Na fotografiji (levo) je sa starijim bratom Gerhardom

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



Posle se Hajnrih bacio na gajenje živine.
Logged
jugins
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 85


« Reply #61 on: January 13, 2014, 12:13:16 am »

Glumac, muzicar Kris Kristofferson, bio je pilot helikoptera za vreme Vijetnamskog rata.
Kralj "roka" je takodje sluzio vojni rok.
(nisam vican u postavljanju fotogfrafija, ako bi neko postavio fotografije gore pomenutih bio bih zavhvalan)
Jugi, Novi Sad
« Last Edit: January 13, 2014, 12:19:01 am by jugins » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #62 on: January 13, 2014, 12:22:25 am »

Evo hga Kristoferson

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kralj ce biti posebno postavljen kada dodje red sa nadam se malo vise podataka o njegovoj vojnoj sluzbi.


* bratskriskristoffersons.jpg (223.95 KB, 680x855 - viewed 86 times.)

* kris-kristofferson-army.jpg (35.26 KB, 192x262 - viewed 683 times.)
Logged
davi
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 181


« Reply #63 on: January 13, 2014, 08:35:36 pm »

Stvarno me ovaj podatak iznenadio za Kristofersona.
Čovjek je bio aktivni kapetan.
A usput je bio i vojni rendžer.

Mislim da je od svih lica sa "estrade"
najviše dogurao američki glumac Džejms Stjuart.
Čovjek je bio pilot bombardera u II. svjetskom ratu.
Bio je general major u penziji (dvije zvjezdice).
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Brig._Gen._James_M._Stewart.jpg (305.81 KB, 1444x1800 - viewed 93 times.)
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #64 on: January 13, 2014, 09:20:44 pm »

Lex Barker, poznat po likovima Tarzana, Old Shatterhanda (Winnetou) bio je profesionalni vojnik od 1940.g. te je dogurao do cina majora. Kod iskrcavanja na Siciliju, ranjen dva puta.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Lex Barker od vojnika do majora.jpg (241.66 KB, 736x907 - viewed 93 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #65 on: January 13, 2014, 11:44:55 pm »

Mel Brooks dogurao do čina kaplara u 1104 Inžinjerijskom borbenom bataljonu u sastavu 78. Pešadijske divizije. Tokom DSR-a se bavio razminiranjem. Na žalost nisam uspeo da pronađem ni jednu njegovu fotografiju iz službe.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

http://en.wikipedia.org/wiki/Mel_Brooks



* MelBrooksApr10.jpg (64.83 KB, 509x599 - viewed 68 times.)
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 061


« Reply #66 on: January 14, 2014, 12:03:31 am »

Lee Marvin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovaj glumac, poznat po ulogama „grubijana“, u pravom životu je napustio školu da bi stupio u redove Marinskog korpusa SAD. Drugi svetski rat je proveo na dužnosti izviđača-snajperiste u sastavu 24. puka, 4. divizije Marinskog korpusa, na južnom Pacifiku.

U bici za Sajpan je ranjen mitraljeskom vatrom, kada mu je oštećen išijadični živac. Zbog ranjavanja u borbi, dobija Purpurno srce i iz medicinskih razloga biva  demobilisan. Preminuo je 1987. usled srčanog udara. Sahranjen je na groblju u Arlingtonu, a na spomeniku stoji natpis  “Lee Marvin, PFC US Marine Corps, World War II”.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Lee-Marvin-actors-in-the-military.jpg (47.76 KB, 500x375 - viewed 93 times.)

* marvinl.jpg (49.79 KB, 300x460 - viewed 89 times.)
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #67 on: January 14, 2014, 08:02:20 am »

Mel Brooks dogurao do čina kaplara u 1104 Inžinjerijskom borbenom bataljonu u sastavu 78. Pešadijske divizije. Tokom DSR-a se bavio razminiranjem. Na žalost nisam uspeo da pronađem ni jednu njegovu fotografiju iz službe.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

http://en.wikipedia.org/wiki/Mel_Brooks


nek se nadje - iz 1944.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Mel Brooks1.png (123.64 KB, 500x326 - viewed 82 times.)

