PALUBA
November 22, 2017, 09:19:26 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na flushroyal75@gmail.com

Home   Help Search Calendar Login Register  
Pages:  1 ... 10 11 [12]   Go Down
  Print  
Author Topic: O podmornicama uopšteno  (Read 53184 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*

« Reply #165 on: May 04, 2017, 08:26:01 pm »

I ako bi ovo moglo biti i na drugim topicima o podmornicama,ili o Koreji evo ovdje,pošto mislim da po sadržaju najviše pripada ovdje.

O samom sadržaju ne bih puno,jer mi se ne sviđa.Ukratko,vidim ovdje i nekompetentnost,netačan razlog jer se radi o promociji knjige,za mene loš način jer se koriste netačni podaci itd...bolje da ne pišem.

Poz.

« Last Edit: May 04, 2017, 08:32:30 pm by Karlo » Logged
kumbor
kapetan bojnog broda
*

« Reply #166 on: May 04, 2017, 08:31:22 pm »

Meni se čini da ovakve rakete, sa kružnom greškom od nekoliko stotina metara mogu biti efikasne samo kao nosači atomskih b/g. Ako Severnjaci budu dovoljno glupi da gađaju američku UGNA, to će biti poslednje što je Kim uradio i kraj Sevene Koreje kakvu poznajemo.
Karlo
potporučnik
*

« Reply #167 on: May 04, 2017, 08:40:25 pm »

Prebrzo ste dali komentar,što je moguće samo ako ste ranije gledali video..Mislio sam da treba slušati i komentare Komara kao "stručnjaka".Dalje ne bih. laugh

Poz.
« Last Edit: May 04, 2017, 08:55:25 pm by Karlo » Logged
kumbor
kapetan bojnog broda
*

« Reply #168 on: May 04, 2017, 08:44:43 pm »

Prebrzo ste dali komentar,što je moguće samo ako ste ranije gledali video..Mislio sam da treba slušati i komentare Komara.Dalje ne bih. laugh

Poz.

Pa nešto baš da skoro ceo sat slušam Lazanskog, zamorno mi je. Komara bih slušao, možda da preletim video na preskok?
Karlo
potporučnik
*

« Reply #169 on: May 05, 2017, 09:23:40 am »

Pa sad ne znam da li se nešto može komentarisati a da se ne pregleda i ne pročita a da to bude relevantno.
Ovdje treba zapaziti da naslov pa i sadržaj su izmjenjeni.Prvi je bio da Kim ustvari se kukavički povlači,pa djelimično imate i ovdje( jer je on ipak izvršio raketne probe).
Drugo,sadržaj ustvari nije o Kimu nego daleko više o podmornicama uopšte i raketnom naoružanju.
Treće,sami video nije realan jer pokazuje,da ne kažem teže "sanjarenje" učestnika,zbog lične afirmacije i koristi promocije.

Poz.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
poručnik bojnog broda
*

« Reply #170 on: May 05, 2017, 01:43:18 pm »

Treće,sami video nije realan jer pokazuje,da ne kažem teže "sanjarenje" učestnika,zbog lične afirmacije i koristi promocije.

Ovaj video više liči na razgovor dvojice prijatelja o podmornicama, u nekoj kafanici, nego na neku ozbiljnu raspravu o moći DPRK.

Lazanski, novinar, koji ''barata'' svim informacijama o svekolikom naoružanju ovog sveta. Skidam mu kapu, kao novinaru - ali novinarska profesija je jedno, a stručno znanje nekog oružja je nešto sasvim drugo.

Komar (lepi) Milan je bivši podmorničar, koji voli da se razmeće ''znanjem'' pred neukima.
Ne ulazim u njegovu stručnost vezano za podmorničarstvo i pomorničko pogon, verujem da to poznaje dobro jer je to njegova ''oblast''. Ali on je čovek, koji bi se sutra (ako ga neko pozove) pojavio u javnosti i sa punim autoritetom držao nastavu o svemu. On bi pričao o raketama, iako ih nikada nije video, pričao bi o topovima, tenkovima ... itd. kao da je je čitav svoj radni vek proveo radeći na njima, a zapravo poznaje ih samo putem interneta.
Tako, njegovi komentari jesu interesantni za obične laike, ali što se tiče stručnosti (konkretno mislim na njegovu ocenu i procenu DPRK balističkih raketa), mislim da nemaju neku posebnu težinu. 

Izvinite za OT
Pages:  1 ... 10 11 [12]   Go Up
  Print  

Jump to: