PALUBA
March 19, 2024, 07:38:51 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 120   Go Down
  Print  
Author Topic: Nabavke i investicije u VS - vesti  (Read 389514 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #1080 on: July 25, 2019, 09:35:25 pm »

Da je sa strane zasticen od dejstva kalibrom 7.65mm ne verujem jer bi za to bilo dovoljno i vojnicko cebe. Nego, kod te zastite, kada stoji 7.62mm na koji se tacno metak misli (7.62x33 ili 7.62x54) i na kojim udaljenostima?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 441


« Reply #1081 on: July 26, 2019, 12:11:03 am »



Чуди ме да мајор КОВ брка пиштољски и пушчани калибар. Заштита од 12,7 спреда и 7,62 сбока је потпуно недовољна за савремене услове, за тако велико и скупо возило као што је Лазар. Сем тога, са ДУБС 12,7, Лазар је по конвенцијама ОТ, не БВП.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 122


« Reply #1082 on: July 26, 2019, 01:28:08 am »

Чуди ме да мајор КОВ брка пиштољски и пушчани калибар.

У питању је вероватно лапсус.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #1083 on: July 26, 2019, 02:44:17 pm »

Izgleda da je Lazanski ipak bio upucen u problematiku sa tenkovima.

Rumunija zaustavila ruske tenkove na putu za Srbiju, stiglo objašnjenje
"Rumunija nije propustila transport s ruskim naoružanjem koji se preko Dunava kretao u Srbiju, zbog sankcija koje je EU uvela Rusiji zbog situacije u Ukrajini".

IZVOR: SPUTNJIK PETAK, 26.07.2019. | 15:08

To je saopštilo Ministarstvo inostranih poslova Rumunije.

„Za izdavanje tranzitne dozvole za prevoz vojnog materijala, koja može biti izdata samo rumunskom operateru, treba ispuniti nekoliko uslova“, objasnili su u rumunskom MIP-u.

„Jedan od uslova je da usluge rumunskog operatera, koje se izdaju na osnovu tranzitne dozvole, ne treba direktno ili indirektno da odgovaraju interesima fizičkog ili pravnog lica, institucija ili organizacija iz Ruske Federacije, niti da budu namenjene za korišćenje u Rusiji (u skladu sa odlukom 2014/512/PESC Saveta EU o ograničavajućim merama, uzimajući u obzir akcije Rusije u destabilizaciji stanja u Ukrajini, a koji je deo unutrašnjeg zakonodavstva Rumunije)“, dodali su u rumunskom diplomatskom resoru.

Objasnili su da se ovaj ovaj uslov ne ispunjava — zato što licenca nije ni bila izdata.

Rumunska televizija „Digi 24“ je saopštila da se radi o 30 tenkova i o 30 oklopnih transportera, koji su poslati u skladu sa ugovorom između Srbije i Rusije.

„Ruske vlasti su, ipak, zadržale transport i konfiskovale oružje“, objasnila je ova televizija, prenosi "Sputnjik".

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=07&dd=26&nav_category=11&nav_id=1570806
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 540



« Reply #1084 on: July 26, 2019, 03:37:20 pm »


„Ruske vlasti su, ipak, zadržale transport i konfiskovale oružje“, objasnila je ova televizija, prenosi "Sputnjik".


Није ми ова реченица баш најјаснија.  Huh?
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 122


« Reply #1085 on: July 26, 2019, 04:39:16 pm »

Ово објашњава зашто су они транспортери пребачени авионом. Могу и тенкови да се пребацују авионом, али је далеко скупље него да се пошаљу бродом.

Ово је нешто што влада Србије треба да решава са Румунијом, јер се ради о принципијелном питању. Дунав је међународни пловни пут на коме постоји режим слободне пловидбе за подунавске земље. Може ли Србија да превози војни материјал на делу Дунава који пролази кроз Румунију, или не може? Да ли би ситуација била другачија да је војни материјал Србија преузела у Русији и као српско власништво превезла (односно покушала да превезе) на том делу Дунава?

Мени није јасно шта подразумевају под оператором. Услуге шпедиције где ће оператор обавити административни део посла, или нешто друго?
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1086 on: July 26, 2019, 05:15:52 pm »

Ukratko...transport kroz Rumuniju je odbačen kao mogućnost jer nije unapred dobijena licenca za prolaz. Niko nije zaustavio transport na Dunavu , brodskog transporta nije ni bilo, već je kao što znamo pošiljka stigla u Bg transportnim avionom .



