PALUBA
March 28, 2024, 11:51:12 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7   Go Down
  Print  
Author Topic: Vazdušna Puška  (Read 61353 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bookkac
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 121



« on: May 27, 2014, 11:53:44 am »

treba mi veeelika pomoć, hoću da kupim vazdušnu pušku, ali nikako ne mogu da se odlučim koju ću i koji kalibar.
koristio bih je i za gađanje ptica i za gađanje meta, ali da je u okviru 100-150€ . i ako ima neko iskustva ili neki savjet veoma bi mi pomogao
unaprijed hvala
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1 on: May 27, 2014, 03:16:55 pm »

Prvo ostavi ptice na miru one nisu nikome ništa krive.

Kupi neku polovnu čehinju 4,5 mm pa ako ti se svidi sport onda idi na nešto ozbiljnije.

poz.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #2 on: May 27, 2014, 03:44:12 pm »

 Obične vazdušne puške i nisu u drugom kalibru sem 4,5mm, što je kalibar standardne dijabole.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #3 on: May 27, 2014, 03:49:33 pm »

I od mene preporuka za polovnu čehinju
Logged
Bookkac
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 121



« Reply #4 on: May 27, 2014, 03:50:50 pm »

dobro to za ptice, nju bih ubio u krajnjem slučaju pošto često boravim u prirodi i kampujem
ova što mi je sad malo zapala za oko je "Hatsan Striker Edge" i imaju i kalibar 4,5 (177.) i 5,5 (22.) ,i čitao sam po raznim forumima neki je hvale, a neki ne. neki je grde zbog brzine dijabole, neki zbog sintetičkog kundaka, a neki zbog izbora municije tako da sam sad neodlučan.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #5 on: May 27, 2014, 04:26:46 pm »

5,5 mm je već skoro pa ozbiljno oružje, neznam ali se te čak negdje moraju prijaviti u policiji.
Ako ti je prva puska, radije uzmi nesto manje/jeftinije a ne kad ispalis desetak dijabola krenu razmisljanja a šta će mi ovo.

poz.
Logged
Bookkac
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 121



« Reply #6 on: May 27, 2014, 04:41:37 pm »

ma haj to za kalibar i oružije to ćemo lako, jer ako se kupi po zakonu i imaš uredne papire to nije nikakav problem.
kod nas na Pik- u (internet prodavnica) su 99% u ponudi imaju ove puške: Zastava M56, Slavia skoro svi modeli, Hatsan isto svi modeli i eto, nađe se po neka Diana ili još koja Njemačka ili Kineska
A što se tiče cijene, tu i nije neka razlika sve su oko 100-150€ tako da na meni samo ostane da izaberem
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #7 on: May 27, 2014, 04:58:21 pm »

Ma uzmi Slaviu 4,5 mm i nema greške. Ok, ova turknja izgleda ljepo i moderno ali moja iskustva sa čehinjama su odlična.

Imao  sam oba modela malu i veliku u kalibru 4,5 i odlične, prvu sam kupio polovnu i ja sam je uništio.
Onda sam nabavio novi veći modeli i bio super zadovoljan sa njome ali sam je zbog financija morao prodati.

Sad imam neku turkinju u kalibru 5,5 (najveća greška)i to ti je top.
Em moraš vući ogromnu pušketinu, em te zaboli ruka nakon dvadesetak dijabola.

Zašto najveća greška, zato jer sad imam novaca ali vremena ni za ljek,
imam je već dvije godine a nisam ispalio ukupno dvjesta diabola.  Tongue

poz.
Logged
Bookkac
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 121



« Reply #8 on: May 27, 2014, 05:14:27 pm »

Kako vam se čini Slavia 631 Lux ? ona je meni izgledna, ali ne znam kakva je u praksi
ma ne smeta meni težina ili slično, mlad sam ja  Grin
ja sam pare prikupio i htio bih neku dobru pušku, s obzirom da mi je prva, da me ne razočara
ja i drug smo prije koji dan ispucali 500 dijabola, nismo ni osjetili, inače on ima neku Zastavinu koja je do nedavno bila stravično jaka
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #9 on: May 27, 2014, 05:40:22 pm »

