PALUBA
March 28, 2024, 11:39:10 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Obaveštajne službe i njihovo delovanje.  (Read 71813 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #45 on: July 16, 2014, 09:37:06 pm »

Što se tiče praćenja Palubaraca obavješten sam od "prijatelja" iz okruženja, a čiji je posao obrada informacija, da se moji tekstovi na Palubi analiziraju i ...

Prije nekoliko godina na parkingu pored zgrade Vlade RS primjetim jedan naobičan detalj (antenu) na jednom bijelom Land Roveru zatamnjenih stakala. Zavirim nekako unutra, a auto puno opreme Rode Švarc. IMSI catcher. Uređaj za prisluškivanje mobilnih telefona. Stojao je tu taj auto jako dugo. Nakon što su teroristi u Bugojnu iza policijske stanice aktivirali auto pun eksploziva  taj dio parkinga Vlade RS je zatvoren za korištenje.

Sada na drugom dijelu parkinga, a koji vidim sa prozora firme vidim nekoliko auta koji ne idu sa parkinga. Slična namjena. Kao što postoji izreka "Svaka država ima vojsku, svoju ili tuđu", to vrijedi i za ove službe. Čija su ta auta i koliko IMSI uređaja prođe moj telefon dok ne dođe do prave bazne stanice, nikad neću znati. Koliko tih uređaja ima na parkingu, koliko obavještajnih službi ima u BiH, državnih, privatnih, entitetskih, partijskih, njihovih, itd, malo ko može izbrojati. Zajednički je parking Vlade RS i firme u kojoj radim.

Sav internet saobračaj u RS se prati. Oprema za to je u banjalučkom naselju Lauš, ulica prije crkve desno. U zgradi MTel-a. Tu se mogu snimati svi mobilni i fiksni telefoni, sav internet, sva elektronska pošta, analizirati ko šta gleda na TV-u, ako ima MTel-ovu kablovsku itd. Dio opreme za nadzor je u centru grada, u Pošti, odatle se prosljeđuje u ovu zgradu, a odatle u MUP.

Može se prišlukivati i snimati sav internet saobraćaj, FB, Skype, Viber, svi internet komunikatori, mesendžeri, svi sms-ovi, mms-ovi, razgovori...  Oprema za ovo je uglavnom iz Izraela, a da li u toj opremi ima neka rupica za prosljeđivanje podataka u Izrael znaju samo ovi iz Izraela.

Vlado

Koliko je to bezbjedno vidi se po prošlogodišnjem spisku prisluškivanih telefona objavljenim u Nezavisniom novinama.

Jedan od razloga zašto ne koristim LinkedIn, a koristim lažni profil na FB, isključivo da špijuniram koelge sa FB-a. Grin I zato se nisam logovao na Palubu neko vreme, da se Vlasi ne dosete. Grin
Za ove ovde ze me iskreno zabole.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #46 on: July 17, 2014, 05:40:13 am »

Pa sigurno je da Palubu prate i kontrolišu šta se piše, mnoge institucije. Pogledajte koliko ovde ima vrhunskih stručnjaka u svojim oblastima
koji bi ako počnu da pričaju i objavljuju svoja znanja i saznanja iz poslednjih nekoliko decenija, mogli ozbiljno da uzdrmaju
trenutno važeće istine u nekoliko država.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #47 on: July 17, 2014, 07:30:57 am »

Mislim da ipak mi sebi pridajemo preveliku važnost. Špijune interesuje sadašnjost i budućnost, Prošlost je
prošlst i njima malo znači. A mi smo uglavnom prošlost. Nema više JRM, JNA i tome slično.
Naravno da oni čitaju Palubu, kao i sve tiskovine koje svakodnevno izlaze. I to im je između ostalog posao.

A što se tiče prisluškivanja, običan čovjek pa i mi sa Palube, možemo biti spokojni. Takvi njih ne zanimaju.
Prisluškuju se odabrani, na osnovu sijaset prethodni informacija. Kad bi oni pratili i prisliškivali svo stanovništvo
pa gde bi stigli. To male zemlje nemogu sebi priuštiti...
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #48 on: July 17, 2014, 07:53:44 am »

Sveto pismo govori iz tebe Ćiro. Koga više zanima što je bilo? Negdje davno sam pročitao da se prislušni uređaji aktiviraju na bilo koju od 400 pohranjenih riječi. Snime taj razgovor za daljnju raščlambu. Laže li članak lažem i ja.

Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #49 on: July 17, 2014, 07:59:53 am »

Sveto pismo govori iz tebe Ćiro. Koga više zanima što je bilo? Negdje davno sam pročitao da se prislušni uređaji aktiviraju na bilo koju od 400 pohranjenih riječi. Snime taj razgovor za daljnju raščlambu. Laže li članak lažem i ja.



Ne nelažeš. Na takav način se vrlo lako prisluškuju mobilne i satelitske veze. Ali poslije je selekcija krvav posao.
I naravno tu je 99,9% "smeća".
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #50 on: July 17, 2014, 11:13:46 am »

Nisam do sad cuo za "fonetsko" prisluskivanje na osnovu odabranih izraza.
Mislim da je to dosta komplicirano ali na ovaj nacin se prati email i internet promet prakticki na citavoj kugli.

poz.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #51 on: July 17, 2014, 01:06:45 pm »

Ukljucivanje aparature na bazi pojedinih rijeci nije nova stvar.....
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #52 on: July 17, 2014, 02:59:45 pm »

Sa pravom opremom puno toga se može videti, šta je u zraku. Istotako znam da je u BiH puno više toga nego u okolnim zemljama.

