PALUBA
April 19, 2024, 06:36:21 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7   Go Down
  Print  
Author Topic: Vazdušna Puška  (Read 61589 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #15 on: May 27, 2014, 06:29:12 pm »

прво, не знам шта закон каже код тебе. у србији је лакше добити дозволу за прагу него за ваздушару (не дај боже мк). у хрватској је купујеш ко штап за пецање (бар тако кажу колеге на ловачким форумима).

друго, гађање птица (и других животиња) ваздушаром је у већини земаља европе ЗАБРАЊЕНО!!! тј третира се као ловокрађа, а та ти главобоља у животу не треба. уосталом, шта би гађао на камповању? за конзерве и сл глупирање није ти битно да је пушка не знам како јака. поред тога, дијаболе 5,5 су доста скупље. (успут, ради ли још горажде дијаболе???)

треће, имао сам заставу м56 и била је одлична. ако можеш да купиш велику славију, купи је, нећеш да погрешиш. од туркиња бежи ко ђаво од крста, квалитет делова им је никакав. док раде раде, чим се покваре мо'ш да их бациш. а и не раде баш нешто дуго. гамо су већ прескупе, немице да не причам, а бајкал није што је некад био...
Za vazdušne puške manje jačine dovoljna je lična karta, za puške veće energije od 20J, odnosno brzine zrna veče od 200m/s potrebno je priglašenje.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #16 on: May 27, 2014, 06:31:54 pm »

U RH sam prije par godina kupio zračnu kal. 5.5 bez ičega, zovnuo telefonom i došla kući.
Evo sad vidim da za takvu pušku treba prijava policiji.

poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #17 on: May 27, 2014, 07:26:29 pm »

Као дечак сам имао неку, мислим мађарску ваздушну пушку (на кундаку је имала неки амблем - запети лук са стрелом). Калибар 4,5 са изолученом цеви. Имала је јаку опругу (једва смо је савијали) и на двадесет метара је пробијала конзерву као од шале. Онда се то могло купити у слободној продаји као од шале.
Logged
Bookkac
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 121



« Reply #18 on: May 27, 2014, 08:30:49 pm »

Trifko, ova njegova veooma sliči na ovu donju samo njegova nema ono za optiku ( ureze ) .
ML , hvala veoma za ove slike, pomogao si mi. A pušku ne kupujem ako ne dolazi djevojka sa njom  , 500 dolara mi se ne uklapa u cijenu... Tongue
ssekir75, vjeruj druže, kod nas se mahom poklanjaju i prodaju bez ikakve dozvole ili pitanja, zato i ne brinem. Možeš kupiti bilo šta od vazdušnih i nećeš imati nikakav problem, osim ako te neko ne prijavi. Ma ne znam, ali eto, bolje da je previše jaka, nego slaba. ( na to ti nemam odgovor.. ) Ma to za Slaviu 631 i ja govorim, ali majka kad je čula kolika cijena za staru pušku umalo me nije zadavila    A ja samo ne znam zašto hvale toliko te Turkinje ... Ima rođak Baikal, al neće da je proda
SOLARIS 1972 , dobro ako je to ta. ma neću ja daleko sa njom pa da mi smeta težina
ML, ma kakvo priglašenje, kod nas se ništa živo ne poštuje
dzumba, moglo nekad, sad se ne može pošteno naći
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #19 on: May 27, 2014, 08:38:23 pm »

Trenutno posedujem GAMO WHISPER X 4,5 mm koja ima V0 305 m/s. Kada sam je nabavio nije bila potrebna dozvola.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

uzeo je za "plinkanje" ali je bila u trenutnu nabave prejaka za sina. Sada je bolje, a i sin ima 10 godina pa je kakše. Pre svega kad sam je nabavljao gledao sam kako leži u ruci. Ai ako bi ponovo nabavljao, uzeo bi pušku koja se napninje polugom a ne prelamanjem cevi.

Što mi se sviđa su i nišani, koji nisu klasični nego sa svetlečim cevkama, zadnji nastavljiv po višini i smeri. Ponekad koristim optiku, ponekad ju skinem i koristim klasične nišane. Nije da su "must have" ali čovek se vrlo brzo nauči na luksus.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



LPB




* Gamo vhisper x.jpg (21.42 KB, 700x154 - viewed 6830 times.)

* zadnji.jpg (25.5 KB, 360x384 - viewed 416 times.)

