PALUBA
March 29, 2024, 12:52:33 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 [221] 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 ... 1781   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2067883 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #3300 on: June 23, 2014, 06:36:33 pm »

Не ликујте над смрћу другог људског бића. И мртви имају неко достојанство, будимо људи. Задржимо своје и достојанство Форума.

У питању је велика трагедија, у суштини, истог народа који полаже једнако право на исто парче земље, тако да су наше квалификације дал' су "терористи" или "ослободиоци" апсолутно сувишне.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #3301 on: June 23, 2014, 06:47:26 pm »

Eh, Andrić se u grobu prevrće.

"Dođu tako vremena.....
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #3302 on: June 23, 2014, 06:53:33 pm »


Pa bez uvrijede, ali gade mi se ti dvostruki standardi.

Gade si i tvoji neki navodi mnogima pa ćute. Još bi se mnogo toga moglo prigovoriti
tvojim pogledima, ali neću da ne kršim dogovor na forumu.

Pa dobro nisam ja sveta krava, nitko nije svetac (mada volio bih znat šta sam ja tako ružnog reko da bi ti se to gadilo). No ipak bi volio da konkretno odgovoriš na moju poruku , i ti i svi koji se ne slažu samnom, odnosno oni koji podržavaj dvostruke standarde. Neka mi kažu, zašto teorija "narod koji ne želi da živi u jednoj državi ima pravo na odcepljenje" vrijedi sada samo za Ruse ? zašto to isto ne bi vrijedilo za mnoge druge narode koji su u sličnoj situaciji diljem kugle zemaljske ? jel ti znaš koja je to pandorina kutija...tom logikom ja bi trebao podržat svaku vrstu separatizma na zemlji i priznati odcepljenje svake nacionalne manjine u nekoj državi (uopće nije bitno koje države).
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #3303 on: June 23, 2014, 07:04:20 pm »

Pa dobro nisam ja sveta krava, nitko nije svetac (mada volio bih znat šta sam ja tako ružnog reko da bi ti se to gadilo). No ipak bi volio da konkretno odgovoriš na moju poruku , i ti i svi koji se ne slažu samnom, odnosno oni koji podržavaj dvostruke standarde. Neka mi kažu, zašto teorija "narod koji ne želi da živi u jednoj državi ima pravo na odcepljenje" vrijedi sada samo za Ruse ? zašto to isto ne bi vrijedilo za mnoge druge narode koji su u sličnoj situaciji diljem kugle zemaljske ? jel ti znaš koja je to pandorina kutija...tom logikom ja bi trebao podržat svaku vrstu separatizma na zemlji i priznati odcepljenje svake nacionalne manjine u nekoj državi (uopće nije bitno koje države).

Ниси "света крава", а ниси открио ни "топлу воду". Свако од нас би могао да каже "мука ми је двоструких аршина" и био би потпуно у праву. Политику "двоструких аршина" смо, на жалост, и на својој кожи осјетили. Велики имају ту привилегију да се играју "двоструких стандарда", а ми мали имамо част да то све трпимо. То је тако, тако свијет функциониоше и против тога се не може.

А сада се вратимо ситуацији у Украјини...
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #3304 on: June 23, 2014, 07:31:45 pm »

Pa dobro nisam ja sveta krava, nitko nije svetac (mada volio bih znat šta sam ja tako ružnog reko da bi ti se to gadilo). No ipak bi volio da konkretno odgovoriš na moju poruku , i ti i svi koji se ne slažu samnom, odnosno oni koji podržavaj dvostruke standarde. Neka mi kažu, zašto teorija "narod koji ne želi da živi u jednoj državi ima pravo na odcepljenje" vrijedi sada samo za Ruse ? zašto to isto ne bi vrijedilo za mnoge druge narode koji su u sličnoj situaciji diljem kugle zemaljske ? jel ti znaš koja je to pandorina kutija...tom logikom ja bi trebao podržat svaku vrstu separatizma na zemlji i priznati odcepljenje svake nacionalne manjine u nekoj državi (uopće nije bitno koje države).

