PALUBA
March 19, 2024, 08:32:01 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Telegram kanal Paluba.Info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 120   Go Down
  Print  
Author Topic: Nabavke i investicije u VS - vesti  (Read 389525 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1185 on: November 06, 2019, 01:03:07 pm »


Чињеница да нам нису никад понудили ништа од борбених система много говори о америчкој политици. Западна средства ПВО су иначе знатно скупља од руских или кинеских.

А како ми можемо уопште да знамо ко нам је шта и у ком тренутку нудио?
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1186 on: November 06, 2019, 06:03:14 pm »

Neznam zbog čega toliko žalite za zapadnim donacijama.

RH ništa od njih nije dobila mukta, furdu - KW ne računam, a i ozbiljno oružje za njih će se masno platiti.
Sve ostalo šta je nabavljeno je plaćeno po realnoj cijeni.
Da ne spominjem kako su nas n@guzili za Peregrin radare pa nikome ništa.  Tongue

Ostavte se donacija, šta se može kupiti kupite i onda su čisti računi a ljubav duga.

poz.

Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 743


« Reply #1187 on: November 06, 2019, 07:38:27 pm »

@Solaris je u pravu. Samo sirotinja kuka za milostinju, mislim na sirotinju u mentalnom, ne u fizičkom smislu.

Šta nam od oružja bude trebalo, otećemo im kada dođu. Wink
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #1188 on: November 06, 2019, 07:53:50 pm »

Neznam zbog čega toliko žalite za zapadnim donacijama.

RH ništa od njih nije dobila mukta, furdu - KW ne računam, a i ozbiljno oružje za njih će se masno platiti.
Sve ostalo šta je nabavljeno je plaćeno po realnoj cijeni.
Da ne spominjem kako su nas n@guzili za Peregrin radare pa nikome ništa.  Tongue

Ostavte se donacija, šta se može kupiti kupite i onda su čisti računi a ljubav duga.

poz.



Ја не кукам за западним донацијама. Само констатујем стање ствари. Апсолутно је најбоље сам купити-набавити оно што ти је потребно. И ту је Соларис управу. Овде је проблем што кад Србија нешто купи од Руса или сад и од Кинеза, одмах скаче САД и НАТО и то схвата као "трн у оку". Ако је "трн", што то не спречише својим понудама.

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1189 on: November 06, 2019, 09:39:36 pm »

Нама Америка нуди да уђемо у НАТО. Питање је какве су још понуде постојале које нису широј јавности саопштене.

Новине сада пишу да у Србију долази неки амерички изасланик који ће да прети санкцијама јер је најављена испорука система ''панцир''. Са друге стране руски ТАСС је обајвио да је Вучић рек'о да Србија не намерава да купи С-400.

Quote
Сербия не будет покупать комплексы С-400

У страны нет денег заплатить за эту систему, пояснил президент республики Александар Вучич

БЕЛГРАД, 6 ноября. /ТАСС/. Сербия не имеет намерения покупать российские зенитные ракетные системы С-400. Об этом заявил во вторник в эфире национального телевидения РТС президент республики Александар Вучич.

На вопрос о возможных санкциях США в случае приобретения Белградом С-400 он ответил: "То, что я видел, - это впечатляющее оружие. У нас нет намерения покупать [систему С-400], поскольку у нас нет денег для того, чтобы заплатить за нее, учитывая строительство автотрасс и многочисленные проекты".

"Знаете, когда у вас есть такое оружие, на вас никто больше не нападет. Там, где есть С-400, не летают ни американские пилоты, ни любые другие: ни над Турцией, ни над Сирией израильские пилоты не летают, кроме Голанских высот. У нас есть авиация - сильнейшая, чем когда-либо, мы будем укреплять ПВО "Панцирями" и другими вещами, которые не находятся в списке санкций", - указал президент.

"Сербия - маленькая страна, со всех сторон окруженная НАТО. Вы могли видеть по реакции на С-400, чего нам желают. Мы намерены выстраивать отношения со всеми, но не будем олененком Бэмби, которого любой сможет проглотить, когда ему это взбредет в голову. Никогда больше я не позволю себе такую безответственность, как в 90-е годы XX века, - быть настолько слабыми", - подчеркнул он.

