PALUBA
April 25, 2024, 07:28:10 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojna parada u čast 20. oktobra  (Read 113955 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #420 on: October 19, 2014, 12:00:03 pm »

Fotogalerija : link
« Last Edit: October 21, 2014, 04:56:12 pm by Jester » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 488


« Reply #421 on: October 19, 2014, 12:10:27 pm »

УРААА!!!

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Само су на "Козари" били у морнаричким униформама, сви остали су у обичним М-10.

Онда су на "Козари" били у свечаним униформама коВ?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #422 on: October 19, 2014, 01:35:14 pm »

Председник Томислав Николић је оценио војну параду одличном оценом.

Рво извода из оцене:

Quote
На вашим лицима видео сам да вам је јака киша била само још један подстицај да свом народу и читавом свету Војску Србије прикажете у најбољем светлу.

Грмљавина моторизованог и ваздухопловног ешелона, усклици припадника Речне флотиле и једновремени бат стројевог корака пешадијског ешелона испунили су наша срца поносом и дивљењем. Својим радом показали сте зашто Војска Србијe међу грађанима ужива највише поверење.

Параду оцењујем највишом војном оценом јединаца за показане резултате „одлично“.

Ко хоће да прочита целу оцену има на овом линку:

http://www.vs.rs/index.php?news_article=0c835440-560e-11e4-bcb4-00163e135009

И моје мишљење да су учесници параде заслужили одличну оцену, за труд, залагање, пожртвованост и приказану увежабност  јер су кратком времену припремили овај не баш једноставан (са становишат организације) догађај.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #423 on: October 19, 2014, 11:00:59 pm »

УРААА!!!

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Само су на "Козари" били у морнаричким униформама, сви остали су у обичним М-10.

Mornari bez mora.Čudni ste vi predstavljate ono čega više nema.
Zna se što je mornarica,a što ove riječne snage.
Bez ljutnje,ali to je tako.
Rugalo se uvijek sa Mađarskom kako ima mornaricu,a nema mora.

Зар Србија има Ратну морнарицу?! Ја сам мислио да је у питању Ријечна флотила у саставу КоВ...
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #424 on: October 20, 2014, 08:05:06 am »

Mene zanima sta se je desilo sa trećim migom-21 za vrijeme parade? Na probama dva dana letila tri komada, na paradi dva. Pretpostvljam da je zbog dugorocnog i neadekvatnog odrzavanja doslo do nekih problema prije same parade. Cudi me kako se o tome nije vise pricalo već se sve presutijelo. Zna li se razlog? Koliko znam, slubeno su i na dva od tri keca koji su letili prije parade vec istekli resursi pa pretpostavljam da je zarad parade bilo u pitanju vjestacko silovanje letjelica i papirnato(sluzbeno ilegalno) produzenje resursa po uzoru na ono sto se radilo u RH prije dolaska keceva iz Ukrajine.
Logged
vlada78
mornar
*
Offline Offline

Posts: 13



« Reply #425 on: October 20, 2014, 03:58:45 pm »

Dvosed nije leteo, ja predpostavljam da je u pitanju 16178 posto on i nije dugo vidjen da leti, jos pre krize za akumulatorima.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #426 on: October 20, 2014, 05:57:09 pm »

Mene zanima sta se je desilo sa trećim migom-21 za vrijeme parade? Na probama dva dana letila tri komada, na paradi dva. Pretpostvljam da je zbog dugorocnog i neadekvatnog odrzavanja doslo do nekih problema prije same parade.

