PALUBA
March 28, 2024, 10:18:30 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8   Go Down
  Print  
Author Topic: 40. godina od završetka školovanja XXI klase MSTVŠ  (Read 67354 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #15 on: July 25, 2014, 03:02:24 pm »

Na današnji dan, prije 40 godina, završili smo MSTVŠ u Puli. Svim klasičima želim sve najbolje - ma gdje bili! Smiley

Vezano uz postavljenu fotografiju imao bih jedno pitanje ako mi netko od tada prisutnih pripadnika XXI klase može pomoći. Kontraadmiral
u sredini, da li je to bio Žutić ili Vranješ?  Znam sigurno da je drugi kontraadmiral (nije na ovoj slici) bio Miodrag Radosavljević, ali ovdje
nisam baš siguran i ako prije mislim da je bio Žutić.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #16 on: July 25, 2014, 03:03:31 pm »

Ipak mislim da je Vranješ - u stvari, siguran sam.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #17 on: July 25, 2014, 03:10:48 pm »

Mislim da je to prvi izazak iz kasarne (septembar 1970.) poslije primanja na školovanje. Jedan od tih na slici nije završio školovanje (napustio već u prvoj godini), jedan je napustio JRM relativno brzo poslije završetka školovanja, treći danas živi u Srbiji, a četvrti je tu sliku postavio sada na forum! (treći sa lijeva)


* septembar 1970..jpg (91.96 KB, 767x953 - viewed 156 times.)
« Last Edit: July 25, 2014, 03:11:31 pm by duje » Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #18 on: July 25, 2014, 04:13:40 pm »

Quote
Na fotografiji je Savić Ostoja, naš glavni sportaš.

Glavni, a iz fizičkog vaspitanja u knjižici ocena  - vrlo dobar-4.  Smiley

Šalim se - tada su kriterijumi u školama bili daleko viši nego danas. Imam ove dve slike iz porodičnog albuma. Događaj je kros srednjih škola Pule, 1973. godine, na kojem su učestvovali i učenici XXI klase MTSVŠ.

Početak trke. U pozadini se vidi još učesnika iz XXI klase.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ova slika je sa iste trke, i predstavlja ulazak u cilj. Čovek koji iz neposredne blizine posmatra takmičare je trener AK "3. januar" iz Pule u kojem je moj otac trenirao za vreme školovanja. Na poleđini piše: "Na krosu srednjih škola Pule, osvojio sam 1. mesto. Ostoja Savić, 1973.".

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Kros_1.jpg (97.06 KB, 960x697 - viewed 155 times.)

* Kros_2.jpg (37.59 KB, 510x370 - viewed 154 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #19 on: August 10, 2014, 03:00:38 pm »

Postavio bih jedno pitanje na više mjesta i foruma, u stvari molba za informacijom. Da li netko zna da još neka od bivših klasa Mornaričke Podoficirske škole Pula i kasnije Mornaričke Srednje tehničke Vojne škole ima svoju stranicu?

Na Palubi ima XIV klasa, a na Facebook-u ima XXI klasa. Bilo bi zanimljivo znati ako ima, pretpostavljam da od starijih klasa od XIV teško
da se netko bavi internetom (svakako dužno poštovanje izuzecima), ali što s klasama XV pa do predzadnje XX?

Ove stranice na Palubi povodomo četrdesetogodišnjice završetka školovanja su na neki način i same stranice XXI klase.


* MAŠINSKA Pula danas.jpg (323.34 KB, 1600x893 - viewed 174 times.)
« Last Edit: August 10, 2014, 03:07:47 pm by zpetrov9 » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #20 on: August 10, 2014, 05:30:22 pm »

Evo, bavili smo se sportom. Pripadnici XXI klase sa svojim trenerom Došić Markom (XIX klasa) i destarom Grujić Nikolom. Mislim da je 1970-ta ili početak 1971.godine, s obzirom da su na slici neki koji su nakon prve godine već napustili školovanje.


* 062.jpg (111.06 KB, 951x666 - viewed 154 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #21 on: August 10, 2014, 06:30:31 pm »

Evo, bavili smo se sportom. Pripadnici XXI klase sa svojim trenerom Došić Markom (XIX klasa) i destarom Grujić Nikolom. Mislim da je 1970-ta ili početak 1971.godine, s obzirom da su na slici neki koji su nakon prve godine već napustili školovanje.

