PALUBA
March 28, 2024, 11:48:59 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Bugarska rasprodaje stare avione za po 2.000 evra  (Read 6528 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« on: August 18, 2011, 10:00:09 pm »

Bugarska rasprodaje stare avione za po 2.000 evra



17. Avgust, 2011


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]




SOFIJA - Bugarsko ministarstvo odbrane će na aukciji prodati pet starih lovaca tipa "mig-21".

Početna cena aviona biće između 2.100 i 2.300 evra i biće prodati bez motora i naoružanja, saopštio je upravnik firme "Snabdevanje i trgovina " Dičko Apostolov.

Mašine će najverovatnije biti kupljene za staro gvožđe zbog toga što sadrže veliku količinu aluminijuma.

Bugarska će takođe aukcijski prodati i šest vojnih helikoptera "mi-24", sa početnim cenama od 150.000 do 170.000 evra u zavisnosti od tehničkog stanja.

Bugarsko ministarstvo odbrane razmišlja i o prodaji 80 starih ruskih tenkova "T-72".





Izvor:Kurir


* 83254.jpg (35.45 KB, 632x421 - viewed 547 times.)
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #1 on: August 19, 2011, 11:36:28 am »

Prvo oglašena prodaja šest helikoptera Mi-24 je doživela fijasko.... niko se nije javio. Sada su pokrenuli po drugi put. Nadaju se da će skupiti novac za remont preostalih šest helikoptera Mi-24.
Logged
langsdorff
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 339


Hans Langsdorff


« Reply #2 on: February 26, 2012, 06:00:50 pm »

    Što bi se reklo na kilo...
Logged
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« Reply #3 on: February 27, 2012, 09:01:41 am »

Samo čekam da počnu s brodovima...Smiley
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #4 on: February 27, 2012, 05:29:36 pm »

Ajde da sakupimo koj dinar ovde na palubi pa kupimo T-72ke Smiley
Cuo sam da VLADIMIR_16 se polako sprema za penziju, pa da ima cime da se zanima Smiley Koliko znam tenkovske posade imamo pobaagi - sta nema obucicemo Smiley Imamo majore, pukovnici Smiley Jel imamo i neki general mozda Smiley?
Kako stoje danas stvari 80 T-72 bi nas lako doveli bar do Viena zato sto nema snaga koja moze da nas zaustavi  Cheesy
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #5 on: February 27, 2012, 05:35:17 pm »

Kak'i Beč.... Smiley

Ovaj put propuštamo Turke da sveži udare na Beč.... ne mešamo se više.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #6 on: February 27, 2012, 06:00:46 pm »

Kak'i Beč.... Smiley

Ovaj put propuštamo Turke da sveži udare na Beč.... ne mešamo se više.
Ajde, kad maštamo, da maštamo.

Bogami ako sad propustimo Turke prema Beču, a treba ih propustiti, nema mu spasa. Turci su poznati po sistemu "natanane".
Tako su osvajali Balkan i Srbiju. Nije im bilo ništa par desetina godina između jedne i druge bitke.
Naizgled tako rade i sada. Već imaju s druge strane Beča i te kakvu milionsku "Armiju" u Njemačkoj. Ako krenu na Beč i još
ih propustimo preko Balkana, te oni odozgo pripomognu, bečlijama se nepiše dobro. Sigurno bi im pripomogla i braća iz Pariza, itd.
Bečlije su nadrljale načistooo  Grin Wink.
Logged
langsdorff
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 339


Hans Langsdorff


« Reply #7 on: March 22, 2012, 01:19:22 pm »

        Ima ih još više u Nemačkoj, gde su i najveća nacionalna manjina. Negde sam pročitao da u Nemačkoj njihove firme i radnje zaposljavaju oko 7 miliona Nemaca. Tako da nisu oni mačiji kašalj. Ima ih već u celoj Evropi, pa naravno i u Beču. Realno mislim da im Beč, više i ne bi bio toliko interesantan, kao u prošlosti, kada im je Austrija bila glavni takmac za prevlast.  To što rade na tenane, može da se posmatra i na drugačiji način, jer oni imaju neki plan i program, kao i ciljeve koje treba ostvariti. Mislim da će se prvo usresrediti na Balkanske zemlje, koje su nekada držali i to na prvom mestu privredno i ekonomski. Au tu grupu spadamo i mi uz Bugarsku, Makedoniju, Albaniju, Bosnu i Hercegovinu, Crnu goru i naravno Kipar. Tu spada i Grčka, ali zbog njihovih loših odnosa i ne trpeljivosti izuzeću je iz ove grupe. to se može očekivati u godinama koje dolaze.
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #8 on: September 13, 2013, 06:19:52 am »

Turci samo cekaju da se bugarska vojska osipne još više i onda su gazde tamo. Još kad pokrenu pitanje stvaranaj velike Albanije onda ce i Grcku držat za testise ( iz pravca istoka , zapada a pa moglo bi se reci i sjevera i juga ).

Grci su bez kinte tako da kako vrijeme prolazi sve teže prate korak sa turskom armijom.







Edit by Dreadnought: Muda su muda, a mogu se predstaviti malo lepše i kao testisi, a u biti su ista stvar.
« Last Edit: September 16, 2013, 11:47:48 am by Dreadnought » Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.026 seconds with 25 queries.