Ниси "света крава", а ниси открио ни "топлу воду". Свако од нас би могао да каже "мука ми је двоструких аршина" и био би потпуно у праву. Политику "двоструких аршина" смо, на жалост, и на својој кожи осјетили. Велики имају ту привилегију да се играју "двоструких стандарда", а ми мали имамо част да то све трпимо. То је тако, тако свијет функциониоше и против тога се не може.

А сада се вратимо ситуацији у Украјини...

A dobro, mada povezano je to sa Ukrajinom. Ti mene banuj ako hoćeš, ali ja ću prije nego nastavim dalje reći samo jedno, ovo što se radi u Ukrajini je jednako protupravno i ilegalno pokušavanje odvajanje jedne teritorije međunarodno priznate države kao što je bilo i na Kosovu, i tu je za mene kraj priče. Svako ko tvrdi drugačije nije osoba dobrih namjera.

Uglavnom, što se tiče Ukrajine, njihova vojska je zbog teške gospodarske situacije u zemlji u potpunom rasulu. Imaju par postrojbi koje su koliko toliko opremljene i spremne ,ali samostalno ne mogu poraziti pobunjenike koji drže cijele gradove i imaju potporu lokalne populacije. Samo za jedan manji grad ti treba cijela brigada ljudi da bi ga pokorio , a da ne govorimo kako je to da imaš hrpu osvojenih gradova , a vrlo malo operativnih brigada spremnih za operacije. A da ne govorimo da nisu dovoljno uvježbani za gradsku i urbanu borbu. Općenito razine obuke se svela zbog troškova na najmanju moguću razinu, a bez dobro obučenih ljudi možeš samo pušiti od prosječno naoružane skupine ljudi. Uglavnom treba vremena da se  utreniraju, opreme i borbeno poraze pobunjenike (tu će ovisiti o Amerima i njihovoj volji da pomognu jako puno toga). Samo je pitanje vremena kad će se to dogoditi, ali dogodit će se vjerovatno. Dosta veliki utjecaj na sve to će imati Amerika. Ako oni odluče podržati Ukrajinu i njenu vojsku da se ovo pitanje konačno riješi, onda Ukrajinci imaju velike šanse. Tu prvenstveno mislim na slanje $$$ koji Ukrajincima itekako trebaju da podignu vojsku na veći nivo kao i opseg operacija na terenu.

Ako budu trljavi kao što su bili kad su Sirijski teroristi u pitanju , onda će se Ukrajinci sami morati nositi sa ovim problemom, a to nije lako. Njima treba puno $$$ da pokrenu svu silnu mašineriju koju imaju od doba sovjetskog saveza kao i da adekvatno opreme i utreniraju veliki broj ljudi.

Ne znam jel bio ovaj snimak, radi se o koloni Ukrajinskih tenkova T-64BM "bulat"  navodno iz sastava 1 oklopne brigade. Ta brigada je navodno trebala služiti kao odgovor na potencijalnu Rusku invaziju. Izgleda da se sprema nešto veliko. Nadam se samo da će Ukrajinci tenkove i oklop koristit pametnije nego Sirijska vojska i da će naučiti nešto na greškama iz prošlosti mnogih drugih vojski kad je upotreba oklopa u pitanju, inače im se crno piše pored svih modernih protu-tenkovskih oružja koja danas postoje, a koja između uostalom posjeduju i separatisti.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/KTDdGmDWW4M?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

« Last Edit: June 23, 2014, 07:41:29 pm by Bojnik » Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #3305 on: June 23, 2014, 07:38:06 pm »

Problem je kada se sluša sugovornika, ali se ga ne čuje...
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #3306 on: June 23, 2014, 08:06:45 pm »

A da smirite zivce ??
Zbog ove proklete teme desile su nam se bespotrebne svadje medju clanstvom.
Ja sam zakljucao temu zbog toga i kako mi se cini, bilo bi bolje da je ostala zakljucana. Ocigledno je da svi imamo neki stav prema toj krizi, ali to ne znaci da bi trebalo da se hvatamo za gusu oko tih stavova.

Moje licno misljenje je da bi ovu temo trebalo da ogranicimo samo na vojni deo, ali zbog aktuelnosti teme, ipak smo ponovo dopustili da se tema rassiri i na politicki deo..