18:51, 26 июля 2019

Минобороны РФ опровергло задержание Румынией транспорта с российской бронетехникой


Москва. 26 июля. INTERFAX.RU - В министерстве обороны России опровергли информацию о задержании Румынией транспорта с российской бронетехникой, которая якобы предназначалась для Сербии.

"Минобороны России не направляло никаких судов для перевозки военной техники по Дунаю в Сербию", - заявили в министерстве обороны России в пятницу.

"Все заявления о подобных поставках и якобы задержании румынской стороной российского транспорта с бронетранспортерами - абсолютная ложь", - заявили в военном ведомстве РФ.

Там подчеркнули, что "все поставки были осуществлены в строгом соответствии с условиями заключенного контракта и в согласованные сторонами сроки".

Ранее МИД Румынии подтвердил, что запретил транспортировку военной техники из России в Сербию по Дунаю.

Накануне МИД Сербии выразил недовольство тем, что Румыния отказалась выдать лицензию на перевозку груза по реке Дунай в пределах своей территории. По некоторым данным, речь идет о 30 танках Т-72Б3 и 30 бронемашинах БРДМ-2. Техника была доставлена в Россию на модернизацию.

В то же время румынский телеканал Antena 3 заявляет, что Румыния не выдала лицензию на транспортировку, и потому технику не отправляли по Дунаю. По данным телеканала, она была доставлены в Белград транспортными самолетами еще в начале недели.



Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1087 on: July 26, 2019, 05:43:45 pm »


„Ruske vlasti su, ipak, zadržale transport i konfiskovale oružje“, objasnila je ova televizija, prenosi "Sputnjik".


Није ми ова реченица баш најјаснија.  Huh?

Neko se opet igrao sa google translate kao i ovde :

Ranije je Sputnjik pisao da su Rumuni blokirali prevoz doniranih tenkova i oklopnih borbenih automobila iz Rusije    link

Poznato je da niti jedno elektronsko izdanje bilo kojih novina u Srbiji ,nema lekturu teksta . O profesionalnim prevodiocima tek nema pomena....
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 122


« Reply #1088 on: July 26, 2019, 07:02:00 pm »

Техника была доставлена в Россию на модернизацию.


Не говорим руски, али мени ово делује као да кажу да је (српска) техника била послата у Русију на модернизацију?
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1089 on: July 26, 2019, 07:40:05 pm »

Новинари се играју глувих телефона.Више од 3-4 године постоји једно правило са руске стране које је саопштио Рогозин још тада, а у договору са "званичним Београдом". Било које информације у вези са руским наоружањем, које добија Србија, објавиће прво српска администрација. Управо због тога,често се дешава да руске агенције прво преводе српске медије у вези са тим детаљима, а тек касније добијају званичне одговоре од руских званичника. И поново долазимо до истог проблема (као код нас)  са буквалним превођењем и нелогичним контекстом вести.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 540



« Reply #1090 on: July 26, 2019, 07:42:38 pm »

Последња вест коју сам прочитао да су Руси све ово демантовали и изјавили да је та техника већ испоручена према договору. Дакле у вези те испоруке толико има контрадикторних вести да само недостаје нечији деманти да никакав договор по питању те врсте технике не постоји.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 122


« Reply #1091 on: July 26, 2019, 08:18:19 pm »

Последња вест коју сам прочитао да су Руси све ово демантовали и изјавили да је та техника већ испоручена према договору. Дакле у вези те испоруке толико има контрадикторних вести да само недостаје нечији деманти да никакав договор по питању те врсте технике не постоји.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1092 on: July 27, 2019, 04:32:49 pm »


Ministarstvo odbrane: Ruska oklopna vozila stigla u Srbiju bez prepreka


Ministarstvo odbrane saopštilo je da se vojno-tehnički sporazum sa Rusijom realizuje "precizno i u skladu sa ugovorenim rokovima" i da je u skladu sa tim, u Srbiju iz te zemlje stiglo 10 oklopnih vozila pešadije BRDM-2, sa kompletima rezervnih delova.

Ministarstvo je u saopštenju navelo da prilikom vazdušnog transporta tih vozila, od strane ruskog prevoznika, "nije bilo nikakvih prepreka" kao i da je "sva tehnika stigla sigurno i bezbedno uz poštovanje međunarodnih pravila".

"Zahvaljujemo Ministarstvu odbrane Rusije na dosadašnjoj uspešnoj saradnji i doslednom sprovođenju vojno-tehničkog sporazuma", navodi se u saopštenju.

