PALUBA
April 18, 2024, 11:40:27 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Obaveštajne službe i njihovo delovanje.  (Read 72647 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #30 on: July 16, 2014, 06:06:30 pm »

Onda palubarce prate na svakom koraku? Pripaziću da mi neka baba u pomidoru ne stavi elektronsku bubu.

Vidiš to ti je lukavo. Stara škola. (KGB što no kaže Izet)... Grin
A ja se pitam koga vraga, stalno kad odem u poslugu, evo istih baba, kao nešto kupuju. Kad ono prate
me kao Palubarca. Odsad ću slati ženu. Samo neznam kako ću izaći sa parkitranim autima ispod kuće.
Ima ih gomila već godinama niko ih ne pomiče. To isto mora da su neki špijuni.. Cool
Uzevši u obzir tvoj VES, radna mjesta i iskustvo poželjna si meta za praćenje. Kad te uhvate ocidiće te ko spužvu. Čuvaj se poznatih i nepoznatih, finanaca, žandara i minjaj pravce kretanja. Kreći se u nepravilnim vremenskim razmacima izbjegavajući neosvjetljena i pusta mjesta.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #31 on: July 16, 2014, 06:10:42 pm »

Onda palubarce prate na svakom koraku? Pripaziću da mi neka baba u pomidoru ne stavi elektronsku bubu.

Vidiš to ti je lukavo. Stara škola. (KGB što no kaže Izet)... Grin
A ja se pitam koga vraga, stalno kad odem u poslugu, evo istih baba, kao nešto kupuju. Kad ono prate
me kao Palubarca. Odsad ću slati ženu. Samo neznam kako ću izaći sa parkitranim autima ispod kuće.
Ima ih gomila već godinama niko ih ne pomiče. To isto mora da su neki špijuni.. Cool
Uzevši u obzir tvoj VES, radna mjesta i iskustvo poželjna si meta za praćenje. Kad te uhvate ocidiće te ko spužvu. Čuvaj se poznatih i nepoznatih, finanaca, žandara i minjaj pravce kretanja. Kreći se u nepravilnim vremenskim razmacima izbjegavajući neosvjetljena i pusta mjesta.

Vidim, moj si čovik. Imenujem te za glavnog u Šibenskom akvatoriju... Grin
Nadam se da ovo nisu snimili.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #32 on: July 16, 2014, 06:18:21 pm »

 laugh laugh
Naš čovjek u Havani  Smiley Smiley
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #33 on: July 16, 2014, 06:19:01 pm »

Sve snimaju, sve vidu i ništa im ne može pobići. Kao tebi nekad. Grin
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #34 on: July 16, 2014, 06:25:38 pm »

POZADINA PUTINOVA POSJETA KUBI Rusi kod Castra otvaraju svoju najveću špijunsku bazu

Rusi su iz Lourdesa mogli presretati komunikacije iz većih dijelova SAD-a. Zatvorena je 2001. godine

Moskva i Havana postigle su dogovor o ponovnom otvaranju vojne baze SIGINT u Lourdesu na Kubi, nekad najvećeg špijunskog centra izvan Rusije, koji je zatvoren 2001. godine zbog financijskih problema i pritiska Sjedinjenih Država.

Baza je nekad bila dom tisućama ruskih vojnika i obavještajaca čiji je zadatak bio presretanje američkih komunikacija, kao i pružanje ključnih informacija ruskoj mornarici na zapadnoj hemisferi.

Rusi razmatraju otvaranje baze u Lourdesu još od 2004. godine, a ruski predsjednik Vladimir Putin sklopio je dogovor s kubanskim kolegom Raulom Castrom prilikom prošlotjednog posjeta otočkoj državi.

Baza u Lourdesu, predgrađu Havane, udaljena svega 250 kilometara od Sjedinjenih Država, otvorena je 1967. godine. Na vrhuncu Hladnog rata bila je najveći ruski obavještajni centar izvan teritorija matične države, s oko 3000 zaposlenih.

Rusi su iz Lourdesa mogli presretati komunikacije iz većih dijelova SAD-a, kao i razgovore između svemirskih postrojenja na Floridi i astronauta na svemirskim misijama.

Raul Castro, tada kubanski ministar obrane, 1993. godine se hvalio da Rusi preko Lourdesa presreću oko 75 posto svih komunikacija na teritoriju Sjedinjenih Država. Iako je taj postotak sigurno preuveličan, Castro vjerojatno nije mnogo pretjerao s brojkama.

