PALUBA
April 25, 2024, 06:36:00 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 1788   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2109522 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #45 on: January 25, 2014, 07:47:18 pm »

Glavni oslonac Janukovičevog režima jesu specijalne jedinice "Berkut", trupe koje su deo Ministarstva unutrašnjih poslova. One nemaju zvaničan status, ali ih čine policijski službenici obučeni da uguše ustanak.

Ima ih relativno malo, oko 4 hiljade, ali su ozbiljni i vrlo dobro plaćeni. Internetom se širi veliki broj snimaka gde se vidi da pripadnici ove jedinice prebijaju novinare i mirne demonstrante.

не волим полицију, још мање параполицијске јединице, али најмање волим да ме неко прави на будалу! Angry читираћу клунија из филма "од сумрака до свитања": "не верујем у вампире, али верујем у оно што видим својим очима. а видим вампире." тако и ја, из искуства не верујем владиним медијима, али верујем у оно што видим. а видим "мирне" демонстранте опремљене хладним и ватреним оружјем, штитовима, шлемовима, под заштитним маскама, постројене у фалангу... е па извинте, господо из б92, нисам баш толко неписмен pravilo
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #46 on: January 25, 2014, 08:38:26 pm »


Zbog čega Božo? Zar nismo svi svedoci "izvoza revolucija" po severnoj Africi, raznih "plišanih revolucija" po Evropi i sličnih načina poturanja običnih ljudi da ginu za interese nekog iz senke?

Ne mogu da verujem da iko od članova foruma veruje da su se sve "revolucije" u zadnjih 25 godina desile spontano?

Mogu li se porediti događaji u Ukrajini sa onima iz severne Afrike? Ako mogu, zašto ne bi mogli i sa događajima iz "naše avlije", naravno uz poštovanje t.11 Pravilnika foruma.

U suprotnom, može se desiti da postanemo samo još jedan elektronski portal za prezentovanje vesti - a čak i na njima može da se ostavi komentar.

EDIT: činjenica je da su u Srbiji svi mediji objavili pre nekoliko meseci da su u Ukrajini uhapšeni neki ex-članovi organizacije Otpor. Niko tu vest nije demantovao.

Boro,
dobro znaš da do sada pričanje oko događaja iz vremena T.11 nije donelo ništa dobro.
Ponekad isti događaj gledano iz iste strane izgleda različito, da ne pričam o istom događaju ako se gleda iz različitih strana. I u takvoj debati, dovoljna je koja reč, koji neprimeran komentar da se posvađamo. Dali nam to stvarno treba?
Dali je stvarno tema kvalitetnija i bolja ako se na leđima Ukrajinaca (Sirijca, Libijca i ostalih nesrečnika)  prepucavamo oko "cunamija"? Ja mislim da možemo temu lepo vodit dalje i brez toga.


LPB



Bozo druze nema ovo veza sa T:11 nego sa 5-im oktobrom u kome sam i sam ucestvovao  Wink
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #47 on: January 25, 2014, 08:49:35 pm »

Božo, žao mi je da slaba konekcija neda opciju "Quote":

Nije u pitanju T.11, sve se to u Srbiji desilo mnogo posle. U pitanju je da neko iz sopstvenih interesa "podbada" i finansira pojedine grupe da ruše jednu mirnu zemlju.

Ne volim kada mi neko uđe u kuću, tuče me i govori šta je za mene dobro. Branim se, ako ništa, barem ga ugrizem. Ako već ja sam ne znam šta mi je u kući dobro, onda neka mi bude i loše, šta to kome smeta? Zašto da me iko brani ako ne tražim pomoć?

Ovo je treći svetski rat u "soft" verziji. Što se to prepozna ranije, bolje za ljudsku rasu.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #48 on: January 25, 2014, 10:03:56 pm »

5 oktobar i kasnije nije problem. Ali priča i neka poređenja nanosila su se na T.11. Zato sam i reagirao. I opet bi.

Boro, a i Željko, znamo se, sreli smo se. Pričali smo. Ali ponekad komunikacija preko pisane reči je teška. Učili su me, da je kod govorne komunikacije 30% reči, a 70% ton i mimika, koja se koristi. Zato i ponekada prilikom pisanja ne razumemo ono šta drugi kaže.

Ako još jednom kažem, događaji, pomenuti u T.11 (40-tih, 90-tih) neka se ne koriste u poređenju sa Ukrajinom.


Ne volim kada mi neko uđe u kuću, tuče me i govori šta je za mene dobro. Branim se, ako ništa, barem ga ugrizem. Ako već ja sam ne znam šta mi je u kući dobro, onda neka mi bude i loše, šta to kome smeta? Zašto da me iko brani ako ne tražim pomoć?

