PALUBA
August 24, 2019, 09:05:16 am *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Prilikom registracije unesite ispravnu e-mail adresu jer na toj adresi dobijate mail za aktivaciju Vašeg naloga. Proverite obavezno i neželjenu poštu...
 
   Home   Help Search Calendar Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Volksmarine  (Read 5830 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Writer Palube
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 33 179



« on: October 19, 2008, 01:46:18 am »

   Volksmarine je bila jedan od vidova NVA (National Volks Armee),formirana je 1 marta 1956 iz pomorske policije DDR-a.Osnovni zadatci Volksmarine su bili sledeći:

        1.   Zaštita i osiguranje sopstvene obale
        2.   Odbrana teritorije DDR-a od napada sa mora
        3.   Podrška Sovjetskoj mornarici i učestvovanje u združenim operacijama:
           -protiv neprijateljskih pomorskih snaga
           -odbrana i zaštita sopstvenog pomorskog saobraćaja
           -unošenje panike i uništavanje pomorskog saobraćaja neprijatelja
        4.   Podrška KoV i RV prilikom operacija u obalnom području:
           -zaštita primorskog krila KoV
           -amfibijske operacije
           -prevoz trupa morem
           -prevoz naoružanja i vojne opreme morem


* amblem volksmarine.jpg (19.32 KB. 335x448 - viewed 279 times.)

amblem Volksmarine

   Volksmarine je bila organizovana na sledeći način:

     - Komanda Volksmarine / Rostock /,sa sledećim jedinicama:
        - 18 Obalski raketni puk „Waldemar Verner“ / KRR-18 / Schwarzenpforst
        - 18 Puk obalne odbrane „Wilhelm Florin“ / KVR-18 / Rostock
        - 18 Mornarička helikopterska eskadrila „Kurt Barthel“ / Starlsund-Parow
        - 28 Mornarički avio puk „Paul Wiecorzek“ / Laage
        - 28 Bataljon za vazdušno navođenje i propagandu / NFB-28 / Laage
        - 18 Propagandni puk „John Wesolek“ / NO-18 / Bohlendorf
        - 18 Bataljon za propagandne operacije / NBetrB-18 / Rostock
        - 18 Mornarički pionirski bataljon „Karl Kittelmann“ / MPiB-18 / Skelmorlie
        - 18 Civilni inžinjerijski bataljon / IBB-18 / Skelmorlie
        - 18 Artiljerijska baterija PVO / FlaBttr-18 / Peenemunde
        - 9 Leteći tehnički bataljon „Katja Niederkirchner“ / FTB-9 / Peenemunde
        - 18 Leteći tehnički bataljon / FTB-18 / Starlsund-Parow
        - 19 Leteći tehnički bataljon / FTB-19 / Large Mohrdorf
        - 28 Leteći tehnički bataljon / FTB-28 / Laage
        - 18 Radiotehnički bataljon „John Birdsong“ / FuFuTSB-18 / Bohlendorf
        - 18 Bataljon za elektronsko ratovanje „Hans Hagen“ / BFEK-18 / Greifswald
        - Centar za testiranje / Wolgast
        - 18 Naučno-tehnički centar „Marcin Kasprzak“ / STC-18 / Wolgast
        - 8 Skladište odeljenja za testiranje / Wolgast
        - 18 Grupa za analiziranje,proračun i informisanje / ARIG-18 / Rostock-Gehlsdorf
        - 18 Četa za protivhemijsko ratovanje / KCA-18 / Skelmorlie
        - 18 Motorizovani bataljon / KfzB-18 / Rostock-Gehlsdorf
        - 18 Ronilačka komanda „Richard Staimer“ / KSK-18 / Kuhlungsborn
        - 18 Četa za propagandu / PRK-18 / Warnemunde
        - 18 Tehničko-osmatračka četa / TBK-18 / Greifswalder-Oie
        - 18 Mornarički medicinski centar / MmedZ-18 / Stralsund
        - 18 Pionirsko-građevinska četa / PiBK-18 / Bobbin
        - 28 Pionirsko-građevinska četa / PiBK-28 / Bobbin
        - Mornarička muzika / Stralsund
        - Štab muzike / Rostock
        - 18 Četa za održavanje / Warenshof i Rostock-Gehlsdorf
        - 18 Računski centar / RZ-18 / Rostock-Gehlsdorf
        - 18 Pomorsko-hidrografska služba „Alexander Abusch“ / SHD-18 / Rostock
        - 18 Torpedno-tehnološka četa / TorpTeK-18 / Skelmorlie
        - Vojnopomorska akademija „Karl Liebknecht“ / OHS VM / Stralsund
        - Flotna škola „Walter Steffens“ / Stralsund
        - Lučka komanda istok / Stralsund
        - Komande baza Rostock,Skelmorlie,Wolgast
        - Još drugih manjih jedinica i ustanova

