PALUBA
June 26, 2019, 09:35:43 am *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Prilikom registracije unesite ispravnu e-mail adresu jer na toj adresi dobijate mail za aktivaciju Vašeg naloga. Proverite obavezno i neželjenu poštu...

Home   Help Search Calendar Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4   Go Down
  Print  
Author Topic: O temi "Ukrajina na rubu građanskog rata?"  (Read 13647 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*

« Reply #15 on: July 07, 2014, 05:52:46 pm »

Vjest ko vijest se prenosi kakva je o orginalu (premda ja izbacim neprimjereni dio) i tu ne mozemo nista.
Mi pricamo o komentarima forumasa koji idu uz tekst ili video.
Sta bi sad trebali cenzurirati CNN ili RT?

poz.
švercer011
Prijatelj foruma
potporučnik
*

« Reply #16 on: July 07, 2014, 06:23:13 pm »

Najbolje je da izbrisete temu jer u sustini koga za.ole sta se tamo dogadja,vojnih sukoba nema tako da temi o ukrajini nije mesto na palubi....
Solaris
kapetan bojnog broda
*

« Reply #17 on: July 07, 2014, 06:27:48 pm »

Vrlo blizu sam tog misljenja.

poz.
mwolf
mladji vodnik
*

« Reply #18 on: July 07, 2014, 06:56:33 pm »

Do sada sam jedine vesti o Ukrajini pratio preko Palube, jer mi se ne da da čekam neke vesti i da slušam mnogo više laži i još gprih vesti  lepo upakovane ... dok dočekam vesti iz Ukrajine.
Kad je počelo tamo molio sam Boga da se što pre završi, ali eto nije, iskomplikovalo se.
E sad da li navijam za neku stranu, pa jednostavno ne mogu, ako navijam za jednu onda idem protiv ubeđenja u nekoj drugoj sličnoj (ne istoj) strani da ne kažem problemu, a ako se stavim opet na drugu stranu opet idem protiv nekih drugih ubeđenja. Ovde se dešava isto to, pravila koja ste doneli neće ništa dobro da donesu, samo će se neki ljudi izgubiti sa ovih strana, jeste sad ćete reći neka ih neka idu, ali opet ni to ne valja, jer se zbog neke komplikovane situacije u Ukrajini ljudi svađaju. Zabranili ste poređenja sa nekim događanjima u Istoriji, aisto tako bih zamolio sve Vas koji su se svrstali na neku od strana da se zapitaju kako su razmišljali tada, a šta sad zastupaju. Jako volim ovaj Forum i jedan je od retkih koje redovno posećujem. Prosto rešenje je koristiti ispravnu termilogiju, dati SVOJE analize, prepisati neku vest za izvorom i dati mišljenje o njoj. To bi bio neki ispravan put, ili se možda varam.

mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*

« Reply #19 on: July 07, 2014, 11:23:17 pm »

Ne razumijem modove frouma koji žele da najčitniju njegovu temu ograniče/zatvore Huh?
Razmišljajmo malo marketinški: Ovo bi moglo da preraste u nešto veće i komercijalnije od  Velikog Brata ili Ultimate Fight-a Wink
Čega ili koga se uredništvo boji? Nije uredništvo odgovorno za stavove i mišljenja članova (citat: "Mišljenje je kao i šup.k, ima ga svako").
Ako se želi ostati na nivou onda ovo treba postati stručni forum, a na takvim forumima ne može svako biti član.
Postavlja se pitanje "kuda ovaj Forum ide?"
Odlučite se pa nam javite

Eh da...još jedna stvar: Mislim da je problem ove teme taj što je probudila "duhove prošlosti" (T11) kod nekih članova, a to prepoznaju samo oni koji te "duhove" još nisu smirili...

Sprdnju na stranu ali mislim da "Paluba" zapada u problem koji je mnogo veći nego "tema o Ukrajini": ...Kuda i Kako Dalje, a ostati u Vrhu Huh?
Mislim da se treba vratiti par koraka unazad, prisjetiti se zbog čega je Paluba krenula, analizirati njen razvoj, sagledati njene potencijale, izvući zaključke, napraviti koncept za dalje...
Vrijeme mijenja sve pa i internet forume. Ja ne znam kako je bilo na početku, postao sam član pred kraj "zlatnog doba", ali ovo više nije to...
Paluba danas nije isto što i Paluba juče. Ako želimo ostati na okupu moramo nešto promijeniti... Možda nas same Huh?

Izvinjavam se ako nekome ovaj post izgleda konfuzno ali to je posljedica konfuzije koja vlada u zadnje vrijeme na forumu Sad
Bojnik
vodnik
*

« Reply #20 on: July 07, 2014, 11:36:12 pm »

Što se tiče posta iznad.

Ovo će čudno zvučat, ali razlog moguće spomenute "stagnacije" leži baš u tome što je Paluba kvalitetan forum. Kako to objašnjavam ? pa realno, ako ne računamo Avijacijubezgranica koja je ugašena, ja ne znam koji je forum više od ovog doprinio i arhivirao više gigabajta videa i fotografija, informacija iz nekadašnje JNA i vojne povijesti oba dvije Jugoslavije, pa sve do današnjih vojski i vojne tematike.

Vjerovatno se sve zasitilo. Sve šta neko treba nać od slika i videa vezano za povijest avijacije, mornarice, kopnene vojske npr bivše SFRJ se nalazi ovdje.

I tu se često puta što je meni bilo jako zanimljivo čitat kao anonimac i prije učlanjenja na forum meni našlo jako zanimljivog materijala. Ekskluzivnih fotografija, informacija, tekstova koji nigdje drugdje prije nisu postojali.

Ja bi reko da nema tu šta puno mjenjat, nego da se nastavi kao do sad uz postavljanje ekskluzivnih fotografija, tekstova, informacija vezanih za vojsku i vojnu povijest.

Ovdje i dalje ima jako puno pravih stručnjaka, više nego na bilo kojem sličnom forumu sa istim govornim područjem i to je prednost Palube nad svim drugim forumima di nema reda i sve je puno balavaca.
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*

« Reply #21 on: July 08, 2014, 12:04:16 am »

Što se tiče posta iznad
To nije "post iznad" nego mišljenje (doduše konfuzno Wink ) nekoga ko ima svoj user name na ovom forumu...a i ime...tamo gdje treba...

A koliko vidim i ti, baš kao i ja imaš obadvije stvari koje sam pomenuo u mom predhodnom postu... ili bar jednu od njih...

Zamolio bih te da sljedeći put klikneš "quote" (pa možeš i da brišeš ono što ti ne treba...) a da ne koristiš taj termin "post iznad"
Kada sam tebe citirao, ja sam te citirao... nisam rekao: "...par postova iznad..." ili tako nešto...
Ja bih zaista volio da su moji postovi iznad drugih, ali nije tako... OK?  Wink
Bojnik
vodnik
*

« Reply #22 on: July 08, 2014, 12:56:50 am »

Što se tiče posta iznad
To nije "post iznad" nego mišljenje (doduše konfuzno Wink ) nekoga ko ima svoj user name na ovom forumu...a i ime...tamo gdje treba...

A koliko vidim i ti, baš kao i ja imaš obadvije stvari koje sam pomenuo u mom predhodnom postu... ili bar jednu od njih...

Zamolio bih te da sljedeći put klikneš "quote" (pa možeš i da brišeš ono što ti ne treba...) a da ne koristiš taj termin "post iznad"
Kada sam tebe citirao, ja sam te citirao... nisam rekao: "...par postova iznad..." ili tako nešto...
Ja bih zaista volio da su moji postovi iznad drugih, ali nije tako... OK?  Wink

Ma nema problema. Inače, ako si čitao moje pisanje na temi o Ukrajini i na većini drugih tema, ja uvijek koristim "quote" ili barem napišem @nick onog kojeg citiram, ali eto sad sam se žurio u pisanju i naprosto nisam obratio pažnju, tako da izvini u vezi toga, nije ništa osobno ili neki znak nepoštovanja, naprotiv.
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*

« Reply #23 on: July 08, 2014, 01:08:09 am »

Ono što razlikuje ovaj forum od drugih je kultura lijepog ponašanja, dijaloga i uvažavanja suprotnih mišljenja...
Nemoj se nalaziti prozvanim jer mi to nije bio cilj, a i ni nivo do kojeg držim.
Kao što citirah: "...mišljenje ima svako..." i to je osnovno i demokratsko pravo svake jedinke.

Boro Prodanic
Prijatelj foruma
kapetan bojnog broda
*

« Reply #24 on: July 08, 2014, 06:18:28 am »

Mislim da je problem oko kojeg se sporimo mnogo širi od Ukrajine, i veći.

Da podsetim kolege na izjavu Medlim Olbrajt, prenesenu od svih svetskih medija pre par godina, da je Sibir suviše veliko prirodno bogatstvo da bi ga eksploatisala samo jedna nacija/država. Malo razmišljanja, i eto nas na postulatima novog svetskog poretka:

1. Ukinuti granice (ograničavanje suvereniteta država je u toku po više osnova i u više regija sveta);
2. Ukinuti religije (ovo se već radi dugo - sekte, na stotine njih...);
3. Ukinuti nacije (i ovo je u toku, dugo već);
4. Ukinuti porodicu (daleko odmaklo - gej brakovi, ko ne dopusti gej paradu nije demokrata i mogao bi dobiti koju bombu na glavu...):
5. Ukinuti privatnu svojinu (ovo ide pomalo, nije još zahuktalo).