* Mel Brooks2.png (176.35 KB, 500x398 - viewed 75 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #68 on: January 20, 2014, 07:50:32 pm »

Kiki Lesandric - Rekorder JNA u skokovima

Autor:Dijana Petrović
Izvor: http://www.alo.rs/vesti/43934/Rekorder_JNA_u_skokovima

Jedini padobranac među „Pilotima“, ali i muzičarima, Zoran – Kiki Lesendrić, vojni rok je služio neobično dugo, 15 meseci i 26 dana 1983. godine u tadašnjoj JNA. Jednog zimskog jutra posle koncerta u Nišu do kasarne ga je ispratio najbolji drug, a kako kaže za „Alo!“, u vojsci je proveo i teške i lepe dane.

- Bio sam padobranac u vojsci i koliko mi je poznato, jedini među muzičarima, a služio sam u Nišu. Sećam se da me je jutro posle koncerta, pošto sam se pozdravio sa publikom, prijateljima i rodbinom, najbolji drug iz detinjstva ispratio do kasarne. Ušao sam u taj bunker i ostao 15 meseci i 26 dana. Služio sam u 63. padobranskoj brigadi po sopstvenom izboru, a moj vod je bio specifičan jer smo bili prava mala familija – priseća se Kiki početka svog vojnog roka, a potom otkriva da je postavio rekord u skakanju padobranom u tadašnjoj JNA.
- Obuka mi je padala veoma teško, bio sam panker, gradsko dete, i nisam baš navikao na tako grube zadatke. Spavanje u nekoj vodurini po nekoliko dana, kopanje rovova u zaleđenoj zemlji i pentranje do nekog brda sa maskom i pod punom vojnom opremom je bilo strašno. Međutim, meni je bilo korisno i doprinelo je mojoj samodisciplini. Na kraju odsluženja bio sam padobranac sa najviše skokova u tadašnjoj JNA. Skakao sam padobranom čak 31 put – ponosno priča Lesendrić, koji tvrdi da je tokom vojnog roka u muzičkom smislu apstinirao, ali da je posle toga napravio najveće hitove po kojima su „Piloti“ danas poznati.
- Padobranska brigada se nije mogla pohvaliti nekim vojnim orkestrom, tako da se u vojsci nisam bavio muzikom. Mada, to mi je prijalo, malo sam se uželeo svirki, pa sam po povratku napravio neke veoma dobre pesme. Jedna od prvih pesama koje smo snimili po odsluženju mog vojnog roka je „Kao ptica na mom dlanu“ – otkriva Lesendrić, koji je u armiji bio veoma nemiran vojnik, ali se ipak nije potukao ni sa kim iz svoje brigade, osim sa kuvarima u vojsci.

- Mi, padobranci u kasarni, bili smo kao porodica i daleko od toga da smo se tukli, nije bilo čak ni svađa. Međutim, ja sam oduvek bio neko ko ne podnosi autoritet, pa sam pravio neke druge gluposti i u tom vojnom zatvoru bio nekoliko puta od dva do pet dana. I pošto se nismo tukli među sobom, svađali smo se sa ostalim vojnicima, pa smo, recimo, kuvare premlaćivali skoro svakog dana. Uprkos tome, nama padobrancima klopa je bila odlična i svi ostali uslovi su bili dobri, tako da nismo imali one klasične probleme, na primer, da ne možemo da se tuširamo svakog dana. Bili smo veoma povlašćeni – tvrdi gitarista i pevač proslavljenih „Pilota“, koji na kraju razgovora otkriva da ga je usred odsluženja vojnog roka ostavila devojka, za kojom i nije preterano žalio.
- Onda su počeli i izlasci u Nišu, koje smo ponekad realizovali i preskakanjem ograde. Bilo je tu devojaka, dobrog provoda, a onda u kasarni i svakodnevne razmene pisama – ispričao je Kiki za „Alo!“.

Rat ga razdvojio od drugova iz vojske

Najprijatnije sećanje iz vojske Kikiju Lesendriću su svakako prijateljstva koje je tamo stekao, a pojedine drugare i sada sreće, najčešće na svojim putovanjima.
- U mojoj brigadi sam bio najmlađi, ali sa svima sam se odlično slagao. Svakako da se i dan-danas viđamo, ali retko. Nedavno sam jednog druga iz vojske sreo u Njujorku. S obzirom na to da je to još uvek bila JNA, bilo je vojnika sa svih strana, iz Bihaća, Pule, Tuzle. Međutim, sve nas je rat razdvojio i pomalo udaljio – sa setom se prisetio tvorac velikih rok hitova.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]




* kiki-lesandric.jpg (44.65 KB, 460x280 - viewed 109 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #69 on: January 21, 2014, 01:19:18 pm »

Kuzma, kao pokretaču teme, šta misliš da se ispred Palube obratimo šefu kabineta predsednika Srbije za nekoliko fotografija dok je predsednik služio vojni rok, a ne bi mu ništa falilo i da poašlje osnovne podatke, mada podatke verujem da možemo da nađemo, ali lične fotografije teže, možda neke grupne.
Mogli bi i šefu kabineta p.predsenika Vlade Srbije da isto pošaljemo jedno pismo. Zapravo, jednu Acikinu sliku iz doba služenja sam negde postavio u Galeriji KoV-a, ali ne znam gde je služio.

PS
Mislim na aktuelnog predsednika Srbije i p.predsednika Vlade Srbije.

Evo nesto sam nasao. Koliko je tacno ne znam.

Premijer Vlade RS

Quote
Da li je tačno da ste i u vojsci bili glavni pevač, baš kao sada u policiji?
- Vojni rok sam služio u Kumanovu i bio sam član vojnog orkestra. Pevali smo po celoj Makedoniji na takmičenjima i priredbama.

Iz intervjua za list Press


Prvi potpredsednik Vlade RS

Quote
Ekipu „Dnevnog avaza“ primio je u svom uredu u zgradi Vlade Srbije. Na početku, neizbježno pitanje o Sarajevu. Vučić je, naime, vojsku (nekadašnju JNA) služio u glavnom gradu BiH, u tadašnjoj kasarni „Slaviša Vajner Čiča“. Imao je i rođake koji su živjeli u sarajevskom naselju Otoka, odlazio je kod njih i rado se sjeća tih dana.

Izvor je intervju koji je dao za Dnevni avaz

Fotografije nisam uspeo da pronadjem.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #70 on: January 21, 2014, 02:00:59 pm »

Kad ne tražiš na pravim mestima. Wink
Evo i ovde aktuelnog p.predesenika Vlade Srbije.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* do_skorasnji_ministar_MO.jpg (64.05 KB, 350x523 - viewed 257 times.)
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #71 on: January 21, 2014, 02:03:48 pm »

Ova fotografija mi izgleda kao da je sa kraja šezdesetih/početka sedamdesetih.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #72 on: January 21, 2014, 02:09:53 pm »

Možda samo tako izgleda, ali fotografija bi trebala da datira tu negde 87/88.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #73 on: January 21, 2014, 02:12:55 pm »

Posto je g. PPV rodjen 1970.godine na sluzenje vojnog roka u Sarajevu je moga biti pre pocetka sukoba dakle do 1991.godine. Da ga je zakacio pocetak sukoba u BiH verovatno bi se o njegovom vojnikovanju mnogo vise znalo.

Uostalom glava na fotografiji izgleda kao da je umnotirna za razliku od navodnog klasica. Takodje u to vreme vojnici su imali vetrovke umesto sinjela (a ovaj sinjel izgleda posebno star). Zasto bi se neko fotografisao u crno-beloj tehnici ako su uveliko postojale kolor fotografije? Izuzetak je da je u pitanju formacijski fotograf (i nas pitomce su 1990.fotografisali u crno-beloj tehnici), ali onda verovatno ne bi ovako pozirali i ne verujem da bi na fotografiji bilo nesto od naoruzanja (zbog "VOJNE TAJNE").  A ako je formacijski fotograf onda je pitanje odakle ta fotka kada se fotografije nisu izradjivale za vojnike vec koliko mi je poznato samo za sluzbene potrebe,
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #74 on: January 21, 2014, 02:14:02 pm »

Možda samo tako izgleda, ali fotografija bi trebala da datira tu negde 87/88.

1987/88 PPV je imao 17-18 godina i nikako nije mogao biti na odsluzenju vojnog roka.
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 20   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.