LPB
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #53 on: July 17, 2014, 03:53:46 pm »

Zaboravio sam dodati da se, vjerovatno i to jako, prati SMS i MMS promet.
Premda kad razmisljam o tome vjerovatno se to izvodi statisticki (jedna od sto poruka npr.) zbog ogromnog obima ovog prometa. Osim kad se pracenje izvodi za usko odredjeno podrucje.

Quote
Ukljucivanje aparature na bazi pojedinih rijeci nije nova stvar.....

Da to odavno postoji ali mislim da bi to dovelo do velikog broja gersaka/laznih uzbuna.
Sjetimo se one price sa foruma o komandi desno/livo i mogucnosti zabune.

Naravno uz vrhunsku opremu se puno toga moze ali vjerovatno za usko podrucje ili jezik.

poz.
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #54 on: July 17, 2014, 04:03:38 pm »

Ovdje nitko nikog ne prati, jedna Paluba i većina običnih vojnih foruma ne predstavlja sigurnosnu prijetnju po bilo koju državu ili pojedinca pa da za tim bude potrebe. Ovo ipak nije nacional-šovinistički forum kao što je recimo onaj stormfront i slični forumu gdje vlada zakon mržnje, rasizma itd. Mi ovdje ne vršimo planove kako ćemo izvršiti terorističke napade, orobit banku, dić u zrak zgrade vlade i tako dalje. Nema se ovdje koga šta špijunirat i pratit, sitne smo ribe koje samo svoje slobodno vrijeme troše na normalno razglabanje o oružju, viđenju političke situacije u svijetu itd, ali utjecaj na ništa nitko od nas nema.

Evo mene mogu da špijuniraju pa da vide kako tu i tamo pročitam playboy, pa poigram call of duty, napišem poneki tekstić o Ukrajini ili naoružanju, kako čitam stripove, online knjige, tako da što se mene tiče, samo naprijed.  pilot

Dokle god ni jedan od korisnika ne otkriva neke tajne vezane za posao kojim se bavi (naravno ako radi u sigurnosnim strukturama), nema straha od ičeg, sve je ovo zezancija i ništa više.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #55 on: July 17, 2014, 04:31:11 pm »

Mislim da ipak mi sebi pridajemo preveliku važnost. Špijune interesuje sadašnjost i budućnost, Prošlost je
prošlst i njima malo znači. A mi smo uglavnom prošlost. Nema više JRM, JNA i tome slično.

Ovdje nitko nikog ne prati, jedna Paluba i većina običnih vojnih foruma ne predstavlja sigurnosnu prijetnju po bilo koju državu ili pojedinca pa da za tim bude potrebe.
Na ova dva komentara, samo ću staviti smjali Smiley (nije ciničan, možda malo ironičan, ali ne sa namerom da Vas uvredim, nadam se da mi nećete uzeti za zlo).
I nadam se da mi nećete uzeti za zlo i shvatiti me zašto Vam taj smajli ne mogu obrazložiti činjenicama.
Napisaću da smo itekako zanimljivi čak i Pentagonu. I što Čiro kaže, nema razloga "čist" korisnik ničega da se boji, može sasvim spokojno da piše, sasvim sigurno ga niko neće dirati.
Na kraju krajeva, ne diraju ni ove koje rade punom parom. Smiley I neka rade, čak i to je jedna vrsta priznanja Palubi kao uspešnom forumu koji se bavi vojnom tematikom.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #56 on: July 17, 2014, 07:32:19 pm »

Ипак да себи пуну не дижемо цену. Сугурно да безбедносне службе свих земаља у окружењу прате овакве форуме. "Не се знаје", што би се рекло. Може да затреба, а може некад да се неко и "излане". У сваком случају нисмо им у фокусу шта год ко од нас мислио. И нема ту ништа ни необично, ни лоше. Уосталом никад није лоше ослушнути "глас народа". Чујеш тамо "ово", онамо "оно" па закључиш нешто треће Roll Eyes. Умеју и оперативци да забушавају, па уместо да оду на терен и мало се муче, мало "врте" Интернет а онда напишу: "након свеобухватног оперативног рада (истраге) и сагледавања информација из више различитих извора закључили смо..." А шефу мило што има добре оперативце :'(


Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #57 on: July 18, 2014, 08:31:59 am »

Zaboravio sam dodati da se, vjerovatno i to jako, prati SMS i MMS promet.

Ako se prati sms, onda se prati preko točno određenog broja, ili se traži određene reči. Inače u mnoštvu sms koji ide preko mreže u gomili se teško nađe interesatne stvari.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #58 on: July 18, 2014, 09:22:48 am »

Skoro sve obavještajne  službe na Balkanu preko 90% svojih podataka crpe sa palube a ostalo iz drugih izvora. angel
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #59 on: July 18, 2014, 03:48:28 pm »

Zaboravio sam dodati da se, vjerovatno i to jako, prati SMS i MMS promet.
Ako se prati sms, onda se prati preko točno određenog broja, ili se traži određene reči. Inače u mnoštvu sms koji ide preko mreže u gomili se teško nađe interesatne stvari.

Pa o tome se radi, imaju razvijene programe koji prolistavaju poruke i traze zadane izraze.
Pojedinacno pracenje broja je druga prica, to je klasicno prisluskivanje.

poz.
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.