PALUBA
March 19, 2024, 07:47:58 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Go Down
  Print  
Author Topic: Samohodna haubica 122 mm 2S1 Gvozdika (SO-122)  (Read 155956 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #15 on: July 31, 2009, 05:58:52 pm »

Sa ovog cuda (haubice) sam se otkacio kada sam se okliznuo na naftu ili sta vec kojom su mazali ovu haubicu! Jedva sam ziv ostao, posto sam hteo da preskocim sa KOT-a na haubicu! Uzas!
Stvarno mi nije jasno koja je to logika da je premazuju naftom ili cime vec?! Znaju da ljudi moraju da se penju na njih i oni opet mazu?!
Ko zna koliko su ljudi lomili noge i ruke zbog toga...
Logged
Dux
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17



« Reply #16 on: April 30, 2010, 07:25:51 pm »

Hehehe,ja se obucavam upravo u Pozarevcu na ovim haubcama,posto cu raditi kao prof vojnik posluzilac na samohotki 122mm . Inace u redovnoj vojsci sam takodje bio na istoj i imao sam gadjanje na Pasuljanama i Medji.Kazu da je precizna na 15 km i to bas bas,ali tuga je koliko je sve to unutra staro,pocev od slemafona pa nadalje.Nadam se da ce se uskoro neko setiti da ove postojoce haubice modernizuje pa da to lici na nesto.

Inace Nenade ti si na svu srecu zivu glavu izvukao kada si se okliznuo,veruj mi da je to redovna pojava kada se uvezbava ulazak posluge u orudje,izuzetno su neugodne za ulazak,pricam o nisandziji i puniocu,koji se posteno izudaraju po rukama i nogama kada uvezbavaju brz ulazak.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 441


« Reply #17 on: April 30, 2010, 08:03:54 pm »

Нађите још један тип самоходне хаубице која може да плива, па макар у врло ограниченим условима!!!

Како се уопште по нашим правилима одређују елементи за посредно гађање из СХ? Јел` се и то ради пикетима?
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #18 on: May 01, 2010, 08:20:22 am »

Pojavljuje li se još ono jezero na poligonu u Pivki. Bio sam tamo nekoliko puta sa VP 5312 Vrhnika. Imao sam tamo jednog dobrog drugara. Radoslav Lakić. Bio je kapetan u VP 5312. Ponudili su mu da ode na obuku u VP 500 Pančevo. Dugo smo pričali o tome kod njega kući u Pivki. Htio je i nije htio, nije ni sam znao. Kasnije je otišao tamo i nakon završenog školovanja vratio se u Ljubljanu gdje je bio komandant bataljona vojne policije. Razoružao je TO Slovenije kad je počeo raspad SFRJ, te je tad ispala frka.

Kasnije je prešao u Banja Luku. Bili smo dobri drugari. Poginuo je na glamočkom ratištu. Sad jedna ulica u Banja Luci nosi njegovo ime.
Tek sada sam vidio, da si postavio pitanje o jezeru. Da pojavljuje se za velikih kiša. Nekoliko puta sam bio sa vojskom tamo i izvodio pješadijsku obuku. Pogotovo "zauzimanje" brda istoćno od jezera. Rubovi jezera su bili interesantni, jer su bili puni manjih vrtača, koje se nisu vidjele, kad je bilo jezero puno. Kad se je vojska kretala, sa puškom iznad glave, odjedanput jim je nestalo tlo pod nogama, pa su upadali u vodu preko prsiju. Bilo je dosta smjeha na račun toga. Naravno, kasnije su se presvukli. Bilo je interesantno i njima, jer su imali o čemu pričat.
Duje
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 055


« Reply #19 on: May 01, 2010, 08:30:46 am »

Hehehe,ja se obucavam upravo u Pozarevcu na ovim haubcama,posto cu raditi kao prof vojnik posluzilac na samohotki 122mm . Inace u redovnoj vojsci sam takodje bio na istoj i imao sam gadjanje na Pasuljanama i Medji.Kazu da je precizna na 15 km i to bas bas,ali tuga je koliko je sve to unutra staro,pocev od slemafona pa nadalje.Nadam se da ce se uskoro neko setiti da ove postojoce haubice modernizuje pa da to lici na nesto.

Inace Nenade ti si na svu srecu zivu glavu izvukao kada si se okliznuo,veruj mi da je to redovna pojava kada se uvezbava ulazak posluge u orudje,izuzetno su neugodne za ulazak,pricam o nisandziji i puniocu,koji se posteno izudaraju po rukama i nogama kada uvezbavaju brz ulazak.

