PALUBA
March 28, 2024, 02:05:45 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 140   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat ISIL-a protiv svih ostalih  (Read 448788 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #75 on: September 24, 2014, 10:22:47 pm »

Ja davno napisah da nam sleduje još jedan Krstaški pohod.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Templarska zastava.png (3.46 KB, 400x600 - viewed 72 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #76 on: September 24, 2014, 10:33:51 pm »

Ne, jer se hrišćanski "fundamentalizam" ( i bilo koji religisjki) ne razlikuje od islamskog. To je samo druga strana istoga.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #77 on: September 24, 2014, 10:53:38 pm »

Ne, jer se hrišćanski "fundamentalizam" ( i bilo koji religisjki) ne razlikuje od islamskog. To je samo druga strana istoga.

Ja nigde ne rekoh da se razlikuje. Smiley
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #78 on: September 25, 2014, 06:23:39 am »

Možda mali OT, ali ni mi nismo imuni ..

Quote
Slovencu, ki naj bi se boril v Siriji, zasegli orožje

Kriminalisti so med hišnima preiskavama v Ljubljani in na Vrhniki pri enem od dveh Slovencev, ki naj bi se borila na strani islamskih skrajnežev v Siriji, zasegli avtomatsko orožje in naboje.

Po poročanju POP TV-ja bodo osumljenca preganjali zaradi nezakonitega posedovanja orožja, ne pa tudi zaradi terorizma. Najverjetneje ga bodo ovadili zaradi nedovoljene proizvodnje in prometa z orožjem. Osumljeni naj za Slovenijo ne bi pomenil nevarnosti, se je pa že boril za Islamsko državo v Siriji, je poročala komercialna televizija.

Po poročanju medijev v BiH-u naj bi se poleg njega v vrstah skrajnežev v Siriji boril še en Slovenec. Oba naj bi rekrutiral bošnjaški imam Bilal Bosnić, ki ima družino tudi v Sloveniji. Bosnić je bil leta 2012 v Ljubljani na odprtju sunitske molilnice, 2. septembra letos pa so ga oblasti BiH-a aretirale v okviru operacije Damask, v kateri je bilo prijetih več skrajnežev.

Prav Damask naj bi bil podlaga za današnje hišne preiskave. Obveščevalna služba BiH-a naj bi ugotovila, da sta bila oba domnevna borca na Bosnićevem posestvu v Bužimu v BiH-u. Tam sta se tudi spreobrnila v islam in se izurila za boje. Bosnić naj bi v BiH-u veljal za enega glavnih akterjev novačenja borcev za skrajneže v Siriji.

15 ljudi pod nadzorom
Prav tako naj bi slovenska varnostno-obveščevalna služba Sova že leta 2011 vzela pod drobnogled dve islamski kulturni društvi, ki naj bi bila prav zaradi svojega radikalizma v sporu s slovensko islamsko skupnostjo. Po ugotovitvah agencije naj bi v ti dve društvi prihajali številni skrajni islamski pridigarji, ki zagovarjajo nasilje nad Zahodom. Takrat je v sporočilu zapisala, da skrajni islamisti ne pomenijo nobene nevarnosti za državo, čeprav bi se to lahko tudi spremenilo.

Vlada naj bi tudi na eni od junijskih sej dobila strogo zaupno poročilo, v katerem je pisalo, da Sova budno opazuje okoli 15 ljudi, med katerimi so Slovenci, ki so se spreobrnili v islam, in slovenski državljani, katerih predniki prihajajo iz nekdanje Jugoslavije. Informacije, naj bodo pozorni na te domnevne islamske skrajneže, naj bi dobili od avstrijskih obveščevalnih organov, delovali pa naj bi v Ljubljani in na Jesenicah, je še poročal POP TV.

Izvor: http://www.rtvslo.si/
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #79 on: September 25, 2014, 09:24:37 am »

Kakve su to gluposti o "krstaškom ratu"?!

