PALUBA
April 18, 2024, 12:13:48 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9]   Go Down
  Print  
Author Topic: Strategija odbrane, Pravilo sluzbe i ostala zakonska regulativa u MO RS i VS  (Read 34189 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #120 on: July 27, 2016, 03:18:26 pm »

Rečna flotila bi trebala da je ranga brigade, tako da će najviši čin biti kontra-admiral.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #121 on: July 27, 2016, 05:34:31 pm »

То нам је највиши морнарички чин. Знам да не може командант да има тај исти јер РРФ није те величине, а у теорији... И кад кажем адмирал не мислим на адмирала у ЈНА и ВЈ. Садашњи адмирал има 4 розете.

Мислим да је садашњи командант РРФ по чину КББ.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #122 on: July 27, 2016, 07:25:18 pm »

Као што сам раније написао овакво решење је погрешно, "натегнуто" и такорећи неозбиљно. Знам да ће Раде да опет реагује Cheesy, али је то чак и гледано здраворазумски тако. Ако ћемо поштено више од пола бројног стања чине инжињерци - понтонирци (два батаљона). Без њих би речна флотила била батаљонског ранга. Ако пак остану "поморски" чинови онда би и тим инжињерцима требало да признају право на "поморске" чинове. Уосталом, зашто инжињерац не би могао бити командат Речни флотиле. Шта више, требао би, пре него "морнар" јер их има више и објективно у условима очекиваних сукоба далеко су важнији.  Оправдање да они (инжињерци) не знају ништа око бродова и пловљења је једнако тврдњи да "морани" не знају све око понтонирских јединица па опет управљају са њима. Дакле, ако смо створили род "речне јединице", одна су у том роду и понтонирци. Или ипак нису?
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.019 seconds with 24 queries.