PALUBA
April 18, 2024, 10:41:25 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7]   Go Down
  Print  
Author Topic: Bespilotna letilica nad stadionom Partizana  (Read 26743 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dody
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #90 on: February 20, 2015, 01:10:30 pm »

Francusak firma Malou Tech prikazala svoj nacin borbe protiv dronova. Klin se klinom izbija ili Dron se dronom obara.







Postoje zaštite za propelere na dronovima, koje štite propelere od vanjskih predmeta.

Nešto kao ovo:

http://www.dslrpros.com/dslrpros-products/drone-accessories/9-phantom-propeller-guards.html

http://dronelife.com/2014/10/04/6-reasons-buy-propeller-guards-dji-phantom-2-vision/
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #91 on: February 20, 2015, 02:21:22 pm »

Ne poznajem baš dobro tu dronovsku tehnologiju, ali mi se nameće jedno pitanje:

Ovde su naglasili da je prvo i osnovno vizuelna detekcija drona koji se lovi.
Šta ako onaj koji upravlja dronom, kojeg želimo uloviti takođe uoči pretnju i jednostavno pobegne. Kojom brzinom dronovi mogu leteti?
Verujem da je ovaj dron lovac dosta spor jer vuče za sobom veliki teret (mrežu za hvatanje).
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #92 on: May 22, 2015, 07:15:03 pm »


Nisam našao prikladniji topik pa evo ovdje.Vidi se da država radi ipak nešto ali me ipak čudi da se i ranije nije spominjalo da je to nedozvoljeno zakonom ukoliko se nemaju odgovarajuće dozvole.Također,mislim da je netko na ovom topiku pisao da i kod nas postoje prodavnice dronova ali je nejasno da li se pri kupovini i kod nas traže gornje dozvole-odobrenja.


Na aerodromu "Nikola Tesla" sprečen pokušaj krijumčarenja drona
Srna | 22. 05. 2015. - 18:48h | Foto: Tanjug | Komentara: 0

Carinici na Aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu sprečili su pokušaj krijumčarenja drona - bespilotne letelice sa pratećom opremom.

Polovnu bespilotnu letelicu sa kamerom pokušao je da prokrijumčari 26-godišnji državljanin Švajcarske srpskog porekla, koji je u Beograd doputovao letom iz Ciriha, saopšteno je iz Uprave carina Srbije.


On se uputio na takozvani zeleni kontrolni prolaz predviđen za putnike koji nemaju ništa da prijave za carinsku kontrolu, ali su ga carinici, ipak, zaustavili da bi detaljno pregledali prtljag.


Kada su otvorili kofer i u njemu pronašli dron i kameru, za šta je potrebna dozvola Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija Srbije, putnik je rekao da je u Beograd došao na odmor i da nije znao da takvi predmeti treba da se prijave.


Iz Uprave carina Srbije navode da profesionalni fotografi sve češće koriste dronove zbog njihovih performansi koje omogućavaju kvalitetno, a rentabilno snimanje i fotografisanje terena.

U povezanim vijestima piše da je također uhvaćen jedan Tučin iz Njemačke koji je pokušao proneti dron među 150 plahti takođe neprijavljne na prelazu Gradina.
Pošto ne stavljam fotke,radi se o qvadrokopterima.

Poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #93 on: May 22, 2015, 07:31:45 pm »

То питање беспилотних летелица није најбоље решено у постојећим законима и прописима. Они се воде под "остало". Моја фирма је желела да службено користи ово средство и поднела захтев. Званично смо добили одговор да не можемо добити "службени одговор" (ни одобрење ни забрану) јер тако нешто не постоји у закону. Није регулисано где када и како то може да се користи. Пише за авионе, хеликоптере, једрилице, али не пише за "остало".

Генерално, ништа није забрањено, ако то негде није експлицитно наведено. Тако и за беспилотну летелицу. БПЛ можете користити тако да не угрожавате друге, посебно да не угрожавате безбедност ваздушног саобраћаја, као и за снимање војних и других објеката где већ постоји забрана снимања са земље. Овог "швајцарца" ће га гонити због царинског прекршаја јер је морао пријавити уношење вреднијих ствари. Не знам да требају поменуте дозволе.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #94 on: May 22, 2015, 07:42:39 pm »


Hvala @dzumba,

ako sam dobro shvatio nije potrebna nikakva dozvola.I ja sam tako mislio pa sam ovo i postavio zato što mi je čudno da se ranije nije spominjalo.Ipak i dalje ostajem u dilemi  zašto je ubačeno u tekst ovo sa Ministarstvom TTT.

