PALUBA
March 29, 2024, 10:30:28 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8]   Go Down
  Print  
Author Topic: 40. godina od završetka školovanja XXI klase MSTVŠ  (Read 67374 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #105 on: March 30, 2016, 06:35:06 pm »

Čudi me da nema novih fotografija ili bar tekstova o XXI klasi, kolega Duje se trudi pa i ja sam po malo dodao, ali vjerujem da postoji "vani" još puno više
fotografija ili zapisa o toj klasi. Na stranicama SVŠ-a KoV-a Sarajevo nalaze se razni podatci za sve njihove klase pa mi nije jasno da su biši mornarički
pitomci daleko manje zainteresirani. Očekivao sam i na stranici o cijeloj Mašinskoj veći odziv, ali za sada jako "skromno". Pa ajde mornari aktivirajte se
da i na internetu ostanu neki tragovi o danima prvenstveno Vaše mladosti, ja sam i tako bio samo klinac "prirepak" mnogih od tih klasa koje su prošle kroz
Mašinsku, ali mi je ona ostala pri srcu, valjda mi je to nasljeđe od pokojnog oca?

Nema pripadnika XXI. klase, osim mene, na ovom forumu. Govorio sam sa nekim klasičima i ljudi nisu zainteresirani, ne žele da se postavljaju njihove slike iz onog vrijemena, iako ih ima jako veliki broj - no nema suglasnosti za postavljanje istih u javnosti. Mislim da treba to poštivati.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #106 on: April 02, 2016, 12:44:54 pm »

Čudi me da nema novih fotografija ili bar tekstova o XXI klasi, kolega Duje se trudi pa i ja sam po malo dodao, ali vjerujem da postoji "vani" još puno više
fotografija ili zapisa o toj klasi. Na stranicama SVŠ-a KoV-a Sarajevo nalaze se razni podatci za sve njihove klase pa mi nije jasno da su biši mornarički
pitomci daleko manje zainteresirani. Očekivao sam i na stranici o cijeloj Mašinskoj veći odziv, ali za sada jako "skromno". Pa ajde mornari aktivirajte se
da i na internetu ostanu neki tragovi o danima prvenstveno Vaše mladosti, ja sam i tako bio samo klinac "prirepak" mnogih od tih klasa koje su prošle kroz
Mašinsku, ali mi je ona ostala pri srcu, valjda mi je to nasljeđe od pokojnog oca?

Nema pripadnika XXI. klase, osim mene, na ovom forumu. Govorio sam sa nekim klasičima i ljudi nisu zainteresirani, ne žele da se postavljaju njihove slike iz onog vrijemena, iako ih ima jako veliki broj - no nema suglasnosti za postavljanje istih u javnosti. Mislim da treba to poštivati.

Šteta, ali volju svakog pojedinca treba poštivati, pa ako i naiđem na pojedinačne fotografije neću ih više postavljati, a za grupne s nekih postrojavanja gdje su i druge klase možda neću moći izbjeći, ali teško da ću tu naići na neku koju do sada već nisam postavio.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #107 on: July 23, 2017, 10:42:44 am »

Eto prije okruglo 43 godine je klasa završila školovanje i postali su novo proizvedeni MT vodnici. Bio je to i kraj rada i postojanja Mašinske
kao mornaričkotehničke vojne škole i vojne akademije. Za sve je to bila velika promjena:

Za mlade starješine prvi izazovi po ukrcanju na brodove JRM-a.

Za starješine koji su bili mlađi i imali mogućnost napredovanja prekomandu u novi jedinstveni centar u Splitu.

Za većinu starijih starješina koji su ostali u Puli uglavnom brz odlazak na raspolaganje i u penziju (pretežno oni s višim činovima) dok su oni
s nižim činovima kao moj pokojni otac ostali još u službi u drugim vojnim poštama u Puli još po nekoliko godina, konkretno moj otac (koji je
bio četni starješina XXI klase) sve do 31. 12. 1981.

Za grad je to značilo da ostaje bez jedne školske institucije koju su koristili i mnogi učenici iz srednjih škola, posebice učenici tehničke škole
jer su tu bili jako dobro opremljeni kabineti. Isto tako je i osjetno smanjena potrošnja hrane pa su i to neki pulski dobavljači osjetili.

Klasa se u nepotpunom sastavu sastala 1984. godine u Splitu, otac mi je pričao da je dogovor bio da se dvadeseta godišnjica završetka
školovanja proslavi 1994. u Puli, ali je prije toga došla 1991. godina i svi događaji poslije pa se to nije ostvarilo.

Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 22 queries.