PALUBA
March 19, 2024, 08:45:49 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 120   Go Down
  Print  
Author Topic: Nabavke i investicije u VS - vesti  (Read 389526 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #855 on: January 26, 2018, 04:09:34 pm »

FAP isporučio novih deset vozila vojsci Srbije
A.Rovčanin   26. januar 2018.

U gradu podno Bića je u petak, obavljena primopredaja deset novih teretnih vozila FAP korporacije za Vojsku Srbije kojoj je prisutvovao i ministar odbrane Aleksandar Vulin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

PRIBOJ - U gradu podno Bića je danas obavljena primopredaja deset novih teretnih vozila FAP korporacije za Vojsku Srbije kojoj je prisutvovao i ministar odbrane Aleksandar Vulin. U pitanju je drugi kontigent od deset vozila kamiona FAP 1118 čime je nastavljeno obnavljanje voznog parka VS kvalitetnim teretnim vozilima nekada renomirane fabrike za proizvodnju kamiona i autobusa koja se polako vraća na stazu uspeha.

- Smisao svake fabrike pa i FAP je da korisnik bude zadovoljan ovoga puta to je Vojska Srbije – ponosno je između ostalog kazao direktor fabrike Ranko Vuković i podsetio da su krajem prošle godine potpisani novi ugovori sa Vojskom Srbije. Nakon nešto više od mesec dana Ministar odbrane Aleksandar Vulin ponovo je u gradu na Limu istim povodom. Vredni majstori FAP-a završili su proizvodnju deset novih kamiona namenjenih Vojsci Srbije te je usledila nova primopredaja vozila.

- Vojska Srbije intenzivno nastavlja sa modernizacijom svega onoga što je pojeo zub vremena. FAP je od velikog interesa za Vojsku i vitalnog je značaja celu Srbiju i region. Mi smo apsolutno spremni da i dalje radimo sa FAP-om. Zadovoljni smo kvalitetom, zatim rokovima i na kraju vozilima koje smo dobili zato smo došli po još deset kamiona danas. Želimo da FAP zaokruži svoju gamu i da imamo sve ono što je potrebno našoj vojsci te da to nabavljamo iz naših sredstava, od domaće pameti, znanja i domaćih radnika. U ovoj godini predviđeno je 266 miliona dinara za nabavku novih Fapovih proizvoda mi se nadamo da to može da bude i više – istakao je ministar vojni Aleksandar Vulin.

Izvor: www.novosti.rs


* Priboj-slika-2-Detalj-sa-pr.jpg (77.01 KB, 620x350 - viewed 69 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #856 on: February 16, 2018, 07:46:47 pm »

Ускоро у употреби модернизовани ракетни систем „куб”
Аутор: М.Г.петак, 16.02.2018.

Министар одбране Александар Вулин и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Љубиша Диковић, са сарадницима, обишли су дежурну јединицу у систему снага противваздухопловне одбране у саставу Ратног ваздухопловства и противваздухопловне одбране Војске Србије.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

- Војска Србије, без обзира на празнике или било који дан, је увек спремна да сачува наш суверенитет и да гарантује безбедност сваког грађанина наше земље. Након дугог низа година, Војска Србије напредује и материјално, у смислу положаја својих припадника, али и технички. Не само да смо набавили нове „мигове“, не само што ћемо набавити нове хеликоптере, већ радимо на развијању наше протвваздухопловне заштите. Тако после дугог низа година, вршимо модернизацију наших ПВО система „куб”, за које очекујемо да ће модернизовани ускоро ући у наше наоружање, али најважније од свега је то што ћемо модернизацију извршити домаћом памети, домаћим знањем, што су носиоци модернизације ВТИ, Југоимпорт, Електронски факултет из Ниша и захваљујући томе што раде наши инжињери, наша памет, много је јефтиније и све је баш онако како ми желимо – нагласио је министар Вулин.

Генерал Диковић је објаснио да је проверен рад једне од јединица која је у систему дежурства и ПВО Војске Србије.

- Проверили смо способност те јединице и исправност технике и могу да закључим да је техника исправна, да су посаде и послуге обучене за поступање у различитим ситуацијама и њихов рад бих оценио као врло добро – нагласио је Диковић.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Према његовим речима, повећана је исправност технике, има више средстава за одржавање и када се то споји, са статусом и стандардом, онда је резултат задовољна јединица и задовољан војник.

- То је наш циљ коме ћемо и у наредном периоду тежити и наша је жеља да сваки припадник војске буде изузетно задовољан и мотивосан и то је један од услова да ће успешно извршити задатак – истакао је начелник Генералштаба.

Данашњем обиласку су присуствовали и командант РВ и ПВО генерал-мајор Ранко Живак и командант 250. ракетне бригаде пуковник Тиосав Јанковић, који је, током данашњег обиласка, министра одбране и начелника Генералштаба информисао о задацима, намени и саставу дежурне ракетне батерије у систему ПВО.

