PALUBA
March 29, 2024, 09:22:50 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 140   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat ISIL-a protiv svih ostalih  (Read 448918 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #585 on: February 04, 2015, 01:26:29 am »

Jordan će u srijedu pogubiti iračku džihadisticu

Iračka džihadistica zatočena u Jordanu koju traži skupina Islamska država, bit će pogubljena u srijedu, rekao je u utorak jedan dužnosnik sigurnosti nakon što je Aman zaprijetio organizaciji Islamska država odmazdom nakon pogubljenja njihovog pilota

Džihadistička skupina Islamska država (IS) objavila je u utorak video snimku muškarca u nekoj vrsti kaveza koji je živ zapaljen i tvrdi da je riječ o jordanskom pilotu uhićenom nakon pada njegovog F-16 u Siriji 24. prosinca.
IS je posljednjih dana navodila da će poštedjeti život jordanskog pilota ako Aman pusti iračku džihadisticu Sadžidu Al-Rišavi, ali jordanske su vlasti zahtijevale dokaze da je pilot živ.

Irčaka džihadistica je osuđena na smrt zbog sudjelovanja u atentatima u Amanu 2005. godine.
"Odgovor Jordana će biti odlučan, strašan i snažan", rekao je ranije na državnoj televiziji ministar informiranja Mohamad Momani.
Nakon objave video snimke s navodnom smrti pilota, jordanski kralj Abdulah prekinuo je posjet Sjedinjenim Američkim Državama i vratio se u zemlju.
tportal
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #586 on: February 04, 2015, 08:07:54 am »

4.02.2015

Osveta Jordana: Obešeno dvoje
Izvor: B92

Aman -- U Jordanu je pogubljeno dvoje zatvorenika iz Iraka kao odgovor na ubistvo jordanskog pilota Muata al-Kasabeha koga su pripadnici Islamske države život spalili.


Jordanski zvaničnici su izvestili da su u zoru obešeni zatvorenica Sadžida el Rišavi, osuđena za umešanost u bombaški napad u Jordanu, i Zijat Karboli, pripadnik Al-Kaide, javlja BBC.

Oni su pogubljeni nekoliko sati pošto je džihadisti ID objavili snimak na kome se, kako tvrde, vidi zarobljeni jordanski pilot kako živ gori u kavezu.

Jordanska vlada je duže vreme pregovarala s pripadnicima ID o razmeni zarobljenika, ali ti pregovori nisu bili uspešni i Jordan je nakon ubistva pilota najavio osvetu ID.

 "Krv mučenika neće teći uzaludno, i osveta će biti proporcionalna katastrofi koja je pogodila sve Jordance zajedno", naveo je portparol jordanske vojske Mahmud el Amiri.

 Iračanka Sadžida el Rišavi je bila osuđena za teroristički napad u glavnom gradu Jordana 2005. godine, u kome je poginulo 60 ljudi.

Podsetimo, ekstremisti ID su pre ubistva jordanskog pilota pogubili dvojicu japanskih državljana Harunu Jukavu i Kendžija Gotoa nakon što su ih duže vreme držali kao taoce.
Logged
Hendza
mornar
*
Offline Offline

Posts: 44


« Reply #587 on: February 04, 2015, 08:33:23 am »

Upozorenje!!! Link vodi ka snimku koji sadrži veoma uznemirujuće i užasne scene nasilja!!! Upozorenje!!!

http://videos.videopress.com/KiczyD9z/jordanianpilot_burningfull_dvd.mp4?_=1

Upozorenje!!! Link vodi ka snimku koji sadrži veoma uznemirujuće i užasne scene nasilja!!! Upozorenje!!!
« Last Edit: February 04, 2015, 11:53:16 am by Adler, Reason: postavljeno upozorenje » Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #588 on: February 04, 2015, 09:24:06 am »


@Hendza,

ne želim da Vas demorališem ali ne uspjeva mi da pogledam Vaš link.Da li ste Vi pokušali da ga prekontrolišete poslije postavljanja?Morate voditi računa i o količini podataka koje prihvata ovaj forum a da vremenski to bude razumno.Dakle molio bih Vas da mi odgovorite.

Poz.
Logged
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« Reply #589 on: February 04, 2015, 09:43:50 am »

Otvorio, pogledao i zgadio mi se.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #590 on: February 04, 2015, 10:10:23 am »

Снимак је као да су дали неком да направи мученика од пилота.
Потпуно супротно од оног што су хтели.
Logged
Hendza
mornar
*
Offline Offline

Posts: 44


« Reply #591 on: February 04, 2015, 10:32:29 am »


@Hendza,

ne želim da Vas demorališem ali ne uspjeva mi da pogledam Vaš link.Da li ste Vi pokušali da ga prekontrolišete poslije postavljanja?Morate voditi računa i o količini podataka koje prihvata ovaj forum a da vremenski to bude razumno.Dakle molio bih Vas da mi odgovorite.

Poz.


Link je ispravan..
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #592 on: February 04, 2015, 10:49:26 am »

Ne znam kako neko uopće gleda te stvari ja na to niti ne klikam, dok je drugima to onako jutarnja razonoda uz dvopek i bjelu kavu  Roll Eyes
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #593 on: February 04, 2015, 01:33:52 pm »

Ovo je zasita najbrutalnija sveopšta katastrofa i sveopšte stradanje!

Katastrofa je ono što radi ISIL!
Katastrofa je ono što se čini njima!

Dokle i zašto? Zbog čega?
Šta je uzrok, a šta posledica?
Ko su krivci, ko su krvnici, ko su žrtve?

Jedino je jasno da je običan napaćeni narod majveći stradalnik.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #594 on: February 04, 2015, 01:38:46 pm »

ISIL-a tek čeka katastrofa. Uspeli su da razbesne Jordan.
Logged
kozhedub
desetar
*
Offline Offline

Posts: 122


Thar she blows!


« Reply #595 on: February 04, 2015, 02:13:05 pm »

Otvorio, pogledao i zgadio mi se.

Такође. Посебно је одвратно што је снимак у "филмском" маниру. Зумирање, различити углови снимања, монтажа. Као да није довољно што је овај несрећник погубљен на тако суров, бестијалан начин. Ужас, ужас...
Logged
batik
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 236



« Reply #596 on: February 04, 2015, 03:00:56 pm »

Ne gleda mi se takve video perverzije, ali mora se priznati da je ekipa postigla svoj cilj. UAE su prestali s letovima protiv pripadnika Islamske države. Dakle, ono što su htjeli, dobili su.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #597 on: February 04, 2015, 07:59:42 pm »

Još jedan dokaz da ISIL vode psihopate. U mirno vreme oni bi bili u ludnici.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #598 on: February 04, 2015, 08:18:46 pm »

Normalan je onaj koji ne odstupa svojim ponasanjem od vecine. Ovi su tamo gde jesu normalni... Nenormalni bi bili da su ovde, a tamo bi mi bili nenormalni.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #599 on: February 04, 2015, 08:45:05 pm »

Код вођства ИСИЛ-а ипак се ради о патолошком поремећају. Нажалост њима лекари нису потребни већ сила. Они само то признају. Ипак, ниси нису не интелигентни. Играју на карту неслоге и изазивања мржње према муслиманима генерално.
Logged
Pages:  1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 140   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.