PALUBA
March 28, 2024, 12:52:19 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: UAZ - 469 Spasioci !  (Read 3888 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
medico
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« on: May 01, 2014, 12:21:30 am »

pre nekoliko dana video sam u jednoj od reportaža o poplavama u okolini Čačka , UAZ 469 crvene boje sa platnenim krovom (ciradom) i natpisom "spasioci" !? evo linka : http://www.webtv.rs/play/66945/poplavljeno-cacansko-naselje-atenica

Pretpostavljam da pripada sektoru za vanredne situacije ? Da li možda neko ima neku informaciju o tom vozilu ili ono što bi svakako bilo najbolje više fotografija istog iz različitih uglova ?!

aleksandar
« Last Edit: May 01, 2014, 02:28:54 am by Nenad » Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #1 on: May 01, 2014, 02:30:33 am »

Obrisan je link tvog bloga/sajta. Mesto za reklamiranje sajtova mozes naci na ovom linku.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #2 on: May 01, 2014, 08:23:24 am »

Da li možda neko ima neku informaciju o tom vozilu ili ono što bi svakako bilo najbolje više fotografija istog iz različitih uglova ?!



Samo ukucas na Gugletu UAZ-469 i dobijes slika koliko ti dusa zeli a bogami ima i podataka. Ne verujem da ima neka posebna razlika izmedju tog sa snimka i bilo kog drugo UAZ-a.
Inace u RB "Kolubara" to je vec decenijama najzastupljenije terensko vozilo za prevoz po kopovima. Izuzetna prohodnost, cista mehanika, pouzdano...

Logged
medico
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #3 on: May 01, 2014, 09:06:07 pm »

Hvala na savetu, to sam već prečešljao !
 Suština je da su mi potrebne fotografije  baš tog UAZa ! Hteo sam da sastavim maketuu baš tog iz 'sektora' , ovako sa videa mogu  rekonstruisati dobar deo šeme farbanja i označavanja ali ostaju nekenedoumice oko izgleda zadnjeg dela , da li se i tu nalazi natpis spasioci i evidencijski broj, da li na haubi postoji grb sektora kao i na vratima ili pak ne !?
Zato sam i pitao da li neko može da pomogne sa fotografijama baš tog UAZa sa videa . Pretpostavljam da pripada Čačanskom ododseku sektora pa ako ima nekoga iz ČA ko bi mogao da ga slika to bi bilo sjajno !?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #4 on: May 01, 2014, 09:10:38 pm »

Tu ti vec ne mogu pomoci.
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #5 on: May 01, 2014, 10:29:36 pm »

Pre rata na Kosovu, Sloba je kupio dosta ovih vozila. Mislim da nisu bila nova nego remontovana. Koristio ih je PJP, a kasnije i Žandarmerija. Mnogi su bili oklopljeni i naoružani raznim mitraljezima. Kada je Žandarmerija dobila dovoljan broj Defendera, Uazi su izbačeni iz upotrebe a kasnije predati vatrogascima. Vatrogasci (Sektor za vanredne situacije i spasavanje ili kako se već zove) su najdomaćinskiji deo MUP-a, tako da su sa ovih vozila skinuli oklope i doveli ih u ispravno stanje. Svaka im čast kako svu tu prastaru lom tehniku drže u ispravnom stanju.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 22 queries.