PALUBA
March 19, 2024, 08:39:01 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20   Go Down
  Print  
Author Topic: Poznate licnosti tokom vojne sluzbe  (Read 170634 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 055


« Reply #255 on: March 23, 2019, 04:27:35 pm »

Jbg, nismo mogli bolje da ga napravimo za ovih petnaest dana...
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #256 on: March 23, 2019, 04:29:41 pm »

Položaj 3. – raširena koljena, a stopala skupljena u petama

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Ovaj položaj nogu upućuje da ovakvi ljudi vole komfort. Žele da im je u svakom trenutku dana udobno i rijetko ćete ih vidjeti da izvedu neku avanturu ili nešto neočekivano. Premda, ovakav tip osobe će provesti jako puno vremena da odaberu najbolji parfem ili komad odjeće. Pedantni su, a njihov odnos prema materijalnim stvarima je jako kompliciran. Ovakve osobe mogu biti jako neuredne, ali se dobro snalaze u svom neredu. Glavna slabost im je kratka koncentracija, to što im je potrebno dugo vremena da se koncentriraju na neki zadatak i jako lako odlutaju u mislima. S ovakvim osobama ćete ćesto morati ponavljati jedno te isto.

 Grin Wink Cool



* govor-tijela.jpg (80.47 KB, 696x183 - viewed 47 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #257 on: March 23, 2019, 07:52:58 pm »

Lovac, rođače, mislim da ova poruka ima za cilj da svako vidi šta on hoće.


Izvini, ali ja ne vidim, niti nazirem ...  Embarrassed
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #258 on: March 23, 2019, 09:14:58 pm »

Izvinjvam se širokom auditorijumu, možda se ovaj moj post ne tiče direktno ove teme, ipak, postovaću jedan kratak video. Ne toliko zbog glavnog junaka, nego zbog vojnika koji se nalaze oko njega... Gledaju se unezvereno i verovatno se pitaju: šta nas je to snašlo?

I ja se pitam - šta nas je to snašlo?

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #259 on: March 23, 2019, 09:28:43 pm »

Заиста је важно да руководиоци служе личним примером. Међутим, покушај министра Вулина да личним примером покаже како они који нису служили војни рок под оружјем треба да дођу и "одслуже" обуку од 15 дана, предвиђену за ову категорију припадника резервног састава, је чист промашај и једна врста фарсе која деградира војску, обуку али и дужност министра коју обавља.

Као прво, обука од 15 дана за људе који нису имали додира са војском је све друго само не обука. То је нешто што се не може назвати ни курсом на коме нико ништа неће научити,а држава ће потрошити ресурсе (новац, људе за обуку, опрему и сл.).

Друго, то што министар није служио војни рок није никакав проблем. Посао министра војног не захтева војничке вештине (умеће гађања, тактичке радње појединца, коришћење војничке опреме, стројеве радње, ископ заклона и др. и сл.) већ менаџерске способности. Посао министра је да са другим државним субјектима води (креира) политику одбране, обезбеђује довољно средстава да војска и систем обуке могу да функционишу, прати и креира систем одбране укључујући израду системских докумената, програма развоја, планирање мобилзације,  систем војног школства, обуку и заштиту становништва, организује, организује и води међународну војни сарадњу  и тд. и сл.

Треће, ако је министар на овој назови обуци онда се може поставити питање ко уопште води министарство одбране?

У сваком случају најбоље је када сви у овој (и свакој другој уређеној) држави, посебно у систему одбране, раде свој посао на који су изабрани или постављени и обављају оне задатке који су им позитивним прописима одређени. Ово што је урадио министар Вулин је уствари пример како не треба радити.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 122


« Reply #260 on: March 24, 2019, 02:36:01 am »

Мислим да је већи проблем та обука од 15 дана која не служи ничему, него то што је Вулин отишао на обуку. Да ли негде у свету постоји резерва која се обучава 15 дана? Нисам нашао, ако неко нађе нека постави.

Што се тиче министра одбране, вучемо навику да су савезни секретари били генерали или адмирали, па нам пара очи да цивил буде министар одбране - а није ни војску служио. То што је одсутан са посла 15 дана није проблем, могао је да оде и на одмор, ваљда се зна ко води министарство када је министар одсутан. Проблем је да је је министар који је цивил обично обучен у неку квази-униформу и понаша се као војно лице.

Конкретан проблем са овим његовим служењем војног рока је да је дошло до конфликта. Министар одбране треба да буде у ситуацији да може да одмери начелнику генералштаба од лакта па на горе када овај тражи паре. Сада командир вода може да нареди министру одбране да уради десет склекова по казни.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #261 on: March 24, 2019, 05:59:14 am »

U svim zemljama se rezervisti pozivaju na redovne vežbe, ili obuke, koje traju 5+ dana, ali to nije problem jer su ti ljudi svojevremeno odslužili normalni vojni rok.

Ministar vojni, i bilo koji drugi ministar, mora da bude pre svega dobar menadžer, što bi se reklo modernim rečnikom, odnosno da bude sposoban da omogući ministarstvu koje vodi normalno i ispravno funkcionisanje.