Šta onda ostaje? Ostaju ljudi kao brojevi, kojima neki Veliki brat uzima dete čim se rodi i od njega u drugom kraju sveta pravi rudara, naučnika ili vojnika - šta hoće, ljudi koji ne znaju ko su, šta su, znaju samo da moraju da rade da bi neka mala manjina uživala, praktično mravinjak ili pčelinja košnica.

Neki kažu da je ovo što sam napisao samo deo teorija zavere, a ja Vas pitam: da li je Aljaska preveliko prirodno bogatstvo da bi ga eksploatisala samo jedna nacija/država? Ili nije? Ako nije, zašto Sibir jeste?

Molim, nemojte meni ovde odgovarate, razmislite malo i odgovorite sebi, svoje dece radi.

Eto, to se sada radi u Ukrajini, maršira se ka Sibiru. A Rusi, kad se od toga ne bi branili, i zaslužili bi da postanu brojevi u nekoj novoj kvazi-ljudskoj kulturi, koja nadam se, nikada neće uspeti u svojim naumima.
Bojnik
vodnik
*

« Reply #25 on: July 08, 2014, 09:22:27 am »

Neki kažu da je ovo što sam napisao samo deo teorija zavere, a ja Vas pitam: da li je Aljaska preveliko prirodno bogatstvo da bi ga eksploatisala samo jedna nacija/država? Ili nije? Ako nije, zašto Sibir jeste?

Molim, nemojte meni ovde odgovarate, razmislite malo i odgovorite sebi, svoje dece radi.

Eto, to se sada radi u Ukrajini, maršira se ka Sibiru. A Rusi, kad se od toga ne bi branili, i zaslužili bi da postanu brojevi u nekoj novoj kvazi-ljudskoj kulturi, koja nadam se, nikada neće uspeti u svojim naumima.

Ma  pitanje je prvo je li to što je rekla Olbrajtica zaista njena izjava, jasna i glasna, ili se također radi o nekom spinu medija i dezinformacijama. Ako je i točno, ko bi se normalan time opterećivao ?? ko bi u to vjerovao ? pa ja mogu sad da kažem da ću sutra okupirat Beograd i Sofijuk, pa jel hoću ?  Jedno su želje i izjave jedne stare babe, a drugo je realnost na terenu.

Meni te priče oko Ukrajine, osiguravanje terena u pozadini Rusije od strane zapada da krene na Rusiju i uzmu njena bogatstva ne drže vodu. Zašto ? pa Rusija kolko god zaostala bila u odnosu na zapad u većini stvari, ipak ima još uvijek više od 10 000 raznih nuklearnih bojevih glava i dok god to ima , ja ne znam ko njoj šta može uzet na njenom terenu ? pa makar to bilo i 1 metar državne teritorije Ruske Federacije ako oni to ne dopuste ?

Ta bi priča držala vodu da se u svijetu još uvijek ratuje isključivo i samo konvecionalnim naoružanjem kao u drugom svjetskom ratu, onda bi Rusija pored ovakvog omjera snaga zapada i istoka odavno bila pokorena (NATO je daleko jača sila od Hitlera), a tu je i Kina koja također treba teritorij i resurse, Japan isto tako...ali dok god svijetom ratovanja vlada nuklearno oružje i interkontinentalne rakete u kojima su Rusi lideri , njima nikad više s vojnog aspekta nitko neće moći ništa. I to je kraj priče. Isto važi i za napad na bilo koju drugu ozbiljnu nuklearnu silu.

Jedina ozbiljna prijetnja Rusiji su sami Rusi, i to ako postanu nezadovoljni socijalnim stanjem u državi, plaćama, općom nerazvijenošću države, teškim oligarsima i kapitalistima koji danas vladaju Rusijom koja je postala veći kapitalista od zapada (a trebala bi kao velika sila i drzava biti drugi blok kao nekad SSSR) i koji u privatnim rukama drže ogroman dio Ruskog prirodnog bogatstva pa onda kupuju razne Ronalde, Sancheze, Mecheze i tako dalje za klubove kao što su Chelsea itd i razbacuju su se opće-narodnim vlasništvom ko pijane budale, e vidiš to je po meni jedina ozbiljna prijetnja Rusiji i njenom opstanku u budućnosti, a ne strana vojna sila. Rusija je ovakva kakva je sad sebi sama najveći neprijatelj.
kumbor
kapetan bojnog broda
*

« Reply #26 on: July 08, 2014, 09:48:46 am »

