PALUBA
March 29, 2024, 02:04:53 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Ruski Mi-17 idu na Tajland  (Read 2095 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« on: October 26, 2008, 09:25:25 am »

25.10.2008. g             StrategyPage

Tajland kupuje tri nova helikoptera Mi-17 po ceni od 9 miliona dolara po komadu. Ovim ugovorom povlači projekt vredan 28 miliona dolara, a koji se odnosio na remont 15 helikoptera Bell-212. Tajland ima skoro 200 helikoptera američkog porekla, koji su većinom stari i van upotreb, čekajući remont ili rashod.


Cela vest
Quote
Thailand is buying three new Russian Mi-17 helicopters for about $9 million each, and backing off a $28 million project to refurbish fifteen of its U.S. made Bell 212s (civilian version of the UH-1 "Huey"). Thailand has nearly 200 American made helicopters, but most are over twenty years old, and about half of them are out of action waiting for repairs at any given time.

The Mi-17 is the export version of the Mi-8, a twin-engine helicopter, roughly equivalent to the U.S. UH-1. But the Mi-8/17 is still in production and is the most widely exported (2,800 out of 12,000 made) helicopter on the planet.

The Mi-8 is about twice the size and weight of the UH-1, but only hauls about 50 percent more cargo. However, the Mi-8 had a larger interior, and can carry 24 troops, versus a dozen in the UH-1. The UH-1 was replaced by the UH-60 in the 1980s, while the Mi-8 just kept adding better engines and electronics to the basic Mi-8 frame. But the UH-60, while weighing as much as the UH-1 (4.8 tons), could carry as much as the 12 ton Mi-8. But the Mi-8 costs about half as much as a UH-60, and the larger interior is popular with many users. Russia also offers lower rates for training pilots and mechanics.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1 on: September 16, 2015, 07:28:07 pm »

Tajland želi kupit ruske helikoptere Mi-17, a platio bi ih rižom i kaučukom. Rusi su spremni prodati Tajlandu vojnu tehniku u vrijednosti 160 miljona $, u zamjenu za 80.000t kaučuka....

Vir: "Obramba" SLO
http://www.obramba.com/
16/09/2015

Tajska bo helikopterje Mi-17 plačala s kavčukom in rižem
 
TAJSKA SE ZANIMA ZA RUSKA VOJAŠKE LETALNIKE

Ruski izvoznik oborožitvenih sistemov in letalske opreme Rostec se ozira za novim azijskim trgom – Tajsko, blago, v tem primeru transportne helikopterje Mi-17, pa bo menjal za blagovni dobrini, riž in kavčuk, poroča Bangkok Post.

Poleg helikopterjev bi Tajci v Rusiji rad kupili tudi dva Suhojevi potniški letali za regionalni promet superjet100. Tudi sicer Rusija in Tajska širita blagovne vezi. Kot v juliju napovedal  ruski trgovinski minister, je Rusija pripravljena prodati Tajski za 160 milijonov dolarjev oborožitvenih sistemov in vojaške opreme v zamenjavo za 80.000 ton kavčuka. Da se Tajci res nagibajo k temu poslu, priča tudi obisk tajske vojaške delegacije na nedavnem sejmu Russian Arms Expo.

Tajska je sicer dolga desetletja tradicionalen kupec ameriškega orožja in opreme, se je pa že leta 2006 zanimala za nakup ruskih lovcev Su-30, potem pa je namesto novih F-16 (ki so jih v oborožitvi že imeli) kupila švedske lovce JAS-39 gripen in pa Saabovo turbopropelersko letalo za zgodnje odkrivanje in opozarjanje ter nadzor erieye AWACS. Tajci so kitajskim tankom zatem dodali še ukrajinske transportne oklepnike BTR-3, tajski vojaki pa so opremljeni z ruskimi prenosnimi  protiletalskimi raketnimi sistemi SA-18 igla, ta »ruski« trend pa naj bi poslej nadaljevali še s transportnimi helikopterji.