      -1 flotila / Peenemunde / sa sledećim jedinicama:
        - 1 Brigada desantnih brodova / 1.LSBr /
           - 1 Divizion desantnih brodova / 1.LSA
           - 3 Divizion desantnih brodova / 3.LSA
        - 1 Brigada za podršku / 1 SichBr
        - 1 Protivpodmornički brodski odred / 1.UAWSA
        - 3 Protivpodmornički brodski odred / 3.UAWSA
        - 1 Minsko-protivminski odred / 1.MAWSA
        - 3 Minsko-protivminski odred / 3.MAWSA
        - 1 Grupa za podršku / 1.SiStSA
        - 1 Grupa za spasavanje
        - manje obalne jedinice i ustanove

      -4 flotila / Rostock-Warnemunde / sa sledećim jedinicama:
        - 4 Obalska mornarička brigada / 4.KSSBr
        - 4 Brigada za podršku / 4.SichBr
        - 2 Protivpodmornički brodski odred / 2.UAWSA
        - 4 Protivpodmornički brodski odred / 4.UAWSA
        - 2 Minsko-protivminski odred / 2.MAWSA
        - 4 Minsko-protivminski odred / 4.MAWSA
        - 4 Grupa za podršku / 4.SiStSA
        - 4 Divizion osmatračkih brodova
        - Školski brodovi 1189 i S-61 „Wilhelm Pieck“
        - manje obalne jedinice i ustanove
 
       -6 flotila / Dranske / sa sledećim jedinicama:
        -1 Raketno-torpedna brigada brodova / 1.RTSB
        - 3 Raketno-torpedna brodska brigada / 3.RTSB
        - 5 Raketno-torpedna brodska brigada / 5.RTSB
        - 7 Brigada lakih torpednih čamaca „Fritz Globig“ / 7.LTSB
           - 1 Grupa lakih torpednih čamaca
           - 3 Grupa lakih toprednih čamaca
           - 5 Grupa lakih torpednih čamaca
           - 7 Grupa raketnih korveta
        - 9 Brigada lakih torpednih čamaca „Charles Baier“ / 9.LTSB
           - 2 Grupa lakih torpednih čamaca
           - 4 Grupa lakih torpednih čamaca
           - 6 Grupa lakih torpednih čamaca
           - 9 Grupa raketnih topovnjača
        - 6 Grupa za podršku / 6.SiStSA
        - manje obalne jedinice i ustanove


* zastava volksmarine.gif (12.02 KB. 366x217 - viewed 258 times.)

zastava Volksmarine

               RATNI BRODOVI

   Fregate:
3 klase Koni

     141-Rostock
     142-Berlin
     143-Hall
        deplasman: 1820 t
        dužina: 96.42 m
        širina: 12.7 m
        gaz: 4.25 m
        pogon: 2 dizel motora,svaki sa 8000 KS i 1 gasna turbina sa 20000 KS
        brzina: 30 čv
        posada: 110 članova
        naoružanje: 2x2x76 mm AK-726,2x2x30 mm AK-230,1x2 LPAR OSA-M,2x12 LPPdR RBU-6000 Burja,14 mina


* 143 hall.jpg (18.17 KB. 448x285 - viewed 283 times.)