Kad bi za svaku generaciju menjali šlemofone... brzo bi "presušili" Wink
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 819


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #20 on: May 01, 2010, 10:25:22 am »

.... i to bas bas,ali tuga je koliko je sve to unutra staro,pocev od slemafona pa nadalje.Nadam se da ce se uskoro neko setiti da ove postojoce haubice modernizuje pa da to lici na nesto....

Pitaj malo starije u MAD-u šta su sve te haubice prošle, onda će ti biti jasno zašto su u takvom stanju.
A vi ćete da ih sređujete, ribate, glancate, farbate. Šta si mislio šta ćeš drugo da radiš. Cheesy
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 055


« Reply #21 on: May 01, 2010, 10:30:46 am »

Neće ih sredjivati, obučavaće se na njima. Nema vremena za sredjivanje dok traje obuka.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 819


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #22 on: May 01, 2010, 10:41:20 am »

Aha, nisam razumeo, ja sam mislio da pomine Gvozdike u jedinici u kojoj će raditi, a ovo je na obuci/doobuci.
To je normalno. Koliko tura vojnika prođe, to je sasvim normalno.

Jednom sam imao prilike da uđem u tenk iz Vršca, to je horor. Ali su tamo tenkovi bili isključivo za obuku vozača.
U jedinici je sasvim drugo stanje. A i ako nije zadovoljavajuće, dotereće se to jako brzo.

A za šlemafon, platiš nekoliko tura piva i dobiješ glanc novi šlemafon iz kese, mislim u jedeinici. Smiley
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #23 on: May 01, 2010, 10:54:49 am »

Modernizacija Gvozdika 2S1

Zamenjena haubica 2S1M sa poluautomatskim minobacačem 2A80 kalibra 120 mm, sa punjenjem sa zadnje strane.
Novi SUV, povečana brzina gađanja iz 4-5 granata 122mm na minut na 7-9 mina 120 mm, mogučnost korištenja ruske ili zapadnje municije za minobacače kalibra 120 mm, upotreba vodenih projektila "Китолов 2"..

Sistem još nije u operativnoj upotrebi, slike su sa testiranja


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[attachment=10]

Izvor:
http://litnik.in.ua/

@Kumbor
Како се уопште по нашим правилима одређују елементи за посредно гађање из СХ? Јел` се и то ради пикетима?

Znam da bi ti morao odgovoriti na to, ali ni pod razno ne mogu da se setim..  


* 01 Gvozdika 2s1 2A80.jpg (220.79 KB, 800x641 - viewed 992 times.)

* 02 Gvozdika 2s1 2A80.jpg (98.2 KB, 800x356 - viewed 1137 times.)

* 03 Gvozdika 2s1 2A80.jpg (133.41 KB, 800x439 - viewed 905 times.)

* 04 Gvozdika 2s1 2A80.jpg (193.76 KB, 800x568 - viewed 1065 times.)

* 05 Gvozdika 2s1 2A80.jpg (140.3 KB, 800x354 - viewed 810 times.)

* 06 Gvozdika 2s1 2A80.jpg (233.25 KB, 800x624 - viewed 431 times.)

* 08 Gvozdika 2s1 2A80.jpg (205.92 KB, 800x621 - viewed 380 times.)

* 10 Gvozdika 2s1 2A80.jpg (172.47 KB, 800x468 - viewed 538 times.)

* 11 Gvozdika 2s1 2A80.jpg (186.55 KB, 800x450 - viewed 576 times.)

* 12 Gvozdika 2s1 2A80.jpg (162.67 KB, 606x800 - viewed 400 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #24 on: May 01, 2010, 12:25:23 pm »

Нисам артиљерац, али колико знам пикетима се не одређују елементи за гађање. Заправо, неке радње се у оној примитивној варијанти припреме гађања, какви се  користе (или могу користити) код минобацача, могу користити као "алат" за одређивање снопа ("на пикет напред, сноп"). Можда је Кумобор желео да пита да ли се и код СХ користи пикет као нишанска тачка.

