PALUBA
March 28, 2024, 07:57:27 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 120   Go Down
  Print  
Author Topic: Nabavke i investicije u VS - vesti  (Read 391513 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #870 on: February 21, 2018, 10:45:19 am »

Još jedna sitnica: odakle Belorusiji Mi-35? Ja ne vidim da oni imaju taj helikopter.

Можда су их купили од Русије. Белорусија нема погон за њихову производњу, то је јасно.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #871 on: February 21, 2018, 11:49:18 am »

Još jedna sitnica: odakle Belorusiji Mi-35? Ja ne vidim da oni imaju taj helikopter.

I nemaju ga. Oni imaju standardne Mi-24V i P i nekoliko izviđačkih K i nekoliko RHB izviđača R, a sveukupno oko 70 komada.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* mi-24k-image06.jpg (99.56 KB, 800x533 - viewed 60 times.)

* mi-24r-image-russianaf.jpg (190.44 KB, 1024x644 - viewed 42 times.)
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #872 on: February 21, 2018, 04:46:05 pm »

Српски „вучни воз“
Аутор: Мирослав Лазански недеља, 03.12.2017.

После 35 година Војска Србије добила модернизован „вучни воз”, који је направио тим стручњака „Србоаута” у сарадњи с Војнотехничким институтом из Жаркова

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

​Председник Србије и главнокомандујући Војске Србије Александар Вучић најавио је даље јачање и модернизацију Војске кроз куповину нових шест транспортних хеликоптера Ми-17 из Русије, нових шест авиона МиГ-29 и модернизованог ракетног система ПВО С-300 из Белорусије, али и кроз реструктурирање јединица копнене војске.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Дакле, Војска Србије ће захваљујући новим транспортним хеликоптерима Ми-17 имати јачи и бољи вертикални маневар, што је у условима модерних сукоба врло важно. Међутим, Војска Србије не запоставља ни копнени маневар, односно модернизацију копнене технике за подршку копненом маневру, модернизацију изведену у српским фабрикама.

Izvor: www.politika.rs

Ovi vucni vozovi Srboauta su izgleda namenjeni samo za vozila tockase.

Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #873 on: February 21, 2018, 06:20:29 pm »

Вечерње новости на насловној страни пишу да Србија набавља 6 јуришних хеликоптера Ми-35 из Белорусије.

Stigošel oni helikopteri iz jevrope koji su naručeni i plaćeni, nešto sam zaboravio da li su i isporučeni.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #874 on: February 21, 2018, 06:27:17 pm »

Trifko, prvi helikopteri za koje pitas po onome sto je ranije receno treba da budu isporuceni do kraja ove godine. Posle isporuke ta prva dva komada  ostali treba da stizu na po mesec dana/
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 128


« Reply #875 on: February 21, 2018, 08:04:17 pm »

Još jedna sitnica: odakle Belorusiji Mi-35? Ja ne vidim da oni imaju taj helikopter.

I nemaju ga. Oni imaju standardne Mi-24V i P i nekoliko izviđačkih K i nekoliko RHB izviđača R, a sveukupno oko 70 komada.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ми-35 је извозна верзија Ми-24В.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 22 315


« Reply #876 on: February 21, 2018, 10:11:46 pm »

Ма, она вест је из левих извора. Биће да се ради о неким преговорима о куповини борбених хеликоптера са Русима, односно о могућности таквог разговора. Неће да може и БУК и С-300, и Миг-29, и нови хеликоптери и борбени и тенкови и...много је мачку говеђа глава...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #877 on: February 21, 2018, 10:17:26 pm »

Još jedna sitnica: odakle Belorusiji Mi-35? Ja ne vidim da oni imaju taj helikopter.

I nemaju ga. Oni imaju standardne Mi-24V i P i nekoliko izviđačkih K i nekoliko RHB izviđača R, a sveukupno oko 70 komada.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Ми-35 је извозна верзија Ми-24В.

Mi-35 je znatno usavršeni Mi-24, sa novim motorima, novom elektronikom, širim asortimanom ubojnih sredstava, itd. U poslednjih 20tak godina rusko izvozno oružje najčešće ne menja proizvođačku oznaku, već se najčešće dodaje slovo E u oznaci. To nije uvek tako, ali je najčešći slučaj.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 128


« Reply #878 on: February 21, 2018, 11:25:47 pm »

Ми-35 је извозна верзија Ми-24В.

Mi-35 je znatno usavršeni Mi-24, sa novim motorima, novom elektronikom, širim asortimanom ubojnih sredstava, itd. U poslednjih 20tak godina rusko izvozno oružje najčešće ne menja proizvođačku oznaku, već se najčešće dodaje slovo E u oznaci. To nije uvek tako, ali je najčešći slučaj.
На руској Википедији кажу:

Ми-35  Экспортный вариант Ми-24В.

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #879 on: February 23, 2018, 07:31:35 am »

Вулин у Белорусији о набавци ваздухопловне технике
Аутор: M.Г.четвртак, 22.02.2018.

Министар одбране Александар Вулин састао се у Минску са министром одбране Белорусије генерал-потпуковником Анрејем Равковим, са којим је разговарао о унапређењу билатералне војне сарадње и актуелној безбедносно-политичкој ситуацији у региону и свету, саопштило је Министарство одбране.

Вулин је рекао да ће Србија и Белорусија наставити са постигнутим договорима о војнотехничкој сарадњи, али и видно унапређивати међусобне односе.
 
– Разговарали смо и о заједничком учешћу у мировним операцијама, о војнообразовној сарадњи и, наравно, о наставку војнотехничке сарадње. То значи да разматрамо бројне могућности за опремање и модернизацију наше војске, првенствено када је у питању набавка ваздухопловних система, модернизација наше технике, али исто и разговори о томе како бисмо могли да радимо заједно и за трећа тржишта, како бисмо нашу војну индустрију могли да упослимо заједно са белоруском – истакао је Вулин.

Он је напоменуо да су политички односи Србије и Белорусије изузетни.

– Овде се Александар Вучић веома цени и посебно његов став да се према Белорусији односи као самосталној, сувереној земљи, без обзира на треће стране. Ми смо пријатељске земље и тако ћемо наставити да се понашамо. Ја сам имао и то задовољство овде да чујем колико се високо цени наша Војска, колико се високо цени наша држава и колико се цени и поштује наш врховни командант – нагласио је министар Вулин.
 
Саговорници су са задовољством констатовали да се билатерална сарадња у области одбране стално унапређује о чему говори све већи број узајамних посета високог нивоа, као и врло успешна реализација заједничке вежбе „Словенско братство“ коју заједно изводе припадници оружаних снага Белорусије, Србије и Руске Федерације, наводи се у саопштењу.

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #880 on: February 23, 2018, 12:00:30 pm »

Русија финансира обуку српских пилота „мигова 29”
Аутор: М.Г.петак, 23.02.2018.

Министарство одбране Руске Федерације одобрило је велику донацију у износу од два милиона евра која ће бити потрошена на школовање наших пилота, будућих пилота „мигова 29”, изјавио је у Москви министар одбране Александар Вулин, саопштило је Министарство одбране.

„Политика војне неутралности Републике Србије се високо цени у Руској Федерацији и политика нашег председника и врховног команданта Војске Републике Србије Александра Вучића наилази на велико поштовање код свих органа Руске Федерације, од председника Владимира Путина до министра одбране Сергеја Шојгуа”, истакао је Вулин.

Војнотехничка сарадња Србије и Русије била је само једна од тема разговора Вулина са руководиоцима руског Министарства одбране Руске Федерације. Вулин, на позив руског министра одбране Сергеја Шојгуа, борави у званичној посети Руској Федерацији поводом обележавања стогодишњице формирања Црвене армије и Дана бранилаца отаџбине.

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #881 on: February 27, 2018, 08:20:54 pm »

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #882 on: February 27, 2018, 09:20:45 pm »

Први хеликоптери „Ербаса” у Србији до краја године
Аутор: П.О.уторак, 27.02.2018.

Потпредседник „Ербас групе” за југоисточну Европу и Израел Цезар Санчез Лопез изјавио је да ће први хеликоптери које је Србија наручила за потребе војске и полиције боти испоручени до краја ове године.

Он је, преноси сајт „Тангосикс”, у интервјуу за ТВ Н1 подсетио да је уговор са Министарством одбране и Министарством унутрашњих послова за набавку девет хеликоптера типа Х145М потписан у децембру 2016. године.