Slažem se u potpunosti.
LPB

Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #49 on: January 25, 2014, 10:07:59 pm »

Božo, slažemo se u potpunosti.  Wink
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #50 on: January 25, 2014, 10:47:56 pm »

Opozicija odbila ponudu Janukoviča za mesto premijera i zamenika istog. Kažu da će "završiti šta su započeli."
Jao.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #51 on: January 25, 2014, 11:53:17 pm »

после овога јасно је да је у питању покушај државног удара, а то се зна како се решава...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 488


« Reply #52 on: January 26, 2014, 12:47:06 am »


Nekako mi se čini, ne bih voleo da sam u pravu, da Janukovič nema previše volje da brani državu od takvog prevrata. Obratio sam pažnju na crvenocrne zastave  u izveštajima. Nisu preovlađujuće, ali ih ima podosta. Za info iz Ukrajine gledam 1. ruski kanal i filujem sa CNN izveštajima. Domaće izveštaje ne koristim, jer uskoro će ceo dnevnik svake televizije biti samo o evropskim integracijama Srbije i borbi protiv kriminala. Ne sećam se kad sam video izveštaj iz Sirije, sem 30 sekundi vesti o početku i krizi konferencije u Montrou, koji se nekad zvao Montre / Montreux i bio poznat po Zlatnoj ruži. Očekujem i da Kijev preimenuju u Kyiv, kad je već Diseldorf za stalno postao Dizeldorf (valjda misle da je po Rudolfu Dieselu dobio ime).
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 676


« Reply #53 on: January 26, 2014, 10:38:35 am »

sa jedne eng stranice:

   

Ukrainian President Viktor Yanukovich on Thursday called for an emergency session of parliament to end the crisis in the country which has brought thousands of anti-government protesters on to the streets and caused violent clashes with police.

"Mass unrest has been accompanied by violence, bloodshed, fires. That means that on Thursday the situation must be settled immediately," the presidential website quoted Yanukovich as telling parliament speaker Volodymyr Rybak.

Yanukovich's words, as he sat down to a fresh round of talks with opposition leaders, were the first signs of a possible willingness to make concessions to the opposition, which has been calling for the dismissal of Yanukovich's government over heavy-handed police tactics in two months of street unrest.

Speaker Rybak added to the sense of compromise, saying the emergency session, which would be held early next week, could consider the opposition's call for the government of Prime Minister Mykola Azarov to step down.

Rybak also said "questions linked to laws passed by parliament" could be discussed - apparently a reference to sweeping anti-protest laws rammed through parliament last week by Yanukovich loyalists.

These laws only served to boost mass demonstrations on the streets of Kiev at the weekend, leading to violent clashes with police, and the opposition is demanding they be repealed.
Logged
Wallberg
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 72


« Reply #54 on: January 26, 2014, 11:17:11 am »

sa jedne eng stranice:

   

Ukrainian President Viktor Yanukovich on Thursday called for an emergency session of parliament to end the crisis in the country which has brought thousands of anti-government protesters on to the streets and caused violent clashes with police.

"Mass unrest has been accompanied by violence, bloodshed, fires. That means that on Thursday the situation must be settled immediately," the presidential website quoted Yanukovich as telling parliament speaker Volodymyr Rybak.

Yanukovich's words, as he sat down to a fresh round of talks with opposition leaders, were the first signs of a possible willingness to make concessions to the opposition, which has been calling for the dismissal of Yanukovich's government over heavy-handed police tactics in two months of street unrest.

Speaker Rybak added to the sense of compromise, saying the emergency session, which would be held early next week, could consider the opposition's call for the government of Prime Minister Mykola Azarov to step down.

Rybak also said "questions linked to laws passed by parliament" could be discussed - apparently a reference to sweeping anti-protest laws rammed through parliament last week by Yanukovich loyalists.

These laws only served to boost mass demonstrations on the streets of Kiev at the weekend, leading to violent clashes with police, and the opposition is demanding they be repealed.

u duhu ovog sto si napisao, krajnje kompromisno rjesenje

http://serbian.ruvr.ru/2014_01_25/MUP-Ukrajine-svi-koji-ostanu-na-Majdanu-ce-se-smatrati-ekstremistima/
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #55 on: January 26, 2014, 12:54:27 pm »

Nije baš neka vijest ali ...  Smiley

---------------------

Mladi par se vjenčao na barikadi u centru Kijeva

Situacija u Ukrajini ne pokazuje naznake smirivanja. Širom Kijeva postavljene su barikade, a sukobi demonstranata i policije dešavaju se svako malo.

Jedan mladi par barikadu je iskoristo ne za sukob nego za demonstraciju svoje ljubavi.

Oni su sudbonosno da izgovorili upravo na barikadi dok su okupljeni građani aplaudirali.

"Odlučilo smo doći ovdje i vjenčati se kako bismo iskazali podršku opozicionoj vladi. Mi volimo našu zemlju i volimo jedno drugo. Želimo mir, ne želimo pljačkaše u vladi već slobodnu zemlju", kazao je mladoženja za "BBC".



   Dnevni avaz
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #56 on: January 26, 2014, 01:04:04 pm »

To venčanje nije ni malo slučajno.

Sve je to projektovano i pažljivo odmereno, tako da ovo jeste važna vest (za onog ko hoće stvari da pogleda uz sopstvenu analizu, a ne analizu TV komentatora ili novinara).
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 676


« Reply #57 on: January 26, 2014, 01:05:56 pm »

ima li neka neutralna analiza, meni se cini da je ovo sve oko energetskih razloga..mozda sam u krivu
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 488


« Reply #58 on: January 26, 2014, 01:08:22 pm »

Ma nee, Perune, samo ti se čiiniii Na delu je novi pokušaj sputavanja Rusije, a zna se ko drži špinu/slavinu.
« Last Edit: January 26, 2014, 01:20:30 pm by kumbor » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #59 on: January 26, 2014, 01:23:23 pm »

Interesantno je da Rusija još uvek ništa ne preduzima, sudeći prema informacijama koje su dostupne.

Možda zato što je kolač već unapred isečen i podeljen (npr. po Dnjepru)?
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 1788   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.