Na zalost, izgleda da smo pogresili.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #3307 on: June 23, 2014, 08:12:15 pm »

A da smirite zivce ??
Zbog ove proklete teme desile su nam se bespotrebne svadje medju clanstvom.
Ja sam zakljucao temu zbog toga i kako mi se cini, bilo bi bolje da je ostala zakljucana. Ocigledno je da svi imamo neki stav prema toj krizi, ali to ne znaci da bi trebalo da se hvatamo za gusu oko tih stavova.

Moje licno misljenje je da bi ovu temo trebalo da ogranicimo samo na vojni deo, ali zbog aktuelnosti teme, ipak smo ponovo dopustili da se tema rassiri i na politicki deo..

Na zalost, izgleda da smo pogresili.

Žao mi je "trpe..", ali ja za sada nevidim nikakav problem sa ovom temom. Čak šta mislim da smo se prećutno
dobrano upristojili. Zaključavati je sada totalni apsurd, moje mišljenje.  Smiley
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #3308 on: June 23, 2014, 08:12:31 pm »

A da smirite zivce ??
Zbog ove proklete teme desile su nam se bespotrebne svadje medju clanstvom.
Ja sam zakljucao temu zbog toga i kako mi se cini, bilo bi bolje da je ostala zakljucana. Ocigledno je da svi imamo neki stav prema toj krizi, ali to ne znaci da bi trebalo da se hvatamo za gusu oko tih stavova.

Moje licno misljenje je da bi ovu temo trebalo da ogranicimo samo na vojni deo, ali zbog aktuelnosti teme, ipak smo ponovo dopustili da se tema rassiri i na politicki deo..

Na zalost, izgleda da smo pogresili.

Mene najviše smeta samo jedna stvar. To je što se jedna strana (Ruska)apsolutno diže u nebo kao da je na zemlju stigo uskrsli Isus i oni su naravno bez grijeha, što god da se kaže protiv njih to nije prihvatljivo. Ali prihvatljivo je nazivat Ukrajince i njihovu vojsku fašistima, fašističkim snagama, zločincima itd. Mene su neki napali čak i zbog toga što te ruske borce i plaćenike nisam nazvao "narodna milicija". Ne sviđa mi se to apsolutno favoriziranje jedne strane, i totalno gaženje i omalovažavanje druge.

Ja sam za to da se tema ograniči. Da se izbaci politika, i da se zabrane nazivi kao što su "Ukrajinske fašističke snage" , "Ukrajinska fašistička vojska" "neo-nacistička banda" i tako dalje. Već me iskreno glava boli , jer u svakoj temi vezanoj na Ukrajinu (dali na forumima ili u novinama, naravno onim Ruskim) pročitam dnevno 10 tona naziva "fašistička Ukrajinska vojska".

Ukrajinska vojska je Ukrajinska vojska. To je jedina legimitna oružana sila na teritoriji R.Ukrajine (međunarodno priznate države i članice UN-a) i kao takva ne može biti nazivana takvim nazivima. Kretene koji se sebe nazivaju ukrajinskom vojskom, a zapravo su dio samoorganiziranih paravojnih jedinica i sebe nazivaju neo-nacisti me ne zanimaju. Takvih goveda ima svagdje na ovom svijetu. Kolko ja znam, Ukrajinska vojska ima oko 80-90 000 aktivnih pipadnika oružanih snaga, generaliziranjem i nazivanjem te vojske fašističkom se omalovažava sve one normalne i poštene vojnike Ukrajinske vojske ( a koji su sigurno većina) koji samo zarađuju za svoj kruh i vrše svoj ustavom zadate obaveze - da štite teritorij države Ukrajine kao što bi to činio svaki od nas ovdje za svoju zemlju pod svojom zastavom.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #3309 on: June 23, 2014, 08:20:06 pm »

A da smirite zivce ??
Zbog ove proklete teme desile su nam se bespotrebne svadje medju clanstvom.
Ja sam zakljucao temu zbog toga i kako mi se cini, bilo bi bolje da je ostala zakljucana. Ocigledno je da svi imamo neki stav prema toj krizi, ali to ne znaci da bi trebalo da se hvatamo za gusu oko tih stavova.