Припрема почетних елемената се у суштини своди на одређивање положаја циља у односу на  оруђе у моменту опаљења метка (гранате). Од тога и услова од којих зависи лет пројектила зависи правац и нагиб цеви оруђа како би средња путања избачених зрна прошла кроз циљ или довољно близу њега (ово је преричано из одреднице "Гађање", Војна енциклопедија , књига 3, стр.119). У одређивање почетних елемената спада: угловно скретање, даљиња гађања, месни угао и темпирање. Дакле, из овог је јасно да почетни елементи за посредно гађање зависе од локације циљ, локације оруђа (укључујући и међусобна угловна одступања) и метеоролошких услова на правцу гађања, као и балистичких елемената пројектила (почетна брзина, висина путање, време лета). Припрема елемената се ради мерењима (даљина, углова, брзине ветра, темепературе) и прорачунима из таблица. Колико знам Гвоздика има рачунарски ситем за управљање ватром који измерене елементе и постојеће балистичке табличне вредности преноси аутоматски на оруђа (може и ручно) заузимајући елементе даљинара и угломера. Да ли се пикет мора постављати код оруђа код који је заузимање елемената гађања аутоматизовано нисам сигуран. Мислим да не мора. Ипак, колико сам приметио у пракси (гледајући ова оруђа на борбеним положајима) скоро увек су постављали пикете, рекао бих за сваки случај, ако техника откаже. Моје писање је ипак лаичко, па би било добро да неко стручнији ово објасни.
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #25 on: May 02, 2010, 09:59:22 pm »

Rusi modernizuju svoje Gvozdike sa minobacačem od 120mm, a kod nas u Sloveniji bacamo njih u rezalište, za ruski klirinški dug kupujemo Svetljak, koji nikad neče puno ploviti, a za skupe pare kupujemo Nemo sistem, koji je još u prototipni fazi, a za kojeg uopšte neče na kraju biti para. Ko to razumije.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 441


« Reply #26 on: May 03, 2010, 12:09:54 am »

2A80 nije klasični minobacač, već verzija kombinovanog oružja NONA!
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #27 on: May 03, 2010, 11:25:05 am »

Da li sam ja to ovdje vidio sakupljač čaura PA mitraljeza. Ako vam je ikad pala vrela čaura PA mitraljeza za vrat znaćete da je ovo odlično rješenje.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #28 on: September 25, 2010, 11:22:59 am »

Da malo probudim temu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Gvozdika.jpg (49.06 KB, 316x480 - viewed 736 times.)
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #29 on: October 16, 2010, 11:20:37 am »