   Korvete:
16 klase Parchim

     211-Gadebusch
     212-Gravesmuhlen
     213-Bergen
     214-Angermunde
     221-Lubz
     222-Bad Doberan
     223-Gustrow
     224-Waren
     231-Prenzlau
     232-Ludwigslust
     233-Ribnitz-Damgarten
     234-Teterow
     241-Wismar
     242-Parchim
     243-Perleberg
     244-Butzow
        deplasman: 854 t
        dužina: 75.2 m
        širina: 9.8 m
        gaz: 4.4 m
        pogon: 3 dizel motora M 504,svaki sa 4750 KS
        brzina: 24 čv
        posada: 59 članova
        naoružanje: 1x2x57 mm AK-725,1x2x30 mm AK-230,2x4 LPAR FASTA 4 za rakete Strela-2,2x12 LPPdR RBU-6000 Burja,4x400 mm TC OTA-40 za PPdT,2 KDB


* 214 angermunde.jpg (23.89 KB. 448x333 - viewed 277 times.)


5 klase Molnja ( Tarantul )

     571-Albin Kobis
     572-Rudolf Eglhofer
     573-Fritz Globis
     574-Paul Eisenschneider
     575-Hans Beimler
        deplasman: 455 t
        dužina: 56.1 m
        širina: 10.2 m
        gaz: 2.2 m
        pogon: 2 dizel motora CM 504 sa ukupno 8000 KS,2 gasne turbine Nikolajev DR 77 sa ukupno 16000 KS
        brzina: 43 čv
        posada: 42 člana
        naoružanje: 1x76 mm AK-716,2x6x30 mm AK-630,4 LPBR P-21/22,1x4 LPAR FASTA 4 za rakete Strela-2


* tarantul.jpg (37.06 KB. 430x313 - viewed 285 times.)


« Last Edit: February 02, 2010, 02:53:27 pm by MOTORISTA » Logged
MOTORISTA
Writer Palube
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 33 179



« Reply #1 on: October 19, 2008, 01:51:35 am »

   Raketne Topovnjače:
3 klase Sassnitz

     591-Sassnitz
     592-Bad Duben
     593-Binz
        deplasman: 348 t
        dužina: 48.9 m
        širina: 8.65 m
        gaz: 2.2 m
        pogon: 3 dizel motora Zvezda M 520 sa ukupno 16200 KS
        brzina: 36 čv
        posada: 33 člana
        naoružanje: 1x76 mm AK-716,1x6x30 mm AK-630,2x4 LPBR Kh-35,1x4 LPAR FASTA 4 za rakete Strela-2


* 591 sassnitz.jpg (12.86 KB. 448x179 - viewed 178 times.)


   Raketni Čamci:
12 klase Osa I

     711-Heinrich Dorrenbach
     712-Walter Kramer
     713-Dr Richard Sorge
     714-Fritz Gast
     731-Otto Tost
     732-August Luttgens
     733-Karl Meseberg
     734-Albert Gast
     751-Max Reichdietc
     752-Paul Schulz
     753-Josef Schares
     754-Paul Wieczorek
        deplasman: 220 t
        dužina: 38.6 m
        širina: 7.6 m
        gaz: 2.93 m
        pogon: 3 dizel motora M 503A,svaki sa 5350 KS
        brzina: 39 čv
        posada: 28 članova
        naoružanje: 2x2x30 mm AK-230,4 LPBR P-15


* osa.jpg (21.72 KB. 365x194 - viewed 190 times.)


   Torpedni Čamci:
6 klase Šeršen

     815-Wilhelm Florin
     823-Bruno Kuhn
     833-Ernst Grabe
     835-Ernst Schneller
     852-Heinz Kapelle
     853-Anton Seafkow
        deplasman: 158 t
        dužina: 34.08 m
        širina: 6.74 m
        gaz: 2.76 m
        pogon: 3 dizel motora M 503,svaki sa 4000 KS
        brzina: 46 čv
        posada: 24 člana
        naoružanje: 2x2x30 mm AK-230,4x533 mm TC TA-533-206 OTAM,2 KDB


* shershen.jpg (17.8 KB. 448x291 - viewed 172 times.)


