PALUBA
April 23, 2024, 07:56:39 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3]   Go Down
  Print  
Author Topic: Mobilni sistem za radio-elektroničku borbu "Krasuha-2"  (Read 9134 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #30 on: October 15, 2014, 10:27:56 pm »


Predpostavljam da ste Vi u pravu @Trifko.Bilo je to prije nekolko mjeseci i sjećam se da je to odbačeno navodno zbog izuzetne skupoće a pogledajte kolko se kreće cena ove igračke na stadionu.Sigurno da su velike BL skupe ali one moraju imati i veliki domet kako kontrolnih i slikovnih signala,te satelitsku navigaciju,GPS i još zavisi od opreme za šta su predviđene.Za tenkove je toga dosta nepotrebno.
Oprostite na grešci starost je starost.

Poz.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #31 on: October 15, 2014, 10:30:43 pm »

Bravo društvo, sviđa mi se kako se tema razvija. Još malo pa izdvajam postove u novu temu "Radio-elektronska borba" ili koji prikladniji naziv.



U svakom slučaju, bilo šta da se pojavi u eteru, u današnje vrijeme, vrlo lako se napipa-nanjuši i sa pogodnom tehnikom moguće je
to razbiti i snimiti po želji.


Da, ali košta papreno. Wink
Znam kada nam je MW link (23GHz, 4QPSK modulacija) ispadao između 14:30 i 15:00, znali lokaciji ali nismo mogli nači izvor. Na kraju se ispostavilo da je bila harmonika od jednog vojnog sistema, koji se radi vežbe uključivao u pomenuto vreme radnim danima, ponedeljkom i utorkom. Tačno znali kada su vezisti trenitrali. Smiley

Dali je priča o mikrotalasnim pečnicama iz 1999 mit ili je stvarno to radilo svoj posao?



Oprostite na grešci starost je starost.

I mudrost, poštovani kolega. Wink
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #32 on: October 17, 2014, 05:30:28 pm »

Vezano za Solarisovo pitanje, možda se odgovor krije u članku koji je Ćiro postavio.


"Krasuha-2" je zapravo samo jedan stroj koji je za nekoliko minuta moguće razmjestiti na terenu, dok je za "Pelenu" bilo potrebno nekoliko sati. "Postoje podaci da poslugu nove stanice (ne računajući vozača) čine samo jedan ili dva čovjeka, pa se njome može gotovo upravljati s planšete", rezimirao je Kornev.

Moj post je bio vise usmjeren na to da na kamionu nema previse mjesta za mocnu racunarsku jedinicu koja bi mogla autonomno upravljati sa kompletnim sistemom. Ovo mi vise izgleda kao hardver, softver je negdje sastrane, bar ja tako razmisljam.
Jos  dvije slicice sistema.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

poz.


* ew1.jpg (146.92 KB, 800x534 - viewed 111 times.)

* ew2.jpg (156.06 KB, 800x534 - viewed 121 times.)
« Last Edit: October 17, 2014, 05:33:41 pm by SOLARIS 1972 » Logged
Pages:  1 2 [3]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.021 seconds with 23 queries.