А мене занима одакле ти ово што сам подебљао жутим?
Постоји ли неки посебан разлог што стално (не)увијено провлачиш те тезе о "лошем", "слабом" или "неадекватном" одржавању, "ниској техничкој култури", "небризи", "запуштености"...? Да то све аргументујеш нечим, па 'ајде. Овако се све своди на твоје субјективно мишљење, предрасуде и потајне жеље...
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #427 on: October 20, 2014, 06:04:08 pm »

Mene zanima sta se je desilo sa trećim migom-21 za vrijeme parade? Na probama dva dana letila tri komada, na paradi dva. Pretpostvljam da je zbog dugorocnog i neadekvatnog odrzavanja doslo do nekih problema prije same parade. Cudi me kako se o tome nije vise pricalo već se sve presutijelo. Zna li se razlog? Koliko znam, slubeno su i na dva od tri keca koji su letili prije parade vec istekli resursi pa pretpostavljam da je zarad parade bilo u pitanju vjestacko silovanje letjelica i papirnato(sluzbeno ilegalno) produzenje resursa po uzoru na ono sto se radilo u RH prije dolaska keceva iz Ukrajine.

Двоседима ресурс није истекао. То је сигурно.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #428 on: October 21, 2014, 06:43:56 am »

Umesto limuzinom naš sugrađanin se okićen ordenjem i u godinama koje su svakako za poštovanje s vojne parade u vlastitu čast vratio - tramvajem?!
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
BEOGRAD - Posle vojne parade u čast 70. godišnjice oslobođenja Beograda, koja je održana u četvrtak, pokisli Beograđani su se kućama vraćali uglavnom peške ili gradskim prevozom.

Jedan od njih je i naš sugrađanin sa fotografije objavljene na Tviteru koji očigledno pobeđuje u bici sa godinama koje su svakako za poštovanje.

Iako "okićen" ordenjem, na kraju dana, umesto limuzinom sa parade se kući vratio tramvajem.

izvor:kurir.rs

Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #429 on: October 21, 2014, 06:59:37 am »

 
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #430 on: October 21, 2014, 08:31:24 am »

Mene zanima sta se je desilo sa trećim migom-21 za vrijeme parade?

Vremenski uslovi su uticali na delimičnu izmenu programa, barem ovog letačkog. Ni padobranski desant u kome je planirano 30 padobranaca nije izveden po planu, već ih je skočilo svega nekoliko. Takođe, ni Striži nisu leteli u punom sastavu, već samo 4 aviona i sa izmenjenim programom. Prosto, oblaci su bili previše nisko i kiša prilično jaka u navratima da bi ono što je planirano izgledalo efektno i dovoljno bezbedno po učesnike i publiku.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #431 on: October 21, 2014, 08:43:04 am »

Dragi prijatelji da me pogrešno ne razumete.

Lično smatram da savremena Srbija mora baštiniti i čuvati kontinuitet i nasleđe oslobodilačkih tradicija i otpora zavojevačima od Kosovskog boja pa do agresije iz 1999-te godine.
Ideološki ne smetaju mi ni uniforme VKJ (u njima je inače pružen prvi otpor fašizmu na našim prostorima u Aprilskom ratu 1941)  ispred svečane bine a ni intoniranje Marša na Drinu (Srbija je kao pobednik I svetskog rata svoju državnost i oslobodjene teritorije unela u stvaranje prve nam zajedničke države). I sa aspekta takvog kontinuiteta i Maršu na Drinu i pomenutim uniformama je u teoriji bilo mesta.

Meni smeta to što se pravi papazjanija u simbolici i na jedan diskutabilan način sa aspekta dobrog ukusa pravi vašarska atmosfera od jednog svečanog događaja namenjenog sećanju na oslobođenje Beograda i spomen na zajedničke žrtve dva naroda i antifašističku borbu.
Liči da je iz želje da se sve strane od interesa pomire nabacano sve u jedan događaj, falili su samo oni Svibor vitezovi.