Ранее Вучич посетил учения "Славянский щит - 2019", во время которых осмотрел зенитный ракетный дивизион систем С-400 и батарею комплексов "Панцирь-С" Вооруженных сил РФ. После этого он выразил надежду, что Сербия однажды сможет позволить себе такой комплекс.

Российско-сербские учения ПВО "Славянский щит - 2019" проводились впервые и состояли из двух этапов. Первый прошел в сентябре в Астраханской области на базе Центра боевой подготовки и боевого применения Воздушно-космических сил (ВКС) РФ. На втором этапе в маневрах приняли участие подразделения зенитного ракетного комплекса С-400 и зенитных ракетно-пушечных комплексов "Панцирь-С" ВКС, а также зенитных ракетных комплексов "Нева-М1Т" и "Куб-М" ВВС И ПВО Сербии.

извор

Ако се сећате у нашој штампи је прво било објављено да се воде преговори око набавке С-400, затим је речено да се о томе неће расправљати у новинама, а на крају имамо ову последњу изјаву.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1190 on: November 06, 2019, 09:45:09 pm »

Где је С-400?

Quote
Россия вывезла из Сербии дивизион С-400 после совместных учений

С-400 и зенитная ракетно-артиллерийская батарея "Панцирь-С" вернулись из Сербии в Россию после прошедших российско-сербских учений по противовоздушной обороне "Славянский щит-2019", сообщает Минобороны России. "Доставка российских подразделений ПВО с зенитными ракетными комплексами С-400 и зенитными ракетно-пушечными комплексами "Панцирь-С" осуществлена самолетами военно-транспортной авиации ВКС России", - говорится в сообщении военного ведомства, поступившем в РИА Новости.
Российско-сербские учения ПВО "Славянский щит-2019" проводились в первый раз и состояли из двух этапов. Первый этап прошел в сентябре текущего года на базе Центра боевой подготовки и боевого применения Воздушно-космических сил России в Астраханской области. Второй этап проводился с 23 по 29 октября 2019 года на авиабазе "Батайница" и военном полигоне "Пасулянске-Леваде" в Сербии. В ходе совместных учений были отработаны вопросы взаимодействия и совместного применения соответствующих подразделений России и Сербии.



РИА

Према овоме враћен је назад у Русију.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1191 on: November 06, 2019, 10:55:39 pm »

Џумба и Кумбор су написали да Америка није имала никакве понуде. Интернет и новине кажу другачије:

Quote
On the other hand, Serbian government-sponsored media published a headline article on September 5 that said Trump’s special envoy the Western Balkans, Matthew Palmer, had offered an incredible deal to Serbia. The deal was a squadron of F-16s, $10 billion dollars, and guaranteed EU membership by 2024 in exchange for recognition of the independence of Kosovo.

извор

Е сад, да ли је то истина или није не могу да знам. Исто можемо да кажемо и за понуде које долазе са других страна.

У истом чланку стоји да смо 2017. године наручили две батерије модернизованих ПВО система БУК из Белорусије:

Quote
With the lifting of the arms embargo again in 2001, the new Republic of Serbia was free to buy weapons again, but was in no position to. Local industry continued to modernize the S-125s, and in 2017 two batteries of Buk-MB launchers were ordered from Belarus, a fairly deep modernization of the medium-ranged Buk missile.

Занимљиво је и то да је овај чланак два пута објављен у размаку од месец дана у истом листу тј. на истом сајту.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #1192 on: November 06, 2019, 11:08:36 pm »

Vučiću je najlakše da "zapadnim prijateljima" kaže kako nećemo da kupimo S-400 jer nemamo para. Ja sam pri stavu da para ima, ali mu je od strane Rusa sugerisano da po pitanju takve nabavke smanji izlive egoizma u medijima.


Ljudima od struke je prilično jasno zašto je S-400 u ovako "krnjem" sastavu bio dopremljen u Srbiju, uparen sa Pancirom. U realnim uslovima radile su se određene analize i simulacije na koji način i u kakvom poretku bi se S-400 mogao primeniti u Srbiji, kao i mogućnost da se digitalnim putem uveže sa postojećim (modernizovanim) sistemima PVO i VOJiN. Sve je to prezentovano "vrhovnom komandantu" i ostalima koji se za nešto pitaju.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 442


« Reply #1193 on: November 07, 2019, 06:37:18 am »