    Do pre par godina sam radio na održavanju Gvozdika i imam neka iskustva pa sam resio da ih podelim sa ostalim ucesnicima foruma. Moj opšti utisak je da se o ovom sredstvu malo zna, pa čak i oni koji rade na njemu slabo poznaju detalje. U JNA je uvedeno pocetkom 80-tih godina na osnovu trenda da se vučna artiljerija zamenjuje samohodnom radi podrške oklopno-mehanizovanih jedinica ( u SSSR-u motostreljačkih divizija).U svetu je bila dosta popularna pa je proizvedeno oko 4800 oruđa a proizvodili su ga Sovjeti i Poljska i Bugarska licencno. Danas je u operativnoj upotrebi u 30-tak zemalja sveta što govori o upotrebljivosti i pouzdanosti , uključujući i OS Finske koja zbog specifičnosti terena ( mnogobrojna jezera i močvarno tlo ) duže vreme ima ovo sredstvo iako je mogla nabaviti bilo koje sa zapada . Naslednik je sovjetske hauhice M-30 iz II Sv.rata i po njoj je dobila naziv Gvozdik (karanfil) a izrađena je na šasiji oklopnog transportera MT-LB sa modifikovanom haubicom D-30. Ostale TT karakteristike su već navedene pa ih neću ponavljati osim jednog detalja, u haubicama isporučenim JNA nije bio navedeni dizel motor već jači turbo-dizel za koji nisam uspeo da pronađem nikakve podatke na internetu. To čini ovo vozilo najbržim guseničarem u JNA pa i u VS .Karakteristični zvuk turbine se može čuti i na linkovanom video snimku u prethodnom spotu a na asfaltu haubica može da postigne i do 90 km/h.
   Osnovne karakteristike su : velika prohodnost, plovnost na sporim rekama i jezerima, mala ukupna težina što omogućava prevoženje transportnim avionom,kratko vreme prelaska iz marševskog u borbeni poredak ( do opaljenja prve granate 3,5 minuta ) i kratko vreme napuštanja vatrenog položaja,oklopna zaštita posade od pešadijskog naoružanja i parčadnog dejstva art. projektila, primenom poluautomata za punjenje olakšan rad puniocu i samim tim smanjen broj članova posade uz isti režim paljbe kao kod vučne haubice ...
   Loše osobine su : mali kalibar oruđa i relativno mali domet trenutnog projektila od 17200 m ,kumulativnog do 1000m, loše rešen sistem unutrašnje veze između članova posade kao i zastareli sistem spoljne veze neotporan na ometanje, nemogućnost automatskog prenošenja elemenata za gađanje već se prenose glasom kroz već pomenuti sistem veze,oruđe ne poseduje sistem zaštite od požara ,nema odbranu od dajstva avijacije ...
   Posada haubice se sastoji od vozača smeštenog napred levo u upravnom odeljenju koje je odvojeno od borbenog motornim odeljenjem a ulazi kroz luk vozača,komandira koji sedi u kupoli levo, nišandžije koji sedi u kupoli levo ispred komandira i ulazi i izlazi kroz komandirov luk preko njegovog sedišta, punioca koji stoji u kupoli desno od topa u borbenom položaju a u marševskom sedi na pomičnom sedištu . Smeštaj posade u kupoli je isti kao u T-55 s tim što se posada može povećati za još dva člana-dodavača koji sede na pomičnim sedištima u municijskoj niši u zadnjem delu kod zadnjih vrata .
   Projektili i barutno punjenje se smeštaju u nišu u zadnjem delu kupole i u municijskoj niši u zadnjem delu vozila levo i desno od vrata.Punilac po dobijenom naređenju vadi projektil  iz niše i stavlja ga na kolica poluautomata koji prihvata projektil i po pritiskanju dugmeta podiže zatvarač  i uvodi projektil u ležište u cevi .Potom se prazna kolica vraćaju u zadnji položaj spremna da prihvate barutno punjenje koje je za to vreme punilac izvadio iz niše i stavlja u kolica koja ga uvode kao i projektil pre toga.Zatvarač zabravljuje i može se vršiti opaljenje. Poluautomat radi na elektromehaničkom principu i relativno je pouzdan a na mene je ostavio utisak jednostavnim rešenjem koje olakšava i ubrzava rad punioca sa dvodelnim metkom .
   Inače haubica može da dejstvuje samostalno ili u okviru samohodne artiljerijske baterije ili diviziona. Kada komandir sam određuje elemente gađanja osmatranje vrši kroz kolimator postavljen na merdevinama pored vozila ili kroz vizir iz vozila. Osnovni način gađanja je posredno, a za zaštitu od neprijateljskih oklopnih vozila koja mogu da iznenada prodru u borbenim dejstvima gađa se kumulativnim projektilom neposredno na daljinama do 1000 m.
   Za komandovanje i izračunavanje elemenata koriste se komandni oklopni transporteri i to 1V12 KOT komandira baterije, 1V13 KOT zamenika komandira baterije, 1V14 KOT komandanta diviziona i 1V15 zamenika komandanta diviziona. Zbog različite uloge svakog KOT-a različito su i opremljeni. Vozila 1V12 i 1V14 pored VVF radio uređaja za vezu sa potčinjenim jedinicama ( 1V12 sa haubicama ,a 1V14 sa komandirima baterija tj. 1V12 ) imaju i VF radio uređaje većeg dometa za vezu sa pretpostavljenim jedinicama ranga puka, brigade, divizije itd.Osim toga imaju i artiljerijski računar koji po unosu elemenata , uključujući i meteo podatke ,može proračunati elemente gađanja za sva artiljerijska oruđa u tadašnjem VU, čak i za minobacač .Računar je veličine bankarskog šaltera i ima memoriju izradjenu od magnetnih zavojnica i potrebno je redovno kondiciranje da bi mogao da radi a za njegovo održavanje ne mogu se više nabaviti rezervni delovi tako da je to još jedna manjkavost ovog sistema.
   KOT-ovi 1V13 i 1V14 su ujedno osmatračka vozila koja imaju mogućnost izviđanja pa su opremljena laserskim daljinomerom i topovezcom koji povezan sa dopler-pelengatorom na bokovima vozila iscrtava putanju kojom se vozilo kreće na kartografskoj sekciji tako da komandir u svakom trenutku može sa karte očitati svoj položaj i odrediti položaj cilja te ga javiti pretpostavljenom jednim od radio uređaja. Takođe može izaći iz vozila i peške prići neopažen i pomoću prenosnog radio uređaja preneti koordinate cilja ili vršiti korekturu.Vozila su naoružana NSV mitraljezom na kupoli.
   Svi KOT-ovi imaju i dizel agregat koji omogućava duži rad elektronskih uređaja bez startovanja glavnog motora te na taj način manju potrošnju nafte i tiši rad.
   Zbog komplesnosti sistema za komandovanje i upravljanje vatrom ugrađenim u KOT kao i zbog različitog vozila u odnosu na Gvozdiku mislim da bi trebalo otvoriti posebnu temu posvećenu Komandnom Oklopnom Transporteru.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.