Tajska je opremljena z večjim številom (približno 150) ameriških transportnih helikopterjev Bell 212 in UH-1 huey, ki pa so že dotrajani in jih je veliko zato prizemljenih. Zato je tajska vojska iskala nadomestilo zanje, vlada pa je za posodobitev obstoječe helikopterske flote namenila 30 milijonov dolarjev. Tajske letalske sile do se odločile za nakup novih Bellovih transportnih helikopterjev 412, kopenska vojska pa se je odločila drugače, kot večina ameriških zaveznic, ki kupujejo ameriške UH-60 black hawke. Oko so vrgli na ruske transportne helikopterje Mi-17, kupili naj bi jih skupaj 6, tri s sredstvi, ki so jih »vzeli« iz programa za posodobitev helikopterjev UH-1 huey in Bell 212, tri pa z neposredno blagovno menjavo za kavčuk (in riž). Tajska vojska ima v svoji oborožitvi že 3 ruske helikopterje Mi-17-V5.

Kot so navedli, dobijo za ceno enega UH-60 black hawka tri ruske helikopterje Mi-17, ki nosi do 30 vojakov, medtem ko black hawk le 13. Black hawk sicer lahko nosi enak tovor kot Mi-17, le število vojakov v njem je omejeno zaradi manj prostora. Na splošno pa gre v Mi-17 od 20 do 24 vojakov, v black hawka pa 10-11.

Pripravil: B. Knific, foto: TAF, Military Photos


* tajski-vojaski-helikopter-Mi-17-.jpg (458.29 KB, 900x608 - viewed 85 times.)

* tajski-vojaski-helikopter-Mi-17--642x336.jpg (70.81 KB, 642x336 - viewed 83 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #2 on: May 19, 2016, 05:14:07 pm »

Tajland namjerava zamijeniti helikoptere Boeing CH-47D chinook sa ruskim helikopterima  Mi-17V5. (za sada upotrebljava 5 helikoptera ovog tipa). Tu vijest je objavio K-dant vojske Teerachai Nakwanich.....

Vir: "Obramba" SLO
http://www.obramba.com/
18.05.2016.

Tajska bo ameriške helikopterje CH-47 chinook zamenjala z ruskimi Mi-17V5

TAJSKA VOJSKA BO KUPILA DODATNE TRANSPORTNE HELIKOPTERJE MI-17

Tajska kraljeva vojska načrtuje zamenjavo starih ameriških transportnih helikopterjev Boeing CH-47D chinook z ruskimi transportnimi helikopterji Mi-17V5, je sporočil poveljnik Tajske vojske Teerachai Nakwanich v sredo, 17. maja 2016.

Že v začetku maja je tajski premier in  vrhovni poveljnik Tajske vojske Prayut Chan-ocha namignil, da bi se Bangkok lahko odločil za nakup helikopterjev iz Rusije. Vzroke za takšno odločitev pa je v intervjuju za domačo televizijo razkril poveljnik Teerachai Nakwanich.

“Potrebujemo nove helikopterje za zamenjavo zastarelih ameriških CH-47 chinook, ki se uporabljajo kot glavni vojaški transportni helikopterji. Nimamo denarja za nakup novih chinookov, naš proračun je zelo omejen, ruski helikopterji pa izpolnjujejo naše zahteve tako po svojih značilnostih ko ceni,” je Nakwanich komentiral nedavne izjave predsednika vlade v intervjuju za tajsko nacionalno televizijo.

Cena ameriškega transportnega helikopterja CH-47 chinook se začne pri okoli 35 milijonih USD, medtem ko se najcenejši ruski Mi-17V5 dobijo že za dobrih 20 milijon USD.

Tajska vojska že sedaj poleg številnih evropskih (AS550, EC 145, AW139) in ameriških (Bell AH-1F, UH-1H, UH-60, UH-71A, Bell 212, Bell 206, CH-47 ) uporablja 5 helikopterjev Mil Mi-17V5. Dodatne helikopterje Mi-17V5, s katerimi nameravajo zamenjati 6 ameriških transportnih helikopterjev Boeing CH-47D chinook, bodo uporabljali za reševanje, v primeru naravnih nesreč in izrednih razmer, za evakuacijo in transport.

Pripravil: A. Knific, foto: Military Photos


* tajski-vojaski-helikopter-Mi-17V5--642x336.jpg (53.15 KB, 642x336 - viewed 72 times.)
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 24 queries.