– То је важан догађај и врло важан пројекат за Србију, али и за регион. Овим пројектом српско Министарство одбране практично обнавља своју флоту и модернизује српске војне способности и капацитете, тако да се ваша земља приближава једном новом сету стандарда који нису постојали деценијама – изјавио је Цезар Санчез Лопез.

Према његовим речима, три хеликоптера намењена су Министарству унутрашњих послова, док су преосталих шест намењени Војсци, а прва два хеликоптера требало би да буду испоручена крајем 2018. године.

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #883 on: March 03, 2018, 04:42:27 pm »

Велики планови „Ербаса” у Србији
субота, 03.03.2018.

Потпредседник „Ербаса” за Југоисточну Европу Цезар Санчез Лопез изјавио је да та компанија ради на сертификацији и промоцији Ваздухопловног завода у Батајници за ремонт хеликоптера „газела”, као и да се планира сарадња са војском, полицијом и индустријом у наредном периоду. Санчез Лопез је за РТС подсетио да је „Ербас” фактички присутан на овим просторима од почетка осамдесетих година када је ЈНА одлучила да модернизује војне хеликоптере типа „соко газела” у сарадњи са сектором за хеликоптере француске компаније „Аероспасијел”.

„Тај сектор је данас фирма 'Ербас хеликоптери'. 'Ербас' је настао као резултат стратешког размишљања и политичке одлуке Немачке, Шпаније и Француске да споје своје аеронаутичке капацитете, како би били конкурентни на светском тржишту”, рекао је Санчез Лопез за емисију „Дозволите...„. Он је, говорећи о стратешким плановима компаније, рекао да индустријска сарадња чини ДНК „Ербаса” и да је Србија одличан пример за то, јер се после набавке девет хеликоптера Х-145-М очекује развој војно-индустријске сарадње. Навео је да је, осим испоруке хеликоптера, важан аспект сарадње Србије и „Ербаса” Ваздухопловни завод „Мома Станојловић” у Батајници, који се тренутно бави одржавањем и ремонтом авиона и хеликоптера Војске Србије.

„Већ смо се сложили око плана да се Завод сертификује као центар за ремонт хеликоптера типа 'газела', а сада смо у фази преговора да 'Мома Станојловић' постане центар за ремонт 'газела' и моћи ће да врши комерцијалне услуге клијентима широм света”, објаснио је Санчез Лопез. Он је истакао да ће захваљујући глобалној присутности „Ербаса”, промоције капацитета „Моме Станојловића” ићи много лакше и биће једноставнији приступ новим тржиштима. Санчез Лопез је навео да „Ербас” планира и препознаје потребу за вишенаменским хеликоптерима који се могу користити и у војне и у цивилне сврхе, са сертификатима за цивилне задатке, што чисто војни хеликоптери не могу да раде.

„Наравно, имамо и хеликоптере за хитне медицинске службе који су потребни овом региону, а један такав сертификован хеликоптер може да спаси и до 1.000 људских живота годишње. Поред хеликоптера, наставићемо сарадњу са цивилним авио-компанијама”, рекао је Санчез Лопез. Он је закључио да је „Ербас” заинтересован за сарадњу око војних транспортних авиона, безбедносне комуникације, снимања из ваздуха и коришћења сателита.

(Танјуг)

Izvor. www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #884 on: March 12, 2018, 09:48:07 am »

Модернизовани „куб” за безбедније небо
Аутор: Милан Галовић недеља, 11.03.2018.

Војска добија усавршени ракетни систем ПВО половином године. – Унапређење сензора и командно-информационог система

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Министарство одбране је, ангажовањем домаћих стручњака, успело да модернизује ракетни систем за противваздухопловна дејства „куб”. Овим је, слично као што је раније урађено с ракетним системом „нева”, продужен век употребе ових ракета уз њихово прилагођавање напретку технологије и искуствима из савремених ратова, сазнаје „Политика”.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

– Завршена је модернизација свих подсистема обухваћених пројектом модернизације. Део подсистема је испитан и усвојен у наоружање Војске Србије, а у плану је да цео систем буде усвојен у наоружање половином текуће године – кажу у Министарству одбране.

Izvor: www.politika.rs


* 002.jpg (92.88 KB, 672x448 - viewed 35 times.)

* 003.jpg (34.12 KB, 672x487 - viewed 31 times.)
Logged
Pages:  1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 120   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 24 queries.