Takođe mislim da bi se na pravi način očuvalo istorijsko nasleđe i tradicija, posebnim protokolom trebalo urediti nošenje uniformi na ovakvim svečanostima od strane veterana ali i pripadnika vojske (ako se ne varam ranije su postojale: ratna/radna, strojeva, službena i svečana uniforma).
U podešelonima se videla šarolikost: borbeni sastavi (nosili su maskirne) što je sasvim razumljivo, studenti VA (svečane) i ostali službene.
Možda bi za ovakve prilike trebalo uvesti tradicionalni zastavni vod u uniformama iz I svetskog rata, posebno i tačno izrađenim a ne pozajmljenim iz pozorišta kao i poseban zastavni vod u uniformama NOVJ?
Možda bi aktuelnu svečanu uniformu Garde trebalo ostaviti kao službenu za redovne počasne aktivnosti a vratiti onu iz perioda kraljeviine za ovakve prilike.
Čisto razmišljam.......

« Last Edit: October 21, 2014, 08:54:54 am by oficir neaktivne rezerve » Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #432 on: October 21, 2014, 11:02:32 am »

Mene zanima sta se je desilo sa trećim migom-21 za vrijeme parade? Na probama dva dana letila tri komada, na paradi dva. Pretpostvljam da je zbog dugorocnog i neadekvatnog odrzavanja doslo do nekih problema prije same parade.

А мене занима одакле ти ово што сам подебљао жутим?
Постоји ли неки посебан разлог што стално (не)увијено провлачиш те тезе о "лошем", "слабом" или "неадекватном" одржавању, "ниској техничкој култури", "небризи", "запуштености"...? Да то све аргументујеш нечим, па 'ајде. Овако се све своди на твоје субјективно мишљење, предрасуде и потајне жеље...

Čitao sam blog tangosix i postove nekih korisnika na mycity-military. Dakle, ispada da su 2 dvosjeda još u resursu, a da jedini preostali jednosjed ima resurse do sredine iduće godine, sad se pitam, kako je onda moguće da su par dana prije parade letila 2 Bis-a i 1 UM, umjesto 2 UM-a  i 1 BIS-a ? a na paradi na kraju samo 2 , odnosno jedan UM i jedan bis. Za prepostaviti je da sa jednim od njih nešto nije bilo u redu i da se nešto prije parade sa njim desilo, sumnjam da je razlog vremenska neprilika.
Logged
vlada78
mornar
*
Offline Offline

Posts: 13



« Reply #433 on: October 21, 2014, 11:57:57 am »



  Takođe, ni Striži nisu leteli u punom sastavu, već samo 4 aviona i sa izmenjenim programom. Prosto, oblaci su bili previše nisko i kiša prilično jaka u navratima da bi ono što je planirano izgledalo efektno i dovoljno bezbedno po učesnike i publiku.

I predhodnih dana su oni vezbali u sastavu cetvorke. Nije ni planiran zajednicki nastup 5 aviona.
Logged
Sin
mornar
*
Offline Offline

Posts: 27


« Reply #434 on: October 21, 2014, 12:34:12 pm »

Mene zanima sta se je desilo sa trećim migom-21 za vrijeme parade? Na probama dva dana letila tri komada, na paradi dva. Pretpostvljam da je zbog dugorocnog i neadekvatnog odrzavanja doslo do nekih problema prije same parade.

А мене занима одакле ти ово што сам подебљао жутим?
Постоји ли неки посебан разлог што стално (не)увијено провлачиш те тезе о "лошем", "слабом" или "неадекватном" одржавању, "ниској техничкој култури", "небризи", "запуштености"...? Да то све аргументујеш нечим, па 'ајде. Овако се све своди на твоје субјективно мишљење, предрасуде и потајне жеље...

Čitao sam blog tangosix i postove nekih korisnika na mycity-military. Dakle, ispada da su 2 dvosjeda još u resursu, a da jedini preostali jednosjed ima resurse do sredine iduće godine, sad se pitam, kako je onda moguće da su par dana prije parade letila 2 Bis-a i 1 UM, umjesto 2 UM-a  i 1 BIS-a ? a na paradi na kraju samo 2 , odnosno jedan UM i jedan bis. Za prepostaviti je da sa jednim od njih nešto nije bilo u redu i da se nešto prije parade sa njim desilo, sumnjam da je razlog vremenska neprilika.
Nisi u pravu:
Logged
Pages:  1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.