Moje licno misljenje je da bi ovu temo trebalo da ogranicimo samo na vojni deo, ali zbog aktuelnosti teme, ipak smo ponovo dopustili da se tema rassiri i na politicki deo..

Na zalost, izgleda da smo pogresili.

Mene najviše smeta samo jedna stvar. To je što se jedna strana (Ruska)apsolutno diže u nebo kao da je na zemlju stigo uskrsli Isus i oni su naravno bez grijeha, što god da se kaže protiv njih to nije prihvatljivo. Ali prihvatljivo je nazivat Ukrajince i njihovu vojsku fašistima, fašističkim snagama, zločincima itd. Mene su neki napali čak i zbog toga što te ruske borce i plaćenike nisam nazvao "narodna milicija". Ne sviđa mi se to apsolutno favoriziranje jedne strane, i totalno gaženje i omalovažavanje druge.

Ja sam za to da se tema ograniči. Da se izbaci politika, i da se zabrane nazivi kao što su "Ukrajinske fašističke snage" , "Ukrajinska fašistička vojska" "neo-nacistička banda" i tako dalje. Već me iskreno glava boli , jer u svakoj temi vezanoj na Ukrajinu (dali na forumima ili u novinama, naravno onim Ruskim) pročitam dnevno 10 tona naziva "fašistička Ukrajinska vojska".

Ukrajinska vojska je Ukrajinska vojska. To je jedina legimitna oružana sila na teritoriji R.Ukrajine (međunarodno priznate države i članice UN-a) i kao takva ne može biti nazivana takvim nazivima. Kretene koji se sebe nazivaju ukrajinskom vojskom, a zapravo su dio samoorganiziranih paravojnih jedinica i sebe nazivaju neo-nacisti me ne zanimaju. Takvih goveda ima svagdje na ovom svijetu.
Pojedine jedinice u Ukrajini se same deklarisu kao nacisticke,u vezi dizanja Rusa u nebo,ja jednostavno volim ruse i Rusiju a nato mi nikad nece biti blizak,cak i da nekad dodje do nekog velikog rata i da moja vlada podrzi nato blok ja cu se okrenuti protiv istog i preci kod rusa i ti nije samo moje misljenje nego vecine ljudi oko mene od 10 upitanih 8 je potvrdilo ovo sto sam napisao.........
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #3310 on: June 23, 2014, 08:24:42 pm »

Bojniče, ne diže se Ruska strana u nebo, već su mnogi od nas drugu stranu i one koji ih huškaju nazvali pravim imenom, uprli smo prstom na njih i konstatovali da su Rusi u ovom slučaju u pravu: grade svoju imperiju, da bi se mogli zaštititi od USA okupatora!
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #3311 on: June 23, 2014, 08:27:25 pm »

A da smirite zivce ??
Zbog ove proklete teme desile su nam se bespotrebne svadje medju clanstvom.
Ja sam zakljucao temu zbog toga i kako mi se cini, bilo bi bolje da je ostala zakljucana. Ocigledno je da svi imamo neki stav prema toj krizi, ali to ne znaci da bi trebalo da se hvatamo za gusu oko tih stavova.

Moje licno misljenje je da bi ovu temo trebalo da ogranicimo samo na vojni deo, ali zbog aktuelnosti teme, ipak smo ponovo dopustili da se tema rassiri i na politicki deo..

Na zalost, izgleda da smo pogresili.

Mene najviše smeta samo jedna stvar. To je što se jedna strana (Ruska)apsolutno diže u nebo kao da je na zemlju stigo uskrsli Isus i oni su naravno bez grijeha, što god da se kaže protiv njih to nije prihvatljivo. Ali prihvatljivo je nazivat Ukrajince i njihovu vojsku fašistima, fašističkim snagama, zločincima itd. Mene su neki napali čak i zbog toga što te ruske borce i plaćenike nisam nazvao "narodna milicija". Ne sviđa mi se to apsolutno favoriziranje jedne strane, i totalno gaženje i omalovažavanje druge.

Ja sam za to da se tema ograniči. Da se izbaci politika, i da se zabrane nazivi kao što su "Ukrajinske fašističke snage" , "Ukrajinska fašistička vojska" "neo-nacistička banda" i tako dalje. Već me iskreno glava boli , jer u svakoj temi vezanoj na Ukrajinu (dali na forumima ili u novinama, naravno onim Ruskim) pročitam dnevno 10 tona naziva "fašistička Ukrajinska vojska".