Ovde je problem to što sadašnjeg ministra vojnog pucaju kompleksi iz mladosti koje pokušava da nadoknadi. Kada je trebao da ide u vojsku bila je na sceni velika žurka narooda i narodnosti SFRJ u kojoj je mogla da odleti glava pa je onda bio polu slep. Kada je bilo bombardovanje 1999 lagao je na TV-u da se prijavio dobrovoljno, ali su ga odbili jer nije bilo potrebe za njegovim VES-om. Kojim VES-om kada nije služio vojsku? Tako da se ovo svodi da je dete sebi ispunilo želju da se igra sa oružjem i da malo paradira u pravoj uniformi.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #262 on: March 24, 2019, 06:02:26 am »

Bivši predsednik SAD Džimi Karter kao poručnik na podmornici.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Karter podmornica.jpg (106.66 KB, 1024x814 - viewed 55 times.)
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #263 on: March 24, 2019, 07:44:58 am »

Eh, kojim primerom odakle da krenem? Kao prvo, treba da se dokaze i pokaze odakle ministru 200 000 e u kesu za stan. Sva njegova objasnjenja ne bi prosla kod moje petogodisnje cerkice a ne odraslog coveka. Drugo, ova farsa gde je sada ministar vojnik, eto pre nije mogao, bio corav, sada vise nije pa moze, odo ja na 15 dana u vojnike. Da sam znao ne bih gubio 9 meseci zivota, odradio bih sada dve nedelje i bog da me vidi! Ceo taj program obuke nije niste manje smesan, dve nedelje? Pa ja sam da bi postao PRV morao da 45 dana idem na obuku posle onih 9 meseci. I taj koncept mi nkako nije jasan, uvede se institucija civilnog sluzenja, pa se ukine ujedno se ukine i obavezno sluzenje, pa se neko za 10 godina seti da ipak svi moraju da imaju vojnu obuku pa ljude od 35+ maltretiraju dve nedelje? Pa zasto odmah ne uvedu da se tih dve nedelje (ako vec mora) sluzi odmah nakon zavrsetka skole, ljudi od 35+ imaju profesionalnih i porodicnih obaveza, i nekada im nije bas lako da izdvoje dve nedelje za neko igranje u pesku sa puskama, neki su i ministri!
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #264 on: March 24, 2019, 02:52:49 pm »

Sve što je gore rečeno - rečeno je iz zdravog razuma!

No, niko nije rekao ono najbitnije: ovaj ministar (ne samo ovaj i ne samo u ovoj državi) je običan folirant (da ne kažem b.dala).
Gori od prethodnog keramičara, i još mnogih svojih prethodnika.

Ulazim u sferu politike: nije mi jasno šta vladajuća partija želi da postigne držeći ovakvog čoveka na ministarskoj poziciji.
On nije ni za običnog redova, koji treba da drži metlu i čisti higijenski čvor u kasarni, jer bi i od te najobičnije ljudske rabote napravio cirkus.


Najgore je što on svakim svojim potezom, korakom, istupom bruka časne i poštene vojnike!

Izvinite za OT.

Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 122


« Reply #265 on: March 24, 2019, 05:28:08 pm »

U svim zemljama se rezervisti pozivaju na redovne vežbe, ili obuke, koje traju 5+ dana, ali to nije problem jer su ti ljudi svojevremeno odslužili normalni vojni rok.
Ово у Србији није била вежба или додатна обука оних који су обучени - него основна обука оних који пушку нису држали у руци.

Што се тиче Вулинове способности, могао је у међувремену да иде на ласерско скидање диоптрије и поправи вид.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #266 on: March 24, 2019, 08:55:32 pm »

Ја сам скоро читао биографије светских државника и политичара и видео сам да неки министри одбране као и председници такође нису служили војску. Нпр. нисам могао да нађем податак да је британски министар Гевин Вилијамсон био припадник Британских оружаних снага. Такође и за Шојгуа говоре да није био ни у руској ни у совјетској армији, а носи униформу. Исто тако, нигде нисам нашао податак да је Емануел Макрон служио војску.

Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 055


« Reply #267 on: March 24, 2019, 09:10:55 pm »

Тренутни министар није ништа гори од претходних. А били су на том месту и Курта и Мурта.

ПС. Под овим је бар кренуо да се плаћа прековремени рад.
Logged
TNT024
Prijatelj foruma
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 689


« Reply #268 on: March 25, 2019, 09:35:12 am »

Ovo je neverovatno.
Ovaj lik koji je MO je imao kraću okuku za vojnika nego ja koji sam posle, 5 meseci i 22 dana isao nakurs za komandira odeljenja.
Meni je kurs za komandira odeljenja trajao 30 dana, a njemu SVA VOJNA obuka 15 dana. Pa ko je tu lud. Verovatno ja. Koji ima više meseci rezerve nego on Ministarskog staža.
I na kraju str..m k...c u takvu vojsku.
Uz dužno poštovnje svih poštenih podoficifa i oficira VS, kojima odajem svaku čast, ali mi je stvarno muka da slušam i gledam ovaj šljam.

Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 540



« Reply #269 on: March 25, 2019, 09:54:04 am »

Теби је, а и моногима пре ипосле тебе обука толико трајала јер сте позвани у војску  да нешто научите како бито применилу у неком евентуалном  сукобу. Он није тамо да би нешто научио, мада се можда успут и догоди да му  нешто остане забележено у сивој маси између ушију. Он је тамо да би се сликао, ради личне промоције итд.

П.С
И није он једини био на тој обуци од 15 дана већ су били и неки други који такође никада нису били војници. А овим квалификација и те људе означаваш (или означавате) исто као и дотичног министра.Они реално не сносе одговорност што је неко суспендовао војни рок па никада до сад нису позвани. А то што је министар себи направио згоду није ништа ни ново ни чудно. Има пуно других згода које нас много више коштају али се нико не обазире на то. Један од примера су они мачеви, а један је додељен управо актуелном министру одбране.
Logged
Pages:  1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.