Raspadom SSSR-a obujam zaposlenih u bazi je smanjen, ali je ona i dalje nastavila s operacijama. Kad je Rusiju 1998. godine pogodila velika financijska kriza, Moskva je sve teže pronalazila sredstva za financiranje zastarjelih postrojenja, uključujući i bazu u Lourdesu.

Za vrijeme Sovjetskog Saveza Rusi nisu Kubancima plaćali rentu za bazu, ali to se promijenilo 1992. godine. Tada je Moskva Havani počela isplaćivati stotine milijuna dolara za troškove održavanja baze.

Posljednji udarac stigao je u srpnju 2000., kad je Američki kongres izglasao Sporazum o povjerenju i suradnji SAD-a i Rusije, zakon koji Washingtonu brani bilo kakav rebalans ili oprost duga Moskvi ako se baza u Lourdesu ne zatvori.

Moskva je to i učinila 2001. Iste godine Rusi su zatvorili i vojnu bazu Cam Rahn u Vijetnamu.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Zasad nisu poznati nikakvi detalji oko otvaranja baze u Lourdesu, koja je trenutno dom odsjeka kubanskog Sveučilišta informacijskih znanosti.

Jedna od glavnih vijesti nakon Putinovog posjeta Havani jest i ta da će Rusija otpisati Kubi većinu duga. (Rijec je o cca USD 32 milijardi)

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

http://www.jutarnji.hr/prijeti-novi-hladni-rat-rusi-na-kubi-opet-otvaraju-najvecu-spijunsku-bazu-/1206732/

-----------------

http://www.globalsecurity.org/intell/world/cuba/lourdes-imagery.htm
« Last Edit: July 16, 2014, 06:43:47 pm by jadran2 » Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #35 on: July 16, 2014, 06:28:20 pm »

Sve snimaju, sve vidu i ništa im ne može pobići. Kao tebi nekad. Grin

Trazim (za Dzumbu  Wink ) one slike Lore; raketni camci poslije raketne vjezbe peru se 1/2 milje zapadno od Lore, sovjetski transp. brod u Lori,......

Nakon svega ovoga sto citam, dolazi mi na pamet jedino da mi je to neki spijun zdipio.  Cheesy

Snimljeno starim Kodakom, a kroz dalekozor Bausch & Lomb, 7 x 50.  Wink
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #36 on: July 16, 2014, 07:09:44 pm »

Sve snimaju, sve vidu i ništa im ne može pobići. Kao tebi nekad. Grin

Trazim (za Dzumbu  Wink ) one slike Lore; raketni camci poslije raketne vjezbe peru se 1/2 milje zapadno od Lore, sovjetski transp. brod u Lori,......

Nakon svega ovoga sto citam, dolazi mi na pamet jedino da mi je to neki spijun zdipio.  Cheesy

Snimljeno starim Kodakom, a kroz dalekozor Bausch & Lomb, 7 x 50.  Wink

Ovo sve oko Lore mi baš nije jasno. Može li više teksta i slika ako ima.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #37 on: July 16, 2014, 07:25:12 pm »

Ćiro, evo ti snimke "obavještajne službe" od pre nekoliko dana. Slika prikazuje moje nekadašnje radno mjesto (a tamo su bili, među ostalim, i djelovi za tvoj "Baklan"). Zgrada u daljini , između dvije dizalice, iza nje je vojni zatvor, desno - mala kućica gdje je bio jedan dio pješadijske municije.....Slikano sa Olimpusom - bez dvogleda Wink


* a06a3821-a2f6-4328-8344-6a15705d4607_zps50b8f8d8.jpg (248.17 KB, 658x492 - viewed 168 times.)
« Last Edit: July 16, 2014, 07:34:57 pm by duje » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #38 on: July 16, 2014, 07:35:08 pm »

Ćiro, evo ti snimke "obavještajne službe" od pre nekoliko dana. Slika prikazuje moje nekadašnje radno mjesto (a tamo su bili, među ostalim, i djelovi za tvoj "Baklan"). Zgrada u daljini , između dvije dizalice, iza nje je vojni zatvor, desno - mala kućica gdje je bio jedan dio pješadijske municije.....Slikano sa Olimpusom - bez dvogleda Wink
Pa gde je slika, ništa nevidim ili ne razumijem. Ili tako rade špijuni, da "malci" ništa nevide... Grin
Evo sad vidim. Neš ti špijuna, bljak,,, Tongue
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #39 on: July 16, 2014, 07:40:03 pm »