Poz.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #95 on: July 10, 2015, 03:37:59 pm »


Nije u vezi bespilitnih letilica ali će mnogima ovo teže pasti.
Danas je zvanično potvrđeno da je sudski dodeljeno 3:0 za Albaniju na ovoj utakmici.U Albaniji i na Kosovu se  proslavlja.Meni je interesantan stav našeg P.Ministra koji to osuđuje ali će vjerovatno na kraju dodati da to treba mirnim putem rešavati i da i dalje ostajemo na putu u Europu,odnosno glavni mirovni faktor na Balkanu,kao i ovo u vezi genocida u Srebrenici ,zaobilaženje gasovoda itd....
Mislim da ne bih dalje trebao komentarisati nego zaključiti kao naš @MOTORISTA možda i u vezi drugih stvari:Boles ne bira gdje udara"...

Poz.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #96 on: July 10, 2015, 04:22:27 pm »

Mislim da je ovakva odluka trebala da se donese odmah, da se ne čeka drugostepena komisija. U momentu prekida
utakmice na terenu se nalazio čuveni Bogdanov jedan od glavnih vinovnika prekida utakmice u Italiji u istom ovom
takmičenju.. Bez obzira na sve druge (ne sportske) razloge da nam se oduzmu bodovi, mi smo svojim nećinjenje dali
mogućnost da nam se ovo desi. Šta traže na terenu lica koja ne bi smela da budu ni na 100 metara od stadiona, pa
nam je neko drugi kriv što nismo poveli sa 2:0 kada je trebalo i tako umirili goste. Zašto igrači nisu radili ono za šta su
pre plaćeni, nego su oni počeli da dele pravdu na terenu. Možemo mi da se kurčimo koliko hoćemo ali smo u našoj
ignoranciji preterali. Sami smo krivi što je dron leteo, što je iz svečane lože upravljano njime, što naše ncdležne
preplaćene službe nisu uradile svioj posao, pa nas neko mrzi. Znam ja da nas nevole (verovatno neki i mrze)
ali šta mi radimo da im nedamo mogućnost da nam naude. Svi Bogdanovi se šetaju slobodno čak se pitaju u klubovima
i priznajmo jednom vode nam zemlju. Kada to promenimo imaćemo pravo@i mogućnost da se pobunimo.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #97 on: July 10, 2015, 04:48:01 pm »


Vaše je pravo da imate mišljenje i stav,no ja mislim da se ne samo u ovom slučaju pokazuje realnost koja nikako ne korenspodira sa istinom i realnošću naših vodećih političara.Neznam niti koje taj Bogdanov a i da budem iskren mislim da je on nebitan.Sama utakmica,također,po meni nije bitna nego sami odnos politike u svemu tome.Sjetite se da su tada odnosi Srbija-Albanija veoma poštreni kao da se radilo o nečemu daleko važnijem nego što je sami sport.Mislim da ovdje treba shvatiti da se radi o vrednovanju jedne države u odnosu na drugu u svijesti Europe i "pravu" koje ta Evropa pokazuje,ne samo u u ovom slučaju,a ja sam nabrojao neke u predhodnom postu.Da dodam i recimo i veto u UN ali također i izglasavanje u Evropskom parlamentu i u SAD,i više različitih "prava".Pa neće biti da postoje više istina u vezi istog događaja.Mogao bih nabrajati još niz slučajeva ali se po meni kao što sam i naveo,može svesti na "glupost" i nerealnost naše politike koja je za unutra jedno a za vanka drugo i slugenjarstvo naših političara.

Poz.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #98 on: July 10, 2015, 05:00:39 pm »

Pametno su to odradili, a mi sada možemo da pištimo kao Damjanov zelenko do sutra. Oni su poslali dron, Bogdanov i ostali majmuni su uleteli na teren i udelili im po koju ćušku, oni su ispali žrtve i to je to. Idemo dalje.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #99 on: July 10, 2015, 05:04:39 pm »


Nije u vezi bespilitnih letilica ali će mnogima ovo teže pasti.
Danas je zvanično potvrđeno da je sudski dodeljeno 3:0 za Albaniju na ovoj utakmici.U Albaniji i na Kosovu se  proslavlja.Meni je interesantan stav našeg P.Ministra koji to osuđuje ali će vjerovatno na kraju dodati da to treba mirnim putem rešavati i da i dalje ostajemo na putu u Europu,odnosno glavni mirovni faktor na Balkanu,kao i ovo u vezi genocida u Srebrenici ,zaobilaženje gasovoda itd....
Mislim da ne bih dalje trebao komentarisati nego zaključiti kao naš @MOTORISTA možda i u vezi drugih stvari:Boles ne bira gdje udara"...

Poz.

A najgore je kad boles` udari u glavu! Pa država kao grogi bokser stalno tuče u istu tačku, a ona se (tačka) odbija pa vraća u nos. I tako stalno. I među ljudima i među državama za simpatije je potrebno dvoje. Kad ćemo shvatiti da Srbiju jednostavno "ne žele"? Makar dubili na onim ogromnim trepavicama jedne (ne jedine) lepe žene koju znam.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 22 queries.