Izvor: www.politika.rs


* PVO-kub.jpg (60.17 KB, 672x448 - viewed 51 times.)

* PVO-radar.jpg (37.92 KB, 672x449 - viewed 67 times.)
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #857 on: February 19, 2018, 02:09:46 am »

а што је домет кратак а ракетама углавном истекли ресурси, то ником ништа...
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #858 on: February 19, 2018, 07:30:19 am »

Pa mora nešto da se priča, da se okrenu neki novci, da se vidi da "radimo" nešto, da se malo loži raja. Wink
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #859 on: February 19, 2018, 11:06:17 am »

Veci problem je sto izgleda niko neradi produzenje resursa na tom tipu raketa za Kub. Mada ovo mi je malo neverovatno jer je KUB dosta rasprostranjen a i uspesno odoleva zubu vremena.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #860 on: February 19, 2018, 09:57:19 pm »

Па, сад не бих ја баш био такав скептик. Ни "Неве" које су обориле "невидљивог" нису биле "крик поде" па га оборише. Тако и ови кубови. Сумњам да би било који авион желео да буде у њиховом домету без посебне заштите. То што министра мало више користи ПП је друга ствар. на крају то је оно што сад имамо. Боље немамо па га ваља чувати, одржавати па и осавременити ако је могуће.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #861 on: February 19, 2018, 10:23:15 pm »

Ima li uopšte smisla da male zemlje nabavljaju S-300 ili S-400 ? Kada sam čitao kako se koristi od strane rusa on deluje tako što se baterije postave po dubini teritorije tako da neprijatelj ne može iznenadno da ih uništi. E sad ako pričamo o Srbiji koja je "široka" 200-300 km gde je tu dubina teritorije ?
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #862 on: February 19, 2018, 11:04:05 pm »

Mala dubina teritorije Srbije je nesto nasta nemozes uticati ali te to neogranicava kod izbora raketnog sistema PVO. Jos bolje je kada mozes obarati protivnicki avion van svoje teritorije.

Ono sto je bitno u ovom koncepu sa raketnim sistemom velikog dometa moras mu obezbediti zastitu od napada sa malih visina. Reljef Srbije u jednom delu je jako nepovoljan za ovu zastitu pa bi trazio dosta sistema malog i srednjeg dometa za zatvaranje tih pravaca.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #863 on: February 19, 2018, 11:22:51 pm »

Znači nije to samo 3-4 diviziona S-300/400 nego tu ima još dodatnih jedinica koje bismo morali da opremamo ? By the way koliko je otprilike ljudstva potrebno za jedan divizion S-300 ? Ne mislim samo na one što opslužuju sisteme nego i na propratne jedinice koje bi tu trebale ? Jel postoje neke procene za tako nešto ?
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #864 on: February 20, 2018, 10:11:16 pm »

Вечерње новости на насловној страни пишу да Србија набавља 6 јуришних хеликоптера Ми-35 из Белорусије.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #865 on: February 20, 2018, 11:21:49 pm »

Quote
Srbija je zainteresovana za nabavku najmanje...

Dok ne bude potpisan ugovor kao za švapske helikoptere ništa ne verujem režimskim novinama.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #866 on: February 20, 2018, 11:28:31 pm »

Mala dubina teritorije Srbije je nesto nasta nemozes uticati ali te to neogranicava kod izbora raketnog sistema PVO. Jos bolje je kada mozes obarati protivnicki avion van svoje teritorije.

Ono sto je bitno u ovom koncepu sa raketnim sistemom velikog dometa moras mu obezbediti zastitu od napada sa malih visina. Reljef Srbije u jednom delu je jako nepovoljan za ovu zastitu pa bi trazio dosta sistema malog i srednjeg dometa za zatvaranje tih pravaca.

 CIsto sumnjam da bi se Srbija usudila obarati letelice van svog vazdusnog prostora iz vise od jednog razloga... Sve i da imamo domet od 3000km...
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #867 on: February 21, 2018, 08:44:33 am »

Mala dubina teritorije Srbije je nesto nasta nemozes uticati ali te to neogranicava kod izbora raketnog sistema PVO. Jos bolje je kada mozes obarati protivnicki avion van svoje teritorije.

Ono sto je bitno u ovom koncepu sa raketnim sistemom velikog dometa moras mu obezbediti zastitu od napada sa malih visina. Reljef Srbije u jednom delu je jako nepovoljan za ovu zastitu pa bi trazio dosta sistema malog i srednjeg dometa za zatvaranje tih pravaca.

 CIsto sumnjam da bi se Srbija usudila obarati letelice van svog vazdusnog prostora iz vise od jednog razloga... Sve i da imamo domet od 3000km...

U slucaju otvorenog rata tu nema nikakvog problema i pardona (kao npr. 1999.).
E sad u ovim sivim zonama, nekim sukobima niskog inteziteta i sl. tu je vec sasvim druga prica i sve zavisi od konkretne situacije i protivnika.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #868 on: February 21, 2018, 09:57:39 am »

Kupujemo "ubice" tenkova od Belorusije
R. DRAGOVIĆ   21. februar 2018.