29 klase Libelle

     911-915
     921-925
     931-935
     941-945
     952-955
     961-965
        deplasman: 35.17 t
        dužina: 18.96 m
        širina: 4.42 m
        gaz: 1.6 m
        pogon: 2 dizel motora M 50 F,svaki sa 3600 KS
        brzina: 48 čv
        posada: 5 članova
        naoružanje: 1x2x23 mm DL2V23,2x533 mm TC


* libelle.jpg (20.02 KB. 448x171 - viewed 197 times.)


   Minopolagači-minolovci:
16 klase Kondor I

     BG 32-Kuhlungsborn
     GS 411-Uckermunde
     GS 414-Altenreptow
     GS 415-Ahrenshoop
     GS 422-Demmin
     GS 423-Pasewalk
     GS 441-Malchin
     GS 442-Templin
     GS 443-Baltenhagen
     G 221-Vitte
     G 412-Neustrelitz
     G 416-Klutz
     G 425-Kirchdorf
     G 426-Rerik
     G 446-Bansin
     V 814-Greifswald
        deplasman: 339 t
        dužina: 52 m
        širina: 7.1 m
        gaz: 2.4 m
        pogon: 2 dizel motora 40DM,svaki sa 2200 KS
        brzina: 18 čv
        posada: 30 članova
        naoružanje: 1x2x25 mm 2-M-3 110 PM,minolovke,tračnice za mine


* kondor I.jpg (55.98 KB. 458x266 - viewed 206 times.)

« Last Edit: February 02, 2010, 02:55:46 pm by MOTORISTA » Logged
MOTORISTA
Writer Palube
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 33 179



« Reply #2 on: October 19, 2008, 01:59:00 am »

26 klase Kondor II

     311-Sommerda
     312-Eisleben
     313-Tangerhutte
     314-Stralsund
     315-Wittstock
     316-Zerbst
     321-Kyritz
     322-Riesa
     323-Stadt Guben
     324-Robel
     325-Pritzwalk
     326-Rathenow
     331-Dessau
     332-Bitterfeld
     333-Gransee
     334-Schonebeck
     335-Altenburg
     336-Grimma
     341-Oranienburg
     342-Juterborg
     343-Bernau
     344-Eilenburg
     345-Neuruppin
     346-Strasburg
     V 811-Wolgast
     V 813-Rosslau
        deplasman: 479 t
        dužina: 56.52 m
        širina: 7.78 m
        gaz: 2.5 m
        pogon: 2 dizel motora 40DM,svaki sa 2200 KS
        brzina: 18 čv
        posada: 35 članova
        naoružanje: 3x2x25 mm 2-M-3 110 PM,minolovke,tračnice za mine

   Desantni brodovi:
12 Klase Froch I

     611-Hoyerswerder
     612-Schwerin
     613-Frankfurt/Oder
     614-Cottbus
     615-Eisenhuttenstadt
     616-Grimmen
     631-Lubber
     632-Hagenow
     633-Nerbrandenburg
     634-Eberswalde/Finow
     635-Anklam
     636-Schwedt
        deplasman: 1900 t
        dužina: 90.70 m
        širina: 11.12 m
        gaz: 3.4 m
        pogon: 2 dizel motora DM 61-4A,svaki sa 6000 KS
        brzina: 18 čv
        posada: 42 člana
        naoružanje: 2x2x57 mm AK-725,2x2x30 mm AK-230,2x40x122 mm VBR A-215
        mogućnost krcanja: do 7 oklopnih transportera BTR-60


* 635 anklam.jpg (18.21 KB. 448x250 - viewed 159 times.)