Ukrajinska vojska je Ukrajinska vojska. To je jedina legimitna oružana sila na teritoriji R.Ukrajine (međunarodno priznate države i članice UN-a) i kao takva ne može biti nazivana takvim nazivima. Kretene koji se sebe nazivaju ukrajinskom vojskom, a zapravo su dio samoorganiziranih paravojnih jedinica i sebe nazivaju neo-nacisti me ne zanimaju. Takvih goveda ima svagdje na ovom svijetu.
Pojedine jedinice u Ukrajini se same deklarisu kao nacisticke,u vezi dizanja Rusa u nebo,ja jednostavno volim ruse i Rusiju a nato mi nikad nece biti blizak,cak i da nekad dodje do nekog velikog rata i da moja vlada podrzi nato blok ja cu se okrenuti protiv istog i preci kod rusa i ti nije samo moje misljenje nego vecine ljudi oko mene od 10 upitanih 8 je potvrdilo ovo sto sam napisao.........

Razumijem te.

Samo ja sam na forum Palubu uvijek gledao kao na forum na kojem većinom vladaju ljudi Titoističkih uvjerenja. Odnosno Jugoslavije kao takve u vrijeme njegovog postojanja. A to je bila politika nesvrstanih, politika nemješanja , politika u kojem se ne favorizira ni istok ni zapad (tad smo imali sukobe i sa jednima i sa drugima, sa Staljinom čak i puno žešće). I mislio sam da ovdje ljudi neće razmišljat na način favoriziranje jedne strane. Ovo u vezi NATO-a se mogu složiti sa tobom. Nisam ni ja neki veliki fan, mada vjerujem da je uloga tog pakta kao balans snaga na svijetu korisna, samo što je nažalost nakon završetka hladnog rata izgubio svoju prvobitnu ulogu - to je zapravo ono čemu se najviše protivim (jer NATO nema šta da traži u Iraku, Afghanistanu, Kosovu) itd, trebalo bi ga samo reoganzirati da bude isti kao do 1991-e. Ja sam isto tako djete antifašista , boraca NOB-a i bio sam odgajan u specifičnim okolnostima u kojima se ni jedna strana (istok-zapad) nije baš nešto favorizirala.

Po tom pitanju očekivao sam drugačije viđenje stvari od foruma Paluba naspram smeća od foruma kao što su forum.hr, mycity-military i ostali šljam. Zapravo, ja još uvijek vjerujem u Palubu kao takvu ( ne mogu na temelju postova nekolicine pojedinaca genelirazirati ostale forumaše i njihovo viđenje stvari).

Bojniče, ne diže se Ruska strana u nebo, već su mnogi od nas drugu stranu i one koji ih huškaju nazvali pravim imenom, uprli smo prstom na njih i konstatovali da su Rusi u ovom slučaju u pravu: grade svoju imperiju, da bi se mogli zaštititi od USA okupatora!

Mehhh, neda mi se ovo više komentirati, izvini.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #3312 on: June 23, 2014, 08:31:46 pm »

Po Guinness-ovoj knjizi rekorda, najveći penis na svijetu ima Jonah Falcon. Njegov je ponos dugačak čak 34 centimetra. Za sve one koje zanima kako točno taj gigant izgleda, pogledajte dokumentarac Private Dicks: Men Exposed!

Pošto je dokazano i evidentirano tko ima nejvečeg, molim sve prisutne da se vrate na temu. Dogovorili smo se da nečemo na nož nego da komuniciramo!

LP Božo
global moderator
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #3313 on: June 23, 2014, 08:48:21 pm »

Bajden ponovo u Kijevu. Znači, opet će ih nagovoriti na neku budalaštinu.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #3314 on: June 23, 2014, 09:01:36 pm »

Bojnik,
mcm смеће и шљам од форума? Па још као форум.хр?
Ц, ц, да те нису скоро бановали оданде?
Logged
Pages:  1 ... 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 [221] 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 ... 1781   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.04 seconds with 23 queries.