Slede pregovori sa Belorusijom i Rusijom o nabavci protivoklopnih helikoptera Mi-35. Šest letelica namenjeno jedinicama Vojske Srbije za brza dejstva

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

SRBIJA je zainteresovana za nabavku helikoptera Mi-35 ruske proizvodnje, saznaju "Novosti". Plan državnog i vojnog vrha jeste da se u Ratnom vazduhoplovstvu nađe najmanje šest ovih letelica, čija cena nije manja od tri miliona dolara. Ove borbene letelice, poznate po nadimku "leteće oklopnjače" ili "ubice" tenkova, biće namenjene pružanju podrške kopnenim snagama naše vojske.

Prema saznanjima našeg lista, moguća adresa za nabavku ovih letelica je Belorusija. Jedna od mogućnosti je da se kupi modernizovana verzija MI-24, ko0ja nosi oznaku MI-35. Druga alternativa je helikopter MI-35, koji je u sastavu armije ruske federacije. koja je opcija za srbiju majprihvatljivija još uvek je otvoreno. U procesu pregovaranja važnu ulogu ima i Rusija, koja kao zemlja proizvođač mora da se saglasi sa primopredajom. Nabavka ovih letelica, koje su zbog svoje borbene efikasnosti izuzetno cenjene među stranim vojskama, biće i jedna od tema predstojeće posete ministra odbrane Aleksandra Vulina Minsku. Sa vlastima Belorusije biće razmotrene sve mogućnosti i modeli za kupovinu.

- Vojsci Srbije su ove letelice potrebne za opremanje jedinica za brza dejstva, koja su odnedavno prioritet za opremanje u našem sistemu odbrane - objašnjavaju u Ministarstvu odbrane. - Razvoj ovih snaga uslovljen je bezbednosnom situacijom u ovom delu sveta, ali i savremenim zahtevima ratovanja. Helikopteri Mi-35 idealna su opcija za brze borbene operacije, ali i izviđanje i transport borbenih grupa. Letelica koja je visoko na spisku želja našeg ratnog vazduhoplovstva nosi oznaku Mi-35 ili Mi-35M, iako je u njenoj osnovi provereni borbeni jurišnik Mi-24. Ova varijanta ruskog helikoptera, međutim, modernizovana je i osposobljena za širi krug operacija i naoružanja. Prvenstvena namena mu je protivoklopna borba, ali ugradnjom raketa vazduh-vazduh može da se koristi i za borbu na nebu. Nezamenljiv je u misijama uništavanja tenkova, oklopnih transportera, borbenih vozila pešadije na prvoj vatrenoj liniji i u dubini, kao i razaranja neprijateljske artiljerije.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Njegov prethodnik Mi-24 prešao je ratni put kroz sve sukobe u kojima je svojevremeno učestvovao Sovjetski Savez, a moderniju varijantu Mi-35 osim matične Rusije, koriste i ratna vazduhoplovstva Azerbejdžana, Brazila i Venecuele. Državni vrh Srbije sa ruskim državnim preduzećem nadležnim za promet naoružanjem i vojnom opremom "Rosoboroneksport" već više meseci pregovara o kupovini šest transportno-borbenih helikoptera, najverovatnije neke od varijanti poznate letelice Mi-17. Dva ovakva vazduhoplova, takođe kupljena u Rusiji, od 2016. su u sastavu Vojske Srbije.

"ERBAS" STIŽE OD OVE GODINE

SRBIJA ove godine očekuje isporuku "Erbasovih" višenamenskih helikoptera H-145M, čija je kupovina ugovorena 2016. Plan realizacije ugovora podrazumeva prvu "ratu" od dve letelice, i isporuku ostalih u intervalima od po mesec dana. U našu zemlju stići će devet "Erbasovih" letelica, od čega će šest koristiti Vojska, a tri će se naći u sastavu MUP-a. Primopredaja letelica biće u Nemačkoj, gde će biti izvršena i obuka pilotskog sastava.

VEĆ LETELI NA Mi-24

SRBIJA je, za potrebe tadašnje Jedinice za specijalne operacije RDB, tokom sukoba na Kosmetu, nabavila dva polovna leteća "oklopnjaka" Mi-24, iz kojih je nastao Mi-35. Oni su 2006. prosleđeni vojsci, međutim, procenjeno je da se njihov remont ne isplati.

Izvor: www.novosti.rs


* Belarusian-Mi-24V-Hind-E-Attack-Helicopter_061212.jpg (57.01 KB, 617x463 - viewed 52 times.)

* belarus-mi-24-p.jpg (428.22 KB, 1600x1093 - viewed 55 times.)
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #869 on: February 21, 2018, 10:31:55 am »

Još jedna sitnica: odakle Belorusiji Mi-35? Ja ne vidim da oni imaju taj helikopter.
Logged
Pages:  1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 120   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.