2 klase Froch II

     E 171-Nordperd
     E 172-Sudperd
        deplasman: 1900 t
        dužina: 90.70 m
        širina: 11.12 m
        gaz: 3.3 m
        pogon: 2 dizel motora DM 61-4A,svaki sa 6000 KS
        brzina: 18 čv
        posada: 35 članova
        naoružanje: 2x2x57 mm AK-725,2x2x25 mm 2-M-3 110 PM
        mogućnost krcanja: do 7 oklopnih transportera BTR-60


* froch II.jpg (13.97 KB. 448x269 - viewed 160 times.)


               POMOĆNI BRODOVI

   Transportni brodovi:

6 klase Darss

     E 441-Darss
     E 111- Monchgut
     E 661-Wittow
     P 441-Kuhlung
     V 85-Granitz
     V 815-Werdau
        deplasman: 2290 t
        dužina: 76.2 m
        širina: 12.4 m
        gaz: 4.15 m
        pogon: dizel motori
        brzina: 12 čv
        posada: 16 članova
        naoružanje: 3x2x25 mm 2-M-3 110 PM
* prva tri broda su bila transportna,P 441 je bio brod radionica,dok su V 85 i V 815 služili za ispitivanja


* darss.jpg (11.32 KB. 448x153 - viewed 167 times.)


   Brodovi baze:

6 klase Vogtland

     H 11-Altmark
     H 31-Harz
     H 51-Havelland
     H 71-Vogtland
     H 72-Borde
     H 91-Uckemark
        deplasman: 2390 t
        dužina: 89.4 m
        širina: 13.2 m
        gaz: 2.4 m
        pogon: dizel motor
        brzina: 6 čv
        posada: 32 člana
        naoružanje: 2x2x25 mm 2-M-3 110 PM,4x4 LPAR FASTA 4 za rakete Strela-2
* brodovi su služili za odmor posada raketnih i torpednih čamaca,kao i za manje popravke na tim brodovima


* h-71 vogtland.jpg (10.79 KB. 448x151 - viewed 179 times.)


     Remorkeri:

4 klase Zander

     A 08
     A 09
     A 45
     A 68

1 klase Ummanz

     A 10

2 klase Ehle

     A 11
     A 61

6 kase Havel

     A 111
     A 112
     A 442
     A 443
     A 661
     A 662

2 klase Thale

     A 113
     A 114

     Tankeri:

5 klase Gustav Koenig

     C 11
     C 12
     C 40
     C 60
     C 61

2 klase Reims

     C 111
     C 661

2 klase Baschuachak

     C 441
     C 443

     Spasilački brod:

     A 441 Otto von Guericke ( klase Piast )


* otto von guericke.jpg (17.71 KB. 411x336 - viewed 172 times.)


     Ronilački brod:

     A 60 Taucher 2

« Last Edit: May 12, 2010, 04:52:37 pm by Rade » Logged
MOTORISTA
Writer Palube
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 33 179



« Reply #3 on: October 19, 2008, 02:01:19 am »

     Školski brodovi:

2 klase Wodnik

     S 41
     S 61-Wilhelm Piecke
        deplasman: 1745 t
        dužina: 72.24 m
        širina: 11.9 m
        gaz: 4.1 m
        pogon: 2 dizel motora Zgoda-Sulzer 6TD48,svaki sa 1410 KS
        brzina: 16.8 čv
        posada: 56 članova + 101 kadet
        naoružanje: 2x2x30 mm AK-230,2x2x23 mm DL2V23


* s-61 wilhelm piecke.jpg (22.55 KB. 336x428 - viewed 178 times.)


1 školski jedrenjak

     Greif
        deplasman: 290 t
        dužina: preko svega 41 m,palube 35.4 m
        širina: 7.4 m
        gaz: 3.6 m
        pomoćni motor: 1 dizel motor tip 4 WD 224,sa 106 KS
        površina jedrilja: 570 m2
        brzina: 6 čv sa motorom,14 čv sa jedrima
        posada: 15 članova + 35 kadeta


* greif.jpg (26.92 KB. 448x336 - viewed 173 times.)

« Last Edit: February 02, 2010, 02:59:23 pm by MOTORISTA » Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.017 seconds with 25 queries.