PALUBA
April 24, 2024, 11:30:15 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 124   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Ukrajini  (Read 354279 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #30 on: July 13, 2014, 03:03:12 pm »

Наравно да оружане снаге Руске Федерације   не учествују и не помажу. Ко је то видео? Убијају ти људе, руше села и градове, а ти, Вања, седи и гледај. Све због оних граница, простите, некадашњих шара у мрамору. У документима УН постоји унутрашњи сукоб закона, никада и нигде није дефинитивно речено шта има примат, суверенитет државе или право на самоопредељење. Сви показани тенкови на клиповима линка (повезнице) су Т-64, а тих  тенкова скоро да нема у европском делу Русије, скоро сви су иза Урала. Стрела 10 је јако модеран систем, ушао је у наоружање пре 35 година. Видим и топове БС-3 100мм, врло су модерни, још од берлинске операције 1945, никако да застаре. И возила су сва блатњава и прљава, те  команданта тактичке групе ОСРФ треба хитно у затвор. Она БПЛ је јако опасна, то је неки мини-предатор, који може понети бомбу од 500кг.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #31 on: July 13, 2014, 03:05:55 pm »

Bojniče pratiš ili dešavanja u Siriji, samo mi nemoj reći da Turska stoji ko gluvi posmatrač sukoba, nego preko nej ide dobar dio snabdjevanja i podršeke pobunjenicima u Siriji. Ali to je ok zato što radi zemlja koja je članica NATO-a isto tako iz baltičkih zemalja stiže oružije u Ukrainu vladinim snagam i za to se niko ne buni zato što su te zemlje što doturaju u NATO-u i to samom NAtou odgovar.

I onda se to treba nama nametnuti kao jedino ispravno i za podržati, a ove treba osuditi. Francuska i Britanija isto su tako javno naoružavali pobunjenike u Libiji protiv Gadafija. A Rusija sad ne smije nauružavati pobunjenike u Ukr. to je za osudu i to je negativno.

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #32 on: July 13, 2014, 03:08:22 pm »

Propaganda je sastvani deo svakog rata, a posebno u "moderno" vreme. Nisu džabe Ameri proglasili televizijske stanice kao "legitimnu metu" borbenog delovanja, naravno samo kad oni gađaju Cool. U ovom ratu su izgleda pobunjenici uspešniji. Svi vrte njihove snimke. Evo, i ovaj poslednji, koji je navodno ukrajinski (po natpisu iznad videa se kaže da dejstvuju "teroristi") je takav da je u funkciji propagande pobunjenika, a ne Ukrajinaca.

Od legalnih vlasti se očekuje da prema svojim građanima postupaju kao sa svojim građanima. Ako se već hapsi onda se zna postupak. Ukrajinske snage se izgleda  nisu proslavile u tome. I uvek strpljivi i tolerantni OEBS je sastvio po njih loš izveštaj, a Merkelova zbog toga dala žuti karton. Zašto? Zbog toga što se sva propaganda Zapada svodi na to da će mosle Majdana i dolaska Porošenka ukrajincima biti bolje. Ispada da i nije baš tako i da su pobunjenici upravu. Uostalom, zašto Porošenkova vlast odmah ne krene u priznavanje tih prava na terenu kad već priča o tome.  Naravno da se pobunjeci nisu proslavili u poštovanju ljudskih prava i da su organizovali niz otmica i tortura neistomošljenika, ali to državnu vlast ne opravdava. Naravno da je teško kontrolisati oružane formacije na terenu, ali po tome se baš i trebaju prepoznavati legalne oružane snage države od onih koje naziva kako ih već naziva. A ispada da nema razlike.

Ono što se može videti na snimcima jesu značajni pokreti oklopnih snaga pobunjenika. Mažda se vrte isti snimci ili snimaju pokreti istih vozila koji kruže, ali ne bih rekao da je baš tako. Zbog toga se teško oteti utisku da to više nisu pobunjenici već organizovana i ne baš bezbačajna vojna sila (vojska) u tom ratu, posebno u rejonu Luganska. Takođe, pojava tenkova, oklopnih borbenih vozila, artiljerije, posebno VBR sigurno nije rezultat samo zaplenjenje tehnike ukrajinske vojske, već sigurno i pretežno dotura preko granice (Rusije).