Можда ја и грешим, можда су нам САД нешто и нудиле. Ја полазим првенствено од озбиљнијих саопштења и назнака, а не од рекла-казала из таблоида. У давна времена СФРЈ, друга половина 80их, када је рађено на пројекту НА, САД су нам омогућавале доступ најсавременијим технолошким достигнућима, слично као и чланицама НАТО или Шведској (у време развоја Грипена) - мотори, радари, технологије композитних материјала. Када се СФРЈ распала, све је пало у воду, Амери нам нису хтели продавати ништа. Ситуација је ескалирала до врхунца 1999. 2000их Србија није ни хтела ни могла да набавља било шта. Данас САД, ако и нуде, имају мало тога што нас може занимати,  цене су сигурно веће од руских и одскора кинеских система, а способности тих система, авиона и шта ја знам чега су бар на папиру испод онога што нам се може понудити са истока.
Хипотетичка набавка Ф-16 за Србију не долази у обзир због логистичког хаоса који би настао, у ПВО једино што нам одговара је Мистрал, што ћемо изгледа и купити, јер то није технолошки и логистички ризична набавка. Радари за покривање територије су неодговарајући за увезивање са постојећим системима и вероватно су скупљи од руских. У ОМЈ, шта бисмо ми са половним М1 или Леопардом? Страјкер нам не треба, Патрија је слична Лазару3, а немачки Боксер скуп и компликован. Артиљерије имамо довољно, а СХ Норе су за нас добро решење, без обзира што је питање шта је на њима "наше", сем аутопуњача.
Србија је ионако постала острво окружено НАТО. У време потпуног урушавања норми међународног права и једна Бугарска се надигла претећи да затвори Дунав за војне испоруке Србији, ма колико то било директно супротно Дунавској конвенцији. Расправља се о затварању ВаП за испоруке авионима!!! Укратко, раде се такве гадости, које никоме не би пале на памет у "уређено и весело време некадашњег хладног рата". Па сад, Србијице, мисли како ћеш. Некако мораш да пливаш. Када би наш "врли Председник" и имао "за шта да се ухвати", ласно би се он окренуо западу, но нас запад једноставно неће, сем да нас увуче у НАТО на силу, што народ листом не би прихватио. Служимо као дежурна "бабарога", запад јавно затвара очи на свакодневне гадости, кршење Устава и Закона који се догађају у овој јадној земљи која свакодневно "крвари као у рату" губећи људе који одлазе "трбухом за крухом" - да се више никад не врате.
Најзад, немојмо се сувише радовати "пријатељству" са Русијом и Кином. Руси нас можда и воле, али, да се не замајавамо ... њима треба овде пре свега њихов прст да нервирају Амере и НАТО, Русији треба нека цевка да "пумпа гаас преко наас" - тра ла ла и ћију ћи - цврр-кут. А опет... ће преживеме некако, ваљда. Можда. Никад није било - да некако није било.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 743


« Reply #1194 on: November 07, 2019, 09:12:38 am »

Odlična analiza @Kumbore! 
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1195 on: November 07, 2019, 01:51:54 pm »

Џумба и Кумбор су написали да Америка није имала никакве понуде. Интернет и новине кажу другачије:

Quote
On the other hand, Serbian government-sponsored media published a headline article on September 5 that said Trump’s special envoy the Western Balkans, Matthew Palmer, had offered an incredible deal to Serbia. The deal was a squadron of F-16s, $10 billion dollars, and guaranteed EU membership by 2024 in exchange for recognition of the independence of Kosovo.

извор



ако се већ позиваш на ово, онда кажи бар до краја. трампова понуда је била "компензација" за признање косова.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1196 on: November 07, 2019, 02:30:07 pm »

Do pre par meseci je glupa masa ložena sa pričom o S-300, a sada smo već stigli do S-400. Cenim da će do marta sledeće godine u opticaju biti i S-500 ako zatreba.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 442


« Reply #1197 on: November 07, 2019, 04:21:30 pm »

Odlična analiza @Kumbore! 

Почетак ОТ. Моја је. Увек пишем само оно што мислим и осећам. Што мислим, то и кажем. Што кажем, то и радим. Како радим, тако и живим. Јеби га, није то увек добро, а за моју основну струку је најчешће отворено лоше. Не умем да тргујем собом, па то ти је. Крај ОТ.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1198 on: November 07, 2019, 04:33:04 pm »

Џумба и Кумбор су написали да Америка није имала никакве понуде. Интернет и новине кажу другачије:

Quote
On the other hand, Serbian government-sponsored media published a headline article on September 5 that said Trump’s special envoy the Western Balkans, Matthew Palmer, had offered an incredible deal to Serbia. The deal was a squadron of F-16s, $10 billion dollars, and guaranteed EU membership by 2024 in exchange for recognition of the independence of Kosovo.

