PALUBA
March 28, 2024, 06:26:45 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Mi-8/17  (Read 25518 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #45 on: December 31, 2017, 08:33:20 pm »

Šta se dešava sa njima? Hoće li ih vraćati ili ostaju u Belorusiji?
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #46 on: January 06, 2018, 11:26:21 pm »

ово све нишки. како њима ваљају а нама не? Angry
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #47 on: February 10, 2019, 08:25:07 am »

Ми-8МТВ-1 u salonskoj verziji, za potrebe predsednika Ukrajine.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* photo_2019-02-10_08-24-19.jpg (56.08 KB, 750x512 - viewed 64 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #48 on: April 01, 2019, 08:27:15 am »

Instrukcija upućivanja u pogon Mi-8

Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #49 on: May 06, 2019, 08:08:35 am »


Za minut postavi 7.000 ubojnih sredsrava


Na mrežama se pojavio video-materijal na kome se vidi specijalno opremljena verzija vojno-transportnog helikoptera Mi-8 kako učestvuje u akciji brze izrade gusto posejanih minskih polja.

„Uz njegovu pomoć se mogu postaviti ne samo protivtenkvske mine, nego i protivpešadijske uključujući i mini PMF-1S. Radi se o protivpešadijskim minama koje imaju oblik cvetnih latica a koje se upotrebljavaju za tzv. daljinsko miniranje delova fronta. Zahvaljujući svojim malim dimenzijama, jedan helikopter može da „poseje“ na hiljade mina na prostor od nekoliko kvadratnih kilometara. Mina u sebi ima samolikvidator (oznaka-S) koji se aktivira posle izvesnog vremena (najčešće 48č. nakon postavljanja, primedba prevodica)“- rekao je vojni ekspert a preneo internet portal RG.





Podsećamo da su ove sisteme orvi primenili Amerikanci za vreme rata u Vijetnamu. Na osnovu njihovih iskustava i tadašnja sovjetska armija je dobila svoj domaći analog VSM-1.

U okviru kompleta VSM-1 se nalaze četiri kontejrnera u kojima su spakovane mine. Ovi kontejeri se nalaze na spoljnoj strani korpusa letelice. Helikopter opremljen ovim kompleksom može da ponese od 116 do čak 7424 mina, u zavisnosti od njihovog tipa. Sama tehnika miniranje se izvodi tako što helikopter leti na veoma maloj visini (30-150 metara iznad zemlje), gde brzina ne sme da bude veća od 160 km/čas.

Treba reći da je ovaka sistem miniranja pokazao svoju visoku efikasnost u Afganistanu, posebno prilikom miniranja područja u visokim planinama. gde su se uglavnom kretali mudžahedini. Za svega 60 sekundi jedan vojno-transportni helikopter Mi-8 može da „zaseje“ više od 7 hiljada protivpešadijskih mina, na površini od četiri hektara.


izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #50 on: July 29, 2020, 11:43:14 am »



Quote
Russian new Mil Mi-8AMTSh-VN helicopter for Special Operations Forces has entered flight tests

Mi-8AMTSh-VA twin-engine helicopter is specially designed to perform the Russian Armed Forces’ missions in Arctic environmental conditions. It is based on Mi-8AMTSh-V military transport helicopter, a modernised variant of Mi-8AMTSh helicopter.

Built by Russian JSC Ulan-Ude Aviation Plant, the Mi-8AMTSh-VA was inducted into the Arctic units of the Ministry of Defence of the Russian Federation in November 2015.

Mi-8 is a unique helicopter which has not exhausted its potential, merited test pilot and Hero of Russia Igor Malikov said. "If necessary, it can be developed into anything, including a universal transport helicopter gunships. We need such a helicopter because of numerous local wars in the world," he said.

Russian commandos will receive Mi-8AMTSh helicopter gunships in 2020. The trials are scheduled in autumn. The craft can carry commandos and support them with fire. The heaviest option of the helicopter will carry guided air-to-surface missiles and bombs. The payload will destroy ground, sea and air targets at a distance of 20 km. Modern avionics, electronic systems, radars and heat imagers provide for all-weather and round-the-clock engagement. Such hardware has been long necessary for commandos, the Izvestia daily writes.




Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #51 on: September 08, 2020, 08:02:14 am »



Quote
На российскую базу в Таджикистане прибыли новые вертолеты Ми- 8МТВ5 -1



Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #52 on: September 11, 2020, 11:33:26 am »

Koja je prednost zadnjih vrata u odnosu na rampu?

Meni kao laiku izgleda rampa upotrebljivije, ali ima neki razlog zašto još uvek su i varijante sa vratima.

Hvala

LpB
Logged
BrankoBananko
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 553



« Reply #53 on: September 11, 2020, 02:20:33 pm »

Koja je prednost zadnjih vrata u odnosu na rampu?

Meni kao laiku izgleda rampa upotrebljivije, ali ima neki razlog zašto još uvek su i varijante sa vratima.

Hvala

LpB

Verovatno ima veze sa proizvodnjom. Vec postojeci alati, masine i moguca zaliha delova.

Nagadjam da vrata daju veci prostor unutra u slucaju prevoza neceg malko duzeg. I da su laksa posto nemoraju da nose opterecenje kao rampa.

Ocigledno da prelaze na rampu. Ipak je prakticnija opcija ona koja se koristi stalno naspram one koja mozda u odredjenim situacijama moze da bude korisna.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #54 on: September 12, 2020, 11:05:31 am »

Koja je prednost zadnjih vrata u odnosu na rampu?

Meni kao laiku izgleda rampa upotrebljivije, ali ima neki razlog zašto još uvek su i varijante sa vratima.

Hvala

LpB

Laksa je i to dosta (rampa i mehanizam za rampu imaju poprilicnu tezinu), jednostavnija je za proizvodnju i montazu, a stim i znacajno jeftinija, obezbedjuje nesto vise prostora (vrata je zaobljena i ne gubi se prostor za mehanizam rampe.

Kao zakljucak, helikopter sa vratima bi trebalo da je jeftiniji, ima vecu nosivost (gabaritnu i tezinsku) i lakse ga je proizvoditi i odrzavati.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #55 on: September 16, 2020, 04:04:48 pm »



Ova verzija MTŠ ima rampu umesto zadnjih vrata ako dobro vidim?


Quote
Под Курганом прошло летное тактическое учение с экипажами вертолетов Ми-8АМТШ. В ходе него летчики применили неуправляемые авиационные ракеты для уничтожения наземной цели, имитировавшей колонну бронетехники и огневых средств «неприятеля», а затем эвакуировали экипаж, условно терпевший бедствие.

При выполнении поисково-спасательной части задания участники тренировок отработали беспарашютное десантирование из вертолета, зависшего на высоте около 30 метров над землей.





Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #56 on: September 22, 2020, 03:40:42 pm »



Quote
Летчики российской военной базы Кант в Киргизии выполнили первые полеты на вертолетах Ми-8МТВ5-1, приступив к освоению бортовых систем и авиационного оборудования винтокрылых машин, поступивших на вооружение базы в июле.

Экипажи выполнили воздушную разведку районов посадки, аэронавигацию и маневрирование в условиях разряженного воздуха на высоте около 3 тыс. метров.

Следующим этапом освоения новых вертолетов станет выполнение полетов с применением авиационных средств поражения днем и ночью с использованием очков ночного видения ГЕО-ОНВ-1.





Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #57 on: September 22, 2020, 07:43:07 pm »

Ova verzija MTŠ ima rampu umesto zadnjih vrata ako dobro vidim?

Misliš, ima vrata na rampi?

poz.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #58 on: October 02, 2020, 02:02:16 pm »


Quote
Pararescuemen from the 57th Rescue Squadron assigned to Aviano Air Base, Italy, conducting a simulated downed pilot recovery with members of the Polish air force at Malbork Air Base, Poland, during exercise Astral Knight 20 Sept. 24, 2020.

Members of the 57th RQS flew aboard MI-17s with Polish pilots and crew. The training served to strengthen the relationship between U.S. and Poland in defense of the Baltic region.

Exercise Astral Knight 20 is a joint, multinational integrated air and missile defense exercise.





Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #59 on: February 07, 2022, 01:34:55 pm »




Ми-8АМТШ




Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.