U koaliciji protiv ISIS-a je nekoliko izrazito muslimanskih država. Treba znati, da ISIS ugrožava prije svega postojeće pretežno muslimanske države, te da je najveći broj do sada ubijenih u pohodima ISISa zapravo muslimana.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #80 on: September 25, 2014, 09:51:05 am »

Шта ће бити ако/када побију све њима успротивљене муслимане? Да ли ће се задовољити државом коју су створили?
Нисам стручњак, али у задњих 20-30 година изузетно је порасла агресивност у деловима света у којима преовладавају
муслимански верници. И раније су били познати терористи са Блиског истока, али све то је ескалирало у последњим
годинама.
Молим да се ово не схвати никако као позив у крсташки рат, већ као апел, да се покуша да у својој околини ширимо
коегзистенцију вера. Делује ми много глупо да деца са Балкана одлазе да ратују у име било ког Бога,
јер Бог је љубав, вера, нада и ненасиље.
« Last Edit: September 25, 2014, 09:58:02 am by motorista 57 klasa » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #81 on: September 25, 2014, 10:01:09 am »

Borci Islamske države se dogovaraju tokom borbe na BOSANSKOM
Avaz - I.D.   25.09.2014.

Na Jutjubu je juče objavljen video na kojem se vide borbe džihadista Islamske države. Na snimku se čuje kako pripadnici Islamske države razgovaraju na bosanskom jeziku, piše Dnevni avaz.

U pozadini se čuje nekoliko ljudi koji komentariše akciju, i to na bosanskom jeziku. "Je li puno ranjen, ima deka", govori jedan od muškaraca. Drugi muškarac pita: "Šta je, je li šehidio neko? Pitaj šta je, reci, slobodno reci".

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #82 on: September 25, 2014, 10:02:13 am »

Kurdi zaustavili napredovanje Islamske države na severu Sirije
Tanjug   25.09.2014.

Kurdske snage na severu Sirije zaustavile su preko noći napredovanje džihadista Islamske države (IS) prema gradu Kobani, rekla su dva predstavnika Kurda britanskoj agenciji Rojters.

IS je započela novu ofanzivu da zauzme Kobani pre više od dve sedmice. Više od 100.000 Kurda je napustilo taj grad, poznat i kao Ajn al-Arab i susedna sela i prebegli u Tursku.

Izvor: www.blic.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #83 on: September 25, 2014, 10:09:02 am »

Kakve su to gluposti o "krstaškom ratu"?!

Zašto gluposti? Zar ti misliš da će se ISIL zaustaviti na tome da okupira ceo Bliski Istok, a Evropu neće ni taći? Ako tako misliš onda debelo frešiš. Ja nemam ništa protiv islama jer svako ima pravo da veruje u šta želi, ali nema pravo da se meni određuje u šta ću ja da verujem, a oni upravo to rade. Seku glave i streljaju sve one koji im nisu po volji...e pa za mene su oni bolesnici i trebaju biti zaustavljeni.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #84 on: September 25, 2014, 10:12:43 am »

Treba proučiti različite pokušaje uspostave kalifata kroz povijest i vidi se da je do sada svaki propao. Ne zato što bi bilo nemoguće vojno osvojiti i neko vrijeme držati određeni teritorij (za uspostavu države nužan uvjet, pored stanovništva i stvarne vlasti) nego zato što je organizacija vlasti i zadovoljavanje potreba vlastitog stanovništva kudikamo teža zadaća negoli je to arlaukanje i pucanje po stvarnom ili izmišljenom neprijatelju. Ozbiljni analitičari zato ne daju puno na mogućnost ozbiljne eskalacije i širenja IS izvan područja koje su svojevrsnim "Blitz krigom" osvojili (ne treba zaboraviti, da je osnovni uvjet nastanka IS bio rat u Iraku i rušenje Sadama Huseina, što je stvorilo prostor sektaškom nasilju između sunita i šiita, dok su Kurdi na sjeveru ograničili i relativno dobro zaokružili vlastiti etnički prostor; te napad na Siriju i režim Bašira Al Asada, gdje je među pobunjenicima i nastala jezgra IS). Dakle nestabilnost i rat je ono što je humus za nastanak i kakvo-takvo održanje IS i ne propaganda ili Youtube filmovi. Naravno da brine mogućnost, da borci iz drugih zemalja radikalizirani ratom i nasiljem izvode terorističke napade u domaćim državama, ali to je za organe sigurnosti u tim državama "business as usual". Zapad tu očito surađuje i, iako relativno sporo, donosi važne odluke, među kojima je najvažnija mogućnost oštrog kažnjavanja tih boraca, kad se i ako pokušaju vratiti u vlastitu državu.

Dakle, bez panike, rekao je Švejk, nema nikakvog govora o krstaškom ratu, ima jedino govora o krajnjem nasilju kojem su izloženi ljudi na područjima zahvaćenim sukobima, no izgleda da se i tu stvari postepeno mijenjanju. Poz.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #85 on: September 25, 2014, 10:14:47 am »

Kakve su to gluposti o "krstaškom ratu"?!

Zašto gluposti? Zar ti misliš da će se ISIL zaustaviti na tome da okupira ceo Bliski Istok, a Evropu neće ni taći? Ako tako misliš onda debelo frešiš. Ja nemam ništa protiv islama jer svako ima pravo da veruje u šta želi, ali nema pravo da se meni određuje u šta ću ja da verujem, a oni upravo to rade. Seku glave i streljaju sve one koji im nisu po volji...e pa za mene su oni bolesnici i trebaju biti zaustavljeni.

Motorista, upravo sam napisao kraću analizu. Samo bez panike. "KEEP CALM AND CARRY ON"
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #86 on: September 25, 2014, 10:18:33 am »

Kakve su to gluposti o "krstaškom ratu"?!

Zašto gluposti? Zar ti misliš da će se ISIL zaustaviti na tome da okupira ceo Bliski Istok, a Evropu neće ni taći? Ako tako misliš onda debelo frešiš. Ja nemam ništa protiv islama jer svako ima pravo da veruje u šta želi, ali nema pravo da se meni određuje u šta ću ja da verujem, a oni upravo to rade. Seku glave i streljaju sve one koji im nisu po volji...e pa za mene su oni bolesnici i trebaju biti zaustavljeni.

Motorista, upravo sam napisao kraću analizu. Samo bez panike. "KEEP CALM AND CARRY ON"

Nema panike, onda kada počne panika sve je gotovo, a ovo šajze je tek na početku...na večnu žalost svih normalnih ljudi.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #87 on: September 25, 2014, 10:21:46 am »

Treba proučiti različite pokušaje uspostave kalifata kroz povijest i vidi se da je do sada svaki propao. Ne zato što bi bilo nemoguće vojno osvojiti i neko vrijeme držati određeni teritorij (za uspostavu države nužan uvjet, pored stanovništva i stvarne vlasti) nego zato što je organizacija vlasti i zadovoljavanje potreba vlastitog stanovništva kudikamo teža zadaća negoli je to arlaukanje i pucanje po stvarnom ili izmišljenom neprijatelju. Ozbiljni analitičari zato ne daju puno na mogućnost ozbiljne eskalacije i širenja IS izvan područja koje su svojevrsnim "Blitz krigom" osvojili (ne treba zaboraviti, da je osnovni uvjet nastanka IS bio rat u Iraku i rušenje Sadama Huseina, što je stvorilo prostor sektaškom nasilju između sunita i šiita, dok su Kurdi na sjeveru ograničili i relativno dobro zaokružili vlastiti etnički prostor; te napad na Siriju i režim Bašira Al Asada, gdje je među pobunjenicima i nastala jezgra IS). Dakle nestabilnost i rat je ono što je humus za nastanak i kakvo-takvo održanje IS i ne propaganda ili Youtube filmovi. Naravno da brine mogućnost, da borci iz drugih zemalja radikalizirani ratom i nasiljem izvode terorističke napade u domaćim državama, ali to je za organe sigurnosti u tim državama "business as usual". Zapad tu očito surađuje i, iako relativno sporo, donosi važne odluke, među kojima je najvažnija mogućnost oštrog kažnjavanja tih boraca, kad se i ako pokušaju vratiti u vlastitu državu.

Dakle, bez panike, rekao je Švejk, nema nikakvog govora o krstaškom ratu, ima jedino govora o krajnjem nasilju kojem su izloženi ljudi na područjima zahvaćenim sukobima, no izgleda da se i tu stvari postepeno mijenjanju. Poz.
Šta će biti kada se izvezeni ratnici vrate u svoje države na primer na Balkanu? Da li će i dalje nastaviti sa ranijim mirnim
suživotom  sa svojim drugovernim sugrađanima.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #88 on: September 25, 2014, 10:33:46 am »

O tome upravo govorim. Kad se vrate pravo u zatvor. U Sloveniji otkrili da su dva slovenca, neki Rok i Boštjan, otišli valjda u Siriju, prodžihadili se. Jednom našli jučer kod kuće (premetačina) puno nekakvog oružja, streljiva i opreme, među ostalim i automatsko oružje te navodno i ručni bacač raketa. Nema tu suživota.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #89 on: September 25, 2014, 10:45:05 am »

Kako su uneli oružje i municiju? Šta da su upotrebili? Koliko je nevinih moglo da pogine?
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 140   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 23 queries.