Rumunske vlasti saopštile su u petak da je ruska vojna isporuka Srbiji blokirana zbog međunarodnih sankcija uvedenih Moskvi zbog njenih poteza u Ukrajini. Ministarstvo odbrane Rusije demantovalo je navode i dodalo da je njena isporuka već stigla u Srbiju.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1093 on: July 28, 2019, 04:59:26 pm »


Ministarstvo odbrane Rusije demantovalo informacije o navodnom
blokiranju i zadržavanju brodova sa ruskim oklopnim transporterima



Ministarstvo odbrane Rusije juče je demantovalo informacije rumunskih vlasti o navodnom blokiranju i zadržavanju brodova sa ruskim oklopnim transporterima koji su išli za Srbiju.

- Ministarstvo odbrane Rusije nije slalo nijedan brod za transport vojne tehnike Dunavom u Srbiju. Sve optužbe o takvim isporukama i navodnim zadržavanjima ruskog transporta sa oklopnim transporterima od strane Rumunije su apsolutna laž - ističe se u saopštenju ruskog ministarstva, koje je poručilo da se izvoz proizvoda vojne namjene iz Rusije u Srbiju odvija u strogom skladu sa međunarodnim pravom i u okviru bilateralne vojno-tehničke saradnje.

Ranije je Ministarstvo spoljnih poslova Rumunije saopštilo da ta zemlja nije propustila transport sa ruskim naoružanjem koji se preko Dunava kretao u Srbiju, zbog sankcija koje je EU uvela Rusiji zbog situacije u Ukrajini.

Rumunski mediji su javili da je riječ o 30 tenkova i 30 oklopnih vozila, koje je Rusija donirala Srbiji.

izvor
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 540



« Reply #1094 on: July 29, 2019, 03:47:08 pm »

У Нишу су данас приказани БРДМ-ови добијени из Русије. Био је тамо председник па ево шта се могло сазнати о тим возилима.

Председник Вучић: Поносан сам на Војску Србије, на људе који увек служе и штите Србију


Председник Републике Србије и врховни командант Војске Србије Александар Вучић, у пратњи министра одбране Александра Вулина, начелника Генералштаба Војске Србије генерала Милана Мојсиловића и руског амбасадора Александра Боцан-Харченка, присуствовао је данас приказу нових оклопно-извиђачких возила БРДМ 2МС, добијених од Руске Федерације, у касарни "Мија Станимировић” у Нишу.

Председник Вучић, након приказа и обиласка средстава и војне опреме, истакао је да је веома поносан на Војску Србије, на људе који увек служе Србији и штите Србију.
- Поносан сам на ово што смо видели, на ових 10 возила БРДМ 2МС, модернизованих, које смо добили од Руске Федерације. Захвалио бих председнику Путину, министру одбране Шојгуу и амбасадору Боцан-Харченку на донацији. Ова потпуно модернизована возила смо добили на поклон од Руске Федерације, дакле нисмо ми платили модернизацију, све су Руси платили – нагласио је председник Вучић.

Говорећи о значају добијених возила, председник Вучић је истакао да то нама драстично повећава оперативно-маневарске способности, као и ватрену моћ.

- Овде је приказано и шта наша памет ради. Ракетама „град“, од седам до 10 пута се убрзава излетање ракета из „Огањ“ система. То значи да можете брзо да испалите, страховито моћно пуњење и да се брзо склоните и побегнете непријатељској артиљерији. То је од великог значаја за нашу земљу. „Прва петолетка“ то производи и има још много тога да направи до краја ове и следеће године. Још једном бих захвалио нашим руским пријатељима, ми очекујемо још нешто од донација да стигне из Руске Федерације, као и још нешто што смо наручили и платили, као што су хеликоптери „летећи тенкови“ како би их многи назвали, пре свега Ми-35, али добићемо ми и Ми-17, можда најбољи транспортни хеликоптер. Ми ћемо их по потреби наоружати, а они се користе за превоз јединица, интервенцију тамо где је неопходно хитно реаговање. Ми смо купили потпуно два нова Ми-17 прошле године, а за нас је Ми-35 посебна атракција, верујем и за све људе у Србији.Та четири хеликоптера имају огромну ватрену моћ – истакао је председник Вучић.

Амбасадор Боцан-Харченко захвалио је председнику Вучићу за спремност за развој свеобухватних руско-српских односа.