Rekao bih da je bilo rano prolječe 1971. godine jer se gore na brdu iz vas vidi samo gomila zemlje, a negdje sredinom 1971. su bile
načinjene garaže za aute, za stanare vojnih zgrada koje se vide u pozadini. Tako mi se čini i ako je od tada dosta vremena prošlo.
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #22 on: August 10, 2014, 06:40:15 pm »

Rekao bih da je bilo rano prolječe 1971. godine jer se gore na brdu iz vas vidi samo gomila zemlje, a negdje sredinom 1971. su bile
načinjene garaže za aute, za stanare vojnih zgrada koje se vide u pozadini. Tako mi se čini i ako je od tada dosta vremena prošlo.

..a na poziciji gdje onaj mornar u plavom drži stražu bila je garaža-radionica barba Steve-tristaća.....  Grin
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #23 on: August 11, 2014, 04:57:31 am »

честитам Дује теби и твојим класићима.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #24 on: August 11, 2014, 07:44:26 am »

Rekao bih da je bilo rano prolječe 1971. godine jer se gore na brdu iz vas vidi samo gomila zemlje, a negdje sredinom 1971. su bile
načinjene garaže za aute, za stanare vojnih zgrada koje se vide u pozadini. Tako mi se čini i ako je od tada dosta vremena prošlo.

..a na poziciji gdje onaj mornar u plavom drži stražu bila je garaža-radionica barba Steve-tristaća.....  Grin

Da tu je bilo i jedno od stražarkih mjesta (gdje se vidi mornar u zimskoj plavoj uniformi), desno kod igrališta je bilo još jedno. Stražu su
držali mornari iz mornarske jedinice pridodate Mašinskoj, ako se dobro sjećam. Kasnije su sa vanjske strane dozvolili gradnju cijelog niza
privatnih garaža pa je bilo i malih garaža-radionica, a i povukli su jednu liniju asfalta, praktički produžili Rovinjsku ulicu preko ostataka
srušene talijanske kasarne Specula pored onog skloništa, valjda jedinog ostatka od te kasarne.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #25 on: September 10, 2014, 02:43:19 pm »

Svim bivšim pitomcima XXI klase MTSVŠ-a Pula koji se još uvijek prisječaju današnjeg dana 10. 09. kao Dana Mornarice želim sve najbolje
i puno sreće i zdravlja i uspijeha.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #26 on: September 10, 2014, 03:33:52 pm »

Svim bivšim pitomcima XXI klase MTSVŠ-a Pula koji se još uvijek prisječaju današnjeg dana 10. 09. kao Dana Mornarice želim sve najbolje
i puno sreće i zdravlja i uspijeha.

Hvala na čestitkama, izgleda da sam jedini koji "plovi" na Palubi!
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #27 on: September 11, 2014, 09:56:27 am »

Svim bivšim pitomcima XXI klase MTSVŠ-a Pula koji se još uvijek prisječaju današnjeg dana 10. 09. kao Dana Mornarice želim sve najbolje
i puno sreće i zdravlja i uspijeha.

Hvala na čestitkama, izgleda da sam jedini koji "plovi" na Palubi!

Pa vjerovatno su mnogi "prešli u KOV" i više ne plove ni po moru niti na Palubi. Ipak ima nas i koji se sjećamo toga dana, meni je kao klincu
bio zanimljiv jer su tada u Mašinskoj obično bila postrojavanja (još je bilo vrijeme za svečane bijele uniforme).
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #28 on: September 27, 2014, 12:09:02 pm »





Zanima me da li ste se uspjeli sastati (barem jedan dio bivših pitomaca) da proslavite tu četrdesetogodišnjicu, u Puli ili Splitu. Ipak je to
velik broj godina od dana kada je početna fotografija snimljena, a Septembar je nekako najpovoljniji za takve fešte?
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #29 on: September 27, 2014, 12:09:53 pm »

Na današnji dan, prije 40 godina, završili smo MSTVŠ u Puli. Svim klasičima želim sve najbolje - ma gdje bili! Smiley

Zanima me da li ste se uspjeli sastati (barem jedan dio bivših pitomaca) da proslavite tu četrdesetogodišnjicu, u Puli ili Splitu. Ipak je to
velik broj godina od dana kada je početna fotografija snimljena, a Septembar je nekako najpovoljniji za takve fešte?
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.