PALUBA
April 16, 2024, 04:02:08 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: 102. godišnjica Ruskih zračnih snaga  (Read 6860 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« on: August 13, 2014, 01:45:11 pm »

12. august je dan Ruskih zračnih snaga  (Voyenno-Vozdushnye Sily Rossii), ova godina je već 102. Povodom toga je ministarstvo obrane obavijestilo javnost  o planu Ruskih zračnih snaga za ovo godinu i budućnost.
U sklopu prestrukturiranja zračnih snaga. Najviše pažnje namijenjeno je naoružanju sa modernim oružanim sistemima, vojnoj i specijalnoj opremi, poboljšanju materijalnog i socijalnog stanje servisera.

Pored modernizacija postoječih vojnih zrakoplova i helikoptera, potencira se razvoj naprednih avio sistema, operatvno-taktičkoj struci, novim precizno vođenim oružjima, elektronskom ratovanju (UAV)…., trenutno se modernizira više od 15 vojnih aerodroma.

U ovoj godini će Ruske zračne snage preuzet više od 200 novih vojnih aviona i helikoptera. Viktor Bondarev, K-dant Ruskih zračnih snaga, izjavio je da su u zadnje tri godine dobili više novih aviona nego prije u 20 godina. Ruski piloti će tako letjeti sa  Su-35S, Su-30M2, Su-34 i MiG-29 SMT, Su-30CM, Il-76MD-90A, An-148-100, Jak-130 i helikopterima  Ka-52, Mi-28N, Mi-35M,Mi-8AMTSh, MI-8 MTV-5-1, Mi-26, Ka-226.80 kao i ansat-U.

Ruska zračna obrana, koja je dio Ruskih zračnih snaga, ove godine će preuzet nekoliko bataljona novih raketnih Sistema S-400 i pancir-S. Biti će modernizirani ili zamijenjeni  radarski sistemi.




Vir: "Obramba" SLO
http://www.obramba.com/

Rusija praznovala 102. obletnico letalskih sil


V LETU 2014 KAR 200 NOVIH VOJAŠKIH LETAL IN HELIKOPTERJEV ZA RUSKE LETALSKE SILE

V Rusiji praznujejo 12. avgusta dan Ruskih letalskih sil (Voyenno-Vozdushnye Sily Rossii), v letu 2014 pa že 102 obletnico ustanovitve. Ob tej priložnosti je rusko obrambno ministrstvo izdalo sporočilo za javnost, v katerem so razgrnili načrte Ruskih letalskih sil za letošnje leto in prihodnost.

Rusija želi v okviru prestrukturiranja letalskih sil Ruske federacije veliko pozornostjo nameniti oborožitvi s sodobnimi modeli oborožitvenih sistemov, vojaški in posebni opremi, izboljšanju materialnega in socialnega stanja serviserjev.

Poleg modernizacije obstoječih vojaških letal in helikopterjev je glavni poudarek na razvoju naprednih letalskih sistemov, operativno-taktični stroki, novih natančno vodenih orožjih, elektronskemu vojskovanju (UAV),…. Rusija posodablja infrastrukturo tudi na več kot 15-ih vojaških letališčih.

V letu 2014 bodo Ruske letalske sile prejele več kot 200 novih vojaških letal in helikopterjev. Viktor Bondarev, poveljnik Ruskih letalskih sil, je ob tem povedal, da so v zadnjih treh letih dobili več novih letal kot prej v dvajsetih letih. Ruski piloti bodo tako leteli z novimi bojnimi letali Su-35S, Su-30M2, Su-34 in MiG-29 SMT, Su-30CM, Il-76MD-90A, An-148-100, Jak-130 in helikopterji Ka-52, Mi-28N, Mi-35M,Mi-8AMTSh, MI-8 MTV-5-1, Mi-26, Ka-226.80 ter ansat-U.

Ruska zračna obramba, ki je del Ruskih letalskih sil, bo letos prejela nekaj bataljonov novih raketnih sistemov S-400 in pancir-S. Prav tako naj bi Ruska vojska letos posodobila radarske sisteme oz jih. zamenjala za sodobnejše.

Pripravil: A. Knific, foto: Military Photos



* Ruske-letalske-sile.jpg (223.8 KB, 900x608 - viewed 152 times.)
Logged
Komsomolac
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 42



« Reply #1 on: August 13, 2014, 02:26:06 pm »

Više od 200 aviona i helikoptera? Čisto sumnjam. Serijska proizvodnja novih borbenih aviona u Rusiji znači 5-6 komada godišnje.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #2 on: August 13, 2014, 02:40:30 pm »

Поздравляю

Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.02 seconds with 22 queries.