Ćiro, evo ti snimke "obavještajne službe" od pre nekoliko dana. Slika prikazuje moje nekadašnje radno mjesto (a tamo su bili, među ostalim, i djelovi za tvoj "Baklan"). Zgrada u daljini , između dvije dizalice, iza nje je vojni zatvor, desno - mala kućica gdje je bio jedan dio pješadijske municije.....Slikano sa Olimpusom - bez dvogleda Wink
Pa gde je slika, ništa nevidim ili ne razumijem. Ili tako rade špijuni, da "malci" ništa nevide... Grin
Evo sad vidim. Neš ti špijuna, bljak,,, Tongue

E, ali dobro oko vidi,. da je na nekom prozorima još uvjek stiropor, koji sam postavio ja, da sunce ne sprži osjetliva MT sredstva!
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #40 on: July 16, 2014, 07:45:28 pm »

Ćiro, evo ti snimke "obavještajne službe" od pre nekoliko dana. Slika prikazuje moje nekadašnje radno mjesto (a tamo su bili, među ostalim, i djelovi za tvoj "Baklan"). Zgrada u daljini , između dvije dizalice, iza nje je vojni zatvor, desno - mala kućica gdje je bio jedan dio pješadijske municije.....Slikano sa Olimpusom - bez dvogleda Wink
Pa gde je slika, ništa nevidim ili ne razumijem. Ili tako rade špijuni, da "malci" ništa nevide... Grin
Evo sad vidim. Neš ti špijuna, bljak,,, Tongue

E, ali dobro oko vidi,. da je na nekom prozorima još uvjek stiropor, koji sam postavio ja, da sunce ne sprži osjetliva MT sredstva!

Znači, špijunčina zaključuje iz toga, da su tamo još uvijek dijelovi za Baklan. Vidi se da nisam za taj posao  Wink
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #41 on: July 16, 2014, 07:48:29 pm »

Ne, djelova za Baklan nema odavno. Sve je to bilo lijepo spakovano u tipskim sanducima i originalnoj ruskoj ambalaži, a dalje je T.11.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #42 on: July 16, 2014, 08:05:06 pm »

Sve snimaju, sve vidu i ništa im ne može pobići. Kao tebi nekad. Grin

Trazim (za Dzumbu  Wink ) one slike Lore; raketni camci poslije raketne vjezbe peru se 1/2 milje zapadno od Lore, sovjetski transp. brod u Lori,......

Nakon svega ovoga sto citam, dolazi mi na pamet jedino da mi je to neki spijun zdipio.  Cheesy

Snimljeno starim Kodakom, a kroz dalekozor Bausch & Lomb, 7 x 50.  Wink

Ovo sve oko Lore mi baš nije jasno. Može li više teksta i slika ako ima.

Ciro, negdje sam na nekom topiku postavio par fotografija Lore (sada ih ne mogu pronaci); bilo je toga jos.....
Snimljeno sredinom sezdesetih. Kad nadjem - postavljam opet.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #43 on: July 16, 2014, 09:07:35 pm »

Sve snimaju, sve vidu i ništa im ne može pobići. Kao tebi nekad. Grin

Trazim (za Dzumbu  Wink ) one slike Lore; raketni camci poslije raketne vjezbe peru se 1/2 milje zapadno od Lore, sovjetski transp. brod u Lori,......

Nakon svega ovoga sto citam, dolazi mi na pamet jedino da mi je to neki spijun zdipio.  Cheesy

Snimljeno starim Kodakom, a kroz dalekozor Bausch & Lomb, 7 x 50.  Wink

Ovo sve oko Lore mi baš nije jasno. Može li više teksta i slika ako ima.

Ciro, negdje sam na nekom topiku postavio par fotografija Lore (sada ih ne mogu pronaci); bilo je toga jos.....
Snimljeno sredinom sezdesetih. Kad nadjem - postavljam opet.

Tu ima toliko inkriminirajućih detalja od kojih se može složiti lijepi mozaik. Sva srića da SDB i KOS nisu saznali za takve pubertetske poduhvate. Slabo bi se proveja ili bi čak brzo napredova na ljestvici suradnika. Zavisi kako bi se postavija kod informativnog razgovora. Do istražnog suca ne bi ima prilike doći. Grin
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #44 on: July 16, 2014, 09:15:08 pm »

Kao da "Paluba" i njeni članovi nisu pod prismotrom ,znaju nas već u dušu, sjećam se kad su osvanule slike sa Korešnice na forumu sutradan je već katanac bija na kapiji Wink Ćiro je bio spomenuo također u jednoj od tema da su na Trsteniku bile nekakvi obavještajci gdje je danas "DUZS" , biće da su prisluškivali dotijednu telefonsku vezu šta vojnih šta civilnih lica po zgradama...
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.