Teško je ceniti samo na osnovu snimaka, novinskih izveštaja bez objektivnih informacija (za koje je upitno ko ih uopšte ima), ali me ne bi iznenadilo da se ukrajinske snage koje dejstvuju uz granicu u nekom momentu nađu u okruženju, odnosno da ova "pobunjenička" vojska napravi protiv udar, negde severno ili južno od Luganska i tako ih iznendi i okruže one snage Ukrajinske vojske koji su prodrli južno do Luganska, duž granice.

Prema onome što obe strane izveštavaju tokom popodneva i noćas vođene su borbe kod grada Marjinke i Gorlovke (severo-istočno do Donjecka), Kamenobrodska i aerodorma Donjeck. Takođe i kod graničnog prelaza Izvarino, naspram kojeg se i nalazi ruski pogranični grad Donjeck (istog naziva kao i veći ukrajinski) gde je na rusukoj strani bilo žrtava.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #33 on: July 13, 2014, 03:11:37 pm »

Озбиљно речено, ја не верујем да се руска војска тако шета по Луганску и Доњецку, а и да се шета, не би ваљда каубојски лежали по оклопу БТР-а као да су у источној Пруској марта 1945. Ако и када се појави руска војска тамо, то ће бити одмах видљиво. А то што вијају заставицу Русије на антенама, их, као да не знамо.
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #34 on: July 13, 2014, 03:12:44 pm »

Bojniče pratiš ili dešavanja u Siriji, samo mi nemoj reći da Turska stoji ko gluvi posmatrač sukoba, nego preko nej ide dobar dio snabdjevanja i podršeke pobunjenicima u Siriji. Ali to je ok zato što radi zemlja koja je članica NATO-a isto tako iz baltičkih zemalja stiže oružije u Ukrainu vladinim snagam i za to se niko ne buni zato što su te zemlje što doturaju u NATO-u i to samom NAtou odgovar.

I onda se to treba nama nametnuti kao jedino ispravno i za podržati, a ove treba osuditi. Francuska i Britanija isto su tako javno naoružavali pobunjenike u Libiji protiv Gadafija. A Rusija sad ne smije nauružavati pobunjenike u Ukr. to je za osudu i to je negativno.



EEEE, tu smo...baš suprotno od toga. Baš zato što to Turska radi i što otvoreno podržava teroriste treba je osuditi , ako si dobro pratio moje pisanje na forumu , što se konkretno tiče teme o Siriji ja tamo otvoreno podržavam Asada kao što ovdje podržavam Porošenka i cijelovitu međunarodno priznatu Ukrajinu. I ja se neminovno slažem sa tobom, protivnik sam dvostrukih standarda i gade mi se. Ali mi koji podržavamo međunarodno pravo i pravdu zato moramo biti dosljedni u svojim stajalištima i osuditi svakog onog koji nešto radi krivo, pa makar to bio i NATO i Amerika , Rusija i ostale velike i zle sile koje na račun svojih prljavih interesa stvaraju konfuziju i građanske ratove unutar manjih država kao da su one i životi ljudi u tim državama samo šahovsko polje i njihovi pijuni.

Poanta svega je, i ono što su zlobni Engleski i Francuski imperijalisti i lopovi učinili u Libiji je protupravno djelovanje i za mene "međunarodni terorizam", i ono što su Ameri i njihovi prijatelji učinili u Siriji je također međunarodni terorizam, i ovo što Turska čini je međunarodni terorizam, i ono što se 1999 desilo je međunarodni terorizam, i ovo što sad rade proruski plaćenici i pobunjenici koji su samo pijune velike sile koja h koristi za destabilizaciju jedne međunarodno priznate države je također međunarodni terorizam. I to je poanta svega ovog što ja pišem danima na forumu, ali me očito mnogi ne mogu shvatiti i podržavaju totalno krivu stranu (dok se na drugu ruku često kunu u međunarodno pravo). Pravi pravednik je u svojim stajalištima dosljedan i temeljit, ne svrstava se na ničiju stranu. Ukrajina je međunarodno priznata država koja ni jednoj drugoj državi nije učinila nikakvo zlo, kao ni Ukrajinski narod i ne zaslužuje da na ovaj način bude predmet šahovskog nadmetanja velikih sila koje nisu čiste i nevine i koje u njoj ne mare za neke jadne male Ruse i civile, već isključivo za svoje prljave interese. Samo se sjeti Titove politike, to je politika kakvu ja vodim, to su stajališta kakvih se ja držim, ali očito nekima je to neshvatljivo.