извор

ако се већ позиваш на ово, онда кажи бар до краја. трампова понуда је била "компензација" за признање косова.
Ако бих ишао до краја онда морам да напоменем да је Драган Шутановац обећао ескадрилу нових вишенаменских авиона за стоту годишњицу В и ПВО (није било ратно у то време). Тада су ''у игри'' били неки од највећих светсхих произвођача борбених авиона, а међу њима и америчка предузећа. Осим њих Србија је разматрала и европске понуђаче. И тада је постојала понуда за Ф-16. Колико авиона, по којој цени и какав би био начин плаћања не знам, али је било.

Ко зна какве све понуде постоје, а да ми за то не знамо и шта се све шефови држава договарају између себе и шта је све могло, а није се десило. Ја као цивил, анонимус и појединац то не могу да знам, али оно у шта сам сигуран јесте да до нас долази један микрон онога што се дешава и тај микрон је тешко модификован од стране цензора, али упркос томе зна се да ова последња понуда није била једина.




Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1199 on: November 07, 2019, 04:46:55 pm »

Quote
Vučiću je najlakše da "zapadnim prijateljima" kaže kako nećemo da kupimo S-400 jer nemamo para. Ja sam pri stavu da para ima, ali mu je od strane Rusa sugerisano da po pitanju takve nabavke smanji izlive egoizma u medijima.

И ја се слажем да новац постоји, али су приоритети другачији.

Quote
Можда ја и грешим, можда су нам САД нешто и нудиле.

Грешиш.

Quote
Ја полазим првенствено од озбиљнијих саопштења и назнака, а не од рекла-казала из таблоида.

Оћеш наводе из озбиљних новина? Нема проблема:

1. Србија разматра куповину С-400.
2. О С-400 се неће полемисати у новинама.
3. Србија нема паре да купи С-400.

Може и овако:

1. Србија набавља С-300
2. Упућен званичан захтев Србије Руској Федерацији за набавку С-300.
3. Руско МО демантовало постојање захтева.
4. Српско МО демантовало постојање захтева.
5. Ко је рекао С-300?

Има и ово:

1. Србија набавља 6 МиГ-29М2
2. Србија купује МиГ-35
3. Србија прима донацију од 6 Мигова 29
4. Србија плаћа 185 милиона за модернизацију и набавку УБС.

Има и:

1. Србија добија БУКМ1
2. Србија ће модернизовати БУКМ1 у Белорусији
3. Србија преговара за Азербејџаном.

Пре 2012. се причало како ће Србија да прави хеликоптер са Украјином, да се разматра поновно покретање програма НА у кооперацији са ''страним партнерима'', ескадрила вишенаменских авиона за 100. годишњицу В и ПВО, модернизација Г-4,... Датуми су се померали, али је увек било нешто у најави.

Quote
Хипотетичка набавка Ф-16 за Србију не долази у обзир због логистичког хаоса који би настао, у ПВО једино што нам одговара је Мистрал, што ћемо изгледа и купити, јер то није технолошки и логистички ризична набавка. Радари за покривање територије су неодговарајући за увезивање са постојећим системима и вероватно су скупљи од руских.

И ја сам исто против Ф-16, али зашто онда набављамо ербасове хеликоптере, зашто смо купили мистрал и зашто набављамо другу опрему са запада? Тачно је да би прелазак са руске и совјетске технике на западну кошта, али ја колико видим Србија купује и са запада. Зашто није купљена комплетна ескадрила Ми-17 него се купује 2+3+...? Шта је Газела?

Што се радара тиче ја колико знам ми имамо и радаре западне производње које користе јединице ВОЈИН.

Quote
запад јавно затвара очи на свакодневне гадости, кршење Устава и Закона који се догађају у овој јадној земљи која свакодневно "крвари као у рату" губећи људе који одлазе "трбухом за крухом" - да се више никад не врате.

Не видим ни да се друге светске силе много потресају због тога.



 
Logged
Pages:  1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 120   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.