Drugar ti možda ima Zastavu VP 97 koj je solidna puška, ja imam Zastavu VP 81 koja je mogu slobodno reći smeće vidiš dijabolu kako leti.
Komšija mi ima ovu turkinju 5.5mm puška je odlična samo nije za igranje. Ipak neka preporuka ti je moja 4.5 mm za početak Slavi je odličana.
Logged
Bookkac
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 121



« Reply #10 on: May 27, 2014, 05:47:43 pm »

i ja i on znamo samo da je puška Zastavina, na njoj nema nikakve oznake, ali mi kad smo gađali uspjeli smo na 5m probiti Rigips Ploču i iza nje običnu Fanta flašu, testirali smo je mnogo, čak smo i metal gađali, uspjeli smo ga podobro udubiti.
ma meni i ne treba za igranje, nego kad krenem na kampovanje da znam da ću imati nešto jako i pouzdano
a početak.. ja sebe ne smatram nekim početnikom, pošto se mnogo zanimam za oružije i sa drugovima pucam stalno iz vazdušnih pušaka
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #11 on: May 27, 2014, 05:58:20 pm »

VP 81
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

VP97
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Limove željezo i ostale tvrde predmete nemojte da gađate jer vrlo loako se dijabola rikošetira i tako možeš seba i nekog pored sebe povrijediti.


* Zastava VP81.jpg (59.95 KB, 600x225 - viewed 7658 times.)

* Vazdusna-puska-zastava-vp-97-15201.jpg (60.73 KB, 600x225 - viewed 4420 times.)
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #12 on: May 27, 2014, 06:18:49 pm »

Evo prjedloga za gađanje životinja. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
i uvjek aktuelna Diana, treba se ne kupuje sa puškom [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Ali da se ne šalimo dobar izbor je Diana 350 Magnum cal.177  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] cca 500$, bila je bar.



* Kraehe_g.jpg (20.37 KB, 701x220 - viewed 646 times.)

* Hase_g (1).jpg (17.99 KB, 701x220 - viewed 411 times.)

* Uebersicht_P1000_en (1).jpg (248.3 KB, 523x791 - viewed 592 times.)

* p_mod350_1.jpg (8.9 KB, 519x120 - viewed 559 times.)
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #13 on: May 27, 2014, 06:19:49 pm »

прво, не знам шта закон каже код тебе. у србији је лакше добити дозволу за прагу него за ваздушару (не дај боже мк). у хрватској је купујеш ко штап за пецање (бар тако кажу колеге на ловачким форумима).

друго, гађање птица (и других животиња) ваздушаром је у већини земаља европе ЗАБРАЊЕНО!!! тј третира се као ловокрађа, а та ти главобоља у животу не треба. уосталом, шта би гађао на камповању? за конзерве и сл глупирање није ти битно да је пушка не знам како јака. поред тога, дијаболе 5,5 су доста скупље. (успут, ради ли још горажде дијаболе???)

треће, имао сам заставу м56 и била је одлична. ако можеш да купиш велику славију, купи је, нећеш да погрешиш. од туркиња бежи ко ђаво од крста, квалитет делова им је никакав. док раде раде, чим се покваре мо'ш да их бациш. а и не раде баш нешто дуго. гамо су већ прескупе, немице да не причам, а бајкал није што је некад био...
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #14 on: May 27, 2014, 06:22:36 pm »

Kako vam se čini Slavia 631 Lux ? ona je meni izgledna, ali ne znam kakva je u praksi

Ma to je ova veća o kojoj pričam, mašina prva klasa. Nema greške.

Quote
ma ne smeta meni težina ili slično, mlad sam ja  Grin

Ma nije to sad neko čudo ali kao da vučeš m48, link

poz.
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.