PALUBA
March 28, 2024, 09:48:39 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 32   Go Down
  Print  
Author Topic: Vraća se redovno služenje vojnog roka?  (Read 77577 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #15 on: March 16, 2014, 02:53:38 pm »

Da je to puska a ne dzoger, kofa itd...da.  To da li je to pesadija ili bilo sta ostalo nije bitno. Jedino je dobro upoznati razne ljude i videti sa kakvima se sve u zivotu mozes sresti....odnosno iskustvo.

Ako vojnik stalno drži pušku, ko će držati džoger. Sredjivanje kruga, redarstvo, tegljenje sanduka u magacinu, rad u džuboksu, na prijavnici i slično je sastavni deo vojnog roka, ma koliko se to pojedincu ne svidjalo.Jer, i to mora da se odradi.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #16 on: March 16, 2014, 03:28:29 pm »

Platiiii pa ce da se secaaaa... Smiley Nema nista za dz Wink
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #17 on: March 16, 2014, 03:58:15 pm »

Platiiii pa ce da se secaaaa... Smiley Nema nista za dz Wink

Nenade, oko toga možemo da se ganjamo o sutra. Ovo nije Grčka pa da mu dam bonus što je izašao na jutarnje vežbanje, a na smotru  je zakasnio manje od 4 puta mesečno.

Njegovo je da ide na obuku, ali i da radi. I  ende.

PS I rad u magacinu je obuka.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #18 on: March 16, 2014, 05:46:23 pm »

Готово сам сигуран да је Диковић овом изјавом потписао захтев за пензионисањем. На страну што му је изјава "ван простора и времена". Са укидањем војног рока и поновним увођењем се не може играти и излазити у јавност без озбиљне анализе. Готово је немогуће да је било ко озбиљно разматрао поновно увођење војног рока. Без јавне расправе се у тако нешто, у мирнодопско време, не улази. То што су Диковић и можда (понављам можда) још неки о томе причали уз кафи није разлог да Диковић о томе јавно прича. Могуће је да је он то изговорио у другом контексту, с намером да укаже на велико поверење народа у војску, па није баш најбоље сложио реченицу, али га то не оправдава.

Такође, саопштење Министарства одбране је једнако несувисло као и Диковићева изјава, ако није и више. Па није уведена професионална војска због "евро-атлантских" интеграција и "мировних" мисија. Испаде да ћемо пропасти ако не учествујемо у њима. Паметније би им било да нису излазили у јавност јер мало ко би од тога дизао прашину. Овако су је дигли без разлога и потребе. Чиста јединица за министра у "техничкој Влади" и Управу за односе са јавношћу МО (ако је учествовала у писању оног саопштења).
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #19 on: March 16, 2014, 05:59:00 pm »

Rade, obuka jeste ali za tehnicku sluzbu, intedante itd. Smiley Nego da se ne natezemo oko toga. Ima ko to radi. Mi im ne trebamo.
Logged
Eskimko
desetar
*
Offline Offline

Posts: 100



« Reply #20 on: March 16, 2014, 07:14:38 pm »

Treba da se vrati redovno sluzenje za sve muskarce sto nose roze majce  police
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #21 on: March 17, 2014, 07:22:31 am »

Juče sam gledao film Vojnikova ljubav. Romansirana limunada u kojoj je sve jasno od početka do kraja filma.
Najveća vrednost u filmu je recitovanje Besmrtne pesme M.Antića u i zvođenju V. Brajovića.

Siguran sam da se u vreme obaveznog služenja vojnog roka događalo da dođu takvi momci, koji su tek u vojsci
shvatili kakve ih vrednosti čekaju napolju i da te vrednosti treba i braniti.

Ja sam za obavezno služenje vojnog roka po ugledu na Švajcarski sistem.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #22 on: March 17, 2014, 01:25:20 pm »

Da je to puska a ne dzoger, kofa itd...da.  To da li je to pesadija ili bilo sta ostalo nije bitno. Jedino je dobro upoznati razne ljude i videti sa kakvima se sve u zivotu mozes sresti....odnosno iskustvo.

Ako vojnik stalno drži pušku, ko će držati džoger. Sredjivanje kruga, redarstvo, tegljenje sanduka u magacinu, rad u džuboksu, na prijavnici i slično je sastavni deo vojnog roka, ma koliko se to pojedincu ne svidjalo.Jer, i to mora da se odradi.

  Istina,no ako se ja dobro secam vojnog roka, oko 75 dana je bilo kakve-takve obuke (uz sve gore navedeno) a ostalih 6 ipo meseci,dzoger,metla grabulja...Pusku video nisam,tako da,samo tih par meseci obuke vredi nesto (u smislu obuke).
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #23 on: March 17, 2014, 05:54:46 pm »

Ја сам против поновног враћања обавезног служења војног рока. Да би се то десило потребне су одређене друштвене околности, како спољне, тако и унутрашње. У овом тренутку било би више штете него користи. Пре сам за повећање квоте за доборовољно служење војног рока, мада и то има своју цену коју Војска или држава у овом моменту не може да плати.