- Поносан сам што сам данас овде, на догађају који сведочи о развоју наших односа и развоју односа у војно-техничкој области. Ова возила су поклон, а ми имамо у плану и наставак помоћи Русије за Републику Србију и планове развоја војно-техничке сарадње. Нагласио бих да и Русија и Србија имају интерес за развој сарадње у овој сфери која обухвата и техничку и војно-политичку па и политичку димензију, и ми разумемо да су модернизација, опремање и јачање војске неотуђив део заштите суверенитета сваке земље, у овом случају Србије, и Русија је спремна да помогне. Председник Путин сматра да је јачање војске од великог значаја за суверенитет земље. Желим да нагласим да ће ова сарадња помоћи и јачању одбрамбене способности Србије, а уз то и јачању безбедности у региону – нагласио је амбасадор Руске Федерације у Београду.
Према речима заменика команданта Копнене војске бригадног генерала Владете Балтића, који је командовао данашњим приказом, опремањем јединица Копнене војске савременим оклопно-извиђачким возилима БРДМ 2МС значајно се унапређују способности извиђачких јединица за прикупљање података о непријатељу, простору и времену на правцима употребе посебно ако се има у виду да су опремљени савременим опто-електронским средствима. Осим средстава за прикупљање података, овим возилима унапређене су маневарске способности подигнут степен балистичке заштите и повећана је ватрена моћ, па могу успешно да прате оклопне јединице на бојишту што је са досадашњим средствима било отежано.

Говорећи о карактеристикама возила БРДМ 2МС, уз осврт на упоредне карактеристике тог и претходног модела, начелник Одељења за планирање и развој у Команди Копнене војске пуковник Владан Д. Милосављевић нагласио је да, иако на први поглед делују као слична средства, суштинске разлике су огромне. Он је додао да је на возилу БРДМ 2МС извршена додатна балистичка заштита, на нивоу 3А, уграђен је дизел мотор од 150 коњских снага, па је добијен дупло већи радијус кретања, а сам систем управљања ватром је потпуно нов и постоје две нишанско-осматрачке справе и због жиростабилисаности возила, из њега може да се гађа из покрета.
Десет оклопно-извиђачких возила БРДМ 2МС, представљених данас у Нишу, у складу са војнотехничким споразумом, договореним између председника Републике Србије Александра Вучића и председника Руске Федерације Владимира Путина, у Србију је стигло у уговореном року и без било каквих транспортних проблема.

Оклопно-извиђачко возило БРДМ 2МС намењено је за извиђање у свим условима на копну и на води. Купола са наоружањем је жиростабилисана и омогућава гађање и из покрета. Оклопљен је са чеоне стране оклопом дебљине 14 мм, са бочне стране оклопом дебљине 7 мм и са подне стране од 8 мм. Додатна балистичка заштита састоји се од 20 плоча дебљине 6 мм и омогућује заустављање метка 7,62 мм и 12,7 мм са свих страна. Предња страна оклопа штити од метка 14,5 мм на удаљености од 300 м. На поду возила постављен је противмински тепих, чиме је побољшана противминска заштита.

Наоружан је митраљезима 14,5 мм КПВТ чија је брзина гађања 600 метака/мин и 7,62 мм ПКТ са брзином гађања 700 метака/мин.
Систем за управљање ватром омугућава стабилизацију наоружања и нишанских справа приликом гађања, аутоматско праћење осе наоружања са осом нишанске справе, блокирање електропрекидача када се наоружање налази у положају небезбедног  отварања ватре и довођење наоружања у положај за попуну.

На возило је уграђена једна троканална панорамска стабилисана справа командира, која омогућује детекцију циља до 5 км дању и до 3.5 км ноћу, а распознавање циља по дану до 2.7 км и ноћу до 1.5 км. Поред ње, уграђена је и справа нишанџије, која је спрегнута са митраљезима КПВТ 14,5 мм и ПКТ 7,62 мм. Осим тога, возило поседује и 6 телевизијских камера, које члановима посаде омогућују осматрање у видном делу дана, за време падавина и у сумраку. Слика се приказује у црно-белој боји на 4 мулти-функционална панела.

Посада броји пет чланова, а то су командир, возач, нишанџија и два извиђача. Савлађује вертикални нагиб од 30 степени, а бочни 25 степени. Брзина кретања по асфалтном путу износи 90 до 100 км/х а по земљаним путевима 40 до 50 км/х. Радијус кретања износи 1500 км.

У нишкој касарни „Мија Станимировић, данас је приказан и део нових средстава и опреме јединица Копнене војске и Специјалне бригаде, као и део средстава из развоја српске наменске индсутрије.

Осим статичког дела, приказан је и практичан рад тенковске чете на маршу, артиљеријска батерија у току поседања елемената борбеног распореда и маршевска колона оклопно-извиђачке чете на оклопно-извиђачким возилима БРДМ 2МС.

Извор: сајт МО РС
Logged
Pages:  1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 120   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.