Amen.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #35 on: July 13, 2014, 03:18:02 pm »

Potpuno se slažem sa tobom uz dodatak da je i ono što se desilo na Majdanu (a to je povod svega ovoga), posebno u svetlu sanzanja o tome ko je pucao po demnostrantima, i šta je ko govorio o nastojanju EU da se problem još tada reši mirnom putem, isto to (da te citiram):

Quote
koji su samo pijune velike sile koja h koristi za destabilizaciju jedne međunarodno priznate države je također međunarodni terorizam.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #36 on: July 13, 2014, 03:18:16 pm »

OK, Bojnik. Da li Rusi imaju pravo da odgovore na otvaranje vatre iz Ukrajine ili ne?
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #37 on: July 13, 2014, 03:26:04 pm »

Naravno da legitimna ruska armija ima moralno pravo da pravedno odgovori na podmukli agresorski napad ukrajinskih oruzanih snaga na miroljubive radnike, zene, decu I nejac.   Wink
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #38 on: July 13, 2014, 03:28:01 pm »

Samo što je Tita davno umro, a ne bi me čudilo da postovi nekih članova zainteresiraju NSA. Ko misli da razmena takvih podataka između Hr. i SAD ne postoji, mislim da se vara. Rat je u toku, i izgleda da prelazi u novu etapu, te će ako ne sada onda uskoro to što mi mali ćeretamo ovdi, nekomu postat` zanimljivo, te može imati problema glede sigurnosti.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #39 on: July 13, 2014, 03:33:37 pm »

Naravno da legitimna ruska armija ima moralno pravo da pravedno odgovori na podmukli agresorski napad ukrajinskih oruzanih snaga na miroljubive radnike, zene, decu I nejac.   Wink

Pusti Bojnika da odgovori, ipak je njemu upućeno pitanje... Wink
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #40 on: July 13, 2014, 03:34:52 pm »

E zaboravljate jednu malu stvarčicu, a što ovde sigurno ima ulogu, a to je da je dobar dio oružija a bilo je i "plaćenika" 90 tih, a i poslije na Kvakazu (Čečeniji) dolazilo iz Ukraine Wink ali ne na Rusku  već kao "pomoć" pobunjeničkoj strani.

Sad im vraćaju milo za drago...
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #41 on: July 13, 2014, 03:36:09 pm »

Potpuno se slažem sa tobom uz dodatak da je i ono što se desilo na Majdanu (a to je povod svega ovoga), posebno u svetlu sanzanja o tome ko je pucao po demnostrantima, i šta je ko govorio o nastojanju EU da se problem još tada reši mirnom putem, isto to (da te citiram):

Quote
koji su samo pijune velike sile koja h koristi za destabilizaciju jedne međunarodno priznate države je također međunarodni terorizam.

I bez mješanja velikih sila , apsolutno podržavam rušenje kapitalističkih dikatatora koji su na leđima iscrpljene zemlje i naroda stekle nekoliko miljardi dolara bogatstava, wc školjke i kade napravljene od zlata itd. Kad su takve spodobe u pitanju , narod ima pravo da uzme stvari u svoje ruke i da ga sruši i tu one priče o "legalno izabranom predsjedniku" padaju u vodu (a i tome koliko je legalno izabran bi se isto dalo satima pričat). Daj bože da je Hrvatski narod na vrijeme uspio na Ukrajinski način svrgnut Sanadera i njemu slične, sad bi INA još uvijek bila u hrvatskim rukama, a državni budžet bogatiji za nekoliko miljardi kuna. Kad su u pitanju spodobe poput Janukoviča koje osiromaše narod i pokradu miljarde, tu paralela "legalno izabran" gubi smisao. Uvijek ću podržavati svaki narod na svijetu koji i silom bude rušio lopove poput Porošenka koji uništavaju zemlju i kradu miljarde, a narodu daje otpatke, jer samonjihovo postupanje tokom vladavine ruši pravdu i smisao "legalnog". Tako se tumači pravda. Narod Ukrajine (većinski) je legalno izabrao put koji želi, to je EU i Europske integracije što i dolikuje jednoj Europskoj zemlji - to nije put Ruske okupacije i život ispod Ruske čizme. Govoriti kako je rušenje jednog proruskog lopova kao što je Janukovič opravdanje za oružanu pobunu jedne nacionalne manjine i opravdanje za cijepanje međunarodno priznate države naprosto pada u vodu.