Eh, da je samo gospođa Allbricht u pitanju, nego nije. Ideju o nedopustivosti i nepravednosti da Rusi raspolažu tolikim bogatstvom na svojoj teritoriji izneo je čuveni Zbignyev (Zbig) Brzezinski, devedesetih godina u komentarima povodom prvog izdanja svoje knjige "Velika šahovska tabla" (The great chessboard), koja predstavlja jednu od geopolitičkih biblija posthladnoratovskog sveta, slično kao i knjiga Paula Kennedyja "Uspon i pad velikih sila" - (The rise and fall of the great powers) tokom 80ih. Brzezinski je čak i naveo i cenu predloga - jer je smatrao da bi SAD mogle ponuditi Rusiji 6.000 milijardi $ za Sibir. Međutim to je neko drugo vreme, tih 6.000 Bn$ danas su jedva četvorogodišnji BDP Rusije, te je cena bezobrazno niska, a Putinu takve ideje uopšte ne padaju na pamet. Ovo je samo crtica, jer su stvari daleko sveobuhvatnije i svedoci smo ih svaki božiji dan, čim uključimo TV. Inače, EU će u sredu dalje proširiti listu lica iz Rusije na koja se odnose sankcije. Uprkos potezima Ruske Federacije u pravcu deeskalacije krize u Ukrajini, sankcije se pojačavaju, što je jasan signal da šta god da Rusija učini, neće promeniti trend politike Zapada prema njoj... dok god postoji, gotovo je. Videćemo šta će doneti kasna jesen, kad Ukrajina potroši pokradeni plin koji je upumpala u podzemna skladišta.
Boro Prodanic
Prijatelj foruma
kapetan bojnog broda
*

« Reply #27 on: July 08, 2014, 10:35:01 am »

Znam @Kumbore čija je to ideja, čitao sam obe knjige kao i Hantintonov "Sukob civilizacija", ali nisam hteo da teoretišem suviše.

@Bojnik, svako ima pravo da veruje u šta god hoće. Naravno, i posle da se tuče po glavi kad bude kasno. Ovi koji sada hoće Sibir upravo zbog Kineza i žure, jer su ovi drugi bliže, imaju kopnenu vezu i po nekim procenama ima ih već više od pet miliona ilegalno u Sibiru. A "čije ovce, toga je i livada", uvek bilo.

Može li neko Rusiji nešto ili ne može, tema je mnogo šira od mogućnosti ovog foruma. Može, na žalost. Franko je to prvi elaborirao kroz definiciju "pete kolone" koja je već u Madridu, i koja mu je odigrala svoju rolu.

Zadnji čas je prošao, čini se i minut, sada se broje sekunde. Ako u Ukrajini padnu pobunjenici, stotinke sekundi. Eto, čvrsto sam ubeđen u ovo što pišem, zato i reagujem na forumu ovako, zato sam tražio "ražalovanje" da mogu ovo reći. Ako mi samo jedan čovek poveruje, super. Ako ih bude više koji će se zainteresovati i početi da čitaju, n.s.p. će imati otpor na koji nisu računali, kao što nisu računali na 9 godina izgubljenih u SFRJ (planirali su 6 meseci), a u međuvremenu su Jeljcinu prestali da daju votku pa se Rusija malko otreznila i ojačala.

@Rade, to je "poslić" koji sam imao da obavim, sad znaš. @Brok, otuda moje reakcije koje niste baš razumeli pre mesec - dva.

Znam samo da ja broj biti neću, ostaću čovek pa koliko košta, platiću cenu.

A živim za to da vidim kako će reagovati oni koji sada (možda i nesvesno) pomažu marširanju n.s.p, a ako marš uspe, vratiće ih među roblje gde i pripadaju. Mogao bih da navedem i imena ali neću. Valjda su dovoljno svesni da se sami prepoznaju, da znaju sutra ko im je kriv.
pvanja
poručnik bojnog broda
*

« Reply #28 on: July 08, 2014, 12:11:54 pm »

Stvari se odvijaju kako se odvijaju i nas niko nepita za misljenje zato molim vas stalozeno i smireno.

U medjuvremnu kod nas.

Predlazem svima da se malo opuste i odu do Smehoterapije da se relaksiraju.

Boro Prodanic
Prijatelj foruma
kapetan bojnog broda
*

« Reply #29 on: July 08, 2014, 01:02:32 pm »

Stvari se odvijaju kako se odvijaju i nas niko nepita za misljenje zato molim vas stalozeno i smireno.

U medjuvremnu kod nas.

Predlazem svima da se malo opuste i odu do Smehoterapije da se relaksiraju.

U prvau si. Samo staloženo nabijmo glave u pesak pa će nas zaobići, ostaviti za seme.
Pages:  1 [2] 3 4   Go Up
  Print  

Jump to: