PALUBA
March 29, 2024, 04:21:25 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 140   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat ISIL-a protiv svih ostalih  (Read 449010 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #555 on: January 21, 2015, 09:56:05 pm »

promaseni su jer iracani i sirici slabo pritiskaju ISIL.

kad bi ih pritisli i naterali da se angazuju onda bi napadi imali pun efekat

ovako veliko angazovanje avijacije sa navodjenjem sa zemlje samo na izolovanim tackama nemoze dati veliki efekat
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #556 on: January 21, 2015, 09:58:36 pm »

Mračni metak,

vidi se da si poznavalac vojne terminologije, a i vazduhoplovne tehnike. Potraži neki vojni rečnik pre nego što odlučiš da budeš svakoj čorbi mirođija.

Stepen naprezanja borbene avijacije svagde (uključujući i oružane snage SAD) se izražava u avio-poletanjima, a ne u vatrenim dejstvima po pojedinačnom OD.

Pogledaj slike borbenih aviona (i podvešanih VUbS) koji učestvuju u b/d protiv IS-a pa vidi da li ta tvoja priča o 10+ napada "pije vode".

u taj broj avio poletanja spadaju i letovi avio-cisterni, izvidjackih aviona itd itd znaci celokupno angazovanje avijacije a ne samo borbene.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #557 on: January 21, 2015, 10:12:46 pm »

promaseni su jer iracani i sirici slabo pritiskaju ISIL.

kad bi ih pritisli i naterali da se angazuju onda bi napadi imali pun efekat

ovako veliko angazovanje avijacije sa navodjenjem sa zemlje samo na izolovanim tackama nemoze dati veliki efekat

Ма то је мени потпуно јасно. Међутим, није ми јасан разлог да се "фрља" са овим подацима од стране надлежних у Ваздухопловтсву САД. Мени то личи на неки ПП усмерен ка домаћој јавности. Нећемо рећи да смо имали 1600 авиополетања него 16000 дејстава. То му дође као када би пешадинац изјавио да је 100 пута пуцао на непријатеље, али у једној борби (али то прескочи да каже). Кључно је шта је резултат тог "пуцања". Неко пуца једном и "потрефи". Неко 16000 пута и "ћорак". Можда је то разлог, да "ћорак" не испадне баш тако очит.
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #558 on: January 21, 2015, 10:32:54 pm »

Čak i da je Pk=1 a nije sigurno, ako uzmemo da se standardni b/k jednog Rafala tokom ove operacije sastoji od četiri vođene avio-bombe i čak da uzmemo u obzir da su dejstvovali topovima (što je malo verovatno s obzirom na PAR malog dometa i PAA) opet ne može da se dostigne ta proizvoljna priča o 10+ pojedinačnih ciljeva.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #559 on: January 21, 2015, 10:58:45 pm »

Mračni metak,

vidi se da si poznavalac vojne terminologije, a i vazduhoplovne tehnike. Potraži neki vojni rečnik pre nego što odlučiš da budeš svakoj čorbi mirođija.

Stepen naprezanja borbene avijacije svagde (uključujući i oružane snage SAD) se izražava u avio-poletanjima, a ne u vatrenim dejstvima po pojedinačnom OD.

Pogledaj slike borbenih aviona (i podvešanih VUbS) koji učestvuju u b/d protiv IS-a pa vidi da li ta tvoja priča o 10+ napada "pije vode".

Slušaj, ne želim da pametujem o stvarima koje ne poznajem. Na forumu sam zato jer mi prijaju ove teme, ako je moje prisustvo ovde nekome smetnja mogu i da odem, nema problema.

Mojim komentarom sam pokušao smanjiti raskorak između navoda o 16000 napada i nekoliko hiljada poletanja. Osim što si me popljuvao nisi dao nikakvo drugo objašnjenje.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #560 on: January 21, 2015, 11:05:51 pm »

Ne moramo mi ovde ništa "pametovati". Barak Obama je pre par dana lično rekao da u dosadašnjim dejstvima iz vazduha ISILu nije naneta opipljiva šteta. Kao što sam ja rekao pre tri meseca, avionima jure kamione i pojedince po pustinji. Na takav način sigurno neće postići ništa. Nisam nikakav vidovnjak bio, samo pratim vesti i koristim teoretsko iskustvo iz sukoba 1991-1995/1999.
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #561 on: January 21, 2015, 11:19:16 pm »

@ dark-bullet,

niko tebe ne tera da ideš sa foruma, ali valjda je normalno za očekivati da kada komentarišeš stvari o kojima manje znaš od nekoga drugog, za početak iščitaš temu pa i druge izvore kako bi dobio što jasniju sliku o onome što ti je nepoznato i da pitaš šta ti nije jasno a ne da iznosiš ničim potkrepljene tvrdnje i još tako rezolutnim tonom.

Koliko sam video, o streljačkom naoružanju dosta znaš (a ja npr. veoma malo) i verujem da tu možeš dati i mnogo veći doprinos.

Objašnjenje si dobio u daljem toku diskusije. Navedena avio-poletanja obuhvataju ne samo borbenu avijaciju već i druge vrste avijacije (avaksi, tankeri, izviđači itd.), većina aviona ne nosi toliko VUbS da može izvesti toliko napada, ne pogodi sve cilj, karakter neprijatelja (bolje rečeno nedostatak rentabilnih ciljeva za LBA) itd. itd.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #562 on: January 22, 2015, 06:22:07 pm »

Дарак Булет, ја ценим твоје дискусије икао се често не сложимо. Уосталом какав би то форум био ако се сви слажемо. Твоји текстови о стрељачком наоружању, посебно, да тако кажем о теорији и пракси гађања су врхунски.

Иако се сви овде слажемо о опасности коју предстваља ИСИЛ и њихови истомишљеници то никако не значи да треба да се безпоговорно верујемо ономе што чини или говори условно речено "наша" страна. Мере се резултати (а они су нажалост врло мршави), не испаљени пројектили и бројеви авиополета.

Ја донекле разумем став посебно САД да је дошло време да се ирачани брину сами и својој безбедности и да не треба очекивати веће копнено анагжовање САД и савезника. Међутим, не може ни тако бар не у овом моменту јер су у то стање доспели управо захваљујући САД.

САД и савезници обучавају и наоружавају ирачку војску, Курде, побуњенике у Сирији, дају им политичку и моралну подршку и резултат је такав какав је. Са друге стране ИСИЛ се сам наоружава (што преваром и обманом САД и савезника, што куповином на црном тржишту, што донацијом од "неименованих" донатора), сам финасира на исти начин, сам обучава, сви их барем јавно плљују и ... када се све подвуче они су били успешнији. Зашто је то тако ја немам "паметан" одговор.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #563 on: January 24, 2015, 10:50:41 am »

24.01.2015.

INCIDENT
U sarajevsku džamiju upali ekstremisti iz Sirije - izbacili ih ljutiti vjernici: Napolje izlazite, kriminalci!


Trojica ekstremista, od kojih je jedan povratnik sa sirijskog ratišta, izazvali su danas incident tijekom molitve u džamiji u sarajevskom naselju Stara Breka, prenosi Dnevni avaz.

Imam džamije Muhamed Velić potvrdio je da se incident dogodio kada su u džamiju ušla trojica ekstremista, dodajući da je ovaj događaj uznemirio vjernike.

- Njihove pojave su bile uznemirujuće. Dvojica su imala duže kose i brade, nauljene, a sva trojica imala su surmu na očima, onako kao kad se ide u rat i borbu. Glavni, koji je zapovijedao grupicom, stao je prvi ispred mene, skinuo jaknu, a onda se ukazala crna duga majica sa zastavom 'Islamske države', pojasnio je Velić.

Naveo je i da mu je jedan od trojice mladića prilikom molitve pogrdno dobacio da laže.

- U trećoj minuti moje hutbe krenuo sam citirati jedan hadis o lijepim običajima, hadis koji se nalazi u Muslimu i još u nekim drugim zbirkama, pa sam rekao da je Alahov Poslanik, rekao ko u islam uvede jedan lijep običaj, imat će za to nagradu... A onda je taj haridžija povikao: Lažeš!!! - kazao je Velić.

- Bio je to presedan prvog reda i neviđena uvreda. Odmah sam reagirao kazavši: 'Ne možeš ovdje i sada tako govoriti! Ovo je džuma i hutba i treba da poštuješ njenu svetost! Ako nećeš i ako ti se ovo ne sviđa, izađi napolje! Ali, ovdje nered nećeš praviti! Je li ti jasno?!' Tada su ljudi u džamiji skočili prema njima, ljuti i isprovocirani i vikali su: 'Napolje, bando! Napolje izlazite, kriminalci!' - ispričao je imam, piše Dnevni avaz.

Izvor : SD
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #564 on: January 24, 2015, 10:50:19 pm »

Angažovani vazduhoplovi po državama-učesnicama operacije protiv ISIL-a:
Australija: 6x F/A-18E/F, 1x E-7A, 1x KC-30A; baziraju u Emiratima
Bahrein: 4x F-16
Belgija: 4x F-16; baziraju u Bahreinu
Kanada: 6x CF-18, 1x CC-150T Polaris, 2x CP-140 Aurora; baziraju u Kuvajtu
Danska: 7x F-16AM; baziraju u Kuvajtu
Francuska: 9x Rafal, 1x Atlantik 2, 1x KC-135FR; baziraju u Emiratima + 6x Miraž 2000D, 1x C160; baziraju u Jordanu + 1x E-3F; bazira u Kataru
Italija: 2x MQ-1 Predator, 1x KC-767, 4x Tornado, 1x Galfstrim III; baziraju u Kuvajtu
Jordan: 4x F-16, 1x C-130H
Maroko: 6x F-16C/D; baziraju u Emiratima
Holandija: 8x F-16; baziraju u Jordanu
Katar: 2x Miraž 2000, 1x C-130
Saudijska Arabija: 4x F-15S, 1x E-3, 1x KE-3, 4x Tornado, 1x Bič 200, 4x EF Tajfun
UAE: 6x F-16, 6x Miraž 2000-9
Velika Britanija: 8x Tornado GR.4, 1x C-130J, 1x Vojadžer, 1x RC-135RW (povučen u decembru); baziraju u britanskoj bazi na Kipru + 6x MQ-9A baziranih u Kuvajtu.

Amerikanci tvrde da je napadnuto i uništeno 3.222 cilja, od čega su 58 tenkovi, 184 Hameri, 26 OT i BVP, 14 plovnih objekata (zar IS ima mornaricu?!), 79 artiljerijskih oruđa/PAA/minobacača itd.

AFM 2/15, 5.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #565 on: January 25, 2015, 08:10:14 pm »

Nije mi jasno šta se Holandija, Danska i Belgija ''trte'' u ovom ratu? Zapravo, nije mi jasno ni za ostale ....

Je li to rade dobrovoljno ili im je neko naredio?
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #566 on: January 25, 2015, 09:22:09 pm »

Naravno, da im je naredio. Urota, kažem ti...
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #567 on: January 25, 2015, 10:34:04 pm »

Islamska država potvrdila pogubljenje japanskog taoca
Tanjug   25.01.2015.

Grupa Islamska država (IS) potvrdila je danas da su njeni pripadnici pogubili Harunu Jukavu, jednog od dvojice Japanaca koje su držali kao taoce.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

"Islamska država je ostvarila svoju pretnju. Ona je pogubila japanskog taoca Harunu Jukavu, nakon što je istekao rok koji smo dali", saopštila je ova sunitska ekstremistička grupa na radiju Al-Bajan, koji se oglašava na teritoriji pod njenom vlašću u Siriji i Iraku, prenosi AFP. "Drugi talac (Kendži Goto) poziva rodbinu da izvrši pritisak na (japansku) vladu za puštanje naše sestre Sadžide al-Rišavi, koju ugnjetavači drže u zatvoru u Jordanu, u zamenu za svoje puštanje", saopstila je IS. Rišavijeva, inače Iračanka, je trebalo da bude jedna od bombaša samoubica u trostrukom napadu na hotele u glavnom gradu Jordana, Amanu, 9. novembra 2005. godine u kojima je poginulo 60 ljudi. Njeno ime se pojavilo u subotu u videu IS u kojem drugi japanski talac - Goto - drži fotografiju tela ubijenog Jukave, optužujući japanskog premijera Šinzo Abea za Jukavino ubistvo zato što nije platio IS traženi otkup u visini 200 miliona dolara do kraja u utorak datog 72-časovnog roka. Goto je takođe rekao kako za njegovo puštanje IS više ne traži novac već oslobađanje Rišavijeve.

Izvor: www.blic.rs


* 564798_japanac-01_f.jpg (13.84 KB, 470x270 - viewed 42 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #568 on: January 26, 2015, 08:26:40 am »

Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #569 on: January 26, 2015, 11:09:36 am »

Naravno, da im je naredio. Urota, kažem ti...

Nije ni urota ni zavjera, ali da je učešće dobrovoljno prinudno obavezno, tj. da je naređeno, to jeste.
Logged
Pages:  1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 140   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.