OK, Bojnik. Da li Rusi imaju pravo da odgovore na otvaranje vatre iz Ukrajine ili ne?

Apsolutno nemaju , jer su prvi započeli "sukob dvije države" otvorenim obavještajnim i vojnim pomaganjem proruskim pobunjeničkim snagama unutar granice jedne međunarodno priznate države. Ukrajinci su na to samo odgovorili što i priliči svakoj ozbiljnoj državi. Ako tebe netko prvi dirne i isprovocira na tvojoj teritoriji, ti ćeš mu vratiti. Sve ostalo prelazi u domenu proglašenja rata i protuprave otvorene agresije Rusije na Ukrajinu, e onda mogu da uzvraćaju koliko im je volja. No to znači jedno, sankcije koje će ih vratit u kameno doba i pokrenuti nove socijalno-ekonomske MAJDANE unutar same Rusije dugoročno (čega se car i ekipa i boji) , velike žrtve za njih same i doživotno označavanje Rusije kao agresora. Da Rade prijatelju, u tom slučaju mogu da odgovaraju na vatru koliko im je volja pošto su je sami prvi započeli.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #42 on: July 13, 2014, 03:37:04 pm »

Naravno da legitimna ruska armija ima moralno pravo da pravedno odgovori na podmukli agresorski napad ukrajinskih oruzanih snaga na miroljubive radnike, zene, decu I nejac.   Wink

Misliš Grin

Nas zadruzni traktor je mirno orao njivu kada je na njega sa druge strane otvorena artiljeriska vatra. Nas traktor je uzvratio vatru, i tom prilikom je unistio tri tenka, dve artiljeriske baterije i cetiri utvrdjena bunkera. Nakon toga, nas zadruzni traktor se mirno vratio u kolhoz.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #43 on: July 13, 2014, 03:40:21 pm »

Apsolutno nemaju , jer su prvi započeli "sukob dvije države" otvorenim obavještajnim i vojnim pomaganjem proruskim pobunjeničkim snagama unutar granice jedne međunarodno priznate države. Ukrajinci su na to samo odgovorili što i priliči svakoj ozbiljnoj državi. Ako tebe netko prvi dirne i isprovocira na tvojoj teritoriji, ti ćeš mu vratiti. Sve ostalo prelazi u domenu proglašenja rata i protuprave otvorene agresije Rusije na Ukrajinu, e onda mogu da uzvraćaju koliko im je volja. No to znači jedno, sankcije koje će ih vratit u kameno doba i pokrenuti nove socijalno-ekonomske MAJDANE unutar same Rusije dugoročno (čega se car i ekipa i boji) , velike žrtve za njih same i doživotno označavanje Rusije kao agresora. Da Rade prijatelju, u tom slučaju mogu da odgovaraju na vatru koliko im je volja pošto su je sami prvi započeli.

Znači, kada neka zemlja ispolji obaveštajni rad prema drugoj, ova ima pravo da upotrebi minobacače i artiljeriju?

I ne nazivaj me prijateljem, ako nije problem. Prijatelji se biraju.
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #44 on: July 13, 2014, 03:41:13 pm »

Samo što je Tita davno umro, a ne bi me čudilo da postovi nekih članova zainteresiraju NSA. Ko misli da razmena takvih podataka između Hr. i SAD ne postoji, mislim da se vara. Rat je u toku, i izgleda da prelazi u novu etapu, te će ako ne sada onda uskoro to što mi mali ćeretamo ovdi, nekomu postat` zanimljivo, te može imati problema glede sigurnosti.


A kako to ja ili bilo tko drugi ugrožava sigurnost SAD-a i Hrvatske ? zato što na forumu jedni smatraju da su prorusi u pravu, a drugi da međunarodno priznata država ima pravo braniti svoj teritorij ? Objasni mi na koji to način ja mogu imati problema glede sigurnosti ? što sam to ja učinio ? da možda ne podržavam Al-Kaidu koja djeluje na zapadu ?
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 124   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.