Ако би се и нашле паре за то боље их је уложити за опремање војске наоружањем и опремом и/или за повећања њихових плата.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #24 on: March 17, 2014, 06:34:23 pm »

Da je to puska a ne dzoger, kofa itd...da.  To da li je to pesadija ili bilo sta ostalo nije bitno. Jedino je dobro upoznati razne ljude i videti sa kakvima se sve u zivotu mozes sresti....odnosno iskustvo.

Ako vojnik stalno drži pušku, ko će držati džoger. Sredjivanje kruga, redarstvo, tegljenje sanduka u magacinu, rad u džuboksu, na prijavnici i slično je sastavni deo vojnog roka, ma koliko se to pojedincu ne svidjalo.Jer, i to mora da se odradi.

  Istina,no ako se ja dobro secam vojnog roka, oko 75 dana je bilo kakve-takve obuke (uz sve gore navedeno) a ostalih 6 ipo meseci,dzoger,metla grabulja...Pusku video nisam,tako da,samo tih par meseci obuke vredi nesto (u smislu obuke).

Eh, tihi, izgleda da nismo bili u istoj vojsci. Svaka vožnja nosila je nešto novo. Npr. u grupi za pregled i sprovođenje sam bio prvi put mesec dana pred skidanje, trebao je Peđi Kustecu neko ko zna Engleski.
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #25 on: March 17, 2014, 08:00:40 pm »

Iako sam načelno uvek bliži vojnom roku, mislim da u sadašnjim okolnostima (što organizacijski, a još više finansijski) uopšte nije pametno ulaziti u takve priče.

Slažem se sa dzumbom da je bolje uložiti u opremu počev od uniformi. Zar nam treba još ovako opremljenih vojnika?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* VS XXI.jpg (70.7 KB, 610x395 - viewed 146 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #26 on: March 17, 2014, 08:40:25 pm »

Odsluženje vojnog roka gledam preko dva vidika, jedan je odbrana zemlje i tu se slažem sa prije napisanim, a drugi je onaj bitniji. Koliko radim sa mlađom generacijom, koja nije služila vojsku (u bilo kakvom vremenskom trajanju) vidim razmažene klince, koji misle da sve znaju i ne slušaju starije/više po činu/radnoj dobi i svemu. Ima nekakav smisao i sve ono đogiranje, čiščenje piste i slične nazovi to gluposti u životu. Meni je kanulo u vojski, kada sam morao slušati ____ (ubaci željenu reč) koji mi kaže šta moram raditi, a staroga nisam dosta puta slušao šta mi je rekao. Nekako mi se čini da se i tako uči hierarhija društva, i da je treba šta napraviti šta ti ne miriše za "više" dobro.



@Adler
katastrofa. jedini komentar na sliku. I kako jim dozvole oficiri da se tako obuku. sramota za uniformu i komandujučeg.

LPB
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #27 on: March 17, 2014, 09:13:57 pm »

Оне војникиње на слици су очигледно нашле у ситуацији за коју још нису дорасле: биле су први пут негде на гађању или некој сличној обуци, покисле су добро, смрзле су се још више, а да на све то нису навикле. Није на тој слици проблем униформа него њихов изглед и став који одаје изненађење и као да траже сажаљење. После два три оваква смрзавања и квашења изгледале би много боље. Међути, с обзиром на краткоћу добровољног служења војног рока тешко да ће их тако нешто запасти. Дакле, добићемо формално обучене, а у суштини неприпремљене војнике (осим ако не наставе као професионални војници, уз додатну и сталну обуку).

Ако се неким случајем (ушта сумњам) уводи војни рок, без годину дана он нема смисла, управо због овога на слици.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #28 on: March 17, 2014, 11:07:03 pm »

пре би се рекло да је адлер мислио на све ове изукрштане каише од торбице маске, рапа и сличних реално давно превазиђених решења. сама униформа још је и добра какве смо б комплете ми имали.

обавезни војни рок какав је био тренутно није добро решење јер је прескуп а премало даје. но швајцарски систем, који неко помену, сматрам потребним. служење војске у свом месту са "радним временом" би, ако ништа друго, обезбедио релативно бројну територијалну одбрану, а имало би и овај "васпитни" ефекат који божо наводи.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #29 on: March 17, 2014, 11:45:05 pm »

Jedno je loša uniforma, a drugo je način kako se nosi. Na slici mi je sporan način.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 32   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 25 queries.