* prednji.jpg (473.37 KB, 2092x1162 - viewed 968 times.)
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #20 on: May 27, 2014, 08:52:49 pm »

Ajde Božo ovo je zvijer V0 ima skoro kao Co2 puške
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #21 on: May 27, 2014, 09:37:18 pm »

Komšija ima Indisku patku trkačicu, par, i sa sinom, koji tada imao 8 godina išli pucati. i na povratku, na daljini 50 m (daleko) sin video te patke, i pitao dali može pucati na njih (naravno iza njih nikoga, šuma). ja iz šale rekao da može, jer kao kako če na toliko potrefiti patku. Uglavnom potrefio iz prve, patka pala, ali se digla. Znači i V0 305 m/s na 50 m ne ubije patku ali je dobro ošamuti. Smiley
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #22 on: May 27, 2014, 11:57:22 pm »

U RH sam prije par godina kupio zračnu kal. 5.5 bez ičega, zovnuo telefonom i došla kući.
Evo sad vidim da za takvu pušku treba prijava policiji.

poz.

управо ово наводе и колеге ловци.

божо, и ја би узо гамо, али хантер 5,5 Wink али много скупа, брате слатки... Embarrassed поред тога, није ми јасно шта ће оптика на ваздушној пушки? ако неко не види да гађа на 20-30м, немој уопште да узима оружје да не би неког повредио.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #23 on: May 28, 2014, 12:11:12 am »

Dobio gratis Wink

Inače postoji i komplet za 5.5 za Gamo vhisper x. Menja se cev, i još 3 mala dela.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #24 on: May 28, 2014, 03:27:07 am »

dobro to za ptice, nju bih ubio u krajnjem slučaju pošto često boravim u prirodi i kampujem

A koji je to krajnji slučaj? Naleti jato razjarenih golubova, pa da moraš da se braniš? A od orla te svakako neće spasiti, niti ćeš uspeti da ga pogodiš, pa da si ne znam koji Zajcev.  Roll Eyes

Dozvole za nabavku oružja postoje s razlogom. Ko kao mlad oduzimanje života zarad lične zabave shvati zdravo za gotovo, neretko i kasnije zadrži iste navike. Svaki serijski ubica je gađanje najpre vežbao na zečevima i pticama, kao mlad, pa je onda prešao na ljude. Možda ovo zvuči pregrubo, ali vidim da je reakcija stare garde bila previše mlaka. Izvinite, ali morao sam. Neko ovom omladincu mora da skrene pažnju koliko su pogrešni njegovi motivi nabavke oružja, bez obzira na zakonske reperkusije. Uostalom, suštinska razlika između vazdušare i "prave" puške izražena je u Džulima. Ostalo su nijanse.
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #25 on: May 28, 2014, 07:04:03 am »

Trenutno posedujem GAMO WHISPER X 4,5 mm koja ima V0 305 m/s. Kada sam je nabavio nije bila potrebna dozvola.
Ako je kupljena bez priglašenja, onda je prilagođena našim propisima, kod dotične puške vjerovatno slabija opruga. original tvornički je 20j i 305m/s.
Logged
Bookkac
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 121



« Reply #26 on: May 28, 2014, 07:12:13 am »

Rocker, po prici mi izgledas kao neko stariji tako da te necu pitati jesi li nekad u sumi ostao gladan, a podobro si odmakao od kuće. Inače nosim dovoljno hrane ali eto.
Ako cemo se voditi tom logikom onda ce u Bosni 70% maloljetnika  biti ubice
Logged
Bookkac
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 121



« Reply #27 on: May 28, 2014, 12:49:01 pm »

al to je sad ne bitno, ode tema u pogrešnom smijeru
vratimo se na pušku, ako može još neko da napiše iskustvo sa Slaviom 631 Lux i ima li dovoljno dijelova, pa da odlučim da li da je uzmem.
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #28 on: May 28, 2014, 01:10:04 pm »

Slava 631 Lux

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Slavia_631_LUX.png (98 KB, 786x250 - viewed 1166 times.)
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #29 on: May 28, 2014, 01:11:11 pm »

Rocker, po prici mi izgledas kao neko stariji tako da te necu pitati jesi li nekad u sumi ostao gladan, a podobro si odmakao od kuće. Inače nosim dovoljno hrane ali eto.
Ako cemo se voditi tom logikom onda ce u Bosni 70% maloljetnika  biti ubice

To ti je krivolov, ti kad si u šumi u većini slučajeva ti je lovostaj i za ljude koji imaju dozvolu. Druga stvar u šumi glada to je skoro teško uz malo poznavanja gljiva i biljaka vazda se ima šta ubaciti u stomak. Dalje većina ptica su zaštićene vrste u BiH i stroga je zabranjen "lov".

Komšija ima Indisku patku trkačicu, par, i sa sinom, koji tada imao 8 godina išli pucati. i na povratku, na daljini 50 m (daleko) sin video te patke, i pitao dali može pucati na njih (naravno iza njih nikoga, šuma). ja iz šale rekao da može, jer kao kako če na toliko potrefiti patku. Uglavnom potrefio iz prve, patka pala, ali se digla. Znači i V0 305 m/s na 50 m ne ubije patku ali je dobro ošamuti. Smiley

Boža vjerovo ti ili ne patka je jako žilava i izdržljiva životinja čak i sitniju sačmu preživi bez problema ovo sam lično gledao.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.